Krūtų pakėlimas (mastopeksija)

Jaunatviškai standi, aukšta krūtinė yra moters pasididžiavimas. Vis dėlto gana dažnai po nėštumo, gimdymo, kūdikio žindymo krūtinė tarsi sunyksta, suplokštėja, nusvyra žemyn. Taip pat krūtų išvaizdą metams bėgant keičia natūralus senėjimo procesas, paveldimumas, staigus svorio netekimas.

Krūtinės pakėlimas – galimybė džiaugtis patrauklesne figūra

Plastinė operacija – tai efektyvus būdas susigrąžinti estetiškesnę suglebusių krūtų išvaizdą. Po tokios procedūros jos atrodo stangresnės, proporcingesnės ir jaunatviškesnės.

Kuomet krūties audinio yra pakankamai, iš jo formuojama aukštesnė, pilnesnė krūtis. Operacijos metu taip pat pakeliamas nusviręs spenelis. Pacientei pageidaujant, jis gali būti ir sumažintas. Naudojant kylinius krūties audinio įpjovimus ir specialias siūles, suformuojamas liaukos kūgis. Daugeliu atvejų taip pasiekiamas išties geras, natūraliai atrodantis rezultatas.

Jei krūties audinio nepakankama norimam jos dydžiui pasiekti, papildomai galima naudoti krūties implantą. Jų tipą galite pasirinkti priklausomai nuo norimo rezultato (formos) ir kitų kriterijų.

Operacija

Krūtų pakėlimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir paprastai trunka nuo 1 iki 3 val., priklausomai nuo individualaus atvejo. Jos metu visada apipjaunamas ir pakeliamas spenelis. Priklausomai nuo krūtų nusvirimo laipsnio, procedūra gali apsiriboti tiesiog krūties audinio aplink spenelį išpjovimu ir pakėlimu.

Jei krūtų nuslinkimas vidutinio laipsnio, atliekamas vertikalus jų pakėlimas. Jeigu krūtinė smarkiai praradusi formą, ypač nusvirusi, atliekamas apverstos „T“ raidės formos pakėlimas. Taip pat, esant poreikiui, jei pakėlimo procedūra nepateisina visų Jūsų lūkesčių, gali būti atliekamas krūtų didinimas.  Ši kombinacija neretai pasitelkiama atliekant kompleksinę mommy makeover operaciją.

Krūtų pakėlimo būdai:

„T“ formos schema

Krutu-pakelimas-T-formos-schema

Ovalus

Krutu-pakelimas-ovalus

Vertikalus

Krutu pakėlimas vertikalus

Operacinė rizika

Kaip ir kiekvienos intervencijos metu, atliekant krūtų pakėlimą gali kilti nepageidaujama reakcija į anesteziją. Taip pat kuriam laikui gali atsirasti operuotos vietos patinimas, spenelio jautrumo sumažėjimas ar išnykimas. Rečiau pasitaiko užsitęsęs kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija (ryškumas, pastebimumas).

Rezultatai

Akivaizdūs pokyčiai, kuriuos padeda pasiekti krūtų pakėlimas, pastebimi jau netrukus po operacijos: krūtys vėl atgauna jaunatvišką, standžią formą. Galutinis operacijos vaizdas išryškėja po kelių mėnesių. Estetinis efektas ilgalaikis, tačiau svorio kitimas, nėštumas, amžius daro įtaką krūtų formai. Taigi norint išlaikyti rezultatą pacientės laikosi sveikos gyvensenos principų.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą arba antrą dieną po krūtinės pakėlimo chirurgas pašalina tvarsčius ir drenus, taip patikrina spenelio spalvą ir kraujotaką. Kelias dienas po operacijos gali būti nepatogu. Pacientės dėvi specialią, krūtis palaikančią liemenėlę arba tvarstį. Pirmąją savaitę gali prireikti vartoti vaistus nuo skausmo. Jeigu buvo įdėti implantai, yra stengiamasi išvengti bet kokio smūgio į krūtinę. Per 2–3 sav. po operacijos chirurgas pašalins visus siūlus. Laikui bėgant, krūtinės išvaizda tik gerės.

Atsigavimo laikotarpiu itin svarbu apriboti savo veiklą. Įprastai į darbą pacientės sugrįžta po savaitės, fizinio aktyvumo apribojimų reikėtų laikytis apie mėnesį. Kaip minėta, kiti pooperaciniai pokyčiai yra laikini, jie pranyksta savaime. Siekiant kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir pasirūpinti kuo geresniu rezultatu, pacientės laikosi savo pasirinkto gydytojo sudaryto pooperacinio plano, taip pat nepraleidžia apžiūros. Tokiu atveju krūtų pakėlimas leis ir vėl pasitikėti savimi, grožėtis natūraliai atrodančiomis kūno linijomis. Pajutus bet kokį šalutinį poveikį ar pastebėjus kitas problemas, apie tai nedelsiant pranešama plastikos chirurgui.

Manote, kad Jums reikalingas krūtinės pakėlimas? SV plastinės chirurgijos centro specialistai yra pasiruošę padėti. Jie mielai atsakys į Jums rūpimus klausimus, profesionaliai pakonsultuos ir pasiūlys individualiai geriausią sprendimą.

DUK

1. Ko tikėtis pirmojo vizito pas plastikos chirurgą metu?

Pirmojo susitikimo su chirurgu metu pirmiausia aptariama, kodėl ir kokios plastinės operacijos norite. Įvertinama bendra Jūsų sveikatos būklė, įskaitant ligas, kuriomis sergate arba sirgote praeityje. Užduodami klausimai apie vartojamus vaistus: tiek receptinius, tiek ne.

Tuomet chirurgas apžiūri krūtis, taip pat gali jas nufotografuoti. Tiesa, prieš tai Jūsų paprašoma pasirašyti sutikimą tai daryti, saugoti ir naudoti nuotraukas. Pirmojo vizito klinikoje metu gydytojas pamatuos Jūsų ūgį ir svorį, kad įsitikintų, jog operaciją saugu atlikti. Jei turite antsvorio arba planuojate pastoti, gali būti pasiūloma tokią procedūrą atidėti.

2. Ką galiu padaryti prieš operaciją, kad ji būtų sėkminga?

Bene svarbiausia šiuo atveju išlaikyti gerą sveikatą ir stabilų kūno svorį. Tai galima padaryti tinkamai maitinantis ir reguliariai mankštinantis. Jeigu rūkote, reikėtų nustoti tai daryti likus mažiausiai 6 sav. iki plastinės operacijos. Tai padeda sumažinti komplikacijų riziką. Dieną prieš operaciją pacientės išsimaudo vonioje arba duše, kad operuojama vieta būtų kuo švaresnė.

3. Kokios yra krūtų pakėlimo alternatyvos?

Paprasčiausia alternatyva šiai plastinei operacijai yra liemenėlės su pakietinimais nešiojimas. Tačiau tai suteikia tik laikiną efektą, kuris daugelio moterų netenkina.

Jeigu nėra daug perteklinės odos ir krūtys nenukarusios, gali būti atliekamas jų didinimas implantais arba kūno riebalais. Jei krūtinė yra didelė ir nukarusi, dažniausiai pacientės renkasi jos mažinimą. Įvertinęs situaciją, chirurgas gali numatyti, kokia tiksliai procedūra Jums būtų tinkamiausia.

4. Ko galiu tikėtis iš karto po operacijos?

Kaip jau minėjome prieš tai, krūtų pakėlimas atliekamas taikant bendrinę nejautrą. Todėl kurį laiką dar gali būti juntamas anestezijos poveikis. Po procedūros krūtyse paprastai paliekami drenažo vamzdeliai, skirti skysčiui ir kraujui nutekėti. Jiems nustojus tekėti, drenai išimami, paprastai tai padaroma prieš išvykstant namo.

Grįžti namo daugeliu atvejų galima jau tą pačią arba kitą dieną po operacijos. Tuo metu juntamas krūtinės įtempimas, taip pat jos ir šonkaulių skausmas. Jis gali būti numalšinamas vaistais.

5. Ar krūtinės pakėlimas turi įtakos žindymui?

Ši plastinė operacija gali būti atliekama bet kuriame amžiuje, kai krūtys yra jau pilnai išsivysčiusios ir neturi įtakos žindymui. Tai reiškia, kad po mastopeksijos galima maitinti krūtimi. Visgi šią, kaip ir bet kurią kitą krūtų plastinę operaciją, geriausia atlikti jau po gimdymo. Nėštumo metu krūtinės išvaizda gali pakisti, o kartu ir operacijos rezultatai.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up