Vokų pakėlimo operacija (blefaroplastika)

Akys – ryškiausia, išraiškingiausia veido dalis. Dėl įvairių priežasčių, ypač vykstant natūraliems senėjimo procesams, akių vokai pamažu leidžiasi žemyn, kai kuriems atsiranda pastebimas odos perteklius ar „maišeliai“ po akimis. Būna, pokyčius lemia ir ligos, pavyzdžiui, blefarochalazė. Suglebusi oda aplink akis paverčia žvilgsnį pavargusiu, liūdnu. Perteklinės odos klostės gali trukdyti regėjimui, akys greičiau pavargsta. „SV plastinės chirurgijos centre“ atliekama akių vokų plastika (blefaroplastika) gali sugrąžinti išraiškingą žvilgsnį. Blefaroplastika daugelio vadinama tiesiog vokų pakėlimo operacija – realiai pašalinamas tik odos ir riebalinio sluoksnio perteklius, tačiau žvilgsnis natūraliai atsiveria it vokai būtų kilstelti. Toliau dalinamės specialistų įžvalgomis – kam ir kodėl gali būti atliekama viršutinių bei apatinių akių vokų operacija, kokia jos eiga, kaip atrodo pasiruošimo ir gijimo laikotarpiai bei kaip elgtis po akių vokų operacijos.

Ką verta žinoti apie akių vokų plastiką?

Akių vokų pakėlimo operacija – viena populiariausių plastinių operacijų visame pasaulyje. Nors tai dažniau estetinė procedūra, kartu gali būti atliepiamos ir tam tikros medicininės indikacijos. Pavyzdžiui, pašalinama dėl užkritusios odos klostės atsiradusi susiaurėjusio periferinio matymo problema. Operacijos metu koreguojami viršutiniai arba apatiniai akių vokai, o kartais tiek vieni, tiek kiti.

Per konsultaciją plastikos chirurgas visų pirma įvertina pakitimus veide, paciento norus ir lūkesčius. Pagal tai aptariami ir žingsniai norimo rezultato link. Tuo tarpu svarstantys apie operaciją dažnai dar konsultacijos metu gali nuspręsti, ar vienų galbūt vertinamas kaip geriausias vokų plastikos chirurgas tikrai atitinka pačių bendravimo ir estetinio matymo lūkesčius.

Saugios operacijos galimybę gydytojams leidžia įvertinti sveikatos būklės vertinimas, įvairūs tyrimai. „Maišelių“ po akimis šalinimas ir užkritusių viršutinių akių vokų pakėlimas kaina kiekvienu atveju gali skirtis – viskas priklauso nuo atliekamų procedūrų sudėtingumo, papildomų korekcijų poreikio. Bet apie viską iš eilės pasakojame toliau.

Priežastys, dėl kurių atliekama vokų pakėlimo operacija

Akių vokų plastika yra viena iš populiariausių plastinių operacijų visame pasaulyje. Ši operacija gali būti atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Priežasčių, kodėl žmonės renkasi vokų korekcijas, gali būti įvairių. Šiandien ši procedūra dažniausiai pasirenkama dėl:

 • estetinės išvaizdos gerinimo;
 • sveikatos problemų sprendimo.

Suglebusi vokų oda gali kelti diskomfortą ir sumažinti pasitikėjimą savimi. „Maišeliai“ po akimis ir užkritę akių vokai pakeičia veido išraišką. Dėl to besiskundžiantys šia problema dažnai nori pakoreguoti išvaizdą ir atsikratyti pavargusio žvilgsnio, kuris neretai vizualiai prideda ir kelis ar net dešimtį metų.

Be to, užkritę viršutiniai vokai dažnai mažina akiplotį, todėl gali trukdyti regėjimui. Kai kurie dėl užkritusių vokų skundžiasi pasikartojančiais akių uždegimais. Perteklinės odos klostė erzina akis, jos dažniau ašaroja, tad atsiranda palanki terpė uždegimams.

Ilgainiui dėl akių nuovargio ir apsunkimo gali atsirasti sunkumų vairuojant, dirbant kompiuteriu. Sunkiau naudoti ir makiažo priemones. Tokiais atvejais vizualus akių vokų pakėlimas pašalinant odos bei riebalinio audinio perteklių – greitas ir efektyvus sprendimas, leidžiantis išspręsti tiek estetines, tiek gyvenimo kokybę paveikiančias problemas.

Kam gali būti atliekamas akių vokų pakėlimas (blefaroplastika)?

Kaip ir prieš kiekvieną chirurginę intervenciją, „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojai pirmiausia vertina, ar ši operacija gali būti atliekama. Vertinama besikreipiančiųjų bendra sveikatos būklė, akių sveikata, apskritai, lūkesčiai. Kaip jau išsiaiškinome, akių vokų operacijos atliekamos dėl įvairių priežasčių. Jei tik sveikatos būklė leidžia ir lūkesčiai realūs, operacija gali būti atliekama įvairaus amžiaus vyrams ir moterims.

Bendros gairės, svarbios kandidatams

Yra tam tikros gairės, kuriomis vadovaujantis galima geriau įvertinti, kam gali būti šalinami „maišeliai“ po akimis bei atliekama užkritusių viršutinių akių vokų pakėlimo operacija. Žvelgiant į bendras gaires, ši plastinės chirurgijos korekcija gali būti atliekama asmenims, kurių:

 • fizinė ir emocinė sveikata yra gera;
 • veido audiniai ir raumenys nėra pažeisti;
 • lūkesčiai dėl rezultatų yra realūs.

Kartais dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų padidėja operacinė rizika. Todėl visuomet atkreipiamas dėmesys, ar operacija besidominčio asmens nekamuoja skydliaukės problemos, aukštas kraujospūdis, glaukoma ar kitos ligos. Visa tai svarbu aptarti su gydytoju. Kiekvienu atveju atliekami tyrimai ir individualiai vertinama galimybė atlikti korekcijas chirurginiu būdu.

Blefarochalazė – ligos pasekmių šalinimas

Jei vertintume atvejus, kam dažniausiai atliekamas vadinamasis akių vokų pakėlimas, ko gero, sąrašo viršuje būtų vyresnio amžiaus vyrai ir moterys, kurių oda natūraliai vis labiau praranda elastingumą. Ne išimtis ir akių sritis, kurioje senstant pamažu formuojasi raukšlės, galinčios sudaryti ir perteklinės voko odos klostę ar „maišelius“ po akimis. Vis dėlto, kartais tokį odos suglebimą, ypač viršutinio voko, lemia nebūtinai su amžiumi elastingumą prarandanti oda ar genetiškai paveldėti veido bruožai.

Tai gali būti ir oftalmologinės ligos, paveikiančios aplink akis esančios odos struktūrą. Pavyzdžiui, blefarochalazė. Keli svarbūs aspektai:

 • Blefarochalaze vadinama oftalmologinė liga, kuriai būdingi pasikartojantys vokų patinimo epizodai, dėl jų voko oda „išsitempia“ ir galiausiai gali net suplonėti.
 • Blefarochalazė sudėtingesniais atvejais gali ilgainiui taip paveikti vokus, kad šie tampa gležni ir raukšlėti. Apskritai, gali sumažėti vokų odos elastingumas.

Šios ligos padariniai dažnai šalinami patyrusių plastinės chirurgijos gydytojų. Operacija atliekama tiek dėl medicininių indikacijų, tiek dėl estetinių aspektų. Susidariusi odos raukšlė ne tik sukuria nuovargio įspūdį ir vizualiai prideda bent kelis papildomus metus, bet ir patenka į regėjimo lauką. Tai kenkia regėjimui ir susiaurina periferinio matymo lauką.

Dažnu atveju besikreipiantys į „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistus išgirsta teigiamą atsakymą – operuoti galimybė yra – ir individualios konsultacijos metu su specialistais aptaria pokyčių lūkesčius. Atvejai, kai operuoti rizikinga ir negalima mūsų specialistų praktikoje yra išties reti.

Pasiruošimas ir akių vokų operacija

Tvirtai apsisprendus dėl išvaizdos pokyčių, viskas prasideda nuo individualios konsultacijos. Pirminės konsultacijos metu plastinės chirurgijos gydytojai įvertina besikreipiančiųjų veido anatomiją, kartu aptaria sveikatos būklę, lūkesčius ir kitus svarbius niuansus.

Specialistas, atsižvelgęs į individualią situaciją ir sveikatos būklę, skiria įvairius prieš operacijas įprastus tyrimus, tokius kaip elektrokardiograma, bendras kraujo, gliukozės kiekis kraujyje ir kraujo krešumas. Jeigu sergama lėtinėmis ligomis, gali prireikti papildomų tyrimų.

Prieš operaciją naudinga žinoti:

 • likus 4 savaitėms iki operacijos svarbu riboti rūkymą ir alkoholio vartojimą;
 • likus 2 savaitėms reikėtų vengti aspirino ar kitų kraują skystinančių vaistų vartojimo;
 • į operaciją atvykstama be makiažo ir juvelyrinių dirbinių.

Kiekvienu atveju pasiruošimo operacijai planas yra detaliai aptariamas su operuojančiu gydytoju ar gydytoja. Įprastus žingsnius, kurie panašūs kaip ir prieš bet kurią chirurginę intervenciją, gali papildyti individualūs pasiruošimo etapai, tyrimai ir pan. Toliau išsamiau aptarsime tiek viršutinių, tiek apatinių vokų korekcijos eigą ir kitus svarbius aspektus.

Viršutinių vokų operacija

Viršutiniai vokai operuojami atliekant odos pjūvį pagal voko raukšlę. Dėl to operacinis randas lieka vos pastebimas. Jis lyg susilieja su viršutinio voko raukšle. Šiek tiek apie operacijos eigą:

 • Išilgai natūralios viršutinio voko raukšlės atliekamas pjūvis, kuris reikalingas tam, kad būtų galima pašalinti arba pakeisti riebalų, odos ir kartais raumenų padėtį.
 • Priklausomai nuo individualios situacijos, pašalinamas odos perteklius, nedidelė raumens juostelė ir perteklinės riebalų sankaupos (vadinamieji „maišeliai“).
 • Jeigu pasirenkama tik viršutinių akių vokų korekcija, vadinamasis viršutinių vokų pakėlimas pašalinant perteklinę odos klostę paprastai trunka apie 40 minučių.

Įprastai užkritusių vokų operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Po operacijos, jei nusiskundimų nėra, namo vykti galima dar tą pačią dieną.

Apatinių vokų plastika

Kartais pavargusio ir paburkusio veido įspūdį lemia ne užkritęs viršutinis vokas, o „maišeliai“ po akimis. Tuomet apatinių akių vokų plastine operacija gali būti koreguojama tik ši veido zona. Esminiai operacijos eigos aspektai:

 • Priklausomai nuo konkretaus atvejo, chirurgas gali daryti pjūvį apatinio voko vidinėje pusėje (transkonjunktyvinį) arba šiek tiek žemiau blakstienų linijos (subciliarinį).
 • Riebalų sankaupos, dėl kurių susidaro „maišeliai“ po akimis, gali būti pašalintos arba perskirstytos, kad kontūras būtų lygesnis.’
 • Suglebusi perteklinė oda pašalinama, o po ja esantys raumenys gali būti sutvirtinami, kad pagerėtų bendra apatinių vokų išvaizda ir atraminė funkcija.
 • Tokia operacija trunka apie 1–2 valandas, priklausomai nuo atliekamų korekcijų.

Jei paakių maišelių operacija nesudėtinga, dažniausiai ji atliekama naudojant vietinę nejautrą. Po operacijos, jei nusiskundimų nėra, namo vykti galima dar tą pačią dieną.

Maliarinių paakių maišelių operacija

Kai kalbame apie problematiškus paakius, ne visuomet viskas taip paprasta. Labai svarbu atskirti kelis skirtingus patinusių paakių, kuriuos norima koreguoti, atvejus:

 1. Paburkę paakiai, kurie šalinami įprastai, t. y., pašalinant riebalines išvaržas arba atliekant apatinių vokų plastiką.
 2. Maliariniai maišeliai (angl. k. malar bags) – vandeningi, paburkę paakių maliariniai riebalų maišeliai, susidarę ties akiduobės ir skruosto riba, iš savo pradinės padėties „numigravę“ į skruostus, žemyn.

Tokiu atveju atliekama išplėstinė blefaroplastika, apatiniai vokai neretai operuojami kombinuojant šią korekciją su poakio linijos pakėlimu. Šiuo atveju atlikus odos pjūvį žemiau apatinio voko blakstienų, keliomis fiksacinėmis siūlėmis pakeliama viršutinė skruosto dalis.

Kartu atliekama apatinių ir viršutinių akių vokų plastika

Jeigu atliekama pilna viršutinių ir apatinių vokų korekcija, taikoma bendrinė nejautra ir procedūra trunka apie 2 valandas. Žinoma, kombinuojant procedūras su kitomis veido korekcijomis, operacijos trukmė gali būti ilgesnė. Viskas priklauso nuo individualaus atvejo ir norimo rezultato.

Apatinių ir viršutinių akių vokų operacija neretai yra didesnės kompleksinės veido operacijos dalis. Pavyzdžiui, viršutinių vokų operacijos kartais atliekamos kartu su antakių pakėlimu ar veido patempimu. Tokiais atvejais, žinoma, taip pat operuojama bendrinėje nejautroje.

Apskritai, svarbiausia pirminės konsultacijos metu išsakyti visus lūkesčius chirurgui, kuris, atsižvelgęs į pastabas, parenka tinkamiausią procedūrų paketą.

Viršutinių vokų plastika

Vokų plastika viršutiniai

Apatinių vokų plastika

Vokų plastika apatiniai vokai

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, vokų pakėlimo operacija gali sukelti nepageidaujamų šalutinių reiškinių. Po šios procedūros įprastai atsiranda patinimai, kraujosruvos ir jautrumas aplink operuotą vietą. Maždaug po 2 savaičių vokų išvaizda normalizuojasi, o po mėnesio matomas beveik galutinis rezultatas.

 • reakcija į anesteziją,
 • akių sudirgimas,
 • žaizdos infekcija,
 • operuotos vietos kraujavimas,
 • randų hipertrofija.

Galimos komplikacijos aptariamos su plastikos chirurgu konsultacijos metu. Praėjus operacijai, chirurgas paskiria kito apsilankymo datą, tam, kad įvertintų gijimo procesą ir ištrauktų siūlus. Šie dažniausiai ištraukiami po 7 dienų. Be to, derėtų nepamiršti, kad pašaliniai reiškiniai labai priklauso nuo to, kaip laikomasi specialisto nurodytų pooperacinio plano žingsnių.

Gijimas po vokų operacijos

Po vokų operacijos, praėjus 3–4 valandoms, įprastai galima vykti namo. Žaizdų gijimas tęsiasi apie 14 dienų, tačiau po kelių dienų jau galima grįžti prie kasdienių, daug fizinių jėgų nereikalaujančių veiklų. Sveikimas labai priklauso nuo atliktų procedūrų skaičiaus ir sąžiningo pooperacinių žingsnių laikymosi. Po operacijos, siekiant užtikrinti sklandų gijimą ir norimą rezultatą, įprastai:

 • vengiama sunkių daiktų kilnojimo ir galvos lenkimo žemyn;
 • bent 1 savaitę vengiama kontaktinių lęšių nešiojimo;
 • kol bus išimti siūlai, atsisakoma alkoholio ir nikotino vartojimo bei kosmetikos naudojimo;
 • mažiausiai mėnesį ribojami fiziniai pratimai;
 • bent 6 savaites vengiama saunų, baseinų ir tiesioginių saulės spindulių.

Alkoholis ir nikotinas lėtina žaizdų gijimą bei didina komplikacijų riziką, todėl geriausia jų atsisakyti. Taip pat svarbu vengti saulės spindulių, nes šie gali išryškinti pjūvio vietas. Dėl to išėjus į lauką dėvimi akiniai nuo saulės. Jie apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių bei užmaskuoja kraujosruvas, patinimus.

Siekiant kuo efektyvesnio gijimo, taip pat svarbu:

 • vartoti pakankamą kiekį skysčių;
 • valgyti maistingus patiekalus;
 • lašinti paskirtus akių lašus;
 • ant operuotų vietų dėti šaltus kompresus;
 • miegoti ant nugaros.

Pakankamas kiekis vandens ir sveika, subalansuota mityba skatina žaizdų gijimą. Norint sumažinti akių sausumą, naudojami akių lašai. Pirmąsias 1–3 paras operuotos vietos yra šaldomos. Reguliarus šaldymas sumažina tinimą ir hematomas.

Be to, po operacijos reikėtų vengti miegoti tiek ant kairio, tiek ant dešinio šono, nes vokas, ant kurio pusės gulima, gali sutinti. Tad geriausia miegoti ant nugaros, šiek tiek aukščiau, po galva pasidėjus 2 pagalves.

„SV plastinės chirurgijos centre“ dirbantys specialistai įvertina kiekvieną individualų atvejį ir konsultacijų metu suteikia visą naudingą informaciją.

Akių vokų odos priežiūra po vokų operacijos

Tinkama odos priežiūra po vokų operacijos svarbi tiek dėl sklandaus gijimo proceso, tiek dėl rezultatų – netinkama priežiūra gali sukelti komplikacijas ir neleisti pasiekti norimų rezultatų. Jau aptarėme esminius pooperacinio laikotarpio aspektus, tačiau verta pakalbėti ir konkrečiai apie odos priežiūrą. Juk veido sritį įprastai kur kas dažniau liečiame, naudojame įvairias kosmetikos priemones. Taigi, šiek tiek plačiau apie jautrių zonų aplink akis priežiūrą.

Kaip elgtis po akių vokų operacijos?

 • Švelniai valyti akių vokus: pagal chirurgo nurodymus po kiek laiko galima atsargiai nuvalyti vokus, pašalinant traiškanas.
 • Naudoti paskirtus tepalus: svarbu naudoti chirurgo nurodytus tepalus, kurie padeda gyti randams.
 • Naudoti apsaugos nuo saulės priemones: sugijus pjūvio vietoms, aplink akis reikėtų švelniai tepti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės (jis apsaugo odą nuo UV spindulių pažeidimų, ypač jei juntamas odos jautrumas).

Ko nedaryti?

 • Netrinti akių ir kuo mažiau liesti akių zoną: reikėtų vengti liesti ar trinti akis, kad jos nesudirgtų, ypač kai audiniai dar tik pamažu atsistato.
 • Nenaudoti makiažo: jei įprastai naudojamas makiažas, po operacijos tam tikras priemones galima naudoti tik tada, kai patvirtina chirurgas, kitaip gresia ne tik akių sudirgimas, bet ir infekcija.
 • Vengti tam tikrų odos priežiūros priemonių: kol gydytojas nepatvirtina, reikia vengti produktų, kurių sudėtyje yra agresyvesnių odai cheminių medžiagų, pavyzdžiui, retinolių ir kt.

Įprasta veido odos priežiūros rutina, procedūros ir makiažo priemonės turi kurį laiką palaukti. „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojai, lygiai taip pat kaip ir kitų veiksmų ar įpročių atžvilgiu, pasidalins odos aplink akis pooperacinės priežiūros žingsniais.

Operacijos rezultatai

Galutinį operacijos rezultatą galima išvysti tik tada, kai visiškai sugyja pažeisti audiniai ir išblykšta pooperacinis randas. Šis dažniausiai blykšta apie 3–6 mėnesius. Po tiek laiko įprastai galima išvysti itin akivaizdžius pokyčius ir džiaugtis:

 • pasikeitusia akių forma,
 • išraiškingu žvilgsniu,
 • lygesne oda aplink akis,
 • vokams suteiktu „lengvumo“ įspūdžiu ir pojūčiu;
 • geresne savijauta,

Be viso to, panaikinamas pavargusių, patamsėjusių akių įspūdis. Rezultatai, kuriuos užtikrina vizualus akių vokų pakėlimas pašalinant aplink akis susidariusį perteklinės odos ir riebalinio audinio kiekį – ilgalaikiai. Jie trunka 5–7 metus, kartais netgi ilgiau.

Žinoma, operacijos rezultatai priklauso tiek nuo chirurgo sudaryto pooperacinio plano laikymosi gijimo laikotarpiu, tiek nuo gyvenimo būdo bei įpročių. Dėl to svarbu rūpintis savimi, vengti staigaus svorio netekimo ar priaugimo, naudoti tinkamą ir kokybišką kosmetiką, palaikyti aktyvų gyvenimo būdą ir rinktis subalansuotą mitybą.

„SV plastinės chirurgijos centre“ dirba kvalifikuoti plastinės chirurgijos specialistai, kurie užtikrina ne tik sklandžią procedūros eigą, bet ir efektyvų rezultatą. Jei trūksta informacijos, ja visuomet mielai pasidalins mūsų ekspertai.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Dėl kokių priežasčių užkrinta akių vokai?

Užkritusius akių vokus dažniausiai lemia genetika, natūralūs senėjimo procesai ir išorės veiksniai. Įprastai su amžiumi oda pradeda išskirti vis mažiau hialurono rūgšties, silpnėja veido raumenys. Dėl drėgmės stygiaus, oda praranda elastingumą, tampa sausa ir suglebusi. Kita šios problemos priežastis gali būti ligos, pavyzdžiui, minėtoji blefarochalazė.

Kaip galima sustabdyti veido odos senėjimą?

Odos senėjimo procesų sustabdyti neįmanoma. Visgi yra keli būdai, leidžiantys odą išlaikyti kuo ilgiau gyvybingą ir sveiką. Geriausia praktika išlaikyti sveiką odą yra naudoti apsaugą nuo saulės, drėkinti odą, atsisakyti žalingų įpročių ir laikytis sveikos mitybos bei aktyvaus gyvenimo būdo principų.

Galima pasitelkti ir veido masažus, įvairias aparatines procedūras ir injekcijas. Neretai siekiant užpildyti odą drėgme ir pasirūpinti besiformuojančių raukšlių prevencija pasirenkamos hialurono rūgšties injekcijos. Jos padeda išlaikyti odos skaistumą, elastingumą ir natūralų žvilgesį.

Jei raukšlės jau susiformavusios ir pastebimas odos suglebimas, norint susigrąžinti išraiškingą žvilgsnį ir lygią, jaunatvišką odą, neretai pasitelkiamos įvairios plastinės operacijos.

Kaip pasiruošti operacijai likus kelioms dienoms?

Akių vokų pakėlimas nereikalauja griežto pasiruošimo. Visgi, jeigu apatinių ir viršutinių vokų operacija atliekama su kitomis procedūromis, kurių metu bus taikoma bendrinė nejautra, geriausia yra negerti ir nevalgyti bent 6 valandas iki procedūros. Operacijos išvakarėse valgomas tik lengvas maistas.

Taip pat svarbu pasiruošti kelioms pirmoms dienoms po operacijos. Pavyzdžiui, susitarti dėl transportavimo tiek į kliniką, tiek iš klinikos į namus. Po procedūros, dėl nuskausminamųjų vaistų poveikio ir operacijos specifikos, vairuoti bus neįmanoma. Dėl to svarbu, kad pirmas kelias valandas šalia būtų prižiūrintis artimas žmogus ar kitas asmuo.

Ar akių vokų plastika yra skausminga operacija?

Nepriklausomai nuo to, ar atliekama tik viršutinių, ar abiejų akių vokų plastika, skausmas procedūros metu nejaučiamas. Operuojant viršutinius vokus, nuskausminamieji vaistai suleidžiami tik toje vietoje, kurioje bus šalinimas odos perteklius.

Kitu atveju, pasirinkus tiek viršutinių, tiek apatinių vokų korekciją, taikoma bendrinė nejautra, kai pacientas užmigdomas ir pabunda po procedūros. Žinoma, praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui, po procedūros gali atsirasti skausmas bei tempimo jausmas. Tačiau šie gali būti suvaldomi nuskausminamaisiais.

Ar po operacijos suteikiama informacija, kaip prižiūrėti pjūvio vietas?

Taip, specialistai detaliai papasakoja, kaip elgtis po akių vokų operacijos. Apskritai, po kiekvienos operacijos mūsų chirurgijos specialistai suteikia aiškias ir konkrečias gaires, kaip prižiūrėti ir rūpintis savimi bei pjūvio vietomis gijimo laikotarpiu. Be to, jeigu kiltų papildomų klausimų dėl pjūvių vietų priežiūros ar klausimų keltų odos priežiūra po vokų operacijos, specialistai visuomet pasiruošę padėti.

Ar randai po vokų operacijos yra pastebimi?

Randėjimas labai priklauso nuo individualių organizmo savybių, todėl kiekvienas atvejis yra unikalus. Norint sumažinti randėjimo tikimybę, labai svarbi ir tinkama operuotų vietų priežiūra po vokų operacijos. Reikėtų sąžiningai laikytis gydytojo sudaryto pooperacinio plano ir naudoti specialius tepalus, skirtus pooperaciniams randams mažinti. Taip pat – vengti tiesioginių saulės spindulių ir saugoti veido odą.

Kokio amžiaus pacientams dažniausiai atliekama blefaroplastika?

Dažniausiai akių vokų plastika atliekama pacientams, kurių amžius svyruoja nuo 35 iki 40 metų ir daugiau. Tačiau amžius nėra svarbiausias faktorius. Kadangi genetika daro didelę įtaką odos elastingumui, užkritę akių vokai gali kamuoti ir jaunesnius žmones. Dėl to vokų korekcija gali būti atliekama ir jaunesniems nei 35 metų pacientams.

Ar visiems gali būti atliekama akių vokų pakėlimo operacija?

Dažniausiai procedūra atliekama bene visiems besikreipiantiems, tačiau kartais pasitaiko išimtinių atvejų. Akių korekcijos negalima atlikti turintiems širdies nepakankamumą ar didelę širdies ritmo sutrikimo tikimybę. Kontraindikacijomis laikomos ir tam tikros ligos. Tad prieš abiejų ar vieno akies voko pakėlimo operaciją visuomet svarbu išsiaiškinti sveikatos būklę.

Nuo ko priklauso akių vokų plastikos kaina?

Kiekviena akių vokų pakėlimo operacija kaina gali skirtis, priklausomai nuo:

 • individualios asmens būklės;
 • atliekamų korekcijų norimam rezultatui pasiekti;
 • papildomų veido tobulinimo žingsnių.

Atlikta viena (tik viršutinių ar tik apatinių vokų) operacija kaina bus mažesnė nei kombinuota korekcija.

Įprastai tik viršutinių vokų operacija savo kaina dažnai mažesnė, nei apatinių vokų. Kodėl taip yra? Apatinių vokų plastika kaina neretai lenkia viršutinių vokų korekcijų operacijas dėl sudėtingesnio korekcijų pobūdžio. Vis dėlto, jei atliekamas tik riebalinių išvaržų šalinimas, kaina sumažėja kone perpus.

Akivaizdu, viskas priklauso nuo individualios situacijos ir lūkesčių. Štai norint efektyvesnio, veidą atjauninančio ar formuojančio rezultato – kai kartu su apatinių bei viršutinių vokų korekcija chirurgas atlieka ir kaktos pakėlimą ar veido liposkulptūrą – bendra kompleksinės operacijos kaina bus didesnė.

Preliminarias kainas ir tai, kiek kainuoja vokų pakėlimo operacija pagal koreguojamas zonas, galima matyti atliekamų operacijų kainoraštyje. Specialistai tiems, kuriuos kamuoja „maišeliai“ po akimis ar užkritę vokai, operaciją, kainą ir kitus aspektus gali detaliai nupasakoti tik individualios konsultacijos metu, įvertinę būklę ir lūkesčius.

Kokie pacientų atsiliepimai po vokų operacijos?

Didžioji dalis pacientų, pasirinkusių vokų pakėlimo operaciją, – patenkinti rezultatu. Tad, jei užkritusių akių vokų operacija atlikta sklandžiai, atsiliepimai dažniausiai būna teigiami. Jeigu norite pamatyti daugiau atsiliepimų apie „SV plastinės chirurgijos centre“ atliekamas procedūras, paspauskite ant aukščiau pateiktos nuorodos.

Ar vokų korekcija daro neigiamą įtaką regėjimui?

Chirurginės procedūros metu akies obuolys yra neliečiamas, todėl įprastai profesionalų atliekama blefaroplastika neigiamos įtakos regėjimui neturi. Pašalinus perteklinį odos sluoksnį viršutiniuose akių vokuose, dažniausiai atveriamas platesnis matymo laukas. Ši operacija kartais padeda išvengti regėjimo suprastėjimo, kurį lemia užkritusi voko odos klostė.

Ar po kurio laiko reikia kartoti akių vokų pakėlimo operaciją?

Svarbu suprasti, kad atlikus abiejų ar vieno akies voko pakėlimo operaciją, senėjimo procesai nesustoja. Pasitaiko atvejų, kad praėjus tam tikram laikui, akių vokai vėl pradeda „kristi“. Jei antakių linija natūraliai labai žema ir norima išspręsti ne tik užkritusių akių vokų problemą, bet ir atjauninti veidą, kartais tik vokų korekcijos nepakanka. Tuomet atliekamas endoskopinis antakių ir kaktos pakėlimas.

Visgi, korekcinė akių vokų pakėlimo operacija gali būti atliekama ne tik dėl vėl susiformavusios perteklinės odos klostės. Pavyzdžiui, operacija gali būti kartojama, jeigu susiformuoja keloidinis randas, voko oda užsiriečia į vidų ar išorę arba akių vokai iki galo neužsimerkia. Tokie pavyzdžiai primena, kaip svarbu rinktis srities ekspertus – jei prastai atliekama blefaroplastika, kaina sveikatos atžvilgiu išties didelė.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up