Pilvo echoskopija

Procedūros esmė

Krūtų ir pilvo echoskopija – tai ultragarsinis tyrimas, kurio metu specialia aparatūra įvertinama vidaus organų būklė. Jis gali būti atliekamas tiek prieš plastinę operaciją, tiek gydytojui skyrus, įtariant organų sutrikimus arba profilaktiškai. Tai  viena iš efektyviausių vėžinių susirgimų prevencijos priemonių – echoskopijos metu aptinkami gerybiniai ir piktybiniai augliai, cistos.

Kada atliekama?

Tokia procedūra gali būti atliekama įvairiais tikslais. Pavyzdžiui, pilvo srities echoskopija skirta tokių organų, kaip inkstai, kepenys, tulžies pūslė, blužnis ir t.t. būklės įvertinimui. Taip pat ji padeda nustatyti kraujagyslių sutrikimus, pastebėti pakitusį organų dydį, tulžies pūslės akmenis ir pan.

Krūtų tyrimas gali būti atliekamas prieš implantų dėjimą, taip pat siekiant įvertinti jų būklę po plastinės operacijos ar profilaktiškai. Be to, ultragarso procedūra svarbi ir biopsijos metu. Krūtų ir pilvo echoskopija profilaktiškai dažniausiai atliekama nuo 40 metų.

Tyrimo privalumai

Be to, kad gali padėti įvertinti vidaus organų būklė, ši procedūra pasižymi ir kitais privalumais:

  • Nekenksminga ir neturi jokio šalutinio poveikio (ultragarso bangos kartais maišomos su rentgeno spinduliais, tačiau tai visiškai skirtingi dalykai).
  • Greitai atliekama, o rezultatai pateikiami iš karto.
  • Neskausminga.
  • Patikimi ir tikslūs duomenys.
  • Neaukšta kaina.

Taigi, abejoti tokio tyrimo privalumais nevertėtų, svarbiausia – pasikliauti šios srities specialistais.

Kaip pasiruošti?

Tais atvejais, kai tyrimas paskiriamas iš anksto ir jo metu planuojama tirti vidaus organus, rekomenduojama 4–6 val. prieš procedūrą nieko nevalgyti ir negerti, tačiau šlapimo pūslė turėtų būti pilna. Tam, kad pilvo echoskopija būtų tikslesnė, galima išgerti specialių preparatų, kurie neutralizuoja žarnyno dujas, trukdančias prasiskverbti ultragarso bangoms ir apsunkinančias tyrimą. Bent 12 val. prieš procedūrą nepatartina rūkyti, nes cigarečių dūmai dirgina skrandžio gleivinę ir gali apsunkinti kai kurių vidaus organų ištyrimą.

Jei jums buvo atliekami žarnyno tyrimai su kontrastinėmis medžiagomis, kurios turi bario, svarbu, kad perspėtumėt gydytoją. Tai gali iškreipti echoskopijos rezultatus, todėl bus sunku įvertinti tikrąją situaciją. Atvejais, kai planuojama tirti kepenis, tulžies pūslę, blužnį, kasą, aortą, iš vakaro nereikėtų valgyti sunkaus maisto.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up