Ginekomastija vyrams, ginekomastijos operacija

Ginekomastijos operacija – viena populiariausių vyrams atliekamų operacijų SV plastinės chirurgijos centre. Apskritai, tai viena populiariausių vyrams atliekamų operacijų pasaulyje. Ginekomastija vyrams atsiranda dėl įvairiausių priežasčių. Vis dėlto, nepriklausomai nuo krūtinės padidėjimą lemiančių veiksnių, daugeliui tai sukelia itin didelį diskomfortą, nepasitikėjimą savo kūnu. Žemiau trumpai apžvelgsime galimas ginekomastijos atsiradimo priežastis, kaip atrodo ginekomastijos gydymas bei ko tikėtis nusprendus atlikti operaciją.

Ginekomastija – kas tai ir kaip tai paveikia vyrų gyvenimą?

Vyrų ginekomastija yra vyrų krūtų pieno liaukų išvešėjimas, pasireiškiantis beveik kas trečiam vyrui. Su padidėjusios krūtinės problema gali susidurti įvairaus amžiaus vyrai – tai gana dažnas reiškinys tiek paauglystės periodu, tiek jau vyresniame amžiuje (apie 50-tuosius gyvenimo metus).

Kodėl padidėja krūtinė? Ginekomastija vyrams atsiranda dėl įvairiausių priežasčių, be to, yra ir skirtingų šios būklės formų. Vis dėlto, viena dažniausių krūtinės pokyčių priežasčių yra hormonų disbalansas – per didelis estrogeno, vadinamojo moteriško lytinio hormono, kiekis organizme.

Tačiau tai lygiai taip pat gali nutikti dėl:

 • žalingų įpročių (narkotikų, alkoholio ir kt.);
 • tam tikrų vaistų vartojimo (pavyzdžiui, antidepresantų);
 • patologinių organizmo sutrikimų (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos);
 • viršsvorio;
 • navikų.

Tiesa, neretai krūtų padidėjimas pastebimas ir tarp vartojančių anabolinius steroidus (natūralūs ar sintetiniai steroidiniai hormonai, spartinantys anabolinius procesus: ląstelių augimą, dalijimąsi, baltymų sintezę). Daugiau priežasčių apžvelgiame šiame įraše. Gydytojai primena, kad krūtų padidėjimas dažniausiai yra tam tikrų veiksmų ar sveikatos būklės padarinys, todėl labai svarbu išsiaiškinti, kas sukėlė tokius kūno pokyčius.

Krūtys gali padidėti net iki 15 cm skersmens, neretai pakinta ir speneliai. Kartais išsiskiria į pieną panašus skystis, atsiranda jautrumas krūtinės srityje. Dažniausiai keičiasi abi krūtys, tačiau yra atvejų, kai pieno liaukos padidėja ir tik vienoje krūtinės pusėje. Natūralu, kad suapvalėjusi krūtinė kelia daug diskomforto ir formuoja kompleksus.

Ginekomastijos gydymas – kokie galimi gydymo būdai?

Gydymas priklauso ir nuo problemos atsiradimo priežasties, ir nuo nustatytos būklės tipo – svarbu įvertinti, ar tai hormonų disbalanso nulemtas reiškinys, ar tiesiog didelio viršsvorio padarinys (tuomet gydytojai tai apibūdina kaip pseudoginekomastiją).

Pagrindiniai gydymo būdai, atsižvelgiant į krūtų didėjimo priežastis, yra šie:

 • Gyvenimo būdo pokyčiai: subalansuota mityba ir sportas leidžia pamatyti reikšmingus pokyčius tiems, kurių krūtinė padidėja būtent dėl viršsvorio. Vadinamosios pseudoginekomastijos atveju neretai padidėja tiesiog riebalinis audinys (arba ir liaukinis, ir riebalinis). Vis dėlto, mitybos plano korekcijos bei fizinio aktyvumo dažnai nepakanka susiduriantiems su, pavyzdžiui, hormonų disbalanso sukeltais krūtų pokyčiais.
 • Gydytojų skiriami vaistai: kai kuriais atvejais šią problemą sumažinti ar išspręsti padeda medikamentinis ginekomastiją lemiančių sveikatos sutrikimų gydymas. Pavyzdžiui, jei ginekomastija vyrams pasireiškia dėl estrogeno ir testosterono disbalanso, gydytojai gali skirti vaistus, kurie sureguliuoja šių hormonų lygį. Jeigu per metus situacija nesikeičia ir krūtinė neatsistato, dažniausiai kreipiamasi dėl chirurginio gydymo.
 • Ginekomastijos operacija: vyrų ginekomastija operacija dažniausiai gydoma tada, kai nepadeda kitos priemonės (subalansuota mityba, sportas, atitinkamas problemas sprendžiantys vaistai). Chirurginiu būdu pašalintos išvešėjusios krūtų pieno liaukos po operacijos ištiriamos histologiškai – pašalinti audiniai ištiriami mikroskopu, siekiant diagnozuoti onkologinį procesą, taip pat tiriant kitus sisteminius ir lokalius patologinius procesus. Beje, ginekomastija operacija gydoma tik tada, jei kūno svoris yra normalus ir nėra nustatomos kitos pavojingos ligos.

Tiesa, jei pastebimi krūtų pokyčiai, svarbu susirūpinti ne tik savo išvaizda, bet ir sveikata – ginekomastija vyrams gali signalizuoti apie rimtus sveikatos sutrikimus. Tai gali byloti apie rimtas lėtines ligas ar net navikus kitose organizmo vietose. Taigi, pirmasis žingsnis gydymo kelionėje – vizitas pas gydytojus (ypač endokrinologą) ir kūno pokyčių priežasčių paieška. Ligos formai nustatyti būtini diagnostiniai tyrimai.

Pasiruošimas operacijai

Kai nustatoma ginekomastija ir nusprendžiama, kad operacija yra efektyviausias vyro krūtinės mažinimo būdas, viskas prasideda nuo individualios konsultacijos su plastinės chirurgijos specialistais. Ginekomastijos operacija, kaip ir kitos plastinės operacijos, yra chirurginė intervencija, tad pasiruošimas iš esmės yra panašus:

 • išsamus pasiruošimo operacijai ir pooperacinio plano aptarimas su chirurgu;
 • išsamus sveikatos būklės vertinimas ir gydytojo nurodyti tyrimai;
 • vartojamų vaistų vertinimas (ribojimai, galimas nutraukimas);
 • žalingų įpročių atsisakymas (rūkymas, alkoholio vartojimas);
 • pooperacinio poilsio laiko ir reikalingos pagalbos planavimas.

Kiekvienas žingsnis – nuo kraujo tyrimų iki maisto bei skysčių ribojimo prieš pat operaciją – aptariamas su operuojančiu plastinės chirurgijos gydytoju. Kadangi kiekvieno sveikatos būklė ir organizmas yra skirtingi, kiekvieno pasiruošimo planas gali atrodyti kitaip.

Ginekomastijos operacija ir jos eiga

Jei krūtų padidėjimas spendžiamas chirurginiu būdu, yra keli galimi operacijos variantai. Apskritai, operacijos metu plastikos chirurgas pašalina krūties audinių perteklių. Išskiriami keli metodai, kaip atliekama operacija:

 • Riebalų nusiurbimo technika. Ji naudojama švelnesniais atvejais, kuriuos sukelia riebalų kaupimasis. Kaip ir kitais riebalų nusiurbimo atvejais, procedūra atliekama įterpiant kaniulę, kuria suskaidomos ir pašalinamos riebalų sankaupos.
 • Išpjovimo technika. Ši technika pasitelkiama ekstremaliais atvejais, kai yra poreikis pašalinti išvešėjusias pieno liaukas, odos perteklių. Siekiant suformuoti dailų estetinį vaizdą, kai kuriose krūtinės zonose oda gali būti patempiama, neretai koreguojami ir speneliai.
 • Mišri technika. Kartais abu aukščiau aprašyti metodai derinami. Tuomet vyrams tiek nusiurbiami riebalai, tiek chirurginiu būdu koreguojamas krūtinės dydis ir forma (patempiama oda, koreguojamas areolės dydis bei padėtis ir pan.).

Nepriklausomai nuo to, kuri technika naudojama, vyrų krūtų mažinimas atliekamas taikant bendrinę nejautrą. Atsižvelgiant į individualią būklę ir planuojamus pokyčius, operacija trunka nuo 1 iki 3 valandų. Pjūviai daromi areolės srityje, kad pooperaciniai randai būtų kuo mažiau pastebimi.

Dažnai vyrai, nusprendę krūtinę tobulinti chirurginiu būdu, tuo pat metu apsvarsto ir kitus išvaizdos lūkesčius. Todėl ši operacija neretai derinama ir su kitomis. Pavyzdžiui, liposakcija gali būti tobulinamos ir kitos kūno vietos – pilvas, šlaunys, rankos.

Nuo šių kūno vietų nusiurbti ir specialiai paruošti riebalai gali būti iškart panaudojami kitų kūno vietų dailinimui. Liposkulptūra yra gana populiarus būdas paryškinti rankų, krūtinės, pilvo preso raumenų linijas. Toks riebalų nusiurbimo ir tam tikrų zonų papildymo jais metodas dar žinomas kaip aukštos raiškos liposakcija (anglų k. high-definition liposuction).

Pooperacinis laikotarpis

Jei atliekamas tik išvešėjusių pieno liaukų šalinimas, tuomet pooperacinis laikotarpis yra gana trumpas. Reabilitacija yra santykinai neilga ir neskausminga, o komplikacijų tikimybė nedidelė. Svarbiausia, žinoma, laikytis gydytojo sudaryto individualaus pooperacinio plano ir bendrų gairių, svarbių po kiekvienos chirurginės intervencijos.

Keli esminiai momentai:

 • pirmąją parą po operacijos vyrai dažniausiai praleidžia SV plastinės chirurgijos centre, gydytojų priežiūroje;
 • jei pirmoji para praeina sklandžiai, dažniausiai galima vykti namo;
 • po savaitės vėl atvykstama į kliniką apžiūrai;
 • maždaug po 10–14 dienų ištraukiami siūlai;
 • 4–6 savaites po operacijos nešiojamas specialus korsetas.

Sugrįžti į darbą įprastai galima jau po savaitės, tačiau kasdienės rutinos tempas išlieka lėtesnis. Sunkaus fizinio krūvio ar sunkesnių daiktų kėlimo reikėtų vengti bent mėnesį. Be to, kad yra ribojamas fizinis krūvis, labai svarbu nešioti specialų korsetą – jis sutvirtina krūtinę, užtikrina sklandesnį gijimą ir geresnį estetinį rezultatą.

Operacinė rizika

Nors ginekomastijos operacija nesiejama su didele komplikacijų tikimybe, vis dėlto, tai yra chirurginė intervencija. Apskritai, kadangi operacijos metu taikoma anestezija, galimos rizikos dažniausiai siejamos būtent su ja:

 • infekcija;
 • kraujo krešuliai;
 • asimetriškos krūtys ir (arba) speneliai;
 • skausmas, mėlynės, tempimo jausmas;
 • pasikeitęs jautrumas areolės srityje.

Kiekvieno žmogaus organizmas unikalus, tad kiekvienu atveju prieš operaciją nuodugniai atliekami tyrimai, vertinama sveikatos būklė, galimi rizikos veiksniai.

Rezultatai

Tai, kad krūtinė mažesnė, pastebima iš karto po operacijos, tačiau galutinio rezultato tenka palaukti apie 2–3 mėnesius. Maždaug per tiek laiko nuslūgsta patinimas, sugyja ir nusistovi audiniai. SV plastinės chirurgijos centro gydytojai sako, kad tai unikali plastinė operacija vien dėl to, kad vyrams atsiradusią ginekomastiją operacija pašalina visam laikui.

Atlikus tokią operaciją bet kokiame amžiuje, tikimybė, kad ginekomastija vyrams atsinaujins, yra nulinė. Tiesiog nebelieka krūtų pieno liaukų – jos yra visiškai pašalinamos.

Ginekomastijos operacijos kaina – nuo ko ji priklauso?

Kiekvienu unikaliu atveju ginekomastijos operacija kaina gali skirtis. Esminis kainą lemiantis aspektas yra situacijos sudėtingumas. Nuo to priklauso, kokių žingsnių reikės norint ne tik pašalinti problemą, bet ir sukurti estetiškai tenkinantį rezultatą. Svarbu ir tai, kokia technika bus šalinama problema, – riebalų nusiurbimu, chirurginiu šalinimu ar abiejų šių technikų kombinacija. Žinoma, galutinė plastinės chirurgijos paslaugų kaina priklauso ir nuo to, ar atliekama tik ši operacija, ar jų kompleksas.

Svarbu į šią būklę atkreipti dėmesį ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir galimų sveikatos problemų. Ginekomastijos gydymas priklauso nuo to, kas sukėlė kūno pokyčius. Visus papildomus klausimus apie operaciją gali atsakyti didelį žinių ir patirties bagažą sukaupę SV plastinės chirurgijos centro specialistai.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up