Įtrauktų spenelių korekcija

Apibrėžimas ir problemos aktualumas

Įtraukti speneliai – pakankamai dažna problema. Mokslinės literatūros duomenimis apie 2% moterų viso pasaulio populiacijos, turi įtrauktus spenelius.

Įtraukti speneliai sukelia daug įvairų problemų: prasta aureolių srities higiena, sunkumai maitinant krūtimi, psichologinės baimės, nepasitenkinimas savo išvaizda, besikartojantys spenelio uždegimai.

Didžioji dauguma atvejų siejama su įgimtomis priežastimis, galima genetinė predispozicija sirgti šia liga. Įgytas spenelių įtraukimas dažniausiai atsiranda, kaip lėtinių uždegimų pasekmė, esant onkologiniam procesui, makromastijai, po chirurginių procedūrų.

Spenelio įvertimą įtakoja tokie veiksniai, kaip spenelio iškilimą sąlygojančio palaikomojo audinio nepakankamumas, pieno latakėlių hipoplazija,  padidėjusi spenelio pagrindo fibrozinių pluoštelių trauka.

Įtrauktų spenelių klasifikacija

Plačiai naudojama įtrauktų spenelių klasifikacija, grindžiama pastangų, kurių reikia, kad išversti spenelį, spenelių projekcijos po manipuliavimo trukme ir fibrozės kiekį aplink spenelį.

Išskiriami trys spenelių inversijos laipsniai:

  • I° – kuomet spenelis lengvai ištraukiamas ranka, spaudžiant aureolės sritį ir gana gerai išlaiko savo projekciją. Manoma, kad šiuo atveju fibrozė yra minimali.
  • II° – kuomet speneliai gali būti ištraukti, tačiau negali išlaikyti projekcijos ir linkę įdubti. Šiuo atveju, po speneliais yra daugiau fibrozės. Dauguma įtrauktų spenelių priklauso šio laipsnio inversijai.
  • III° – kuomet spenelių praktiškai neįmanoma išstumti ranka. Tai nulemia sunkus fibrozės laipsnis.

Operacija

Įtrauktų spenelių korekcija dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje arba kompleksinės procedūros sudėtyje, esant bendrai nejautrai.

Operuojant I laipsnio inversiją, korekcijai dažniausiai užtenka vidinės suraukiamos siūlės, kuri atliekama per 5 mm įpjovimus spenelio pagrinde.

Esant II laipsnio inversijai tikslinga atlikti chirurginę fibrozės disekciją, kad neatsikartotų spenelio įtraukimas, ir užfiksuoti spenelio formą, įdėjus vidinę suraukiamą siūlę.

Jei spenelio negalima išversti (III laipsnio inversija), taikslingas precizinis chirurginis fibrozinių skaidulų perpjovimas, išsaugojant pieno kanalėlius. Formuojami dermofibrotiniai arba subderminiai pasukamieji lopai tam, kad užpildyti tarpą po speneliais ir sukurti pamatą spenelio formai išlaikyti.

speneliai
speneliai
speneliai

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena operacija, įtrauktų spenelių korekcija gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, kraujavimas, žaizdos infekcija, spenelio deformacija ir jutimo sutrikimai, randų hipertrofija. Operacinė rizika aptariama konsultacijos metu.

Pooperacinis laikotarpis:

  • Įprastai gijimas tęsiasi apie dvi savaites.
  •  Po operacijos uždedamas spenelio formą fiksuojantis tvarstis, perrišimai atliekami kas 2-3 dienas. Odos siūlės pašalinamos praėjus 10 dienų po operacijos.
  •  Galutinis estetinis rezultatas matomas po 2-3 mėnesių, tačiau spenelio formos pokyčiai matomi iš karto po operacijos.

Rezultatai

Operacijos rezultatas – gražesnis krūties kontūras, nes spenelis fiksuojamas anatominėje ir funkcinėje padėtyje. Operacijos efektas ilgalaikis.

SV plastinės chirurgijos centre dirba patyrę ir kvalifikuoti chirurgijos specialistai. Jie užtikrina ne tik aukštą darbų kokybę, bet ir efektyvų rezultatą.

Turite klausimų apie spenelių korekcijas? Profesionalūs gydytojai atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir padės rasti individualiai geriausią sprendimą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up