Vokų plastika

Akys –  ryškiausias, išraiškingiausias veido bruožas. Akys pritraukia dėmesį ir išreiškia emocijas.

Jei Jus vargina vokų odos perteklius, maišeliai po akimis, subliuškusi vokų oda, tai paverčia žvilgsnį pavargusiu ar piktu. Tačiau yra ir kita problema – užkritę viršutiniai vokai dengia akipločio regėjimo lauką ir todėl trukdo regėjimui. Kai kuriems dėl užkritusių viršutinių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą, sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu, naudoti makiažo priemones, akys greičiau pavargsta. Vokų operacija (arba akių vokų plastika) išsprendžia ne tik estetiškos išvaizdos, bet ir sveikatos problemas. Konsultacijos metu, įvertinus paciento anatomiją, būklę ir lūkesčius, plastikos chirurgas pasiūlys atlikti viršutinių ar apatinių vokų operaciją. Dažnai šios operacijos atliekamos kartu.

Operacija

Vokų operacija dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje, tačiau galima operuoti ir bendrinėje nejautroje.

Viršutiniai vokai operuojami atliekant odos pjūvį pagal voko raukšlę. Pašalinamas odos perteklius ir perteklinės riebalų sankaupos (maišeliai). Odos pjūvis yra užsiuvamas ir užklijuojamas specialiu pleistru.

Operuojant apatinius vokus atliekamas vidinis (transkonjuktivalinis) pjūvis voko gleivinėje. Riebalai yra perskirstomi arba pašalinami. Šiuo atveju visai nėra odos rando.

Jei yra ne tik riebaliniai maišeliai, bet ir odos perteklius po akimis, tada atliekamas odos pjūvis žemiau blakstienų ir pašalinamas odos perteklius.

Jei apatiniai maišeliai yra labai ryškūs, o odos perteklius didelis, tada apatiniai vokai operuojami kombinuojant poakio linijos pakėlimu. Šiuo atveju atlikus odos pjūvį žemiau apatinio voko blakstienų keliomis fiksacinėmis siūlėmis yra pakeliama viršutinė skruosto dalis.

Viršutinių vokų plastika

Vokų plastika viršutiniai

Apatinių vokų plastika

Vokų plastika apatiniai vokai

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, vokų operacija gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, žaizdos infekcija, kraujavimas, randų hipertrofija. Galimas komplikacijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.

Pooperacinis laikotarpis:

  • Gijimas tęsiasi apie dvi savaites, tačiau po kelių dienų grįžtama prie įprasto fizinio aktyvumo.
  • Saulės akiniai padeda maskuoti vokų srities kraujosrūvas ir patinimus, kurie praeina per keletą savaičių.
  • Randai gyja 2-3 savaites.

Rezultatai

Pokyčiai po operacijos bus aiškiai matomi iš karto: pasikeitusi akių forma, išraiškingas žvilgsnis, lygesnė oda aplink akis,  vokams suteikiamas „lengvumo“ įspūdis, geresnė savijauta, nelieka pavargusių, patamsėjusių akių įspūdžio. Vokų plastikos efektas yra ilgalaikis.

Svajojate apie tobulesnį kūną?

Registruotis konsultacijai

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up