fbpx

Nosies pertvaros korekcija

Nosies pertvaros iškrypimas – tai nosies pertvaros iškrypimas vidurinės nosies ašies atžvilgiu, apsunkinantis kvėpavimą pro nosį. Iš kitos pusės nosies pertvaros iškrypimas dažnai sąlygoja ir visos nosies ašies iškrypimą. Nosies pertvaros iškrypimą rekomenduojama gydyti operaciniu būdu, atliekant septoplastiką – nosies pertvaros ištiesinimą.

Operacija

Nosies pertvaros operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Operacijos trukmė 30-60 min. Operacija atliekama nosies viduje pjūvį atliekant pertvaros gleivinėje. Gleivinė atidalinama nuo pertvaros kremzlinės ir kaulinės dalies. Šalinami kremzliniai ir kauliniai pertvaros iškrypimai, kurie trukdo kvėpavimui.

Pertvaros iškrypusios dalys šalinamos ekonomiškai, kad išlaikyti pertvaros stabilumą. Kai kuriais atvejais kremzlinė pertvara, pašalinus iškrypusias dalis, yra sutvirtinama iš abiejų pusių plonomis kremzlinėmis plokštelėmis. Nosies gleivinės pjūvis yra susiuvamas. Nosies landos tamponuojamos specialiai tam pritaikytais tamponais. Tamponai šalinami po 18-24 val.

Sveikimas po operacijos:

Po operacijos pirmą – antrą savaitę iš nosies gali tekėti vandeningas sekretas nusidažęs seno kraujo spalva, nosyje susikaupia pridžiūvusio sekreto, apsunkintas kvėpavimas tęsiasi iki 3-4 savaičių.

Nosis pilnai sugyja per 3-4 mėnesius. Gijimo metu patariama purkšti jūros druskos tirpalą į nosį. Valyti nosį aliejumi.

Nosies ertmėje lieka siūlas, kuris ištirpsta per 2 mėnesius. Po operacijos reikėtų vengti dulkinų patalpų, karščio, nepūsti stipriai nosies apie 3 savaites.

Vengti fizinio krūvio 2-3 savaites.

Pooperacinės komplikacijos

Bendro pobūdžio komplikacijos: kraujavimas, užsitęsęs operacinės žaizdos gijimas. Šios komplikacijos yra labai retos.

Rezultatai

Jeigu kartu yra atliekamos nosies formos ir pertvaros korekcijos, vos nuėmus gipso tvarstį yra matomos estetiškos permainos. Lengvesnis kvėpavimas juntamas iškart, kai tik iš šnervių išimami vatos tamponai. Operacijos efektas ilgalaikis.

Svajojate apie tobulesnį kūną?

Registruotis konsultacijai

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up