Vokų plastika

Akys – ryškiausia, išraiškingiausia veido dalis. Ilgainiui akių vokai nusvyra, todėl atsiranda odos perteklius, „maišeliai“ po akimis. Dažniausiai subliuškusi oda aplink akis paverčia žvilgsnį pavargusiu, liūdnu ar piktu. Be to, užkritę akių vokai gali trukdyti regėjimui, dėl to akys greičiau pavargsta. SV plastinės chirurgijos centre atliekama akių vokų plastika gali sugrąžinti išraiškingą žvilgsnį. Ne be reikalo ši procedūra daugelio vadinama vizualia vokų pakėlimo operacija – nors realiai pašalinamas tik odos perteklius, bet natūraliai atsiveria žvilgsnis it vokai būtų kilstelti. Toliau pasidalinsime chirurgijos specialistų įžvalgomis, kaip elgtis po akių vokų korekcijos ir kaip ši yra atliekama.

Priežastys, dėl kurių atliekama vokų operacija

Akių vokų plastika yra viena iš populiariausių plastinių operacijų visame pasaulyje. Ši operacija gali būti atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Priežasčių, kodėl žmonės renkasi vokų korekcijas, gali būti įvairių. Šiandien ši procedūra dažniausiai pasirenkama dėl:

 • estetinės išvaizdos gerinimo;
 • sveikatos problemų sprendimo.

Pakitusi veido oda gali kelti diskomfortą ir sumažinti pasitikėjimą savimi. „Maišeliai“ po akimis ir užkritę akių vokai pakeičia veido išraišką. Dėl to pacientai dažnai nori pakoreguoti išvaizdą ir atsikratyti pavargusio žvilgsnio, kuris neatrodo patraukliai.

Be to, užkritę viršutiniai vokai mažina akiplotį, todėl trukdo regėjimui. Kai kuriems pacientams dėl užkritusių viršutinių vokų nuolat tenka kęsti akių uždegimą. Taip pat gali atsirasti sunkumų vairuojant, dirbant kompiuteriu ar naudojant makiažo priemones. Tad akivaizdu, akių vokų pakėlimas – greitas ir efektyvus sprendimas, leidžiantis išvengti minėtų nemalonumų.

Vokų operacija

Tvirtai apsisprendus dėl išvaizdos pokyčių, suplanuojama vizito data pas specialistus. Pirminės konsultacijos metu plastikos chirurgas įvertina paciento anatomiją, būklę, lūkesčius ir kitus svarbius niuansus. Specialistas, atsižvelgęs į individualią situaciją ir sveikatos būklę, pateikia naudingas įžvalgas.

Prieš operaciją naudinga žinoti:

 • likus 4 savaitėms iki operacijos geriausia praktika yra riboti rūkymą ir alkoholio vartojimą;
 • likus 2 savaitėms pacientai vengia aspirino ar kitų kraują skystinančių vaistų vartojimo;
 • į operaciją pacientai atvyksta be makiažo ir juvelyrinių dirbinių.

Be to, prieš operaciją gali būti paskiriami tyrimai, tokie kaip: elektrokardiograma, bendras kraujo, gliukozės kiekis kraujyje ir kraujo krešumas. Jeigu sergama lėtinėmis ligomis, gali prireikti papildomų tyrimų. Toliau išsamiau aptarsime tiek viršutinių, tiek apatinių vokų korekcijos eigą ir kitus svarbius aspektus.

Viršutinių vokų operacija

Viršutiniai vokai operuojami, atliekant odos pjūvį pagal voko raukšlę. Dėl to operacinis randas lieka vos pastebimas, nes susilieja su viršutinio voko raukšle. Procedūros metu pašalinamas odos perteklius ir perteklinės riebalų sankaupos (vadinamieji „maišeliai“). Odos pjūvis užsiuvamas ir užklijuojamas specialiu pleistru.

Įprastai užkritusių vokų operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Visgi, šią procedūrą galima kombinuoti su kitomis operacijomis, pavyzdžiui, antakių pakėlimu, veido patempimu ar riebalų persodinimu į veidą. Svarbiausia pirminės konsultacijos metu išsakyti visus lūkesčius chirurgui, kuris atsižvelgęs į pastabas, parinks tinkamiausią procedūrų paketą.

Apatinių vokų plastika

Dažniausiai viršutinių akių vokų operacija atliekama kartu su apatinių vokų korekcija. Operuojant apatinius vokus atliekamas vidinis (transkonjuktivalinis) pjūvis voko gleivinėje. Priklausomai nuo individualaus atvejo, riebalai yra perskirstomi arba pašalinami. Šiuo atveju akių vokų pakėlimas atliekamas be pooperacinių randų.

Jei apatiniai „maišeliai“ labai ryškūs, o odos perteklius – didelis, tada apatiniai vokai operuojami kombinuojant su poakio linijos pakėlimu. Šiuo atveju atlikus odos pjūvį žemiau apatinio voko blakstienų, keliomis fiksacinėmis siūlėmis pakeliama viršutinė skruosto dalis.

Jeigu pasirenkama tik viršutinių vokų korekcija (daugelio ieškoma tiesiog kaip viršutinių vokų pakėlimas), ši atliekama taikant vietinę nejautrą ir paprastai trunka apie 40 minučių. Visgi, jeigu atliekama pilna viršutinių ir apatinių vokų zonos korekcija (dėl vizualaus žvilgsnio atvėrimo daugelio ieškoma, kaip akių vokų pakėlimo operacija), taikoma bendrinė nejautra ir procedūra trunka apie 2 valandas. Žinoma, kombinuojant procedūras su kitomis veido korekcijomis, operacijos trukmė gali būti ilgesnė. Viskas priklauso nuo paciento norimo rezultato.

Viršutinių vokų plastika

Vokų plastika viršutiniai

Apatinių vokų plastika

Vokų plastika apatiniai vokai

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, vokų pakėlimo operacija gali sukelti nepageidaujamų šalutinių reiškinių. Po šios procedūros įprastai atsiranda patinimai, kraujosruvos ir jautrumas aplink operuotą vietą. Maždaug po 2 savaičių vokų išvaizda normalizuojasi, o po mėnesio visiškai atsigauna. Po korekcijos taip pat gali pasireikšti:

 • reakcija į anesteziją,
 • akių sudirgimas,
 • žaizdos infekcija,
 • operuotos vietos kraujavimas,
 • randų hipertrofija.

Galimos komplikacijos aptariamos su plastikos chirurgu konsultacijos metu. Praėjus operacijai, chirurgas paskirs kito apsilankymo datą, tam, kad įvertintų gijimo būklę ir ištrauktų siūlus. Šie dažniausiai ištraukiami po 7 dienų. Be to, derėtų nepamiršti, kad pašaliniai reiškiniai labai priklauso nuo to, kaip laikomasi specialisto nurodytų rekomendacijų po atliktos operacijos.

 

Vokų operacija – gijimas

Po operacijos praėjus 3–4 valandoms, pacientas įprastai išleidžiamas namo. Žaizdų gijimas tęsiasi apie 14 dienų, tačiau po kelių dienų jau galima grįžti prie kasdienių, daug fizinių jėgų nereikalaujančių veiklų. Sveikimas labai priklauso nuo atliktų procedūrų skaičiaus ir pooperacinių gydytojo rekomendacijų laikymosi. Po operacijos geriausiems rezultatanms išgauti, pacientai:

 • vengia sunkių daiktų kilnojimo ir lenkti galvą žemyn;
 • bent 1 savaitę vengia kontaktinių lęšių nešiojimo;
 • kol bus išimti siūlai atsisako alkoholio ir nikotino vartojimo bei kosmetikos naudojimo;
 • mažiausiai mėnesį riboja fizinius pratimus;
 • bent 6 savaites vengia saunų, baseinų ir tiesioginių saulės spindulių.

Alkoholis ir nikotinas lėtina žaizdų gijimą bei didina komplikacijų riziką, todėl itin geriausia yra jų atsisakyti. Taip pat pacientai vengia saulės spindulių, nes šie gali išryškinti pjūvio vietas. Dėl to išėjus į lauką, pacientai dėvi akinius nuo saulės, kurie apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių bei užmaskuoja kraujosruvas, patinimus. Siekiant kuo efektyvesnio gijimo, taip pat galima:

 • vartoti pakankamą kiekį skysčių;
 • valgyti maistingus patiekalus;
 • lašinti akių lašus;
 • ant operuotų vietų dėti šaltus kompresus;
 • miegoti ant nugaros.

Kitaip nei nikotinas ar alkoholis, vanduo ir sveika subalansuota mityba skatina žaizdų gijimą. Norint sumažinti akių sausumą, naudojami akių lašai ir pirmąsias 1–3 paras operuotos vietos šaldomos. Reguliarus šaldymas sumažina tinimą ir hematomas.

Be to, pacientai vengia miegojimo tiek ant kairio, tiek ant dešinio šono, nes vokas, ant kurio pusės gulima, gali sutinti. Tad geriausia, miegoti ant nugaros, šiek tiek aukščiau, po galvą pasidėjus 2 pagalves.

SV plastinės chirurgijos centre dirbantys specialistai įvertins individualų atvejį ir konsultacijos metu suteiks visą naudingą informaciją.

Operacijos rezultatai

Galutinį operacijos rezultatą galima išvysti tik tada, kai visiškai sugyja pažeisti audiniai ir išblykšta pooperacinis randas. Šis dažniausiai blykšta apie 3–6 mėnesius. Po tiek laiko galima išvysti itin akivaizdžius pokyčius, todėl galima džiaugtis:

 • pasikeitusia akių forma,
 • išraiškingu žvilgsniu,
 • lygesne oda aplink akis,
 • vokams suteiktu „lengvumo“ įspūdžiu,
 • geresne savijauta,

Be viso to, panaikinamas pavargusių, patamsėjusių akių įspūdis. Dėl to galima mėgautis padidėjusiu pasitikėjimu savimi. Rezultatai, kuriuos užtikrina akių vokų pakėlimas – ilgalaikiai ir trunka 5–7 metus, kartais netgi ilgiau. Žinoma, operacijos rezultatai priklauso tiek nuo chirurgo sudaryto pooperacinio plano laikymosi gijimo laikotarpiu, tiek nuo gyvenimo būdo bei įpročių. Dėl to kiekvienas pacientas rūpinasi savimi, vengia staigaus svorio netekimo ar priaugimo, naudoja tinkamą ir kokybišką kosmetiką.

SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie užtikrina ne tik sklandžią procedūros eigą, bet ir efektyvų rezultatą. Jau kuris laikas jaučiate diskomfortą dėl viršutinių akių vokų pertekliaus? Patyrę plastikos chirurgai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

 

Dėl kokių priežasčių užkrinta akių vokai?

Užkritusius akių vokus dažniausiai lemia genetika ir išorės veiksniai. Įprastai su amžiumi oda pradeda išskirti vis mažiau hialurono rūgšties, silpnėja veido raumenys. Dėl drėgmės stygiaus, oda praranda elastingumą, tampa sausa ir suglebusi.

Ar galima sustabdyti odos senėjimą?

Odos senėjimo procesų sustabdyti neįmanoma. Visgi, yra keli būdai, leidžiantys odą išlaikyti kuo ilgiau gyvybinga ir sveiką. Geriausia praktika išlaikyti sveiką odą yra naudoti apsaugą nuo saulės, drėkinti odą, atsisakyti žalingų įpročių ir laikytis sveikos mitybos principų.

Taip galima pasirinkti hialurono rūgšties injekcijas, kurios padeda išlaikyti odos skaistumą, elastingumą ir natūralų žvilgesį. Vis dėlto, efektyviausias sprendimas, norint susigrąžinti išraiškingą žvilgsnį ir lygią odą – plastinės operacijos. Šiuo atveju vokų pakėlimo operacija leis džiaugtis efektyviausiais ilgalaikiais rezultatais.

Kaip pasiruošti operacijai?

Akių vokų pakėlimas nereikalauja griežto pasiruošimo. Visgi, jeigu viršutinių vokų operacija atliekama su kitomis procedūromis, kurių metu bus taikoma bendrinė nejautra, geriausia yra negerti ir nevalgyti bent 6 valandas iki procedūros. Operacijos išvakarėse pacientai valgo tik lengvą maistą.

Taip pat svarbu pasiruošti kelioms pirmoms dienoms po operacijos. Susitarkite dėl transportavimo tiek į kliniką, tiek iš klinikos į namus. Po procedūros, dėl nuskausminamųjų vaistų poveikio ir operacijos specifikos, vairuoti bus neįmanoma. Dėl to svarbu, kad pacientas pirmas kelias valandas būtų prižiūrimas artimojo ar kito asmens.

Ar operacija skausminga?

Nesvarbu, ar atliekama tik viršutinių, ar abiejų akių vokų plastika, skausmo procedūros metu pacientas nejaučia. Operuojant viršutinius vokus, nuskausminamieji vaistai suleidžiami tik toje vietoje, kurioje bus šalinimas odos perteklius.

Kitu atveju, pasirinkus tiek viršutinių, tiek apatinių vokų korekciją, taikoma bendrinė nejautra, kai pacientas užmigdomas ir pabunda po procedūros. Žinoma, praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui, po procedūros gali atsirasti skausmas bei tempimo jausmas.

Ar po operacijos bus suteikta informacija, kaip prižiūrėti pjūvio vietas?

Taip. Po kiekvienos operacijos mūsų chirurgijos specialistai suteikia aiškias ir konkrečias gaires, kaip prižiūrėti ir rūpintis savimi bei pjūvio vietomis gijimo laikotarpiu. Be to, jeigu kiltų papildomų klausimų, specialistai bus pasiruošę jums padėti.

Ar po operacijos bus matomi pjūvių randai?

Randėjimas labai priklauso nuo individualių organizmo savybių, todėl kiekvienas atvejis yra unikalus. Norint sumažinti randėjimo tikimybę, pacientai laikykosi gydytojo sudaryto pooperacinio plano ir naudoja specialius tepalus, skirtus pooperaciniams randams mažinti. Taip pat prieš operaciją galite pasidalinti jau atliktomis operacijomis, po kurių galėjo ar liko randų, ir šiuos parodyti gydytojui.

Kokio amžiaus pacientams dažniausiai atliekama ši procedūra?

Dažniausiai akių vokų plastika atliekama pacientams, kurių amžius svyruoja nuo 35 iki 40 metų. Tačiau amžius nėra svarbiausias faktorius. Kadangi genetika daro didelę įtaką odos elastingumui, užkritę akių vokai gali kamuoti ir jaunesnius žmones. Dėl to vokų korekcija gali būti atliekama ir jaunesniems nei 35 metų pacientams.

Ar visiems gali būti atliekama procedūra?

Dažniausiai procedūra atliekama bene visiems besikreipiantiems pacientams, tačiau kartais pasitaiko išimtinių atvejų. Akių korekcijos negalima atlikti pacientams, turintiems širdies nepakankamumą ar didelę širdies ritmo sutrikimo tikimybę. Tad prieš operaciją svarbu išsiaiškinti paciento sveikatos būklę.

Kiek kainuoja vokų pakėlimas?

Vokų pakėlimo operacija kaina ir eiga skirsis, priklausomai nuo paciento būklės ir norimo rezultato. Atlikta viena viršutinių ar apatinių vokų operacija kaina bus mažesnė. Visgi, norint efektyvesnio rezultato ir kartu su vokų korekcija atlikus kaktos pakėlimą ar veido liposkulptūrą, procedūrų kaina bus didesnė.

Be to, preliminarias kainas galite matyti atliekamų operacijų kainoraštyje. Jeigu domina tiksli kaina, patariama kreiptis į specialistus ir išsakyti norimus rezultatus. Specialistas, įvertinęs paciento poreikius, galės parinkti tinkamiausias procedūra ir įvardinti tikslią jų kainą.

Kokie pacientų atsiliepimai apie vokų korekciją?

Didžioji dalis pacientų, pasirinkusių vokų pakėlimo operaciją – patenkinti rezultatu. Tad, jei sklandžiai atlikta akių vokų operacija, atsiliepimai dažniausiai būna teigiami. Jeigu norite pamatyti daugiau atsiliepimų apie SV plastinės chirurgijos centre atliekamas procedūras, paspauskite ant aukščiau pateiktos nuorodos.

Ar vokų korekcija daro neigiamą įtaką regėjimui?

Chirurginės procedūros metu akies obuolys yra neliečiamas, todėl įprastai korekcija neigiamos įtakos regėjimui neturi. Pašalinus perteklinį odos sluoksnį viršutiniuose akių vokuose, dažniausiai atveriamas platesnis matymo vaizdas. Dėl to regėjimas gali tapti lengvesnis.

Ar reikia kartoti akių vokų korekciją?

Svarbu suprasti, kad atlikus operaciją, senėjimo procesai nesustoja. Pasitaiko atvejų, kad praėjus tam tikram laikui, akių vokai vėl pradeda kristi. Šiuo atveju dažniausiai rekomenduojamas endoskopinis antakių ir kaktos pakėlimas. Visgi, korekcinės operacijos gali būti atliekamos tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu susiformuoja keloidinis randas, voko oda užsiriečia į vidų ar išorę arba akių vokai iki galo neužsimerkia.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up