Krūtų echoskopija

Tyrimo principas

Echoskopija – tai spindulinės diagnostikos metodas, labiausiai tinkantis minkštiesiems audiniams ir organams tirti.  Jos principas pagrįstas ultragarso bangomis, kurios, sklisdamos iš specialaus aparato, susiduria su įvairaus tankio skysčiais ir audiniais, atsispindi ir leidžia suformuoti vaizdą. Krūtų echoskopija gali būti atliekama tiek prieš implantų dėjimą, tiek po jo.

Kodėl atliekama?

Krūtų su implantais echoskopija atliekama siekiant nustatyti:

  • Implanto plyšimą ar jo turinio ištekėjimą. Tokie pokyčiai dažniausiai nėra matomi akivaizdžiai ir yra pavojingi moters sveikatai.
  • Kapsulės kontraktūrą. Organizmas atpažįsta implantą kaip svetimkūnį, aplink jį formuojasi randinis audinys – apvalkalas. Kartais šis apvalkalas dėl neaiškių priežasčių sustorėja, tai vadinama kapsulės kontraktūra. Jam susidarius pacientės jaučia skausmą, krūtis tampa kieta, tarsi „medinė“, įgauna nenatūralią formą.
  • Krūties formos ar dydžio pasikeitimą dėl galimos infekcijos ar kraujavimo.

Šis tyrimas gali padėti greitai ir neskausmingai išaiškinti atsiradusių problemų priežastis. Be to, krūtų echoskopija atliekama pastebėjus pakitimus apčiuopos metu arba profilaktiniais tikslais, kai:

  • Krūties audinys yra pastebimai sutankėjęs.
  • Moteriai atlikta plastinė operacija, kurios metu įdėti implantai.
  • Šeimoje buvo sirgusių krūties vėžiu.

Taigi, laiku atlikta echoskopija – tinkamas būdas užkirti kelią rimtesniems sveikatos sutrikimams.

Tyrimo eiga

Ši procedūra neturi jokio neigiamo poveikio sveikatai, todėl jaudintis tikrai nevertėtų. Naudinga žinoti, kad echoskopijos kabinete reikės nusirengti iki pusės. Tyrimas atliekamas atsigulus ant specialios kušetės ir pakėlus rankas virš galvos. Krūtys ir pažastys ištepamos specialiu geliu, kuris panaikina oro tarpus, trukdančius plisti ultragarso bangoms tarp daviklio ir odos.

Įprastinė krūtų echoskopija nėra skausminga, jos metu gali būti jaučiamas tik vidutinio pobūdžio spaudimas nuo daviklio. Dažniausiai tokia procedūra trunka apie pusvalandį.

Nuo kada gali būti atliekama echoskopija?

Toks tyrimas gali būti atliekamas jau nuo 20 metų, siekiant kuo anksčiau pastebėti pirmuosius pakitimus ir kreiptis į gydytojus. Procedūros metu naudojamas modernus echoskopas, kuriuo galima surasti mazgelius, cistas, įvertinti krūties audinio būklę. Tyrimo rezultatai gali padėti diagnozuoti auglius, trauminius ir uždegiminius pokyčius, taip pat įvertinti punkcijos rizikingumą dėl galimo kraujavimo. Nuo 40 metų echoskopiją tikslinga atlikti profilaktiškai, t. y. kartą per metus.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up