Krūtų didinimas implantais

Priklausomai nuo moters sudėjimo, paveldimumo, mitybos ypatumų, amžiaus ir galų gale – net nuo geografinio faktoriaus, atitinkamai gali kisti abi ar net viena krūtis. Gamta ne visada suteikia moteriai tokią krūtinę, kokios norėtų. Tokiu atveju moters svajonę gali išpildyti krūtų implantai, tiksliau, krūtų didinimas ir formos korekcija. Prieš operaciją svarbu parinkti tinkamą implanto dydį, formą, pjūvį, per kurį bus atliekamas krūtinės didinimas implantais, ir ertmės – ložės sluoksnius, į kuriuos bus įdėtas silikoninis gaminys. Toliau dalinamės ilgametę patirtį sukaupusių SV plastinės chirurgijos centro gydytojų įžvalgomis – ką turėtumėte žinoti apie augmentaciją implantais, ko tikėtis prieš ir po procedūros.

 

Galimos pjūvio atlikimo vietos

Krūtų didinimas gali būti atliktas per pjūvį po krūtimi, pažastyje arba areolėje (aplink spenelį). Implanto ložė gali būti suformuota po liauka, visiškai po raumeniu ar dalinai po raumeniu, dalinai po liauka (dvigubas planas).

Pjūvio vieta

Krūtų implantai - pjūvio vieta

Galimos pjūvių vietos, kai krūtų implantai dedami pažastyje, per spenelį, po krūtimi.

Krūtų implanto „ložės“ vieta

implanto vieta

GALIMI IMPLANTO ĮDĖJIMO BŪDAI:

  • Po krūtinės raumenimi, kuris yra tarp krūties audinio ir krūtinės ląstos;
  • Po krūties audiniu virš krūtinės raumens.

Sprendimas, kaip dėti implantą, priklauso nuo individualios situacijos, implanto tipo.

Po liauka

implanto vieta

Po raumeniu

implanto vieta

Dalinai po raumeniu / dalinai po liauka

implanto vieta

Krūtinės didinimo operacija – ką žinoti?

Pakitusią kūno formą gali lemti ne tik amžius ar genetika, bet ir nėštumas, svorio pokyčiai, įgimtos ligos, fizinis aktyvumas ar net saulės poveikis. Priežasčių, kodėl verta atlikti augmentaciją būna daug ir įvairių. Krūtinės didinimo būdai yra keli, pavyzdžiui:

  1. implantais;
  2. kūno riebalais.

Augmentacijos silikoniniais audiniais alternatyva – augmentacija riebalais. Šiai augmentacijai reikalingi savi kūno riebalai, todėl prieš operaciją atliekamas riebalų nusiurbimas. Ši procedūra kompleksinė, nes pirmame etape suformuojamas patrauklus kūno kontūras, o antrame – nusiurbti riebalai suleidžiami į krūtis.

Visgi, krūtų didinimas implantais išlieka populiaresniu pasirinkimu. Tai kur kas efektyvesnis augmentacijos būdas, tinkantis bene visoms pacientėms, norinčioms ryškesnių rezultatų. Būtent dėl didesnių korekcijų galimybės augmentacija implantais kur kas dažniau nei savų riebalų injekcijos naudojami ir mommy makeover operacijų metu. Svarbu žinoti, kad krūtų didinimas kaina ir eiga skirsis, priklausomai nuo pacientės būklės ir norimo rezultato. Toliau aptarsime operacijos eigą ir pooperacinį laikotarpį.

Operacijos eiga

Krūtinės didinimas implantais, tiksliau, pasirengimo procesas, SV plastinės chirurgijos centre prasideda dar prieš pačią operaciją. Pirminės konsultacijos metu su profesionaliu plastikos chirurgu aptarsite keliamus lūkesčius. Pavyzdžiui, krūties formą, dydį, padėtį, spenelio išvaizdą ir kitus niuansus. Patyręs chirurgas, atsižvelgęs į individualų atvejį ir įvertinęs pacientės sveikatos būklę, pateikia galimus implantų dydžius, formas, pjūvio vietas.

Pjūviai gali būti atliekami šiose vietose:

  • pažastyje;
  • po krūtimi;
  • areolėje (aplink spenelį).

Populiariausia pjūvio vieta – pažastyje. Šioje vietoje pjūvio randas greitai, lengvai užgyja ir yra vos matomas. Svarbu paminėti, kad reikės nuspręsti ne tik pjūvio vietą, bet ir implanto padėtį krūtinėje. Galimi įdėjimo būdai:

  • po liauka;
  • po krūties raumeniu;
  • dalinai po liauka ir raumeniu.

Sprendimas, kaip įdėti implantą, priklauso nuo jo tipo ir individualios situacijos. Atsižvelgiant į tai, svarbu atvirai išsakyti visus lūkesčius plastikos chirurgui. Tik gerai įvertinęs situaciją, profesionalas priims efektyviausius sprendimus, kurių rezultatai džiugins ilgą laiką. Žinoma, tai, kaip greitai žaizdos užgis po krūtinės didinimo operacijos, priklauso nuo odos elastingumo ir chirurgo sudaryto pooperacinio plano laikymosi.

Pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo

Įprastai į darbą pacientė gali sugrįžti po 7–10 dienų. Vis dėlto, po krūtų didinimo operacijos negalima iškart sugrįžti į įprastą aktyvią rutiną. Keli svarbiausi momentai:

  1. Fizinio aktyvumo reikėtų vengti bent vieną mėnesį. Tikslius nurodymus pateikia gydytojas.
  2. Kadangi po operacijos krūtis būtina prilaikyti, reikia dėvėti specialią krūtis prilaikančią liemenėlę. Šią nešioti reikia 4–5 savaites. Vėliau liemenėlę dar reikia dėvėti 2–3 mėnesius – naktį, sportuojant ir sunkiai fiziškai dirbant. Tokiu atveju krūtinės implantai išlaikomi „vietoje“.
  3. Pjūvio vietoje likusį randelį, šiam visiškai sugijus, reikia tepti „Dermatix“ tepalu. Siekiant efektyvesnio gijimo, gali padėti limfodrenažo procedūra. Reguliariai atliekant šią procedūrą, sumažinamas tempimo jausmas, patinimas ir skatinamas greitesnis gijimas pjūvio vietose.

SV plastinės chirurgijos centro gydytojai visuomet individualiai kiekvienam suteiks visą reikalingą informaciją tiek prieš, tiek po procedūros. Plačiau apie pooperacinį laikotarpį galite paskaityti paspaudę ant šios nuorodos.

Tam, kad operacija vyktų sklandžiai ir kuo greičiau imtų džiuginti rezultatu, padės specialisto konsultacija ir reguliari priežiūra. Konsultacijų metu svarbu išsakyti visus lūkesčius, o po procedūros laikantis gydytojo sudaryto plano ir vengiant žalingų veiksnių – turėsite džiuginančius rezultatus.

Krūtų didinimas – prieš ir po

Pooperacinis gijimo laikotarpis gali kelti iššūkių, tačiau procedūros rezultatai džiugins ilgą laiką. Praėjus savaitei po augmentacijos, išimami siūlai ir įvertinama pooperacinė sveikatos būklė. Tam, kad pooperacinis laikotarpis praeitų sklandžiai, pacientai reguliariai lankosi pas gydytoją. Geriauia pirmąjį mėnesį lankytis kas savaitę, vėliau – kas 1, 3 ir 12 mėnesių. Profesionalai įsitikins, kad žaizdos gyja tolygiai, atsakys į visus iškilusius klausimus.

Krūtų implantai prieš ir po operacijos, praėjus, pavyzdžiui, dešimčiai metų, gali atrodyti skirtingai, kisti. Žinoma, tokiu atveju kartu pasikeičia ir kūno linijos. Kūno svorio svyravimai, gimdymas ir natūralūs senėjimo pokyčiai daro įtaką krūtų formai. Visgi, rūpinantis savimi, laikantis sveikos gyvensenos principų, pokyčiai būna nežymūs. Krūtinės implantai – puikus sprendimas kūno linijų dailinimui, tačiau rezultato palaikymas toliau priklauso nuo pačių pacientų. Be to, geriausia praktika yra keisti visus silikoninius audinius praėjus ilgam laikui po operacijos.

Krūtų implantai

Priklausomai nuo implanto rūšies, dydžio ir formos, krūtinės didinimas kaina atitinkamai skirsis. Šiandien naujausios gamybos technologijos leidžia sukurti kelių rūšių unikalius gaminius. Toliau aptarsime populiariausias implantų rūšis, jų formas ir dydžius.

Krūtų implantų rūšys

Vieni iš populiariausių pasirinkimų – polytech, mentor ir motiva implantai. Tai vieni pažangiausių, aukščiausios kokybės standartus atitinkančių gaminių. Jie itin vertinami Europoje. Krūtų implantai dažniausiai gaminami iš silikono gelio, kuris yra standus, tvirtas ir ilgai išlaiko savo formą. Visų gamintojų implantus atsakingos institucijos kruopščiai ištiria cheminiu, fiziniu ir biologiniu aspektu bei pateikia patvirtinimui JAV Maisto ir vaistų administracijos tarnybai (FDA).

Beje, silikoninių gaminių paviršius gali būti skirtingas: lygus, tekstūrinis ir padengtas mikropoliuterano putomis. Kyla klausimų, kurį geriausia pasirinkti? Tai gali atsakyti tik patyręs specialistas, konsultacijos metu atsižvelgęs į individualų atvejį. Todėl tik krūtinės implantų kaina ar populiarumas neturėtų būti lemiamas kriterijais renkantis implantus.

Krūtų implantų formos

Nuo pasirinktos gaminio formos priklauso galutinis rezultatas, kaip krūtinė atrodys po operacijos. Todėl formos pasirinkimo žingsnis yra labai svarbus. Šiandien SV plastinės chirurgijos centre galite rinktis kelių formų implantus:

  1. anatominius;
  2. apvalius;
  3. ergonominius.

Anatominiai, kitaip dar žinomi kaip lašo formos implantai – pasižymi tuo, kad didesnė gelio tūrio dalis laikosi apačioje. Šie gaminiai yra puikus pasirinkimas, kai apatinis krūties polius yra tuštesnis ir norima šiek tiek kilstelėti spenelį. Apvalūs silikoniniai gaminiai turi vienodą plotį ir aukštį. Pacientės renkasi būtent šiuos implantus, kai yra  norima pilnai išgaubtos krūties formos.

Šiandien galima pasirinkti ir ergonominę formą. Ergonominio gaminio užpildas lanksčiai prisitaiko prie kūno padėties, todėl atkartoja natūralaus audinio savybes. Gulint primena apvalią formą, o stovint – anatominę. Dėl universalumo, tai viena populiariausių formų.

Krūtų implantų dydžiai

Šiai dienai implantų dydžių skalė – įvairi. Kadangi krūtys gali būti asimetriškos, šiandien krūtų implantai gali būti pagaminti pagal individualų užsakymą. Tokiu atveju naudojami skirtingo dydžio gaminiai, kurie leidžia sukurti simetrišką rezultatą. Reikia paminėti, kad skirtingi gaminiai sveria skirtingai, todėl ilgainiui gali kisti krūties forma. Atsižvelgiant į tai, pacientė gali rinktis vienodo dydžio implantus, o asimetrija gali būti padailinama pacientės kūno riebalais.

Taigi, renkantis silikoninius gaminius svarbu atsižvelgti ne tik į šių formą, dydį, paviršių, bet ir į užpildus, gamintoją. Žinoma, didelę įtaką rezultatui turi pats procedūros atlikimas, todėl pasirinkite kompetentingus specialistus. Tinkamai profesionalų parinkti krūtinės implantai ir kokybiškai atlikta procedūra leis džiaugtis lūkesčius atitinkančiu rezultatu.

SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie užtikrina ne tik aukštą darbų kokybę, bet ir rezultatą. 

Turite klausimų apie krūtų implantus ar asimetrijos korekcijas? Profesionalūs gydytojai atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir padės rasti individualiai geriausią sprendimą.

DUK

1. Kodėl krūtų implantų kaina skiriasi, nuo ko ji priklauso?

Kaina priklauso nuo gaminio dydžio, formos ir, žinoma, gamintojo. Kaip ir bet kurioje kitoje medicinos srityje, kuo inovatyvesnis produktas, tuo daugiau investicijų jis pareikalauja iš gamintojo, taigi, ir iš susidomėjusių procedūra. Daugiau informacijos apie kainas galite rasti šio puslapio viršuje arba susisiekę su mumis telefonu, el. paštu ar kitu jums patogiu būdu.

2. Koks implantų galiojimo laikas?

Teoriškai silikoniniai gaminiai neturi „galiojimo laiko“, kuris taikytinas maisto bei kitiems gendantiems produktams. Vis dėlto, ekspertai pažymi, kad implantus galima laikyti ilgaamžiais, bet ne amžinais. Medicininiai moksliniai tyrimai rodo, kad kuo ilgesnį laiko tarpą moteris nešioja implantus, tuo labiau didėja jų įplyšimo ar kitų galimų komplikacijų rizika.

Ši išvada pritaikoma ne tik implantams – ja vadovaujamasi ir protezinių kelio sąnarių, širdies stimuliatorių ir kitų dirbtinių kūno dalių implantacijos metu. Tyrimai rodo, kad geriausia krūtų implantus keisti nuo pirmosios operacijos praėjus 10–20 metų, nepriklausomai nuo to, ar kokie nors šalutiniai simptomai pasireiškia, ar ne.

3. Kodėl po operacijos krūtys atrodo mažesnės?

Kai kuriais atvejais po augmentacijos krūtinė gali atrodyti mažesnė dėl įsitempusių krūties raumenų ir audinių. Praėjus maždaug 6 savaitėms po procedūros, raumenys ir audiniai prisitaiko, todėl formos „minkštėja“ ir pradeda įgyti natūralią formą.

4. Kokie galimi šalutiniai poveikiai?

Krūtų didinimas implantais atliekamas patyrusių profesionalų, kurie itin kruopščiai atlieka savo darbą, todėl stipresnių šalutinių poveikių gali visai nebūti. Žinoma, po krūtų didinimo operacijos skausmas malšinamas vaistais, jis – natūrali gijimo proceso dalis.

Dažniausiai po procedūros atsiranda patinimas, tempimo pojūtis bei sumažėja spenelio jautrumas – natūrali organizmo reakcija. Geriausia praktika po operacijos reguliariai lankytis pas specialistus, kurie užtikrins sklandų gijimo procesą, leis išvengti komplikacijų.

5. Kada ir dėl kokių priežasčių yra keičiami implantai?

Svarbu atsižvelgti į pasirinktų implantų tipą. Senesnės kartos silikoniniai gaminiai yra keičiami pasibaigus jų dėvėjimo laikotarpiui (apie 10 metų). Naujos kartos gaminius galima naudoti ilgiau. Visgi, yra kelios situacijos, kada implantų keitimas yra neišvengiamas:

  • plyšus implantui;
  • susidarius implanto kapsulės kontraktūrai.

Atlikus krūtinės augmentaciją implantais, aplink jį formuojasi kapsulė. Tokiu būdu organizmas bando izoliuoti implantą, sukurdamas barjerą aplink šį. Tai visiškai normali organizmo reakcija ir gijimo proceso dalis. Tačiau pasitaiko atvejų, kai kapsulė pradeda kelti diskomfortą. Dažniausiai krūtys tampa kietos, deformuotos. Viena krūtis gali būti aukščiau nei kita. Implanto kapsulės kontraktūros simptomai gali atsirasti po operacijos praėjus keliems mėnesiams ar net po daugelio metų.

Nors naujos kartos silikoniniai gaminiai pasižymi ilgaamžiškumu, kartais pasitaiko implanto plyšimo atvejų. Kadangi šiandien krūtų implantai gaminami iš silikoninio gelio, šis plyšimo atveju išlieka savo vietoje. Bet kuriuo atveju, nedelsiant yra atlikame keitimo operacija – ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl sveikatos. Be to, svarbu pabrėžti, kad nėštumas, maitinimas krūtimi bei senėjimas daro didelę įtaką krūtinės formai, padėčiai. Dėl to geriausia praktika yra periodiškai tikrinti krūtis pas specialistus.

6. Ar implantus galima pajusti atliekant kasdienius darbus?

Praėjus gijimo periodui, silikoninių audinių turėtų nesijausti. Žinoma, yra išimčių, kai kuriais atvejais net po gijimo šiuos jausti yra normalu. Susidūrę su itin nemaloniu diskomfortu krūtyse po gijimo, apie tai nedelsiant praneškite chirurgui, kuris įvertins bendrą sveikatos ir implantų būklę.

7. Ar galima nusiimti krūtis prilaikančią liemenėlę?

Gijimo laikotarpiu krūtis prilaikančią liemenėlė yra nešiojama visuomet. Pirmąsias 4–5 savaites po procedūros liemenėlę nusiimti galima prausiantis. Svarbu riboti fizinę veiklą ir judėti itin atsargiai, kad gyjančios pjūvio vietos ar silikoniniai audiniai išliktų nepažeisti, o liemenėle padeda išvengti papildomų judesių. Atminkite, kad norint efektyvaus ir greito gijimo, geriausia praktika yra atidžiai vadovautis gydytojų nurodymais.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up