Plastinė lytinių lūpų operacija – vis dar tabu?

Intymios plastinės operacijos daugeliu atveju vis dar yra tabu. Nemaža dalis moterų gėdijasi jas atlikti, nes jaudinasi dėl nepalankios aplinkinių reakcijos ir iškreipto požiūrio. Visgi pastebima, kad kuo toliau, tuo daugiau moteriškosios lyties atstovių ryžtasi žengti šį žingsnį ir joms atliekama lytinių lūpų korekcija. Kas dažniausiai lemia tokį pasirinkimą ir kodėl tai verta?

 

Priežastys gali būti įvairios

Priežastys, kodėl moterys pasiryžta tokioms plastinėms operacijoms, yra įvairios. Dažnai jos priklauso nuo pacienčių amžiaus. Jaunesnio amžiaus moterys ir merginos šias procedūras dažniausiai renkasi dėl brendimo metu išryškėjusių, genetiškai paveldimų išvaizdos nukrypimų, tokių kaip hipertrofija, asimetrija ar hiperpigmentacija. Pirmuoju atveju mažosios lytinės lūpos būna neįprastai didelės, antruoju – nevienodo dydžio, o trečiuoju jų spalva itin tamsi.

Kitai pacienčių grupei priskiriamos apie 34–40 metų amžiaus moterys, kurios turi neįgimtų, tačiau dėl tam tikrų priežasčių įgytų problemų: nėštumo metu pasikeitusi intymios vietos išvaizda (forma ar spalva), taip pat dėl gimdymo atsiradusios traumos, po jų likę randai. Lytinių lūpų korekcija gali padėti išspręsti ne tik tai, bet ir vyresniame amžiuje atsirandančius natūralius didžiųjų lytinių lūpų pakitimus, lemiančius ne tik suprastėjusią jų išvaizdą, bet ir funkciją.

 

Operacijos sudėtingumas

Nors apie šią plastinės chirurgijos procedūrą vis dar kalbama ganėtinai nedrąsiai, šalyje jos atliekamos jau pakankamai seniai. Paprastai ši operacija nėra labai sudėtinga, o jos trukmė priklauso nuo individualios situacijos. Procedūra atliekama pašalinant mažųjų arba didžiųjų lytinių lūpų audinių perteklių. Padaryti pjūviai sutvirtinami tirpiais siūlais, kurių nelieka maždaug po 2–3 savaičių.

 

Po procedūros

Kalbant apie šią plastinę operaciją svarbu paminėti, kad jos rezultatai yra ilgalaikiai ir pastebimi iš karto. Praėjus vos kelioms savaitėms nuo to laiko, kai buvo atlikta lytinių lūpų korekcija, dažniausiai jau galima sportuoti. Visgi dėl tikimybės pažeisti operuotą vietą turėti lytinius santykius atidėti iki ne anksčiau kaip po mėnesio.

Tam, kad gijimo procesas būtų sklandesnis, pooperaciniu laikotarpiu reikėtų vengti fizinio krūvio, vartoti paskirtus vaistus nuo skausmo ir uždegimo. Maudytis geriausia tik duše, naudojant specialias intymios higienos priemones.

 

Kompleksuojate dėl savo lytinių lūpų išvaizdos? Patyrę plastinės chirurgijos specialistai gali profesionaliai įvertinti jūsų situaciją ir parinkti tinkamiausią būdą problemai išspręsti. Nesvarbu, su kokia aplinkinių nuomone besusidurtumėte – ji negali užkirsti kelio įgyvendinti savo svajones ir džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up