Kaklo odos patempimas, kaklo plastika

Kaklo plastine operacija, arba tiesiog kaklo plastika susigrąžinamas grakštus kaklas – lygi jo oda, labiau išreikštas smakro ir kaklo linkis. Dažnai šią operaciją sudaro keli žingsniai: kaklo odos patempimas ir riebalų nusiurbimas. Ne be reikalo sakoma, kad pirmuosius senėjimo požymius išduoda veide ir kaklo srityje atsirandančios raukšlės. Tiesa, priešingai nei kruopščiai puoselėjama veido oda, kaklo bei dekoltė zonos neretai lieka pamirštos iki tol, kol pastebimos ryškėjančios raukšlės ir odos suglebimas. Lygiai taip pat kaip ir veidas, kaklo bei dekoltė zonos yra labai matomos, tad neretai pastebėjus kitomis procedūromis sunkiai koreguojamus pokyčius pradedama domėtis kaklo patempimo operacija. Toliau – trumpai papasakosime apie tai, dėl kokių priežasčių dažniausiai suglemba šios zonos oda bei kaip atrodo kaklo odos patempimas, pasiruošimas operacijai, pooperacinis laikotarpis ir rezultatai.

Kaklo odos patempimas – kada jis reikalingas?

Kaklo oda dažniausiai yra plona ir jautri, tad nenuostabu, kad šioje zonoje senėjimo požymiai ar kitų veiksnių nulemti pokyčiai pasirodo bene greičiausiai. Ši operacija atliekama ne tik vyresniame amžiuje – kai kurie asmenys tiesiog neturi išraiškingos kaklo linijos, turi papildomą riebalinį sluoksnį ir pan. Vis dėlto, dažnai kaklo korekcijų poreikį lemia natūralūs senėjimo procesai bei anksčiau nei tikėtasi odos išvaizdą pakeitę faktoriai.

Dėl ko dažniausiai atliekama kaklo plastinė operacija?

 1. Senėjimo procesai: senstant oda praranda elastingumą ir stangrumą, jautrioje kaklo zonoje greitai pasimato raukšlės, oda glemba ir žandikaulio linija bei smakro ir kaklo linija – tampa vis mažiau išraiškingos.
 2. Dideli svorio svyravimai: smarkiai nukritus svoriui, ant kaklo neretai lieka odos perteklius, kuris natūraliai formuoja raukšles ir sudaro suglebusios, taigi ir vyresnės odos, įspūdį.
 3. Perteklinių saulės spindulių žala (fotosenėjimas): ilgalaikis buvimas saulėje pagreitina senėjimo procesus ir stipriai veikia jautrią veido ir kaklo odą, tad besaikis mėgavimasis saulės ar soliariumo spinduliais gali tapti neestetiško ir netenkinančio vaizdo veidrodyje priežastimi.

Pirmuoju atveju, dažniausiai į „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojus kreipiamasi tada, kai nepadeda kitos alternatyvios estetinės procedūros. Antru atveju – kai numetama daug svorio. Abiem atvejais gali būti atliekamas ne tik kaklo odos patempimas, bet ir papildomi žingsniai, tokie kaip kaklo riebalų nusiurbimas.

Plastinės chirurgijos specialistai sako, kad pastebėjus ryškesnius senėjimo pokyčius ir svarstant apie estetinę chirurgiją, geriau ilgai neuždelsti ir veido bei kaklo srities zoną koreguoti kol oda dar yra nepraradusi elastingumo. Būtent dėl šios priežasties minėtosios korekcijos dažniausiai atliekamos apie 40–60 gyvenimo metus.

Kaklo plastinė operacija, arba tiesiog kaklo plastika – ką dar svarbu žinoti?

Ši operacija, priklausomai nuo kiekvienos situacijos bei lūkesčių, geriausiam rezultatui pasiekti dažnai kombinuojama ir su kitomis veido srities procedūromis – veido patempimu, akių vokų plastika, riebalų injekcijomis (veido liposkulptūra). Lygiai taip pat kaip ir minėto veido patempimo operacijos atveju, dailinant kaklą patempiama ne tik kaklo oda, tačiau ir gilesni sluoksniai – paodė, raumenys.

Prieš operaciją

Viskas prasideda nuo konsultacijos su „SV plastinės chirurgijos centro“ profesionalais – daugybę estetinių bei rekonstrukcinių operacijų atlikę specialistai įvertina odos būklę, korekcijų poreikį, aptaria apie kaklo plastiką svarstančiųjų lūkesčius ir norimam rezultatui pasiekti reikalingus atlikti žingsnius.

Kaip atrodo pasiruošimas operacijai?

 • Sveikatos būklės vertinimas: kaip ir prieš bet kokią operaciją, sudaromas tyrimų planas, vertinama bendra sveikatos būklė.
  Medikamentų bei papildų aptarimas: apžvelgiami naudojami vaistai bei papildai (kai kurių vartojimą tenka laikinai nutraukti dėl išaugančios komplikacijų rizikos).
 • Tinkama odos priežiūra: aptariamas ir sveikos odos priežiūros režimas, produktai ar procedūros, skirtos paruošti odą operacijai.
 • Žalingų įpročių atsisakymas: alkoholio vartojimas bei rūkymas didina komplikacijų tikimybę, todėl dar kelis mėnesius prieš operaciją reikėtų atsisakyti žalingų įpročių.
 • Atsistatymo laikotarpio planavimas: svarbu pasiruošimo etape susiplanuoti pooperacinį laikotarpį, kuriame netrūktų poilsio nuo darbo ir sunkesnių buities užduočių.

Kiekvienu atveju visų pirma vertinama bendra sveikatos būklė ir, jei operaciją atlikti galima, kiekvienam pateikiamos išsamios priešoperacinės instrukcijos, į kurias įtraukiamos papildomų tyrimų, mitybos, vaistų vartojimo ir kitos esminės gairės, kurios užtikrina sklandų pasiruošimą.

Kaklo patempimo operacija ir jos eiga

Operacijos žingsniai ir šios eiga kiekvienu individualiu atveju gali skirtis – viskas priklauso nuo kiekvieno besidominčio korekcijomis kaklo būklės, lūkesčių. Vis dėlto, dažniausiai atliekami šie žingsniai:

 • jeigu yra susikaupęs riebalinis sluoksnis, atliekamas kaklo riebalų nusiurbimas;
 • pašalinamos susiformavusios perteklinės kaklo odos klostės;
 • oda bei kaklo ir žandikaulio srityje po smakru esantys raumenys yra patempiami ir sutvirtinami fiksuojančiomis siūlėmis.

Kaklo plastika atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka apie 3–4 valandas, vėlgi – operacijos trukmė priklauso nuo atliekamų procedūrų bei atvejo sudėtingumo. Tam, kad randai būtų kuo mažiau pastebimi, nedideli pjūviai atliekami plaukų linijos apačioje, už ausų.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmosiomis dienomis po operacijos kaklo zonoje jaučiamas patinimas, neretai matomos kraujosruvos ir mėlynės. Šios gali laikytis net keletą savaičių. Dažniausiai jau kitą dieną po procedūros dalis siūlų yra ištraukiami ir pjūvių vietos užklijuojamos specialiais pleistrais. Pirmosiomis dienomis svarbu laikytis ramybės režimo, o dėl audinių tinimo – miegoti vėsesnėje temperatūroje ir būtinai pakėlus galvą kelių pagalvių aukštyje.

Pirmąją savaitę po operacijos dėvimas specialus kaklo tvarstis. Kaip ir prieš operaciją, taip ir po jos, gydytojas sudaro pooperacinį planą, kuriame yra pjūvių vietų ir vėliau randų priežiūros, skausmo malšinimo, apžiūros vizitų gairės.

Kiekvieno organizmas skirtingas, tad ir gijimo laikotarpis taip pat. Vis dėlto, po operacijos sugrįžti į darbus ir sulėtintą įprastą rutiną galima maždaug po 1–2 savaičių. Žinoma, vengiant varginančių veiklų, sunkaus svorio kilnojimo, sporto. Maždaug po kelių mėnesių kaklo zona yra visiškai sugijusi ir su plastinės chirurgijos gydytojo patvirtinimu galima sugrįžti į normalią gyvenimo rutiną, sportą.

Kaip ir bet kokius kitus pooperacinius randus, šiuos bent pusmetį po operacijos svarbu saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, vengti soliariumo.

Labai svarbu: kiekvienam sudaromas individualus pooperacinio laikotarpio planas ir, jei kaklo patempimo operacija kombinuojama su kitomis, gydytojo nurodytos gairės bei atsistatymui reikalingas laikotarpis gali skirtis.

Kokių rezultatų galima tikėtis atlikus kaklo plastinę operaciją?

Pirmosiomis dienomis po operacijos kaklo zona yra patinusi, tačiau oda iškart yra akivaizdžiai lygesnė, stangresnė. Nuslūgus tinimui jau matomas aiškesnis vaizdas, po kelių mėnesių džiugina pastebimi dar ryškesni rezultatai – oda lygi, linijos išraiškingesnės, nelieka odos pertekliaus, gilių raukšlių. Vis dėlto, kol audiniai visiškai nusistovės, randai išbluks ir bus matomas galutinis rezultatas, gali prireikti ir pusmečio ar metų.

Įprastai rezultatai išlieka bent 10 metų. Žinoma, viskas priklauso nuo sveikatos būklės, gyvenimo būdo, įpročių, odos priežiūros – visa tai turi įtakos rezultatams. Labai svarbu suprasti, kad operacija nesustabdo senėjimo procesų, tad svarbu kruopščiai rūpintis ne tik veido, bet ir kaklo oda.

Daugiau aktualios informacijos kiekvienu atveju gali suteikti mūsų plastinės chirurgijos centro specialistai individualios konsultacijos metu.

DUK

Kada reikalingas kaklo riebalų nusiurbimas?

Kaklo patempimas gana dažnai derinamas su riebalų nusiurbimu (liposakcija). Šių procedūrų kombinacija pasirenkama tada, kai kaklo srityje yra riebalinio audinio perteklius. Tai ypač aktualu turintiems vadinamąjį „dvigubą smakrą“. Taip pat kartais tik liposakcija gali padėti išgauti pageidaujamą ryškesnę žandikaulio liniją, „aštresnį kampą“ tarp kaklo ir smakro – išraiškingą ir grakštų kaklą.

Su kokiomis procedūromis kaklo patempimo operacija kombinuojama dažniausiai?

Kaklo operacijos pavieniui yra daromos rečiau, dažniausiai yra kombinuojamos su veido, ypač apatinės jo dalies, operacijomis arba su pasmakrės riebalų nusiurbimo operacija. Jeigu siekiama ženkliai atjauninančio rezultato, kaklo odos patempimas atliekamas kartu su veido pakėlimu, vokų plastika ir pan.

Kaklo plastika kaina – nuo ko ji priklauso?

Procedūros kaina įprastai priklauso nuo daugelio kriterijų, pradedant pasirinkta klinika bei plastinės chirurgijos specialisto sukauptomis žiniomis bei patirtimi ir pan. Vis dėlto, esminiai aspektai, kurie lemia kainą pasirinktoje klinikoje yra šie:

 • atliekamos operacijos sudėtingumas (pavyzdžiui, tai pilnas ar dalinis pakėlimas);
 • papildomos procedūros (pavyzdžiui, liposakcija arba veido pakėlimas ir kt.), pooperacinė priežiūra ir pan.

„SV Plastic“ plastinės chirurgijos centro kainyną su skirtingų procedūrų kainomis rasite čia. Žinoma, kombinuojant kelias procedūras, kurios yra atliekamos vienos operacijos metu, dažniausiai jų kaina yra mažesnė, nei būtų atliekamos dvi atskiros operacijos skirtingu laiku.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up