Krūtų mažinimas

Krūtų mažinimas – operacija, atliekama moterims, kurias vargina pernelyg didelės krūtys. Ši operacija atliekama ne tik dėl estetikos, bet ir fiziniam diskomfortui: nugaros, kaklo, stuburo skausmui, kvėpavimo sutrikimui ar odos uždegimui po krūtimis panaikinti. Tokiu atveju tai tikrai svarbi ir reikšminga, netgi būtina operacija, suteikianti taip reikalingo lengvumo, grąžinanti laisvos ir patogios kasdienybės pojūtį.

 

KADA IR KODĖL VERTA ATLIKTI?

Krūtinės mažinimas yra chirurginė procedūra, kurios metu per didelės, nusileidusios, stangrumą praradusios krūtys sumažinamos, pakeliamos. Pažymima, jog per didelė krūtinė gali būti pagrindine svorio augimo priežastimi, taip pat susijusi su kitomis sveikatos problemomis. Dėl to gali padidėti galimybės susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu. Krūtinės mažinimo operacijos metu taip pat suteikiama natūrali krūtų forma, gali būti derinama su krūtų pakėlimo operacija. Taip pat tokia paslauga gali būti atliekama tuo atveju, kai viena krūtis yra didesnė už kitą.

Mažai kalbama apie psichologinį poveikį moterims, turinčioms didelę krūtinę. Tačiau jaučiamas diskomfortas ir negalėjimas vilkėti drabužius, kokių tikrai norisi arba nesugebėjimas atsipalaiduoti viešoje vietoje, pavyzdžiui, paplūdimyje, neigiamai veikia moterų psichologinę sveikatą, gali sumažinti pasitikėjimą savimi, „padovanoti“ nepilnavertiškumo kompleksą.

 

Operacija

Krūtinės mažinimas atliekamas bendrinėje nejautroje. Operacijos metu sumažinamas ir pakeliamas nusmukęs krūtų spenelis, pašalinami pertekliniai krūties audiniai. Tiesiog būtina prieš operaciją pasikonsultuoti su plastikos chirurgu, savo srities specialistu. Gydytojui svarbu ir apžiūrėti jūsų krūtis, nustatyti spenelių simetriją, formą, dydį, odos elastingumą, patikrinti klostes po krūtimis.

Krūtų mažinimo procedūra paprastai trunka ne ilgiau kaip dvi tris valandas. Pacientė mažiausiai parą laiko klinikoje dar yra prižiūrima, tačiau jau grįžus namo labai svarbu tinkamai pasirūpinti savimi pačia. Nereikėtų išsigąsti, jei pirmosiomis dienomis po operacijos juntamas nemalonus tempimo jausmas ar skausmas, atsiranda patinimų, pakyla kūno temperatūra. Tai dažnai pasitaiko ir yra natūralu, kadangi kūnas jūsų kūnas bando atsigauti po chirurginės ir medikamentinės intervencijos. Skausmas, kiti nemalonūs pojūčiai įprastai išnyksta jau po keleto dienų.

Vertikalaus pjūvio krūtų mažinimo schema

Krūtų mažinimas

Apverstos „T“ pjūvio krūtų mažinimo schema

Krūtų pakėlimas mažinimas

KĄ BŪTINA ŽINOTI PRIEŠ OPERACIJĄ?

Iš tiesų, reiktų pažymėti kelias sąlygas, kuomet reiktų operacijos vengti. Tokie moterų sveikatai reikšmingi faktoriai – krūties vėžio atvejis giminėje arba antsvoris – didina operacijos ir komplikacijų riziką. Rūkymas taip pat pažymimas kaip neigiamai moterų sveikatą veikiantis veiksnys. Todėl prieš plastinę operaciją vertėtų mažiau rūkyti arba visai mesti tai daryti.

Krūtinės mažinimas nerekomenduojama toms moterims, kurios ateityje ketina ir planuoja maitinti krūtimi. Kadangi operacijos metu gali tekti perpjauti pieno latakus, vedančius spenelių link ir iš jų, labai sunku numatyti ar po plastinės operacijos moteris galės maitinti krūtimi.

Neabejotinai svarbu prieš operaciją (ir ne tik) pasitikrinti krūtis, atlikti visus reikiamus tyrimus. Rekomenduojama prieš operaciją, ypač jeigu esate vyresnė nei 40 m., atlikti mamografiją. Labai svarbu žinoti ir bendros sveikatos būklę ir prieš operaciją atlikti kitus svarbius tyrimus. Tokiai operacijai tiesiog būtina stiprus imunitetas ir tikrai gera sveikatos būklė.

Svarbu suvokti, kad krūtinės mažinimo operacija visgi yra rimta chirurginė procedūra, todėl labai svarbu išsiaiškinti tikruosius motyvus ir kaip dėl to jaučiamasi. Turite jausti emocinį stabilumą, suvokti galimos rizikos galimybes, prisitaikyti prie šiokių tokių pooperacinio laikotarpio gyvenimo pokyčių (gydytojai pažymi, jog po operacijos reikėtų vengti sunkaus fizinio darbo ir sporto).

 

Operacinė rizika

Krūtų mažinimas, kaip ir kiekviena intervencija, gali sukelti tam tikrą organizmo reakciją į anesteziją. Be to, dėl operacijos gali varginti laikinas patinimas, tempimo pojūtis, spenelio jautrumo sumažėjimas, pooperacinis skausmas, kraujosruvos. Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.

 

POOPERACINIS LAIKOTARPIS:

Dėl atidžios „SV plastinės chirurgijos centro“ komandos priežiūros po operacijos paprastai kamuoja tik nedidelis diskomfortas. Pateikiame kiek daugiau informacijos, ko derėtų tikėtis:

  • Pacientės gali grįžti į darbą po 7- 12 dienų.
  • Krūtų tinimas, kraujosruvos gali varginti keletą savaičių.
  • Fizinė veikla ribojama keletą mėnesių.
  • 4-6 savaites būtina nešioti specialią kompresinę liemenėlę.
  • Po operacijos reikėtų saugotis staigaus svorio praradimo ar priaugimo. Priešingu atveju, ateityje gali prireikti papildomų krūtų formos korekcijų operacijų.
  • Po operacijos likusius randus maždaug vienerius metus reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, privengti soliariumo paslaugų.

Reguliariai lankantis pas savo specialistą apžiūrai, griežtai laikantis gydytojo nurodymų visi su pooperaciniu laikotarpiu susiję pojūčiai pranyksta gana greitai ir nebūna liekamųjų reiškinių (išskyrus praktiškai nepastebimus randelius).

 

Rezulatatai

Akivaizdūs pokyčiai, kuriuos užtikrina krūtų mažinimas, pastebimi jau iš karto. „SV plastinės chirurgijos centro“ pacientes džiugina stangresnės krūtys ir dingę prieš tai varginę skausmai. Be to, jaučiamas lengvumas, tampa paprasčiau judėti, nelieka nukarusių krūtų įspūdžio ir tiesiog padidėja pasitikėjimas savimi.

Labai svarbu prisiminti ir įvertinti tą faktą, kad krūtų mažinimo rezultatai laiko perspektyvoje yra ilgalaikiai, tačiau pats krūtų dydis gali keistis svorio augimo ar metimo kisme. Kaip ir beveik po bet kurios operacijos gydytojai rekomenduoja sveikai maitintis, sportuoti, jeigu siekiama išlaikyti operacijos pasiektus rezultatus.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up