Nosies pertvaros korekcija

Nosies pertvaros iškrypimas – tai asimetrija vidurinės nosies ašies atžvilgiu, kuri apsunkina kvėpavimą per nosį. Reikšminga tai, kad tokia būklė dažnai sukelia ir visos nosies ašies deformaciją. Ši problema šalinama operaciniu būdu, atliekant septoplastiką – nosies pertvaros ištiesinimą.

Operacija

Kreiva nosies pertvara yra pakankamai dažnas atvejis, tačiau esant stipriam nukrypimui, pertvara gali užkimšti vieną nosies pusę ir sumažinti oro srautą. Todėl tampa sunku kvėpuoti. Septoplastika leidžia ištiesinti nosies pertvarą apkarpant, perstatant ir pakeičiant kremzlę, kaulą arba tiek vieną, tiek kitą. Ši operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Jos trukmė vidutiniškai siekia apie 30–60 min. Gydymas atliekamas nosies viduje, pjūvį formuojant pertvaros gleivinėje. Po pjūvio gleivinė atidalinama nuo pertvaros kremzlinės ir kaulinės dalies. Tuomet šalinami kremzliniai ir kauliniai pertvaros defektai, kurie trukdo kvėpuoti.

Nosies-pertvaros-korekcija-1-1030x733
Nosies-pertvaros-korekcija-2-1030x733

Iškrypusios pertvaros dalys šalinamos, siekiant išlaikyti jos stabilumą. Kai kuriais atvejais kremzlinė pertvara, pašalinus iškrypusias dalis, iš abiejų pusių sutvirtinama papildomomis plonomis kremzlinėmis plokštelėmis. Po to gleivinės pjūvis susiuvamas. Nosies landos tamponuojamos specialiai tam pritaikytais tamponais. Jie pašalinami po 18–24 val.

Pasiruošimas operacijai

Pirmiausia konsultacijos metu chirurgas su pacientu aptaria operacijos naudą ir riziką. Įvertinamos ligos, kuriomis sergama ar buvo sirgta prieš tai, taip pat visi vartojami vaistai ir papildai. Atliekamas fizinis patikrinimas, kurio metu apžiūrima oda, nosies vidus ir išorė. Nosis gali būti nufotografuojama iš skirtingų pusių, o gautos nuotraukos naudojamos prieš, per ir po operacijos. Konsultacijos metu aptariami paciento lūkesčiai. Gydytojas paaiškina, ką galima pasiekti, atliekant tokią procedūrą ir ko ne.

Prieš ir po septoplastikos pacientai vengia vaistų, kurių sudėtyje yra aspirino ar ibuprofeno, nes jie gali padidinti kraujavimą. Derėtų vartoti tik tuos medikamentus, kuriuos patvirtino arba paskyrė plastikos chirurgas. Jei rūkoma, dažnai pacientai nustja tai daryti. Rūkymas gali padidinti komplikacijų operacijos metu ir po jos riziką, taip pat sulėtinti gijimo procesą.

Sveikimas po operacijos:

Pirmą dieną po septoplastikos pacientas ilsisi. Svarbu stengtis visiškai neliesti nosies, taip pat jos nepūsti, net jei ši atrodo užgulta, nes tai gali sukelti kraujavimą. Jei nepavyksta išvengti čiaudėjimo, tai stengiamasi daryti per burną. Siekiant sumažinti skausmą ir patinimą, ant nosies ir akių srities galima uždėti ledo, prieš tai veidą apsaugojus švaria šluoste ar rankšluosčiu.

Naktį miegant, galvą patariama atremti ant dviejų pagalvių. Tai gali padėti sumažinti apkrovą ir patinimą. Pirmąsias 24 val. po nosies pertvaros operacijos pacientas nesimaudo duše ar vonioje. Kurį laiką stengiamasi vengti peršalimo, nes tai gali padidinti infekcijos riziką.

Nosies pertvaros korekcija – operacija, po kurios, kaip ir po kitokių medicininių intervencijų, kurį laiką gali varginti nedideli nepatogumai.

 • 1–2 savaites po procedūros iš nosies gali tekėti vandeningas sekretas, nusidažęs seno kraujo spalva. Taip pat nosyje susikaupia pridžiūvusio sekreto.
 • Kvėpavimas lieka kiek apsunkęs apie 3–4 savaites.
 • Po operacijos nosies ertmėje lieka siūlas, kuris savaime ištirpsta per 2 mėnesius.

Nosis visiškai sugyja per 3–4 mėnesius. Gijimo metu į nosį gali būti purškiamas jūros druskos tirpalas, specialiu aliejumi valomos nosies landos. Be to, po operacijos pacientas vengia dulkėtų patalpų, karščio, nepučia stipriai nosies apie 3 savaites. Fizinio krūvio vengiama apie 2–3 savaites. Į darbą ar mokyklą grįžtama po 1–2 savaičių.

Norint pasveikti ir džiaugtis estetiškais rezultatais kuo greičiau, laikomasi specialisto sudaryto pooperacinio plano. Daugiau apie tai, kaip ir kitokią svarbią informaciją, konsultacijos metu jums papasakos chirurgas.

Pooperacinės komplikacijos

Pooperacinės komplikacijos yra labai retos. Dažniausiai pasitaiko bendro pobūdžio reiškiniai, tokie kaip kraujavimas, užsitęsęs operacinės žaizdos gijimas.

Rezultatai

Jeigu vienu metu atliekamos nosies formos ir pertvaros korekcijos, estetiškos permainos matomos vos nuėmus gipso tvarstį. Lengvesnis kvėpavimas juntamas iškart, kai tik iš šnervių išimami vatos tamponai. Operacijos rezultatai išryškėja maždaug po 3–6 mėnesių. Tačiau laikui bėgant jie dar gali kisti dėl kremzlės ir audinių judėjimo, keitimosi. Kai kurie pokyčiai gali būti matomi tik praėjus metams po nosies pertvaros operacijos ar net dar vėliau. Septoplastika pasižymi ilgalaikiu efektu.

Kreiva nosies pertvara Jums sukelia fizinį ir emocinį diskomfortą? Pasiryžus reikšmingiems pokyčiams, SV plastinės chirurgijos centro specialistai, įvertinę jūsų nosies būklę, pateiks atitinkamas įžvalgas, susijusias su septoplastika.

DUK

1. Kokiais simptomais pasireiškia kreiva nosies pertvara?

Dažnai esant tokiai problemai nepasireiškia jokie simptomai. Tačiau kartais nosies pertvaros deformacija gali sukelti:

 • vienos ar abiejų šnervių užsikimšimą,
 • kraujavimą iš nosies,
 • veido skausmą,
 • triukšmingą kvėpavimą miego metu.

Tai, ar reikalinga kreivos nosies pertvaros operacija, gali pasakyti paciento būklę įvertinęs gydytojas.

2. Kaip diagnozuojama kreiva nosies pertvara?

Siekiant nustatyti tokią problemą, ištiriamas nosies vidus. Tai gali būti daroma, pavyzdžiui, atliekant endoskopiją, kurios metu į nosį įkišamas specialus vamzdelis su kamera. Diagnostikai gali būti naudojama ir kompiuterinė tomografija, tačiau dažniausiai ji nėra būtina.

3. Kiek kainuoja nosies pertvaros operacija?

Nosies pertvaros operacijos kaina priklauso nuo jos masto. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti koreguojama tik nosies pertvara arba kartu ir jos forma. Tiek vienos, tiek kitos nosies pertvaros operacijos kaina pateikta šio puslapio viršuje.

4. Kokiais atvejais po septoplastikos kreipiamasi į gydytoją?

Gydytojas gali padėti:

 • jei tapo sunku kvėpuoti,
 • jei atsirado nekontroliuojamas kraujavimas iš nosies,
 • jei juntamas skausmas, kuris sustiprėja ir kurio nepalengvina vaistai,
 • jei atsirado karščiavimas ir šaltkrėtis,
 • jei pasireiškė galvos skausmai,
 • jei sutriko orientacija,
 • jei atsirado kaklo standumas.

Tokie simptomai gali pranešti apie pooperacines komplikacijas. Todėl jų nereikėtų ignoruoti.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up