fbpx

Ausų operacijos

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausiai pasitaikančių galvos ir kaklo įgimtų deformacijų. Ausų forma, kaip ir dydis, apsprendžiami prieš gimstant. Dažnai vaikai atlėpusias ausis paveldi iš tėvų ar senelių. Ausys gali būti atlėpusios dėl neišsivysčiusių, netaisyklingų formų kremzlių arba pernelyg didelių ausų kriauklių. Jeigu deformacija pastebima tik ant vienos ausies, operacijos metu vis tik koreguojamos abiejų ausų kriauklės, nes taip yra  pasiekiama idealiausia simetrija. Atlėpusios ausys yra ne tik estetinė problema, bet neretai dėl šios savybės patiriami aplinkinių užgauliojimai dėl to imama kompleksuoti.

Operacija

Dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje. Odos pjūvis daromas už ausies dažniausiai kartu išpjaunant odos juostelę. Suformuojama priešvijoklio raukšlė, suminkštinant kremzlę ir susiuvant jos suminkštintą fragmentą. Didelė kriauklė (kremzlė) specialiomis siūlėmis yra prisiuvama prie užausio fascijos, taip keičiamas ausies atlėpimo kampas. Oda už ausies susiuvama „vidine“ siūle, kuri pašalinama po 7- 8 dienų.

Ausies kremzlės siūlė

Ausų plastika

Užausio odos siūlė

Ausų plastika 2

Operacinė rizika

Atlėpusių ausų operacija kaip ir kiekviena intervencija gali turėti tam tikrą reakciją į anesteziją, laikinus patinimus, tempimo jausmą, pooperacinį skausmą, kraujosrūvas. Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.

Pooperacinis periodas

Galimas nežymus koreguotų audinių tinimas, laikina nejautra, kuri praeina kelių mėnesių bėgyje. Po operacijos ausys subintuojamos neuždengiant veido. Namuose patariama gulėti ant pakaušio, aukščiau pakėlus galvą. Kitą dieną rekomenduotinas perrišimas. Vėliau pacientas nešioja ausų tvarstį 7 dienas. Po savaitės, išėmus siūlus, ausų dieną bintuoti jau nebereikia, tačiau patariama dar 2 savaites nakčiai užsidėti raištį ant ausų. Šaltuoju metų laiku būtina dėvėti galvos apdangalą, o vasarą degintis ar maudytis jūroje galima praėjus kelioms savaitėms po operacijos.

Rezultatai

Ausys priglunda arčiau galvos, įgauna simetriją, taisyklingesnę formą. Operacijos efektas ilgalaikis.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up