fbpx

Krūtų echoskopija

Krūtų echoskopija

Echoskopija – tinkamas būdas tirti krūtis su implantais ar atlikti tyrimą prieš implantų dėjimą.

Krūtų su implantai echoskopija atliekama siekiant nustatyti šias priežastis:

– implanto plyšimą ar implanto turinio ištekėjimą. Implanto plyšimas pavojingas moters sveikatai. Implanto plyšimas nėra akivaizdžiai matomas.

– kapsulės kontraktrūra. Organizmas atpažįsta implantą kaip svetimkūnį, aplink jį formuojasi randinis audinys – apvalkalas. Kartais šis apvalkalas dėl neaiškių priežasčių sustorėja ir tai vadinama kapsulės kontraktūra. Jam susidarius pacientės jaučia skausmą, krūtis tampa kieta, tarsi „medinė“, įgauna nenatūralią formą.

– krūties formos ar dydžio pasikeitimą dėl galimos infekcijos ar kraujavimo.

Krūtų echoskopija atliekama pastebėjus pakitimus apčiuopos metu. Tačiau ji taip pat gali būti atliekama profilaktiniais tikslais, kai:

  • krūties audinys yra pastebimai sutankėjęs;
  • moteris turi krūtų implantus;
  • šeimoje buvo sirgusių krūties vėžiu;

Nuo 20 metų krūtų savityrai pasirinktinai. Savityros esmė – kuo anksčiau kreiptis į gydytojus atsiradus pirmiems pasikeitimams.

Nuo 40 metų rekomenduojama altikti profilaktiškai, kartą per metus.

Krūtų echoskopija – svarbiausias jaunų moterų (iki 30 metų) krūtų tyrimas. Jis leidžia diagnozuoti ne tik nepiktybinius ar piktybinius auglius, bet ir cistas, trauminius, uždegiminius pokyčius.

Išsamus echoskopinis tyrimas gali užkirsti kelią dažniausiai pasitaikančiai moterų onkologinei ligai. Krūtų echoskopija rekomenduojama atlikti 20-45 metų amžiaus moterims. Tyrimas atliekamas moderniu echoskopu, kuriuo galima surasti mazgelius, cistas krūtyje, įvertinti krūties audinio būklę. Įvertinus tyrimo rezultatus, gali būti diagnozuojami augliai, trauminiai ir uždegiminiai pokyčiai. Echoskopija taip pat padeda įvertinti punkcijos rizikingumą dėl galimo kraujavimo.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up