fbpx
Dr. Ernest Zacharevskij konsultacijos sausio 27 d. Vilniuje, registracija telefonu +370 655 38997. Dr. Ernest Zacharevskij konsultacijos vasario 3 d. Klaipėdoje, registracija telefonu +370 620 33383.
x

Vokų plastika

Akys – ryškiausia, išraiškingiausia veido dalis. Ji pritraukia dėmesį ir išreiškia emocijas.

Vokų odos perteklius, „maišeliai“ po akimis, subliuškusi oda paverčia žvilgsnį pavargusiu ar piktu. Tačiau yra ir kita problema – užkritę viršutiniai vokai mažina akiplotį ir todėl trukdo regėjimui. Kai kuriems dėl užkritusių viršutinių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą, sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu, naudoti makiažo priemones. Be to, akys dėl to greičiau pavargsta.

SV plastinės chirurgijos centre atliekama vokų pakėlimo operacija (arba akių vokų plastika) padeda išspręsti ne tik estetiškos išvaizdos, bet ir sveikatos problemas. Konsultacijos metu, įvertinęs paciento anatomiją, būklę ir lūkesčius, plastikos chirurgas pasiūlo atlikti viršutinių ar apatinių vokų operaciją. Dažnai pasirenkama abiejų akių vokų operacija.

Operacija

Vokų pakėlimas dažniausiai atliekamas vietinėje nejautroje, tačiau galima operuoti ir bendrinėje nejautroje.

Viršutiniai vokai operuojami atliekant odos pjūvį pagal voko raukšlę. Pašalinamas odos perteklius ir perteklinės riebalų sankaupos (vadinamieji „maišeliai“). Odos pjūvis užsiuvamas, užklijuojamas specialiu pleistru.

Operuojant apatinius vokus atliekamas vidinis (transkonjuktivalinis) pjūvis voko gleivinėje. Riebalai yra perskirstomi arba pašalinami. Šiuo atveju vokų pakėlimas atliekamas be pooperacinių randų.

Šiuo atveju visai nelieka odos rando.

Jei vargina ne tik riebaliniai maišeliai, bet ir odos perteklius po akimis, atliekamas odos pjūvis žemiau blakstienų ir šis perteklius pašalinamas.

Jei apatiniai „maišeliai“ labai ryškūs, o odos perteklius – didelis, tada apatiniai vokai operuojami kombinuojant su poakio linijos pakėlimu. Šiuo atveju atlikus odos pjūvį žemiau apatinio voko blakstienų keliomis fiksacinėmis siūlėmis pakeliama viršutinė skruosto dalis.

Viršutinių vokų plastika

Vokų plastika viršutiniai

Apatinių vokų plastika

Vokų plastika apatiniai vokai

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, vokų pakėlimo operacija gali sukelti nepageidaujamų šalutinių reiškinių. Šiuo atveju tai:

 • reakcija į anesteziją,
 • akių sudirgimas,
 • žaizdos infekcija,
 • operuotos vietos kraujavimas,
 • randų hipertrofija.

Galimas komplikacijas rekomenduojame aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją. Derėtų nepamiršti, kad pašaliniai reiškiniai labai priklauso nuo to, kaip laikomasi specialisto nurodymų po operacijos.

Pooperacinis laikotarpis

Gijimas tęsiasi apie dvi savaites, tačiau po kelių dienų jau galima grįžti prie įprasto fizinio aktyvumo.

Saulės akiniai padeda maskuoti vokų srities kraujosruvas ir patinimus, kurie išnyksta per keletą savaičių.

Randai gyja 2–3 savaites.

Rezultatai

Akių vokų operacija dovanoja akivaizdžius pokyčius, ir jie – ne tik estetiniai. Tai:

 • pasikeitusi akių forma,
 • išraiškingas žvilgsnis,
 • lygesnė oda aplink akis,
 • vokams suteiktas „lengvumo“ įspūdis,
 • geresnė savijauta,
 • panaikintas pavargusių, patamsėjusių akių įspūdis.

Rezultatai, kuriuos užtikrina vokų pakėlimas, yra ilgalaikiai.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

 

Dėl kokių priežasčių užkrinta akių vokai?

Tai gali lemti tokios priežastys, kaip genetika, išorės veiksniai. Tačiau dažniausiai pakitimus lemia amžius, sumažėjęs odos elastingumas, pasikeitęs poodinių riebalų pasiskirstymas ir panašiai.

 

Kaip pasiruošti operacijai?

Akių vokų operacija nereikalauja griežto pasiruošimo. Visgi svarbu prieš ją riboti rūkymą, kitus žalingus įpročius: tai pagreitins gijimo procesą ir užtikrins jo sklandumą. Taip pat privalu tinkamai pasiruošti kelioms pirmoms dienoms po operacijos. Susitarkite dėl transportavimo tiek į kliniką, tiek iš jos. Po procedūros, dėl vaistų poveikio ir operacijos specifikos, vairuoti negalima.

 

Ar po operacijos gausiu nurodymus, kaip prižiūrėti pjūvio vietas?

Taip. Po kiekvienos operacijos mūsų specialistai suteikia aiškias ir konkrečias gaires, kaip prižiūrėti ir rūpintis savimi ir pjūvio vietomis gijimo laikotarpiu. Be to, jei kiltų papildomų klausimų, visuomet galite kreiptis į jus operavusį chirurgą tiesiogiai.

 

Kokio amžiaus pacientams dažniausiai atliekama ši procedūra?

Dažniausiai vokų pakėlimas atliekamas pacientams, kurių amžius svyruoja nuo 35 iki 40 metų. Tačiau amžius nėra svarbiausias faktorius. Aukščiausias prioritetas – gera visapusiška savijauta dėl akių vokų.

 

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up