Pilvo sienos plastika

Plokščias ir gražus pilvas – tai, apie ką svajoja daugelis. Jis ne tik sukelia estetinį pasitenkinimą, bet ir leidžia jaustis komfortiškai, nevaržomai judėti. Tokį rezultatą pasiekti galima kontroliuojant kūno svorį, atliekant specialius fizinius pratimus. Vis dėlto, amžius, gimdymas, ginekologinės operacijos, priaugtas ar numestas svoris gali negrįžtamai ištempti pilvo raumenis ir odą. Norint susigrąžinti dailų, plokščią pilvuką, vienas iš efektyviausių būdų – pilvo plastika (abdominoplastika). Toliau pateiksime SV plastinės chirurgijos centro gydytojų įžvalgas, ką turėtumėte žinoti apie šią procedūrą ir ko tikėtis prieš ir po pilvo plastikos operacijos.

 

Pilvo sienos plastika (abdominoplastika) – ką svarbu žinoti apie operaciją?

Pilvo plastika (dar žinoma kaip pilvo sienos korekcija ir abdominoplastika) – tai operacija, kurios metu sustangrinama sukritusi oda ir suglebę pilvo raumenys. Taip ne tik padailinama išvaizda, bet ir sustabdomi tolesni pilvo sienos pokyčiai. Reikalui esant koreguojamas ir riebalų perteklius, kuris gali būti panaudojamas kūno formų dailinimui.

Abdominoplastika dažniausiai atliekama moterims po gimdymo, kai išsitampiusios odos nepavyksta sutraukti fiziniais pratimais ar sveika mityba. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti toms moterims, kurios ateityje neplanuoja šeimos pagausėjimo. Visgi, jeigu po procedūros moteris pastoja, tikėtina, kad raumenų prasiskyrimas gali pasikartoti.

Abdominoplastiką gali atlikti ir vyrai, tačiau tik po drastiško svorio pokyčio. Svarbu paminėti, kad dėl galimų komplikacijų rizikų, ši procedūra nėra atliekama antsvorį turintiems žmonėms. Abdominoplastika nėra lieknėjimo būdas, todėl turintiems antsvorio ir norintiems numesti svorio, rekomenduojamos skrandžio mažinimo operacijos.

Priešoperacinis žymėjimas„T“ formos schema

pilvo plastika

Išdalinti audiniai

pilvo plastika

Pasiruošimas operacijai

Nesvarbu, atliekamas krūtų didinimas ar vokų pakėlimas, prieš visas procedūras būtina tinkamai pasiruošti. Visų pirma, prieš korekciją pacientui skiriama gydytojo konsultacija, kurios metu išsiaiškinami paciento lūkesčiai. Po konsultacijos atliekama bendra sveikatos patikra, priskiriami tyrimai. Taip pat atliekama pilvo sienos echoskopija, kurios metu įvertinama paciento audinių būklė dėl pilvo tiesiųjų raumenų prasiskyrimo. Po visko paruošiamas individualus gydymo planas bei pateikiamos gydytojo įžvalgos.

Prieš operaciją:

 • bent 4 savaites prieš korekciją pacientai vengia nikotino ir alkoholio vartojimo bei griežtų dietų;
 • likus 4 savaitėms iki operacijos daugelis pacienčių renkasi nevartoti kontraceptinių tablečių;
 • likus 2 savaitėms iki procedūros vengiama kraują skystinančių vaistų (pvz., aspirino, ibuprofeno);
 • operacijos išvakarėse valgomas tik lengvas maistas, o likus 6 valandoms vengiamas maisto vartojimas;
 • operacijos rytą nusiprausiama ir nenaudojama jokia odos kosmetika (kūno kremai, aliejai ar sviestai).

Nikotinas priverčia kraujagysles susiaurėti, todėl kraujas organizme teka lėčiau. Tad norėdami užtikrinti efektyvų žaizdų gijimą, verta atsisakyti rūkymo, alkoholio vartojimo. Be to, tokiu būdų sumažinsite infekcijų bei komplikacijų riziką. Taip pat svarbu iš anksto pasiruošti ir pooperaciniam laikotarpiui, todėl verta iš anksto pasirūpinti transportu į namus, nedarbingumo pažyma ir namų buitimi.

Pilvo plastikos operacija

Pilvo korekcija atliekama bendrinėje nejautroje, trunka apie 2–5 valandas, priklausomai nuo būklės sudėtingumo. Korekcija dažniausiai atliekama kartu su liposakcija, todėl nusiurbiami pilvo sienos viršutinės, vidurinės dalies ir klubų riebalai. Vėliau daromas pusmėnulio formos odos ir paodės pjūvis (ties bikinio linija). Taip pat šiek tiek virš gaktos iki šonkaulių lankų palaipsniui atkeliama pilvo oda, paodė, susiuvant tiesiuosius raumenis.

Pilvo sienos išvaizda koreguojama netirpstančiomis siūlėmis. Minkštieji audiniai (oda, paodė) patempiami, o perteklius prireikus išpjaunamas. Bamba įsiuvama į naują vietą vidurinėje linijoje, atsižvelgiant į klubų proporcijas. Be to, nusiurbtais pacientės riebalais galima atlikti ir krūtų augmentaciją.

Gijimas po pilvo plastikos operacijos

Iš karto po operacijos pacientai vilki specialius drabužius, prilaikančius pilvą ir skatinančius greitesnį žaizdų gijimą. Kompresinė apranga sumažina minkštųjų audinių patinimą, leidžia išvengti skysčių sankaupų, tokiu būdu greičiau susitraukia oda ir formuojami nauji kūno kontūrai. Šią aprangą vertėtų dėvėti bent 6–8 savaites. Pilvo sienos plastika, kaip ir kiekviena kita intervencija, gali turėti tam tikrą šalutinį poveikį. Gijimo laikotarpiu dažniausiai pasireiškia:

 • patinimai;
 • mėlynės;
 • tempimo jausmas;
 • pooperacinis skausmas;
 • kraujosruvos.

Visos šios organizmo reakcijos yra laikinos, todėl praėjus kelioms dienoms šios pradeda nykti. Labai retai pasireiškia kraujavimas, žaizdos infekcija ar randų hipertrofija. Svarbu tai tinkamai įvertinti ir turėti realius lūkesčius, o juos konsultacijos metu padės suprasti gydytojas.  Pooperaciniu laikotarpiu, maždaug 2–3 savaites, gyja žaizdos, audiniai ir mažėja patinimai.

Sveikimas labai priklauso nuo atliktos operacijos apimties ir gydytojo pooperacinio plano laikymosi. Priklausomai nuo paciento būklės, slaugymas klinikoje dažniausiai trunka 2 dienas. Tuo metu specialistai stebi, ar nepasireiškia komplikacijos. Jeigu būklė išlieka stabili, pacientas išleidžiamas namo.

Po abdominoplastikos:

 • reguliariai, kas dvi dienas keičiami tvarsčiai iš karto po dušo;
 • valgomas lengvas maistas mažomis porcijomis (salotos, košės, sultiniai, trintos sriubos);
 • vartojamas pakankamas kiekis skysčių (vanduo, arbata);
 • stengiamasi judinti kojas lovoje;
 • atliekami kvėpavimo pratimai;
 • vengiamas sunkių daiktų kilnojimas;
 • stengiamasi miegoti ant nugaros sulenkus kojas, kad nugara ir keliai sudarytų kampą.

Norint išvengti trombozės ir paskatinti kraujo cirkuliaciją, pacientai pamažu judina pėdas ir kojas lovoje. Kvėpavimo pratimai leidžia pagerinti deguonies įsisavinimą organizme. Esant poreikiui po 2–3 savaičių nuo to, kai buvo atlikta abdominoplastika, jau galima grįžtama į darbą. Tam, kad visi pjūviai sugytų ir nepasireikštų nemalonūs pojūčiai, vengiamas fizinis krūvis bent 2–3 mėnesius.

Žinoma, mūsų specialistai išleisdami pacientą iš klinikos, jį aprūpina reikalingais medikamentais ir gijimo priemonėmis. Visgi, jeigu kyla kokių neaiškumų ar klausimų, jus operavęs chirurgas bus pasiruošęs jums padėti.

 

Po audinių pašalinimo

pilvo plastika

Pooperacinis randas

pilvo plastika

Pilvo plastika prieš ir po

Pilvo plastikos pooperacinis laikotarpis gali kelti iššūkių, tačiau galutiniai rezultatai džiugins ne vienerius metus. Siūlai dažniausiai išimami po 10 dienų, o gilesni siūlai – po 2–3 savaičių. Tam, kad pooperacinis laikotarpis praeitų kuo sklandžiau, pacientai apsilanko pas gydytoją. Pirmajam vizitui atvykstama po savaitės, vėliau – praėjus 3, 6 ir 12 mėnesių. Profesionalai įsitikins, kad žaizdos gyja tolygiai ir atsakys į visus iškilusius klausimus.

Siekiant, kad gijimas po pilvo plastikos operacijos vyktų kuo efektyviau, paientai renkasi limfodrenažo procedūras. Šių procedūrų metu išjudinama limfa, sumažinami odos patinimai. Norint išvengti randėjimo, naudojami silikoniniai pleistrai, kurie suminkština odą, todėl ši lygiau sugyja. Jeigu buvo formuojama bamba naujoje vietoje, tuomet puikiai tinka silikoniniai geliai.

Pilvo plastika: kaina ir atsiliepimai

Tiek abdominoplastika, kaina, tiek gijimo laikotarpis, atlikimo technikos skirsis, priklausomai nuo pacientės genetikos, pjūvio dydžio, norimo rezultato. Ieškodami patikimos klinikos, kurioje dirbtų profesionalai, pacientai atsižvelgia į klientų atsiliepimus. Taip pat galima pasiteirauti artimųjų ar pažįstamų, galbūt kažkas galės pasidalinti savo patirtimi profesionalioje klinikoje.

SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti savo sričių specialistai. Domina pilvo plastikos operacija, kaina, pooperacinis laikotarpis ar bet kuri kita plastinė operacija? Savo srities profesionalai pasidalins turima patirtimi ir atsakys į visus iškylančius klausimus.

Pilvo plastika po gimdymo

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl atliekama abdominoplastika – pilvo raumenų diastazė (tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas). Ši būklė dažniausiai atsiranda moterims po nėštumo ir gimdymo, kai dėl hormoninio fono suminkštėja audiniai. Dauguma moterų sunkiai atpažįstą diastazę, tačiau ją galima lengvai patikrinti. Tereikia 2 arba 3 pirštus įspausti pilvo centre, jeigu pirštai įsispaudžia lengvai, tikėtina, kad raumenys yra prasiskyrę. Vienoms moterims taip nutinka po pirmo, kitoms – po antro ar trečio nėštumo.

Be to, pilvo plastikos operacija (abdominoplastika) yra viena iš Mommy maokeover procedūrų. Šį operacijų paketą sudaro krūtų dailinimas (pakėlimas, mažinimas arba didinimas), riebalų nusiurbimas ir pilvo sienos plastika. Svarbu paminėti, kad moterys po gimdymo neturėtų skubėti atlikti plastines procedūras.

Į specialistus geriausia kreiptis praėjus 6 mėnesiams po gimdymo ir 6 mėnesiams po maitinimo krūtimi pabaigos. Per tą laiką moters kūnas atsigauna po nėštumo ir gimdymo metu patirto streso. Leidžiant kūnui ramiai atsistatyti, užtikrinama sklandi abdominoplastika ir kitos pasirinktos procedūros bei gijimo laikotarpis.

SV plastinės chirurgijos centre dirbantys profesionalai užtikrina ne tik aukštą paslaugų kokybę, bet ir rezultatą. Svarstote apie pilvo plastikos operaciją  ir norite pasikonsultuoti?  Kvalifikuoti plastikos chirurgai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą, atitinkantį jūsų keliamus lūkesčius.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Ar reikalingas specialus išankstinis pasiruošimas?

Dažniausiai pilvo sienos plastika nereikalauja išankstinio pasiruošimo. Vis dėlto, pacientai atlieka nuodugnią sveikatos patikrą ir įvertina kūno masės indeksą. Jei kūno masės indeksas virš 30, pacientai pirmiau pagalvoja apie kūno svorio mažinimą, kad KMI būtų 26 ar 28 ir tuomet jau planuoja pilvo plastinę operaciją.

Geriausia praktika yra, kad sumažėjęs kūno svoris laikytųsi pastovus bent tris mėnesius, tam, kad organizmas išvengtų papildomo streso. Kai žmogus meta svorį, organizmas yra streso būsenoje, o operacija streso lygį dar labiau padidina. Pereinamasis laikotarpis padeda žmogui priprasti prie naujos kūno masės, subalansuoti mitybą, o tada galima kalbėti ir apie pilvo plastiką.

Ar pilvo plastika gali būti atliekama vyrams?

Abdominoplastika dažniausiai atliekama moterims, kurios yra gimdžiusios. Tačiau įmanoma ją atlikti ir vyrams, padidėjus taukinei. Visgi, šią operaciją dažniausiai renkasi moterys.

Ar labai skausminga pilvo plastika žmogui po operacijos?

Jaučiamas skausmo lygis yra labai individualus. Moterų pakantumas skausmui, ypač pagimdžiusių natūraliai, gerokai aukštesnis nei negimdžiusių, o vyrų dažniausiai – mažesnis. Pooperacinio laikotarpio pirmosios dienos bus sklandesnės ir mažiau skausmingos, jeigu procedūros metu bus suleidžiami ilgo veikimo nuskausminamieji vaistai.

Po operacijos skausmą galima efektyviai valdyti vaistais. Šiuo klausimu pacientai kreipiasi į anesteziologus, kurie suteikia visą naudingą informaciją apie skausmo mažinimo galimybes.

Ar pooperaciniai randai bus labai matomi, ryškūs?

Pilvo sienos korekcija yra invazinė procedūra, todėl randų po jos liks, tačiau jie bus patogioje vietoje – bikinio zonoje. Šioje vietoje esančius randus lengva maskuoti dėvint apatines kelnaites ar maudymosi kostiumėlį.

Nesenai pagimdžiau. Kada bus galima atlikti pilvo sienos plastiką?

Specialistai neseniai pagimdžiusioms pacienčių prašo truputį palaukti prieš atliekant operaciją. Abdominoplastika gali būti atlikta praėjus maždaug 6 mėnesiams po kūdikio maitinimo.

Kiek riebalų gali būti nusiurbta vienos procedūros metu?

Plastinės operacijos kur kas efektyvesnės, kai paciento kūno masės indeksas yra normalus arba yra tik nedidelis antsvoris. Dėl to, jeigu kūno masės indeksas yra virš 30, vertėtų pagalvoti apie natūralų svorio mažinimą. Geriausia, kad KMI siektų 26–28. Visgi, jeigu pacientas turi daug riebalinio audinio, pacientą informuojame, kad yra tam tikros zonos, nuo kurių nusiurbti riebalų negalima, nes tai sutrukdytų pilvo odos kraujotaką.

Atsižvelgus į paciento būklę ir poreikius, pilvo plastika gali būti atliekama kartu su liposakcija. Nusiurbiamo perteklinio riebalinio audinio kiekis skirsis, priklausomai nuo individualaus atvejo. Tam įtakos turi tiek organizmo būklė, tiek kūno masės indeksas. Tinkamai įvertinus paciento būklę ir parinkus tinkamą techniką, plastinės operacijos rezultatai bus kur kas efektyvesni.

Kiek kainuoja pilvo sienos plastika?

SV plastinės chirurgijos centre atliekamų pilvo sienos operacijų kainos šiuo metu svyruoja. Preliminarias, atliekamų procedūrų kainas galite pamatyti kainoraštyje. Tikslias dominančių procedūrų kainas jums pateiks SV chirurgijos centro specialistas.

Ar yra garantija, kad po operacijos pilvas bus lygus, visiškai neliks kabančios odos?

Kaip ir dauguma plastinės chirurgijos procedūrų, taip ir pilvo sienos operacija nesuteikia šimtaprocentinės garantijos, kad pilvas bus tobulas ir visiškai neliks kabančios odos. Odos lygumas ir stangrumas dažnai priklauso nuo kitų natūralių veiksnių, pavyzdžiui, genetikos, gyvenimo būdo ar aplinkos. Be to, neįmanoma pašalinti viso poodinio riebalų sluoksnio. Tai išryškintų nelygumus ir, kai kuriais atvejais, sukeltų odos nekrozę.

Kaip išvengti komplikacijų, operuojant didesnį odos perimetrą?

Šiuo atveju, specialistai operuoja mažesnį odos plotą per kelis kartus. Visgi, suprantama, kad gyvenama skubančiame pasaulyje. Dėl to žmonėms, taupantiems savo laiką, dažnai tuo pačiu metu atliekamos ir pilvo, ir krūtinės operacijos. Žinoma, kaskart paciento galimybės apsvarstomos individualiai.

Kokie veiksniai dar gali lemti operacijų komplikacijas?

Komplikacijos galimos dėl gretutinių ligų, rūkymo, ankstesnių randų, antsvorio, anksčiau atliktų operacijų (ne tik plastinių) ar kitų rizikos veiksnių. Jau esantys vidiniai randai sumažina audinių elastingumą, blogina kraujotaką, dėl to gali atsirasti tokios komplikacijos, kaip negyjančios pooperacinės žaizdos. Tad esant minėtiesiems veiksniams kompleksinės, didesnio kūno ploto operacijos patariama atsisakyti. Todėl bendrojoje praktikoje, kompleksinės procedūross atlikamos per 2–3 etapus.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up