fbpx
Dr. Ernest Zacharevskij konsultacijos sausio 27 d. Vilniuje, registracija telefonu +370 655 38997. Dr. Ernest Zacharevskij konsultacijos vasario 3 d. Klaipėdoje, registracija telefonu +370 620 33383.
x

Ausų operacijos (atlėpusių ausų korekcija)

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausiai pasitaikančių įgimtų galvos ir kaklo deformacijų. Ausų forma, kaip ir dydis, genetiškai apsprendžiami dar prieš gimstant: dažnai vaikai atlėpusias ausis paveldi iš tėvų ar senelių. Jos gali būti atlėpusios dėl neišsivysčiusių, netaisyklingų formų kremzlių arba pernelyg didelių ausų kriauklių. Jeigu deformacija pastebima tik vienoje ausyje, ausų korekcija vis tiek atliekama abiejų ausų kriauklėms, nes taip pasiekiama idealiausia simetrija. Atlėpusios ausys neturi įtakos klausos sutrikimams.

 

KADA IR KODĖL VERTA ATLIKTI?

Atlėpusios ausys yra ne tik estetinė problema, neretai tai tampa ir psichologiniu barjeru – dėl šios fizinės savybės patiriami aplinkinių užgauliojimai, imama kompleksuoti, prarandamas pasitikėjimas savimi. Labai dažnas atvejis, kuomet plastinė operacija atliekama mažiems vaikams, paaugliams – deja, bet atlėpusios ausys skatina kompleksų atsiradimą ir patyčias. Todėl nors iš esmės šios operacijos pagrindinė funkcija apibrėžiama kaip estetinė, ne ką mažiau svarbesnė ir reikšmingesnė visą likusį žmogaus gyvenimą lydinti psichologinė gerovė.

Operacija

Operacijos eiga prasideda pagrindiniu ir svarbiausiu punktu – asmenine konsultacija su gydytoju plastikos chirurgu. Dažniausiai operacija atliekama naudojant vietinę nejautrą – pacientai dažniausiai girdi visus, aplink jį vykstančius operacinės garsus, tačiau nejaučia jokio skausmo. Kai operacija atliekama labai mažiems vaikams, taikoma visapusiška bendra nejautra.

Procedūra trunka maždaug pusantros valandos. Jos metu odos pjūvis daromas už ausies, neretai kartu išpjaunant odos juostelę. Suformuojama priešvijoklio raukšlė, suminkštinant kremzlę ir susiuvant jos suminkštintą fragmentą. Didelė kriauklė (kremzlė) specialiomis siūlėmis yra prisiuvama prie užausio fascijos – tokiu būdu keičiamas ausies atlėpimo kampas. Oda už ausies susiuvama „vidine“ siūle, kuri įprastai pašalinama po 7–8 dienų.

Būna tokių atvejų, jog viena ausis atlėpusi daugiau nei kita. Gali kilti klausimas, kas tokiu atveju daroma, ar toji viena atlėpusi ausis ir operuojama? Plastikos chirurgai siekdami tikslesnės simetrijos dažniausiai rekomenduoja operuoti abi. Atsižvelgus į tai, išvengiama dar vienos ausų korekcijos ir papildomo, visiškai nereikalingo streso.

Specialaus pasiruošimo prieš šią operaciją nereikalaujama. Pabrėžiama, jog išimtiniais atvejais jis reikalingas tik tuomet, kai operacija atliekama mažesniesiems vaikams. Dar konsultacijos metu gydytojas privalo vaikui kuo įmanoma išsamiau ir aiškiau nupasakoti operacijos eigą, ir ko tikėtis po jos.

Vaikams galima atlikti atlėpusių ausų korekciją nuo maždaug penkerių šešerių metų amžiaus, tačiau ši operacija iš tiesų labiau suvokiama ir priimama labiau kaip estetinė operacija. Todėl labai svarbu, kad pats vaikas suprastų ir norėtų, jog tokia operacija jam būtų atliekama, nes kaip ten bebūtų, ausų korekcija – chirurginė intervencija, galinti turėti ir skausmingą šalutinį poveikį.

Ausies kremzlės siūlė

Ausų plastika

Užausio odos siūlė

Ausų plastika 2

Operacinė rizika

Pacientai dažnai nerimauja dėl potencialių komplikacijų rizikos. Visgi susitikimo su chirurgu, konsultacijos metu visuomet suteikiama detali informacija ir supažindinama su visų nepageidaujamų poveikių galimybėmis. Atlėpusių ausų korekcija yra neabejotina intervencija į organizmą. Tad ji gali sukelti tam tikrą, kiekvienam pacientui skirtingą reakciją į anesteziją, laikinus patinimus aplink pjūvio vietą, tempimo jausmą, kurį laiką po operacijos trunkantį skausmą ar kraujosruvas. Kalbant apie komplikacijas, su kuriomis taip pat reikėtų būti susipažinus prieš operaciją, dažniausiai pasikartojančios yra: infekcija, išlikę ryškesni randai, galima ausų asimetrija, pooperacinis kraujavimas.

Pooperacinis periodas

Galimas nežymus koreguotų audinių tinimas bei laikinas nejautrumas, kuris praeina per kelis mėnesius. Po operacijos ausys subintuojamos neuždengiant veido. Namuose patariama gulėti ant pakaušio, aukščiau pakėlus galvą, o kitą dieną rekomenduotinas perrišimas. Vėliau pacientas nešioja ausų tvarstį dar 7 dienas. Po savaitės, išėmus siūlus, ausų dieną tvarstyti jau nebereikia, tačiau patariama dar 2 savaites nakčiai užsidėti raištį, kad ausų korekcija būtų maksimaliai efektyvi. Šaltuoju metų laiku būtina dėvėti galvos apdangalą, o vasarą degintis bei maudytis vandens telkiniuose galima praėjus tik kelioms savaitėms po operacijos.

Kaip ir po bet kurios operacijos, patariama kurį laiką vengti fizinės veiklos, kurios metu būtų įmanoma užsigauti ausis ar kitaip jas sužeisti. Svarbu nesujudinti naujos ausies formos, nesukelti kraujavimo. Pabrėžiama, kad bendrų ir visiems taikomų nurodymų nėra – visiškai kiekvienas atvejis individualus, priklausantis nuo paciento fizinės sveikatos, organizmo reakcijos į išgyventą operaciją.

Rezultatai

Rezultatai po ausų korekcijos matomi, be jokios abejonės, iš karto. Vienas iš esamų privalumų operuojant žmogų vietinėje nejautroje – operacijos metu gydytojo galimybė paklausti paciento nuomonės apie pasiektą rezultatą ir prireikus jį koreguoti, ausį priglausti labiau prie kaukolės, visiškai taip, kaip norisi pacientui.

Po atliktos korekcijos ausys priglunda arčiau galvos, įgauna simetriškesnę, taisyklingesnę formą. Operacijos efektas yra ilgalaikis, todėl nereikės nuogąstauti, kad po kelių metų ausys praras savo formą ir procedūrą vėl teks pakartoti. Ausų korekcija leis gyventi be šios problemos sukeliamo diskomforto, tapti patrauklesniais ir džiaugtis tokia ausų estetika, kurios visuomet troškote.

Patraukli išvaizda – tai, kas suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir leidžia pilnavertiškai mėgautis gyvenimu. Nors dažnai plastinės operacijos vertinamos kaip tiesiausias ir pastangų nereikalaujantis būdas pasiekti norimą rezultatą, reikėtų nepamiršti teigiamo jų poveikio emocinei žmogaus būklei. Jeigu Jūs arba Jūsų vaikai jaučia diskomfortą dėl atlėpusių ausų, kreipkitės į „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistus. Pasikonsultuokite su savo srities profesionalais ir raskite geriausią sprendimą!

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up