Veido liposkulptūra

Veido liposkulptūra – tai minimaliai invazinė procedūra, skirta patobulinti ar atstatyti veido kontūrus bei užpildyti prarastą minkštųjų audinių tūrį. Procedūros metu atsiurbiamas nedidelis kiekis riebalų iš pilvo ar vidinės šlaunų pusės ir atitinkamai juos paruošus persodinama į tas sritis, kur reikalinga korekcija. Dažniausiai koreguojamos smakro, skruostų, antakių, centrinės veido dalies ir smilkinių zonos. Atliekamas ir lūpų lipofilingas.

Norint ištobulinti veido profilį, tuo pat metu atliekant ir riebalų nusiurbimą, gali būti panaikinamas riebalų perteklius pasmakrėje, sudarantis dvigubo smakro vaizdą. Taip pat dažnai atliekama ir kaklo korekcija.

PRIEŠ OPERACIJĄ

Geriausia praktika yra nevartoti aspirino, česnako, imbiero, kitų kraujo krešumą veikiančių vaistų 7 dienas prieš operaciją.

OPERACIJA

Galima atlikti tiek vietinėje, tiek bendrinėje nejautroje. Padarius nedidelius pjūvius riebalai paimami specialia kaniule ar švirkštu, naudojant neigiamą slėgį. Vėliau riebalų ląstelės būna kruopščiai paruošiamos persodinimui: plaunamos, atskiriamos nuo audinių skysčio, kartais centrifuguojamos.

Paruoštas riebalinis audinys suleidžiamas į tas zonas,  kur reikalinga veido kontūrų korekcija. Užpildomos ir išlyginamos gilesnės raukšlės (nosies – lūpų, marionetės) ar defektai, pakeliami skruostai (liposkulptūra gali būti derinama su Bichat skruostų riebalų šalinimu), paryškinama apatinė žandikaulio, antakių linija, suformuojamas taisyklingas veido ovalas

OPERACINĖ RIZIKA

Kaip ir kitos chirurginės intervencijos, ši operacija gali turėti nepageidaujamą poveikį. Dažniau pasitaiko persodinto audinio rezorbcija (išnykimas, tūrio sumažėjimas). Tačiau priklausomai nuo riebalų siurbimo technikos, atidumo juos suleidžiant, individualių paciento organizmo savybių, prigyti gali apie 50-70 procentų persodinto riebalinio audinio tūrio. Retesnės komplikacijos – tai kraujosruvos, infekcija, skausminis sindromas, veido asimetrija. Jos dažniausiai pasitaiko tinkamai nesilaikant pooperacinio režimo, higienos.

POOPERACINIS LAIKOTARPIS:

  • Kadangi operaciniai pjūviai labai nedideli, tai dažniausiai randeliai lieka beveik nepastebimi arba pilnai išnyksta;
  • Kosmetinis rezultatas matomas iškart po operacijos, tačiau galutinai veido kontūrai išryškėja po 2-3 mėnesių;
  • Po operacijos veidas gali būti patinęs apie 7-10 dienų. Taip pat gali būti nedidelių kraujosruvų, sumažėjęs odos jautrumas. Jis pilnai atsistato per 4-6 mėnesius;
  • 2-4 savaites po operacijos tikslinga vengti fizinio krūvio;
  • Riebalų persodinimo kosmetinis efektas ilgalaikis, tačiau jis nemaža dalimi priklauso nuo pacientų gyvenimo būdo, mitybos, fizinio aktyvumo.

REZULTATAI

Išryškėję veido kontūrai, smakro ir apatinio žandikaulio linija, ištobulintas profilis, teisinga veido forma bei atjaunėjusi išvaizda. Operacijos efektas ilgalaikis.

SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie užtikrina ne tik sklandžią procedūros eigą, bet ir efektyvų rezultatą. Jau kuris laikas svarstote apie veido liposkulptūros operaciją? Patyrę plastikos chirurgai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up