Veido patempimas siūlais (APTOS siūlai)

Su senėjimo procesais neišvengiamai susiduria kiekvienas. Priklausomai nuo genetikos, gyvenimo būdo ir mitybos, skirsis ir senėjimo požymiai. Vieniems senėjimo požymiai greičiau vystosi apatinėje veido dalyje, o kitiems – viršutinėje. Bet kuriuo atveju, atsiradusias raukšles galima sumažinti keliais būdais, veido patempimas siūlais APTOS – vienas iš jų. Toliau pasidalinsime SV plastinės chirurgijos centro specialistų įžvalgomis, kaip elgtis po veido patempimo siūlais procedūros ir kaip ši yra atliekama.

Kas yra APTOS siūlai?

APTOS siūlai – tai specialūs siūlai, tinkami lengvam veido patempimui ir vidinių audinių stangrinimui. APTOS yra „spygliuoti“, skaidrūs ir visai nepastebimi net ir po šviesia, plona oda. Šie siūlai laikui bėgant tirpsta ir skatina kolageno formavimąsi, todėl jų efektas išlieka iki 1,5–2 metų. Žinoma, esant poreikiui, procedūrą po 1 metų galima kartoti.

Kaip veikia APTOS siūlai?

Pro nedidelį odos įdūrimą gydytojas chirurgas įveda siūlus į poodinį sluoksnį pagal iš anksto pažymėtą schemą. Siūlai iš karto sukimba su vidiniais odos audiniais, nesukeldami jokios traumos. Tolygiai tirpstantys ir hialuronu impregnuoti siūlai skatina kolageno gamybą, todėl gerėja odos kokybė ir stangrumas. Būtent dėl šios priežasties pirmą mėnesį po procedūros veido kontūrai ryškėja.

Kokios veido sritys koreguojamos?

APTOS siūlai ypač tinka, kai norima pakelti asimetriškus antakius, pakelti suglebusius skruostus, patempti minkštuosius audinius ir kontūruoti kaklą, veido formą. Tad akivaizdu, odos patempimas siūlais gali būti atliekamas įvairiose veido srityse. Dažniausiai koreguojami:

 • skruostai;
 • apatinė žandikaulio linija;
 • antakiai;
 • kaklas.

Žinoma, veido pakėlimas siūlais gali būti atliekamas ir ne tik veido srityje. APTOS siūlais galima koreguoti ir kitas kūno vietas, pavyzdžiui, žastus, pilvą, krūtinę, šlaunis. Tam, kad pavyktų išgauti norimą rezultatą, konsultacijos metu su chirurgu būtina išsakyti visus lūkesčius. Specialistas atsižvelgs į asmeninius poreikius ir įvertins individualų atvejį, todėl galės parengti individualiai pritaikytą operacijos planą.

Veido patempimas siūlais: procedūra ir priežiūra po jos

Specialaus pasiruošimo prieš veido pakėlimą nėra. Konsultacijos metu svarbiausia informuoti chirurgą apie anksčiau atliktas procedūras ir norimus operacijos rezultatus. Taip pat tikslinga savaitę prieš ir po pakėlimo vengti kraują skystinančių vaistų ir vitamino E vartojimo.

Veido pakėlimas siūlais – neskausmingas, nes procedūros metu taikoma vietinė nejautra. Priklausomai nuo norimo rezultato, procedūra paprastai trunka apie 40 minučių. Esant poreikiui, veido odos patempimas siūlais gali būti derinamas su kitomis procedūromis, pavyzdžiui, viršutinių vokų plastika ar hialurono rūgšties injekcijomis.

Dauguma pacientų po procedūros su APTOS siūlais gali grįžti namo ir į darbą tą pačią dieną. Po veido pakėlimo geriausia praktika yra:

 • 24 valandas po procedūros nenaudoti makiažo;
 • 3–5 naktis miegoti veidu į viršų ant nugaros;
 • 5–7 dienas vandeniu švelniai plauti veidą, šio stipriai netrinant;
 • apie 2 savaites vengti intensyvių veido ir kaklo judesių;
 • 1 mėnesį vengti intensyvių veido ir kaklo masažų.

Taip pat bent 2–3 savaites vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ir lankymosi pirtyse. Rezultatai po odos patempimo siūlais matomi iš karto. Visgi, siekiant pokyčius išlaikyti kuo ilgiau, tikslinga vengti veiklų, kurios galėtų siūlus išjudinti ar kitaip pažeisti. Žinoma, gydytojas po procedūros kiekvienam pacientui pateiks naudingas įžvalgas, kaip tinkamai elgtis.

Veido patempimas siūlais kaina, nuo ko ji priklauso?

Kaip ir bet kokia kita chirurginė operacija, pavyzdžiui, veido liposkulptūra, taip ir odos patempimas skirsis. Kadangi skiriasi poreikiai ir operacijų atlikimo technika, atitinkamai skiriasi ir procedūros kaina. Šiai įtakos turi procedūros apimtis. Jeigu atliekamas tik antakių pakėlimas siūlais, kaina bus mažesnė, visgi, jeigu veido odos pakėlimas derinamas su kitomis procedūromis, kaina – didesnė.

Tad nesvarbu, ar domina skruostų, kaklo, ar tik antakių pakėlimas siūlais, specialistas įvertins individualų atvejį ir galės tiksliai atsakyti, kokia bus procedūros kaina.

Pastebėjote minimalius senėjimo požymius veide, todėl susidomėjote mažiau invazinėmis procedūromis? Norite sužinoti, kaip tiksliai atliekamas veido odos ar kaklo pakėlimas APTOS siūlais? Susisiekus jums patogiausiu būdu: telefonu, el. paštu ar atvykus į mūsų chirurgijos kliniką Kaune, mūsų specialistų komanda bus pasiruošusi padėti ir suteikti naudingos informacijos apie bet kurią veido odos atnaujinimo operaciją.

DUK

Kokiems pacientams gali būti atliekamas veido pakėlimas siūlais APTOS?

Ši veido koregavimo procedūra puikiai tinka žmonėms, turintiems neženklių senėjimo požymių. Paprastai tai yra moterys ir vyrai, kurie yra 35–60 metų amžiaus. Jaunesniems žmonėms, norintiems sumažinti mimikos raukšles, tikslinga rinktis veido užpildus, pavyzdžiui, hialurono rūgšties ar kalcio hidroksiapatito injekcijas. Užpildai puikus pasirinkimas 25–35 metų pacientams.

Visgi, veido patempimas siūlais nėra atliekamas žmonėms, turintiems lėtinį odos uždegimą ar kitas odos ligas. Šiuo atveju chirurginiai siūlai gali sukelti infekciją ir sustiprinti odos uždegimus. Taip pat veido pakėlimas siūlais nėra atliekamas hemofilija sergantiems žmonėms. Tad jeigu turite kokių sveikatos nusiskundimų, apie juos būtinai informuokite gydytoją chirurgą. Esant poreikiui, gydytojas galės papasakoti apie alternatyvias veido patempimo procedūras.

Kokie galimi šalutiniai operacijos poveikiai?

Kaip ir po bet kokių chirurginių operacijų, taip ir po odos patempimo gali pasireikšti tam tikri šalutiniai poveikiai, kurie po 2–3 dienų išnyksta savaime. Tad po procedūros gali atsirasti:

 • patinimas;
 • mėlynės;
 • odos nelygumai.

Praėjus nuskausminamųjų poveikiui, kai kurie pacientai gali jausti nežymų tempimą, skausmą tose vietose, kuriose buvo įleisti APTOS siūlai. Tad jeigu skausmas nepraeina, vartokite skausmą malšinančius vaistus. Žinoma, visos aukščiau minėtos organizmo reakcijos yra visiškai normalus reiškinys, kuris laikui bėgant išnyksta. Praėjus šiems šalutiniams poveikiams, galima džiaugtis standžia, lygia oda ir ryškesniu veido kontūru.

Ar po odos pakėlimo bus matomi randai?

Tose vietose, kuriose buvo įleisti APTOS siūlai, padaromi itin maži, vos kelių milimetrų įdūrimai. Šie greitai ir efektyviai sugyja, jeigu yra laikomasi sudaryto pooperacinių plano. Žinoma, žaizdų gijimui įtakos turi ir genetika, ir odos tipas, ir gyvenimo būdas.

Kaip galima sulėtinti ankstyvojo senėjimo požymius?

Kadangi odą nuolat veikia išoriniai dirgikliai, reikia pasirūpinti apsauga nuo jų. Geriausia praktika būtų:

 • vartoti vitaminą E;
 • naudoti kremus nuo saulės tiesioginių spindulių;
 • maitintis sveika, subalansuota mityba;
 • reguliariai mankštintis;
 • naudoti tinkamas veido odos priežiūros priemones.

Taip pat tikslinga reguliariai atlikti veido masažus, kurie stiprina kraujotaką, mažina paburkimą, skatina limfos drenažą ir gerina odos elastingumą bei šios tekstūrą. Žinoma, svarbu naudoti tinkamus produktus, kurie masažą padarys kur kas veiksmingesnį.

Be to, ypač svarbu saugoti odą nuo saulės neigiamų spindulių tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų sezonu, todėl svarbu tepti veidą kremu, turinčiu SPF apsaugą. Reguliariai, kas 2 valandas, pasitepus kremu, užkirsite kelią ankstyvam odos senėjimui. Aišku, svarbu nepamišti ir kitų, aukščiau minėtų specialistų įžvalgų.

Ar užkritusius akių vokus galima pakelti APTOS siūlais?

Deja, ne, šiuo atveju antakių pakėlimas siūlais nėra veiksmingiausias būdas pašalinti akių vokų perteklių. Pacientams, kuriems vokų perteklius kelia diskomfortą dirbant ar net vairuojant, geriausia būtų rinktis atlikti viršutinių vokų plastiką. Šios procedūros metu pašalinamas odos perteklius ir perteklinės riebalų sankaupos, todėl sugrąžinamas išraiškingas žvilgsnis. Kombinuojant kelias procedūras vienu metu, galima džiaugtis efektyviais rezultatais.

Kokios yra kitos veido pakėlimo APTOS siūlais alternatyvos?

Viena iš veido pakėlimo siūlais alternatyvų – endoskopinis veido pakėlimas. Šios operacijos metu giluminiai veido sluoksniai yra atkeliami ir patempiami inkarinėmis siūlėmis. Šiuo atveju atliekami kiek didesni, 1 cm ilgio pjūviai, pro kuriuos įvedamas endoskopas ir kiti specialūs instrumentai. Pasirinkus endoskopinį veido pakėlimą, pooperacinis laikotarpis yra ilgesnis, bet rezultatai taip pat trunka ilgiau.

Tad prieš pasirenkant procedūrą, itin svarbu įsivertinti savo lūkesčius, finansines galimybes ir, svarbiausia, kartu su profesionaliu gydytoju aptarti optimaliausią gydymo eigą. SV plastinės chirurgijos centre dirbantys specialistai įvertins asmeninius poreikius ir padės išsirinkti tinkamiausią operaciją ar procedūrų paketą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up