fbpx

Ausų operacijos (atlėpusių ausų korekcija)

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausiai pasitaikančių įgimtų galvos ir kaklo deformacijų. Ausų forma, kaip ir dydis, genetiškai apsprendžiami dar prieš gimstant: dažnai vaikai atlėpusias ausis paveldi iš tėvų ar senelių. Jos gali būti atlėpusios dėl neišsivysčiusių, netaisyklingų formų kremzlių arba pernelyg didelių ausų kriauklių. Jeigu deformacija pastebima tik vienoje ausyje, ausų korekcija vis tiek atliekama abiejų ausų kriauklėms, nes taip pasiekiama idealiausia simetrija. Atlėpusios ausys yra ne tik estetinė problema: neretai dėl šios fizinės savybės patiriami aplinkinių užgauliojimai, imama kompleksuoti, prarandamas pasitikėjimas savimi.

Operacija

Korekcija dažniausiai atliekama naudojant vietinę nejautrą. Jos metu odos pjūvis daromas už ausies, neretai kartu išpjaunant odos juostelę. Suformuojama priešvijoklio raukšlė, suminkštinant kremzlę ir susiuvant jos suminkštintą fragmentą. Didelė kriauklė (kremzlė) specialiomis siūlėmis yra prisiuvama prie užausio fascijos – tokiu būdu keičiamas ausies atlėpimo kampas. Oda už ausies susiuvama „vidine“ siūle, kuri įprastai pašalinama po 7–8 dienų.

Ausies kremzlės siūlė

Ausų plastika

Užausio odos siūlė

Ausų plastika 2

Operacinė rizika

Pacientai dažnai nerimauja dėl potencialių komplikacijų rizikos. Visgi susitikimo su chirurgu, konsultacijos metu visuomet suteikiama detali informacija ir supažindinama su visų nepageidaujamų poveikių galimybėmis. Atlėpusių ausų korekcija yra neabejotina intervencija į organizmą. Tad ji gali sukelti tam tikrą, kiekvienam pacientui skirtingą reakciją į anesteziją, laikinus patinimus aplink pjūvio vietą, tempimo jausmą, kurį laiką po operacijos trunkantį skausmą ar kraujosruvas. Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.

Pooperacinis periodas

Galimas nežymus koreguotų audinių tinimas bei laikinas nejautrumas, kuris praeina per kelis mėnesius. Po operacijos ausys subintuojamos neuždengiant veido. Namuose patariama gulėti ant pakaušio, aukščiau pakėlus galvą, o kitą dieną rekomenduotinas perrišimas. Vėliau pacientas nešioja ausų tvarstį dar 7 dienas. Po savaitės, išėmus siūlus, ausų dieną tvarstyti jau nebereikia, tačiau patariama dar 2 savaites nakčiai užsidėti raištį, kad ausų korekcija būtų maksimaliai efektyvi. Šaltuoju metų laiku būtina dėvėti galvos apdangalą, o vasarą degintis bei maudytis vandens telkiniuose galima praėjus tik kelioms savaitėms po operacijos.

Rezultatai

Po atliktos korekcijos ausys priglunda arčiau galvos, įgauna simetriškesnę, taisyklingesnę formą. Operacijos efektas yra ilgalaikis, todėl nereikės nuogąstauti, kad po kelių metų ausys praras savo formą ir procedūrą vėl teks pakartoti. Atlėpusių ausų korekcinė operacija leis gyventi be šios problemos sukeliamo diskomforto, tapti patrauklesniais ir džiaugtis tokia ausų estetika, kurios visuomet troškote.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up