Endoskopinis kaktos ir antakių pakėlimas

Endoskopinis antakių pakėlimas

Pasmukę antakiai, akių vokai ir kakta gali ne tik lemti liūdną žmogaus veido išraišką, bet ir daryti neigiamą įtaką regėjimui. Užkritę akių vokai ir antakiai gali kelti sunkumų vairuojant, dirbant kompiuteriu, todėl akys gali greičiau pavargti. Paprastai, antakiai ir kakta smunka kartu su amžiumi, tačiau pasmukimas gali atsirasti ir nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus.

Endoskopinis kaktos pakėlimas (arba endoskopinis antakių pakėlimas) pasirenkamas tada, kai norima vienos procedūros metu pakelti ir kaktą, ir antakius. Ši procedūra gali būti atliekama kartu su viso veido pakėlimo operacija arba kaip atskira procedūra. Dėl šių procedūrų dažniausiai kreipiasi vidutinio amžiaus pacientai, kurių oda yra standi, tačiau giluminiai veido sluoksniai – praradę elastingumą. Svarbu paminėti, kad ši procedūra gali būti atliekama tiek moterims, tiek vyrams.

Operacija

Šios operacijos metu ne tik patempiama oda ir išlyginamos raukšlės, bet ir pakeliami suglebę kaktos raumenys, todėl veidas įgauna jaunatvišką išvaizdą, atrodo ne toks pavargęs. Labai dažnai kaktos ir endoskopinis antakių pakėlimas moterims atliekamas kartu su viršutinių vokų plastika ir riebalų injekcijomis veide.

Operacijos metu plaukų linijoje arba galvos raukšlėje atliekami 4–5 pjūviai ne ilgesni nei 1 cm ilgio. Padarius nedidelius pjūvius, pakeliami ir užfiksuojami audiniai. Operacija atliekama naudojant pažangią endoskopinę techniką su kamera, kuri leidžia lengvai kontroliuoti visą procedūros eigą, išsaugoti nervus ir minimaliai traumuoti audinius.

Endoskopinis antakių pakėlimas atliekamas bendrinėje nejautroje ir trunka apie 1 valandą. Svarbu paminėti, kad vyrams procedūra gali trukti ilgiau, nes jų audiniai yra tvirtesni. Chirurgas, pakėlęs audinius, siūlais sutvirtina pjūvių vietas. Kitą dieną po operacijos pacientas išleidžiamas namo tolimesniam gydymui.

Endoskopo kontrolėje įpjaunami antakius žemyn tempiantys raumenys

Forehead-and-eyebrow-lift-480x400

Pooperacinis laikotarpis:

Po procedūros specialistai pateikia visas naudingas rekomendacijas pacientui ir jis kitą dieną paleidžiamas namo. Į SV plastinės chirurgijos centrą pacientas sugrįžta po 1 savaitės ir po 3 savaičių. Po 1 savaitės įvertinamas vokų žaizdų gijimas, o po 3 savaičių ištraukiami fiksuojantys sraigtai.

Kaip ir po bet kokios operacijos, taip ir po endoskopinio antakių ir kaktos pakėlimo, pooperacinis gijimo laikotarpis gali kelti iššūkių. Iš karto po pakėlimo veidas patinsta, todėl pirmas 2 paras yra reguliariai šaldomas kompresais. Įprastai, apie 10–14 dienų po operacijos gali atsirasti:

  • matomas patinimas;
  • kraujosruvos;
  • patirpimas ar niežulys užgijusiose pjūvio vietose.

Antakių ir kaktos pakėlimas gali turėti bendrą nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, pooperacinį skausmą, tinimą, kraujosruvas, akių sudirgimą. Įprastai pacientai grįžta į normalų gyvenimą po 14 dienų, tačiau jautrumo sutrikimai kaktoje gali būti iki 3 mėnesių. Gijimo laikotarpiu svarbiausia laikytis specialisto sudaryto plano:

  • vengiama rūkymo, alkoholio vartojimo;
  • valgomi maistingi patiekalai;
  • vartojama pakankamai vandens.

Pakankamas kiekis skysčių ir sveika subalansuota mityba skatina žaizdų gijimą. Kaip ir prieš, taip ir po operacijos pacientai dažnai atsisako nikotino ir alkoholio vartojimo, nes šie veiksniai lėtina gijimą ir didina komplikacijų riziką. Savo srities specialistai, atsižvelgę į individualų atvejį, konsultacijos metu suteiks visą naudingą informaciją, kuri leis užtikrinti sklandų žaizdų gijimą.

Rezultatai

Galutinis operacijos rezultatas matomas po 3 mėnesių, kai visiškai atslūgsta tinimas ir užgyja randai. Praėjus gijimo laikotarpiui galima džiaugtis lygesne kaktos oda, pakeltais antakiais, jaunatvišku, žvaliu žvilgsniu. Kaktos pakėlimo efektas gali trukti apie dešimtmetį, tačiau tai priklauso nuo paciento gyvenimo būdo ir genetikos.

Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, pacientai renkasi individualios trukmės veido masažus paakių srityje. Masažo metu pašalinamas limfos perteklius, sumažinamas patinimas ir paburkimas. Atliekant masažą gerinamas deguonies įsisavinimas, dėl to pagerėja gijimo procesai.

Be to, norintiems sumažinti pjūvių randėjimą, SV plastinės chirurgijos centro specialistai gali atlikti lazerio terapiją. Terapijos metu gerinama kraujotaka, todėl mažinama randų tikimybė. Tai efektyvus gydymo metodas, leidžiantis pasiekti efektyvų rezultatą. Daugiau apie šią galimybę jums papasakos specialistas konsultacijos metu.

Kaktos ir antakių pakėlimas: kaina – nuo ko ji priklauso?

Antakių ir kaktos pakėlimas kaina ir eiga skirsis, priklausomai nuo paciento būklės ir norimo rezultato. Endoskopinis kaktos pakėlimas pagal paciento poreikius gali būti atliekamas kartu su viršutinių ir apatinių vokų korekcija. Pasirinkus šias korekcijas, kaktos ir antakių pakėlimo kaina bus didesnė. Pirmojo vizito su chirurgu metu svarbiausia išsakyti visus lūkesčius. Specialistas, įvertinęs paciento poreikius, galės parinkti tinkamiausias procedūras.

SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie užtikrina ne tik aukštą darbų kokybę, bet ir rezultatą. Svarstote padailinti kūno linijas ar pašalinti raukšles ant veido? Patyrę plastikos chirurgai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausia sprendimą, atitinkantį jūsų keliamus lūkesčius.

 

DUK

Ar visiems gali būti atliekama pakėlimo operacija?

Dažniausiai procedūra atliekama bene visiems besikreipiantiems pacientams, tačiau kartais pasitaiko išimtinų atvejų. Pakėlimas negali būti atliekamas, jeigu pacientui prieš tai buvo atlikta akių vokų korekcija, kurios metu pašalintas per didelis kiekis odos. Šiuo atveju, atlikus pakėlimą, pacientui nepavyktų užmerkti akies. Tad tokiais atvejais, pakėlimo procedūra nėra atliekama.

Kaip atliekamas endoskopinis kaktos pakėlimas?

Modernėjančios gydymo technologijos leidžia atlikti operacijas minimaliai traumuojant audinius. Pažangi endoskopinė technika leidžia per mažus pjūvius pakelti vidinius audinius. Tokiu būdu veidas tampa žvalus, o pooperaciniai randai yra sunkiai pastebimi.

Ar kaktos ir antakių pakėlimas yra saugi procedūra?

Kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka maža komplikacijų rizika. Dažniausiai pasireiškia skausmas, akių sudirginimas, tinimas ir antakių sustingimas bei kaktos nejautra kelis mėnesius. Žinoma, laikantis specialisto sudaryto pooperacinio plano, galima užtikrinti sklandų žaizdų gijimą.

Kiek trunka pooperacinis gijimo laikotarpis?

Priklausomai nuo paciento genetikos, gyvenimo būdo ir gydymo plano laikymosi, pooperacinis laikotarpis gali trukti skirtingai. Įprastai į kasdienes veiklas galima sugrįžti po 14 dienų, o galutiniais rezultatais galima džiaugtis po 3 mėnesių.

Kiek dienų praleidžiama stacionare?

Paciento būklė stacionare stebima 1 dieną. Būklei nepakitus, pacientui suteikiamas pooperacinio laikotarpio planas ir kitą dieną po operacijos jis paleidžiamas namo.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up