Ausų operacijos (atlėpusių ausų korekcija)

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausiai pasitaikančių įgimtų galvos ir kaklo deformacijų. Ausų forma, kaip ir dydis, genetiškai apsprendžiami dar prieš gimstant: dažnai vaikai atlėpusias ausis paveldi iš tėvų ar senelių. Jos gali būti atlėpusios dėl neišsivysčiusių, netaisyklingų formų kremzlių arba pernelyg didelių ausų kriauklių. Toliau pasidalinsime SV plastinės chirurgijos centro specialistų įžvalgomis, kaip elgtis po atlėpusių ausų operacijos ir kaip ši yra atliekama.

KADA IR KODĖL VERTA ATLIKTI ATLĖPUSIŲ AUSŲ OPERACIJĄ?

Atlėpusios ausys yra ne tik estetinė problema, neretai tai tampa ir psichologiniu barjeru – dėl šios fizinės savybės patiriami aplinkinių užgauliojimai, imama kompleksuoti, prarandamas pasitikėjimas savimi. Efektyviai atlikta ausų plastinė operacija pakeičia išvaizdą ir sugrąžina pasitikėjimą savimi. Todėl nors iš esmės šios operacijos pagrindinė funkcija apibrėžiama kaip estetinė, ne ką mažiau svarbesnė ir reikšmingesnė visą likusį žmogaus gyvenimą lydinti psichologinė gerovė.

Otoplastika – pasiruošimas operacijai

Operacijos eiga prasideda pagrindiniu ir svarbiausiu punktu – asmenine konsultacija su gydytoju plastikos chirurgu. Konsultacijos metu specialistas įvertina paciento būklę ir suteikia naudingą informaciją apie pasiruošimą. Prieš operaciją patariama:

 • bent 4 savaites iki operacijos atsisakyti nikotino ir alkoholio vartojimo;
 • vengti kraujo krešėjimą skatinančių vaistų vartojimo;
 • atlikti reikiamus tyrimus.

Nikotinas, alkoholis ir kraujo krešėjimą skatinantys vaistai gali apsunkinti operaciją. Dėl to specialistai pataria šių vengti bent 4 savaites iki procedūros. Be to, plastikos chirurgas, atsižvelgęs į individualų atvejį, gali rekomenduoti atlikti bendrą kraujo, gliukozės kiekio kraujyje, kraujo krešumo tyrimus bei elektrokardiogramą. Svarbu paminėti, kad tyrimai būtų ne senesni kaip 14 dienų.

Atlėpusių ausų korekcija – operacija ir jos eiga

Pacientui tinkamai pasiruošus, pradedama ausų plastika. Dažniausiai ausų operacija atliekama naudojant vietinę nejautrą, kai pacientai dažniausiai girdi visus, aplink jį vykstančius operacinės garsus, tačiau nejaučia jokio skausmo. Esant pageidavimui, atlėpusių ausų operaciją vaikui galima atlikti taikant bendrą nejautrą. Šiuo atveju, vaikas nejaučia baimės ir būna visiškai atsipalaidavęs. Svarbu paminėti, kad pasirinkus bendrinę nejautrą, atliekant atlėpusių ausų korekciją kaina bus didesnė.

Otoplastika trunka maždaug pusantros valandos. Korekcijos metu odos pjūvis daromas už ausies, neretai kartu išpjaunant odos juostelę. Suformuojama priešvijoklio raukšlė, suminkštinant kremzlę ir susiuvant jos suminkštintą fragmentą. Didelė kriauklė (kremzlė) specialiomis siūlėmis yra prisiuvama prie užausio fascijos – tokiu būdu keičiamas ausies atlėpimo kampas. Oda už ausies susiuvama „vidine“ siūle.

Ausų operaciją vaikams galima atlikti nuo maždaug 5 metų amžiaus, tačiau ši operacija iš tiesų labiau suvokiama ir priimama kaip estetinė operacija. Dėl to labai svarbu, kad pats vaikas suprastų ir norėtų, kad tokia procedūra jam būtų atliekama, nes kaip ten bebūtų, atlėpusių ausų korekcija – chirurginė intervencija, galinti turėti ir skausmingą šalutinį poveikį.

Operacinė rizika

Pacientai dažnai nerimauja dėl potencialių komplikacijų rizikos. Visgi, konsultacijos metu visuomet suteikiama detali informacija ir supažindinama su visų nepageidaujamų poveikių galimybėmis. Atlėpusių ausų korekcija yra neabejotina intervencija į organizmą. Dėl to procedūra gali sukelti tam tikrą, kiekvienam pacientui skirtingą reakciją į anesteziją. Aplink pjūvio vietą gali atsirasti:

 • patinimai;
 • tempimo jausmas;
 • skausmas ir kraujosruvos.

Visos šios organizmo reakcijos yra normalus reiškinys ir, laikantis gydytojo nurodytų rekomendacijų, praeina per 7–14 dienų. Kalbant apie galimas komplikacijas, su kuriomis taip pat vertėtų būti susipažinus prieš operaciją – infekcija, išlikę ryškesni randai, galima ausų asimetrija, pooperacinis kraujavimas. Visos šios galimos komplikacijos aptariamos su plastikos chirurgu konsultacijos metu.

Praėjus operacijai, chirurgas paskirs kito apsilankymo datą, tam, kad įvertintų gijimo būklę ir pašaltinų siūlus. Šie įprastai šalinami po 7–8 dienų. Svarbu paminėti, kad organizmo reakcijos į operaciją bei galutinis operacijos rezultatas priklauso nuo to, kaip laikomasi specialisto nurodymų po atliktos procedūros.

Pooperacinis laikotarpis po atlėpusių ausų operacijos

Jeigu procedūra atliekama vietinėje nejautroje, tuomet pacientas vyksta namo tą pačią dieną. Kitu atveju, jeigu operacija atliekama bendrinėje nejautroje, pasientas 1 naktį yra stebimas klinikoje. Pirmąsias 1–2 dienas galimas nežymus patinimas, laikinas nejautrumas ir skausmas, kuris gali būti numalšinamas vaistais. Po operacijos ausys aprišamos aprišamos elastiniu tvarsčiu 7–10 parų. Šiuo periodu patariama vengti galvos plovimo. Be to, siekiant efektyvesnio rezultato, po procedūros rekomenduojama:

 • 2 savaites po operacijos nakties metu dėvėti elastinę juostą;
 • miegoti ant pakaušio, aukščiau pakėlus galvą;
 • bent 8 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių ir maudymosi vandens telkiniuose iki kol pilnai užgis žaizdos;
 • grįžti į aktyvią fizinę veiklą ne anksčiau kaip po 4–8 savaičių;
 • šaltuoju metų laiku dėvėti galvos apdangalą.

Kaip ir po bet kurios intervencijos, patariama kurį laiką vengti fizinės veiklos, kurios metu būtų įmanoma užsigauti ausis ar kitaip jas sužeisti. Svarbu nesujudinti naujos ausies formos, nesukelti kraujavimo. Kiekvienam pacientui po operacijos duodamos bendros pooperacinės priežiūros gairės. Visgi, kiekvienas atvejis individualus, todėl pooperacinis laikotarpis gali būti skirtingas ir priklausyti nuo paciento fizinės sveikatos, organizmo reakcijos į atliktą otoplastiką.

Ausų operacijos rezultatai

Atlikus ausų plastiką, rezultatai matomi, kai visiškai sugyja pažeisti audiniai ir išblykšta pooperacinis randas. Vienas iš esamų privalumų operuojant pacientą vietinėje nejautroje – procedūros metu gydytojo galimybė paklausti paciento nuomonės apie pasiektą rezultatą ir prireikus jį koreguoti, ausies poziciją labiau priglaudžiant prie galvos, visiškai taip, kaip norisi pacientui.

Po atliktos korekcijos ausys priglunda arčiau galvos, įgauna simetriškesnę, taisyklingesnę formą. Operacijos efektas yra ilgalaikis, todėl nereikės nuogąstauti, kad po kelių metų ausys praras savo formą ir procedūrą vėl teks pakartoti. Ausų korekcija leis gyventi be šios problemos sukeliamo diskomforto, susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir džiaugtis tokia ausų estetika, kurios visuomet troškote.

Žinoma, svarbu priminti, kad atlėpusių ausų operacijos rezultatai priklauso tiek nuo chirurgo rekomendacijų laikymosi pooperaciniu laikotarpiu, tiek nuo gyvenimo būdo bei įpročių. Dėl to patariama rūpintis savimi, atsakingai laikytis specialistų patarimų, o iškilus klausimams, kreiptis į operavusį chirurgą.

Ausų operacijos kaina – nuo ko ji priklauso?

Atlėpusių ausų operacija kaina ir eiga skirsis, priklausomai nuo paciento būklės. Vienos ausies korekcija kainuos mažiau, tačiau operuojant abi ausis, galima išgauti efektyviausią procedūros rezultatą. Preliminarias kainas galite matyti atliekamų procedūrų kainoraštyje. Visgi, jeigu domina tiksli kaina patariama kreiptis į SV plastinės chirurgijos centro specialistus.

Patraukli išvaizda – tai, kas suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir leidžia pilnavertiškai mėgautis gyvenimu. Tad jeigu jau kuris laikas jaučiate diskomfortą ar girdite vaiko nusiskundimus dėl atlėpusių ausų, susisiekite su mumis jums patogiausiu būdu. SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie užtikrins ne tik kokybiškai atliktą atlėpusių ausų korekciją Kaune, bet ir efektyvų rezultatą.

 

DUK

Ar atlėpusios ausys turi įtakos klausai?

Atlėpusios ausys nedaro neigiamos įtakos klausos sutrikimams. Dėl to ausų plastinė operacija yra labiau estetines problemas sprendžianti procedūra. Po atliktos intervencijos pacientai gali džiaugtis pasikeitusia išvaizda ir didesniu pasitikėjimu savimi.

Ar vaikui reikia specialaus pasiruošimo prieš otoplastiką?

Jeigu operacija atliekama mažesniesiems vaikams, svarbu, kad jie suprastų, kas jų laukia. Dėl to dar konsultacijos metu gydytojas privalo vaikui kuo įmanoma išsamiau ir aiškiau nupasakoti operacijos eigą, ir ko tikėtis po jos. Be to, labai svarbus ir tėvų vaidmuo. Tad ramiai atsakykite į jų užduodamus klausimus ir stenkitės juos nuraminti, jeigu matote kylančią baimę.

Viena ausis atlėpusi daugiau nei kita, kaip atliekama ausų plastika šiuo atveju?

Būna tokių atvejų, kai viena ausis atlėpusi daugiau nei kita. Plastikos chirurgai siekdami tikslesnės simetrijos dažniausiai rekomenduoja operuoti abi iš karto. Atsižvelgus į tai, išvengiama dar vienos atlėpusių ausų operacijos ir papildomo, visiškai nereikalingo streso organizmui.

Ar ausų plastikos rezultatai lieka visam gyvenimui?

Taip, laikantis gydytojo nurodytų rekomendacijų gijimo laikotarpiu, galima užtikrinti efektyvius procedūros rezultatus. Visgi, jeigu iškilo klausimų, galima drąsiai kreiptis į specialistą, atlikusį procedūrą. Chirurgas, žinodamas konkretų atvejį, atsakys į rūpimus klausimus ir leis išvengti galimų komplikacijų.

 

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up