Iškrypusios pertvaros dalys šalinamos siekiant išlaikyti jos stabilumą. Kai kuriais atvejais kremzlinė pertvara, pašalinus iškrypusias dalis, iš abiejų pusių sutvirtinama papildomomis plonomis kremzlinėmis plokštelėmis. Po to gleivinės pjūvis susiuvamas. Nosies landos tamponuojamos specialiai tam pritaikytais tamponais. Jie pašalinami po 18–24 val.
Pasiruošimas operacijai
Pirmiausia konsultacijos metu chirurgas su pacientu aptaria operacijos naudą ir riziką. Įvertinamos ligos, kuriomis sergama ar buvo sirgta prieš tai, taip pat visi vartojami vaistai ir papildai. Atliekamas fizinis patikrinimas, kurio metu apžiūrima oda, nosies vidus ir išorė. Nosis gali būti nufotografuojama iš skirtingų pusių, o gautos nuotraukos naudojamos prieš, per ir po operacijos. Konsultacijos metu aptariami paciento lūkesčiai. Gydytojas paaiškina, ką galima pasiekti atliekant tokią procedūrą ir ko ne.
Prieš ir po septoplastikos rekomenduojama vengti vaistų, kurių sudėtyje yra aspirino ar ibuprofeno, nes jie gali padidinti kraujavimą. Derėtų vartoti tik tuos medikamentus, kuriuos patvirtino arba paskyrė plastikos chirurgas. Jei rūkoma, reikėtų nustoti tai daryti. Rūkymas gali padidinti komplikacijų operacijos metu ir po jos riziką, taip pat sulėtinti gijimo procesą.
Sveikimas po operacijos:
Pirmą dieną po septoplastikos rekomenduojama ilsėtis. Svarbu stengtis visiškai neliesti nosies, taip pat jos nepūsti, net jei ši atrodo užgulta, nes tai gali sukelti kraujavimą. Jei nepavyksta išvengti čiaudėjimo, reikėtų tai daryti per burną. Siekiant sumažinti skausmą ir patinimą, ant nosies ir akių srities galima uždėti ledo, prieš tai veidą apsaugojus švaria šluoste ar rankšluosčiu.
Naktį miegant galvą patariama atremti ant dviejų pagalvių. Tai gali padėti sumažinti apkrovą ir patinimą. Pirmąsias 24 val. po nosies pertvaros operacijos reikėtų nesimaudyti duše ar vonioje. Kurį laiką svarbu vengti peršalimo, nes tai gali padidinti infekcijos riziką.
Nosies pertvaros korekcija – operacija, po kurios, kaip ir po kitokių medicininių intervencijų, kurį laiką gali varginti nedideli nepatogumai.
- 1–2 savaites po procedūros iš nosies gali tekėti vandeningas sekretas, nusidažęs seno kraujo spalva. Taip pat nosyje susikaupia pridžiūvusio sekreto.
- Kvėpavimas lieka kiek apsunkęs apie 3–4 savaites.
- Po operacijos nosies ertmėje lieka siūlas, kuris savaime ištirpsta per 2 mėnesius.
Nosis visiškai sugyja per 3–4 mėnesius. Gijimo metu patariama į nosį purkšti jūros druskos tirpalo, valyti jos landas aliejumi. Be to, po operacijos reikėtų vengti dulkėtų patalpų, karščio, nepūsti stipriai nosies apie 3 savaites. Fizinio krūvio būtina vengti apie 2–3 savaites. Į darbą ar mokyklą galima grįžti po 1–2 savaičių.
Norint pasveikti ir džiaugtis estetiškais rezultatais kuo greičiau, labai svarbu griežtai laikytis specialisto nurodymų. Daugiau apie juos, kaip ir kitokią svarbią informaciją, galite sužinoti konsultacijos su chirurgu metu.
Pooperacinės komplikacijos
Pooperacinės komplikacijos yra labai retos. Dažniausiai pasitaiko bendro pobūdžio reiškiniai, tokie kaip kraujavimas, užsitęsęs operacinės žaizdos gijimas.
Rezultatai
Jeigu vienu metu atliekamos nosies formos ir pertvaros korekcijos, estetiškos permainos matomos vos nuėmus gipso tvarstį. Lengvesnis kvėpavimas juntamas iškart, kai tik iš šnervių išimami vatos tamponai. Operacijos rezultatai išryškėja maždaug po 3–6 mėnesių. Tačiau laikui bėgant jie dar gali kisti dėl kremzlės ir audinių judėjimo, keitimosi. Kai kurie pokyčiai gali būti matomi tik praėjus metams po nosies pertvaros operacijos ar net dar vėliau. Septoplastika pasižymi ilgalaikiu efektu.
Kreiva nosies pertvara Jums sukelia fizinį ir emocinį diskomfortą? Tuomet pasiryžkite reikšmingiems pokyčiams. Užsiregistruokite konsultacijai pas SV plastinės chirurgijos centro specialistus. Įvertinę Jūsų nosies būklę gydytojai pateiks atitinkamas rekomendacijas, susijusias su septoplastika.
DUK
1. Kokiais simptomais pasireiškia kreiva nosies pertvara?
Dažnai esant tokiai problemai nepasireiškia jokie simptomai. Tačiau kartais nosies pertvaros deformacija gali sukelti:
- vienos ar abiejų šnervių užsikimšimą,
- kraujavimą iš nosies,
- veido skausmą,
- triukšmingą kvėpavimą miego metu.
Tai, ar reikalinga kreivos nosies pertvaros operacija, gali pasakyti paciento būklę įvertinęs gydytojas.
2. Kaip diagnozuojama kreiva nosies pertvara?
Siekiant nustatyti tokią problemą, ištiriamas nosies vidus. Tai gali būti daroma, pavyzdžiui, atliekant endoskopiją, kurios metu į nosį įkišamas specialus vamzdelis su kamera. Diagnostikai gali būti naudojama ir kompiuterinė tomografija, tačiau dažniausiai ji nėra būtina.
3. Kiek kainuoja nosies pertvaros operacija?
Nosies pertvaros operacijos kaina priklauso nuo jos masto. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti koreguojama tik nosies pertvara arba kartu ir jos forma. Tiek vienos, tiek kitos nosies pertvaros operacijos kaina pateikta šios puslapio viršuje.
4. Kokiais atvejais po septoplastikos reikėtų susisiekti su gydytoju?
Susisiekti su gydytoju po tokios operacijos reikėtų tuomet, jei:
- tapo sunku kvėpuoti,
- atsirado nekontroliuojamas kraujavimas iš nosies,
- juntamas skausmas, kuris sustiprėja ir kurio nepalengvina vaistai,
- atsirado karščiavimas ir šaltkrėtis,
- pasireiškė galvos skausmai,
- sutriko orientacija,
- atsirado kaklo standumas.
Tokie simptomai gali pranešti apie pooperacines komplikacijas. Todėl jų jokiu būdu nereikėtų ignoruoti.