MMO

Mommy makeover terminas plastinės chirurgijos srityje naudojamas apibūdinti kompleksinę operaciją, skirtą moterų kūno pokyčių, atsiradusių po nėštumo ir žindymo laikotarpio, korekcijoms. Šios operacijos metu dažniausiai koreguojama krūtinė (jos forma, dydis, padėtis) ir pilvo sritis (prasiskyrę pilvo raumenys, suglebusi oda). Vis dėlto, priklausomai nuo kiekvienos moters individualių pokyčių ir lūkesčių, gali būti dailinamos ir kitos pakitusios kūno dalys – šlaunys, klubai, sėdmenys ir pan. Apskritai – dailinamas kūno kontūras ir koreguojami pokyčiai, kurių tik sveika mityba ar sportu išspręsti visiškai būtų neįmanoma. Toliau – plačiau apie tai, kokias procedūras dažniausiai apima Mommy makeover operacija (trumpiau – MMO operacija), kokie kompleksinės procedūros privalumai, pasiruošimo etapai, atsistatymo laikotarpis, rezultatai ir nuo ko priklauso Mommy makeover kaina.

Mommy makeover (MMO) operacija – dažniausiai atliekamos korekcijos

Anglišku pavadinimu plačiau žinomas terminas lietuvių kalba galėtų vadintis tiesiog mamos pokyčiai. Kompleksine operacija atkuriamos prieš nėštumą buvusios ar tiesiog norimos kūno linijos bei formos, kurias neretai stipriai pakeičia nėštumas, gimdymas, žindymas krūtimi.

Nors konkrečios į mamos pokyčių paketą įeinančios procedūros kiekvienos moters atveju gali skirtis, operacija paprastai nukreipta į tas kūno vietas, kurias labiausiai paveikia kūno pokyčiai nėštumo metu ir po žindymo laikotarpio. Bene dažniausiai atliekamos procedūros:

 • Krūtų pakėlimas. Nėštumo metu krūtinės forma keičiasi – kūnas ruošiasi žindyti kūdikį ir hormonai didina krūtų kraujotaką bei liaukinio audinio vystymąsi. Vėliau ženkliai padidėjusi krūtinė sugrįžta į pirminę būseną, tačiau šis pokytis neretai lemia odos suglebimą ir formos netekimą. Krūtų pakėlimas, arba mastopeksija, atliekama siekiant pakelti ir suformuoti nusileidusias krūtis.
 • Krūtų didinimas. Krūtų pakėlimas neretai derinamas su krūtų didinimu. Nors krūtų formą koreguoti galima tiek savais riebalais, tiek implantais, dažniausiai pasirenkama naudoti būtent implantus. Ypač tuomet, jei krūtinės forma pakitusi stipriau. Tuomet implantais atstatomas nusileidusios krūtinės tūris, jai suteikiama norima forma bei apimtis.
 • Pilvo plastika (abdominoplastika). Nėštumo metu pilvas sparčiai auga, dėl hormoninių pokyčių, pilvo sienos spaudimo ir pasislinkusių organų atsiranda diastazė. Kai kuriais atvejais ji yra nedidelė ir pilvo raumenys atsistato, o stangrumas pamažu pasiekiamas sportu. Tačiau kai kuriais atvejais ji lieka – lieka ir nestandus pilvo iškilimas, odos perteklius (sportu ir mityba šių pakitimų koreguoti iki norimo lygio nepavyksta). Abdominoplastikos metu nuo pilvo srities pašalinamas odos ir riebalų perteklius, jei yra poreikis, susiuvami prasiskyrę tiesieji pilvo raumenys.
 • Liposakcija (riebalinio audinio nusiurbimas). Kai kuriais atvejais į mamos pokyčių operacijos paketą įeina ir riebalų nusiurbimas. Jo metu pašalinamas riebalų perteklius iš įvairių kūno vietų, pavyzdžiui, pilvo, šlaunų, klubų, sėdmenų ir pan. Beje, nusiurbti riebalai kartais panaudojami tam tikrų kūno formų kontūro atkūrimui – pavyzdžiui, krūtinės ar sėdmenų.
 • Kūno kontūravimas. Dideli kūno svorio pokyčiai per santykinai trumpą laiką kartais paliečia ne tik krūtinės ir pilvo zoną. Aktualios ir tokios procedūros kaip šlaunų ar rankų pakėlimas – pašalinama atsipalaidavusi oda, padailinamos linijos, skirtingoms kūno zonoms suteikiama stangrumo.

Tai tik kelios pagrindinės procedūros, įtraukiamos į Mommy makeover operaciją, tačiau jų gali būti ir daugiau. Lygiai taip pat, tai tikrai nereiškia, kad kiekvienu atveju reikalingos visos išvardytos korekcijos. „SV Plastic“ plastinės chirurgijos centro profesionalai vertina kiekvieną individualų atvejį ir tuomet, aptarę lūkesčius bei įvertinę realias galimybes, sudaro kompleksinės operacijos dedamųjų planą.

Būtent todėl nestebina ir tai, kad kiekvienu atveju Mommy makeover operacija kaina skirsis priklausomai nuo atliekamų chirurginių korekcijų, jų kiekio bei sudėtingumo (jei aktualios pavienės paslaugos, kainyną rasite čia).

Kada pasirenkama Mommy makeover operacija?

Svarbus momentas, kurį pabrėžia ir mūsų plastinės chirurgijos gydytojai – jei ateityje planuojamas šeimos pagausėjimas, operaciją geriau atidėti vėlesniam laikui, kai nėštumas nebebus planuojamas. Kitu atveju kompleksinės operacijos metu pasiekti rezultatai sulig kitu nėštumu gali keistis.

Kompleksinės procedūros pasirinkimas – labai individualus sprendimas.

Apskritai, sprendimas kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus labai stipriai priklauso nuo patyrusiųjų pokyčius būklės – tiek fizinės, tiek emocinės. Pavyzdžiui, krūtų formos praradimas dažnai tik estetinė problema, tačiau kai kurioms ji gali sukelti stiprų nepasitikėjimą savo kūnu. Tuo tarpu, kai kurios moterys tai priima kaip natūralų procesą ir dėl to chirurginių procedūrų poreikio nejaučia.

Kita vertus, kai kurie kūno pokyčiai, pavyzdžiui, stipriai prasiskyrę pilvo raumenys, gali tapti ne tik estetine, bet ir medicinine indikacija imtis chirurginio gydymo. Be estetinių padarinių, prasiskyrę pilvo raumenys gali ilgainiui pakenkti fizinei savijautai ir sveikatos būklei. Dažnos negydomų prasiskyrusių pilvo raumenų pasekmės:

 • susilpnėję pilvo raumenys (kurie turi daug įtakos ir laikysenai);
 • nugaros skausmai (dėl susilpnėjusių pilvo raumenų bei prastesnės laikysenos);
 • dubens dugno problemos (dubens dugno raumenys ir pilvo raumenys veikia kartu, kad užtikrintų dubens organų stabilumą ir atramą);
 • virškinimo sutrikimai (pažeista pilvo siena gali turėti įtakos normaliam virškinimo organų funkcionavimui, tai gali pasireikšti, pavyzdžiui, pilvo pūtimu ar vidurių užkietėjimu);
 • išvaržos (itin sunkiais atvejais gali atsirasti išvaržos įvairiose kūno vietose – ne tik susilpnėjusioje nugaroje, bet ir pilvo srityje).

Pasiryžus pokyčiams, yra keli variantai – spręsti kasdieniam gyvenimui trukdančias problemas pavienėmis procedūromis arba pasirinkti kompleksinę MMO operaciją, kuria galima koreguoti daugiau kūno vietų. Ir tai yra labai individualus kiekvienos moters, patyrusios tam tikrus pokyčius, sprendimas.

Vis dėlto, gydytojai pastebi, kad dažnu atveju, jau apsisprendus kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus, apsvarstomos bent kelios daugeliui mamų aktualios korekcijos ir jas norima atlikti vienu metu.

Dažnu atveju pagrindinės korekcijos yra tos, kurių rezultato kitomis procedūromis, sportu ar mityba pasiekti neįmanoma. Kitų priemonių neveiksmingumas, ženklūs skirtingų kūno zonų pokyčiai, fizinis diskomfortas bei emociniai veiksniai yra esminės priežastys, dėl kurių pasirenkama būtent kompleksinė MMO operacija.

MMO operacija – kompleksinės operacijos privalumai ir rizikos

Pavienė procedūra ar kompleksinė Mommy makeover operacija – tai gali nuspręsti tik pačios apie ją svarstančios. Žinoma, sprendimas priimamas įvertinus ne tik lūkesčius, bet ir atlikus nuodugnią sveikatos būklės analizę. Be šių faktorių, kaip ir kiekviena plastinė operacija, MMO – skirtingų chirurginių procedūrų kompleksas – turi tiek savų privalumų, tiek rizikų.

Privalumai

Sėkmingai profesionalų atlikta kompleksinė operacija savo kūno pokyčiais nepatenkintoms mamoms gali turėti ne vieną privalumą. Be to, kad pašalinami galbūt fizinį diskomfortą ar nepasitikėjimą savimi lemiantys kūno pokyčiai, yra ir dar keli aspektai, kuriuos įvardija gydytojai:

 • Visapusiška transformacija. Visų pirma, vienu metu galima koreguoti kelias problemines sritis. Tai reiškia, kad norimam rezultatui pasiekti užtenka vienos operacijos, kurios metu dailinamos skirtingos kūno dalys ir rezultatas tokiu atveju kur kas efektingesnis.
 • Santykinai mažesni laiko resursai (lyginant su pavienių procedūrų atlikimu). Atliekant kelias procedūras vienos operacijos metu, santykinai taupomi laiko resursai – pavyzdžiui, jei krūtinės korekcija ar pilvo plastika būtų atliekama atskirai, tiek pačioms operacijoms, tiek atsigavimui sudėjus abi procedūras būtų skiriama daugiau laiko. Palyginus su kiekviena procedūra atskirai, bendras plastinėms operacijoms bei atsigavimui po jų skiriamas laikas sutrumpėja.
 • Mommy makeover kaina. Neretai ji ženkliai mažesnė, palyginti su atskiroms procedūroms skiriama suma. Daugeliu atvejų, kelių procedūrų atlikimas kartu kainuoja mažiau, nei jų atlikimas atskirai. Kai svarstoma apie kelių kūno zonų korekciją – Mommy makeover operacijos kaina tikrai ne pats svarbiausias, tačiau vienas iš veiksnių, lemiančių kompleksinės procedūros pasirinkimą.
 • Kelių procedūrų sinergija ir rezultatų efektyvumas. Kai kuriais atvejais tam tikrų procedūrų derinimas gali duoti sinerginių rezultatų – kai viena procedūra sustiprina kitos rezultatą ir atvirkščiai. Pavyzdžiui, pilvo plastika kartu su riebalų nusiurbimu gali padėti išgauti dailesnį ir tvirčiau atrodantį pilvo zonos vaizdą.

Vėlgi, visi šie privalumai labai priklauso nuo individualios situacijos, sveikatos būklės, kūno pokyčių. Galiausiai, rezultatas priklauso nuo bendro plastinės chirurgijos gydytojų bei pokyčiams pasiryžusiųjų darbo – ilgalaikiai rezultatai džiugins tuomet, jei bus laikomasi sudaryto pooperacinio plano, palaikomas sveikesnės mitybos režimas, aktyvus gyvenimo būdas.

Rizikos

Kaip ir bet kokia kita chirurginė intervencija, Mommy makeover operacija turi rizikos faktorių. Visų pirma, kone daugiausiai klausimų kyla dėl kompleksinės operacijos trukmės – čia vertinamos ir ilgesnės anestezijos trukmės rizikos. Tačiau šis faktorius itin atidžiai vertinamas atsižvelgiant į apie kompleksinę operaciją svarstančiųjų būklę.

Apskritai, kiekviena chirurginė intervencija (nuo krūtų didinimo iki pilvo plastikos ar riebalų nusiurbimo) gali turėti savų komplikacijų. Tai dar viena priežastis, kodėl šios operacijos rizikingumas, palyginus su pavienėmis korekcijomis – didesnis. Visos susijusios rizikos „SV Plastic“ klinikoje visuomet paaiškinamos atsakingų gydytojų. Tad visas galimas rizikas sužinoti bei aptarti galima individualios konsultacijos metu, įvertinus sveikatos būklę, lūkesčius bei procedūrų sudėtingumą ir kiekį.

Kalbant tiek apie šios procedūros rezultatą bei privalumus, tiek apie kai kurias galimas komplikacijas bei sklandų gijimą po operacijos, labai svarbu suprasti – kiekviena pasiryžusi pokyčiams turi būti pasiruošusi ir visiškam bendradarbiavimui su specialistais. Svarbu laikytis specialistų sudaryto plano tiek prieš, tiek po chirurginių intervencijų.

Pasiruošimas operacijai – ką svarbu žinoti?

Apie šią operaciją iškart po gimdymo svarstyti nereikėtų – svarbu kantriai leisti kūnui atsistatyti ir atsigauti. Gydytojai dalinasi įžvalga, kad apie tokią operaciją galvoti nereikėtų, kol nepraėjo maždaug metai po gimdymo ir maždaug pusmetis nuo žindymo nutraukimo.

Esminis momentas – moters organizme hormonų balansas turėtų būti visiškai atsistatęs, mat šių disbalansas (pastebimas po gimdymo bei žindant) daro įtaką kūno formoms. Šias koreguoti kokybiškai plastinės chirurgijos gydytojai gali tik tada, kai matomas galutinis vaizdas atsistačius hormonų pusiausvyrai.

Pirmasis etapas visuomet yra konsultacija su šeimos gydytojais bei profesionalia plastinės chirurgijos gydytojų komanda, atliksiančia kompleksinę operaciją. Prioritetas – sveikatos būklės bei galimų medicininių kontraindikacijų vertinimas. Žinoma, ir nuoseklus lūkesčių aptarimas.

Keli esminiai momentai, ką svarbu žinoti apie pasiruošimą:

 • Bendra sveikatos būklė. Individualios konsultacijos metu sudaromas tyrimų planas, apžvelgiama apie operaciją svarstančiųjų būklė: neseniai persirgtos, lėtinės ligos ar kiti sveikatos sutrikimai. Aptariami vartojami vaistai, maisto papildai, medikamentai (kai kurių vartojimą, pavyzdžiui, kontraceptikų, gali tekti nutraukti). Svarbu su specialistais atvirai pasidalinti visais su sveikatos būkle susijusiais aspektais, gydytojai gali užduoti klausimų ir apie šeimos narių sveikatos būklę.
 • Žalingi įpročiai. Ne be reikalo prieš kiekvieną chirurginę intervenciją aptariami ir žalingi įpročiai, ypač – rūkymas, kuris paveikia kraujo cirkuliaciją. Dėl galimų rizikų bei komplikacijų, nustoti rūkyti prašoma dar kelis mėnesius prieš operaciją. Svarbu žinoti, kad alkoholio vartojimas taip pat didina komplikacijų tikimybę.
 • Kūno svoris. MMO operacija yra apie kūno formų dailinimą ir probleminių zonų korekcijas, bet ne apie kūno svorio mažinimą. Todėl prieš operaciją kūno svoris turėtų būti stabilizavęsis ir svarstančios apie kūno pokyčius turėtų būti patenkintos savo kūno svoriu. Viršsvoris laikomas kontraindikacija, kuri ženkliai padidina riziką. Idealus variantas – kai moterys dar gerokai prieš operaciją formuoja visavertės mitybos ir aktyvesnio gyvenimo būdo įpročius.

Svarbu pasiruošti emociškai, susikurti sąlygas, kurios leis pakankamai pailsėti po operacijos – pasirūpinti buities klausimais, galbūt suplanuoti, kas pooperaciniu laiku prižiūrėtų vaikus. Itin svarbu suplanuoti pakankamai laiko atsistatymui.

Taip pat – atsakingai sekti pasiruošimo etapo žingsnius, kuriuos kiekvienai operacijai besiruošiančiajai pristato specialistai (nuo mitybos iki medikamentų vartojimo ar pasiruošimo likus dienoms ir valandoms iki operacijos).

Apie kompleksinę operaciją

Pati operacijos eiga ir sudėtingumas bei trukmė labai priklauso nuo atliekamų korekcijų ir jų kiekio – ar daroma tik krūtinės ir pilvo korekcija, ar reikalingas riebalų nusiurbimas ir kūno kontūro korekcijos ir pan. Apskritai, kompleksinė MMO operacija gali užtrukti 5–7 val. Žinoma, moterims taikoma visiška nejautra. Apie skirtingų atliekamų operacijų eigą daugiau informacijos suteikia kiekvienos srities specialistai – operacijų eigos aprašus galima rasti ir pavienių paslaugų (krūtų didinimo, pilvo plastikos ir kitų procedūrų) aprašuose, mūsų interneto svetainėje.

Po operacijos bent 3 dienas liekama klinikoje – pirmosios dienos pačios sudėtingiausios, tad reikalinga nuolatinė gydytojų priežiūra, skiriami vaistai nuo skausmo. Kai kuriais atvejais gali būti laikinai įvesti drenai, kurie leidžia pašalinti skysčių perteklių iš operuotų vietų ir užtikrinti sklandesnį gijimą. Vėliau, išėmus drenus, pjūviai užklijuojami specialiais pleistrais.

Beje, pjūvių randai yra natūralus, neišvengiamas dalykas, tačiau laikui bėgant jie vis mažiau pastebimi, o ir gydytojai pasirenka vizualiai mažiau matomas pjūvių vietas (odos raukšlėse, vietose, kurias dengia apatiniai ir pan.).

Pooperacinis laikotarpis

Atsistatymo procesas ir jo trukmė yra individualus klausimas, kuris priklauso nuo kiekvienos moters organizmo. Žinoma, ir nuo atliktų operacijų kiekio bei sudėtingumo. Vis dėlto, skausmas, patinimai ir mėlynės yra natūrali kūno reakcija į chirurginę intervenciją – apie visa tai prieš operaciją informuoja ir specialistai.

Natūralu – kuo daugiau operacijų atliekama, tuo daugiau iššūkių kelia pooperacinis laikotarpis. Daugeliu atvejų ilgiausiai trunka atsistatymas po pilvo plastikos – iki sugrįžimo į normalų kasdienį gyvenimą gali tekti palaukti ir mėnesį laiko. Po krūtų augmentacijos implantais atsigaunama vidutiniškai po 2–3 savaičių.

Tuo tarpu kai skirtingų operacijų pjūvių žaizdų gijimas gali trukti iki kelių savaičių (šiuo laikotarpiu itin svarbu laikytis žaizdų priežiūros bei fizinio aktyvumo ribojimo), atsistatymas po kompleksinės operacijos gali užtrukti ir iki kelių mėnesių. Tuo tarpu, plastinės chirurgijos gydytojo nurodytą laiką pagal tam tikrus pooperacinius etapus:

 • ribojami tam tikri judesiai, krūvis bei tam tikro svorio kėlimas;
 • dėvimi kompresiniai rūbai;
 • sugiję randai tepami specialiais silikoniniais tepalais;
 • lankomasi suplanuotuose pakartotinės apžiūros vizituose;
 • laikomasi specialaus mitybos bei skysčių vartojimo plano.

Maždaug po mėnesio arba kito laikotarpio, kurį numato specialistai, galima atlikti limfodrenažinius masažus, kurie pagreitina limfotakos atsistatymą. Bent 8 savaites po operacijos stabdomas sportas ir kitos aktyvios veiklos. Šį laikotarpį svarbu daugiau ilsėtis, negalima kelti daugiau nei 5 kilogramų (tai ypač aktualu toms, kurios turi mažų vaikų).

Kiekvienos pooperacinis laikotarpis bei etapai, kuriais pamažu einama įprastos kasdienybės link – atrodys individualiai. Labai svarbu laikytis gydytojo sudaryto pooperacinio plano (randų priežiūra, lėtas krūvio didinimas ir kt.), palaikyti subalansuotą mitybą, gerti pakankamai vandens.

Galutiniai Mommy makeover rezultatai

Pirminiai rezultatai, pavyzdžiui, pasikeitusios liemens apimtys bei krūtinės pokyčiai, matomi iškart. Vis dėlto, galutinis rezultatas – susiformavusios kūno linijos bei apimtys be tinimų – matomas tik po 6 mėnesių, o kartais prireikia ir daugiau laiko. Laikui bėgant randai darosi vis mažiau pastebimi (žinoma, tai labai priklauso ir nuo organizmo bei randų priežiūros), o pilvo, krūtų ir kitų dailintų sričių kontūras vis išraiškingesnis.

Priklausomai nuo pasirinktų operacijų, rezultatas – dailesnės kūno linijos bei proporcijos ir sugrįžęs pasitikėjimas savo kūnu.

Žemiau rasite „SV Plastic“ plastinės chirurgijos klinikos specialistų atsakymus į vienus dažniausiai užduodamų klausimų. Vis dėlto, jei jų turite daugiau ar įdomu išgirsti su jūsų individualiu atveju susijusias plastinės chirurgijos gydytojų įžvalgas, visa tai konsultacijos metu aptarsite su savo srities specialistu.

DUK

Kada MMO operacija – neatliekama?

Kiekvienu atveju galimybė atlikti MMO operaciją vertinama individualiai. Apskritai, šios operacijos (kaip ir kitų chirurginių intervencijų) atlikimą gali riboti tam tikros medicininės kontraindikacijos. Pavyzdžiui, širdies sutrikimai, diabetas, lėtinės autoimuninės ligos ir pan. Medicininėmis kontraindikacijomis tam tikrais atvejais laikomos ne tik fizinės, bet ir psichologinės būsenos, ligos (pavyzdžiui, depresija ar patiriamas didelis stresas). Taip pat, operacija negalima, kai yra didelis viršsvoris, kuris ne tik neleidžia pasiekti norimo rezultato, bet ir ženkliai padidina komplikacijų riziką.

Kalbant konkrečiai apie Mommy makeover operaciją, jos geriausia nesirinkti ateityje planuojant nėštumą – jis vėl pakeistų kūno formas ir, tikėtina, atsinaujintų tam tikri pakitimai. Taip pat, verta palaukti metus po gimdymo ir bent pusmetį, kai nutraukiamas žindymas krūtimi. Kol kūnas ir hormonų balansas neatsistatę, MMO nėra sprendimas.

Dar vienas svarbus momentas – galimybė susikurti sklandžiam pooperaciniam gijimui palankią aplinką bei gauti pagalbą atsistatymo periodu. Nors šis faktorius nėra susijęs su sveikatos būkle ar minėtu hormonų disbalansu, po operacijos reikalingas gana ilgas atsistatymo laikotarpis, negalima kelti didelio svorio. Jei turima mažų vaikų, kuriuos vis dar reikia pakelti ar nešioti, būtina apgalvoti, kas jais pasirūpins. Jei tam tikru gyvenimo momentu to padaryti neįmanoma, planus geriau atidėti.

Ar atlikta Mommy makeover operacija nekelia rizikos kitam nėštumui?

Dažniausiai ši operacija planuojama tada, kai nėštumo ateityje moterys neplanuoja. Vis dėlto, kartais galima planuoti vienaip, o gyvenimas viską sudėlioja kitaip. Tačiau ši operacija rizikos kitam nėštumui po atliktos operacijos kelti neturėtų.

Visų pirma, implantai dedami taip, kad jie nekontaktuotų su pačia liauka, tada dažnu atveju galimybė žindyti krūtimi išlieka. Šiek tiek sudėtingesnis atvejis, jei krūtinė mažinama, tačiau net ir tuomet specialistai stengiasi išsaugoti laktacijai reikalingą struktūrą.

Per MMO operaciją susiūti tiesieji pilvo raumenys taip pat nekelia pavojaus nėštumui. Didėjant gimdai, it korsetu suvarstyti tiesieji pilvo raumenys išsiskiria (sutvirtinimai atsipalaiduoja). Vis dėlto, po nėštumo abdominoplastiką gali tekti vėl pakartoti.

Kokios procedūros – dažniausios MMO pakete?

Kompleksinės operacijos metu atliekamos korekcijos priklauso nuo kūno pokyčių, galimybių ir lūkesčių. Įprastos ir bene dažniausiai pasirenkamos procedūros: krūtų didinimas, krūtų pakėlimas, pilvo plastika, riebalų nusiurbimas ir kūno kontūro formavimas. Tiesa, jei krūtinė didelė, vietoje šios didinimo gali būti pasirinktas mažinimas ir pakėlimas. Kai kuriais atvejais atliekamos ir kitos korekcijos.

Ar po kiek laiko yra planuojamos pakartotinės chirurginės korekcijos?

Ilgalaikiai rezultatai stipriai priklauso nuo gyvenimo būdo – svarbu užtikrinti visavertę mitybą, palaikyti aktyvų gyvenimo būdą. Pakartotinių chirurginių intervencijų poreikis taip pat priklauso nuo atliktų procedūrų. Jeigu atliekama pilvo plastika, ji pakartotinai nėra planuojama (nebent dar vieno nėštumo atveju, kai prasiskyrę pilvo raumenys nebesugrįžta į pradinę padėtį).

Tačiau, jeigu krūtinė koreguojama implantais – galioja lygiai tos pačios specialistų įžvalgos, kaip būtų atliekama tik krūtinės augmentacija. Krūtų implantai dėl didėjančios implanto plyšimo rizikos keičiami maždaug kas 10 metų (nebent kasmetinių apsilankymų metu, gydytojas numato kitaip). Taip pat, natūralu, kad su amžiumi keičiasi kūno stangrumas, tad keičiant implantus po kiek metų galimas ir krūtų pakėlimo pasirinkimas.

Visos kitos dažnos MMO paketo procedūros – pavyzdžiui, riebalų nusiurbimas ar kūno kontūravimas – rūpinantis mityba bei palaikant fizinį aktyvumą, nėra kartojamos.

Mommy makeover kaina – nuo ko ji priklauso?

Kaina priklauso nuo atliekamų procedūrų, jų sudėtingumo ir kiekio. Kiekvienu atveju (kaip ir pasirinkus pavienes chirurgines procedūras) įvertinama besidominčiųjų operacija būklė, lūkesčiai, galimybės – tuomet gydytojas gali pateikti kainą. Taigi, ją sužinoti galima tik įvertinus konkretų atvejį, galimybes, lūkesčius. Nors kiekviena Mommy makeover operacija kaina gali skirtis, apskritai, kompleksinės operacijos atveju ji neretai mažesnė, nei pavienių procedūrų įkainių suma.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up