Pagurklio nusiurbimas

Veido, pasmakrės ir kaklo sritys nuolat matomos, jų nedengia drabužiai, tad šios srities estetinės korekcijos plastinėje chirurgijoje – vienos dažniausių. Kalbant apie vienas populiariausių procedūrų – pagurklio liposakcija, arba tiesiog pagurklio nusiurbimas, tikrai patenka į šių sąrašą. Tokios plastinės operacijos metu atliekama viena ar kombinuojamos kelios operacijos siekiant pašalinti riebalinio audinio kiekį ir, apskritai, patobulinti pasmakrės išvaizdą, suformuoti išraiškingesnes linijas. Toliau – šiek tiek plačiau apie tai, kokiais atvejais SV plastinės chirurgijos centro ekspertai atlieka šią operaciją bei kaip atrodo pasiruošimas, gijimo laikotarpis ir rezultatai.

Kam atliekamas pagurklio riebalų nusiurbimas (pagurklio liposakcija)?

Riebalų sankaupos pasmakrėje, daugelio vadinamasis „dvigubas smakras“ ar „dvigubas pagurklis“ – ne tik viršsvorio turinčių žmonių problema. Riebalinio audinio perteklius gali susiformuoti dėl įvairių priežasčių. Žinoma, tai gali būti ir priaugto svorio padarinys, tačiau lygiai taip pat vadinamoji dviguba pasmakrė gali būti anatominių apatinio žandikaulio ir smakro savybių rezultatas ar atsirasti dėl netaisyklingos laikysenos, senėjimo procesų.

Taigi, jei nepadeda kitos pagurklio mažinimo priemonės, vadinamojo dvigubo pagurklio mažinimas ir pasmakrės dailinimas nusiurbiant riebalus atliekamas kai:

 • pasmakrėje yra pakankamas perteklinis riebalinio audinio kiekis;
 • norima suformuoti išraiškingesnę pasmakrės ir žandikaulio liniją;
 • oda yra vis dar elastinga (jei atliekama tik liposakcija).

Kodėl svarbu, kad oda būtų elastinga? Pagurklio nusiurbimas, jei nėra kombinuojamas su kitomis procedūromis, dažniau atliekamas jaunesniems žmonėms. Svarbu, kad nusiurbus riebalinį audinį oda prisitaikytų ir nesuglebtų. Vyresniame amžiuje oda nebėra tokia elastinga ir gali suglebti, o ir prieš operaciją neretai matomos odos raukšles, tad dažniau atliekama kompleksinė operacija.

Pagurklio plastine operacija bei, pavyzdžiui, kaklo patempimu, gali būti sprendžiamos įvairios estetinės problemos:

Perteklinių audinių kiekis ir kaupimosi vieta skirsis, priklausomai nuo kūno sudėjimo, gyvenimo būdo, genetikos bei natūralaus senėjimo proceso. Vieniems riebalai kaupiasi ant šlaunų, pilvo, kitiems – ant rankų, smakro ar pagurklio. SV plastinės chirurgijos centre liposakcija gali būti atlikta visose minėtose srityse. Tad toliau trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.

Pagurklio nusiurbimas

Riebalai, besikaupiantys smakro srityje, paslepia žandikaulio liniją, dėl to gali atsirasti dvigubas smakras. Norint natūraliais būdais pašalinti riebalus nuo šios srities, reikia taikyti sveiką ir subalansuotą mitybą. Vis dėlto, tam reikia nemažai laiko, tad siekiant greitesnio ir efektyvesnio rezultato, pagurklio riebalų nusiurbimas – puiki išeitis.

Pagurklio nusiurbimas gali būti taikomas kartu su veido liposkulptūra. Tokiu būdu ne tik nusiurbiami pertekliniai riebalai pasmakrėje, bet ir patobulinami veido kontūrai. Individualios konsultacijos metu su chirurgu aptariama liposkulptūra, nusiurbiamų riebalų kiekis, kaina. Kalbant apie šią reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad pagurklio nusiurbimas kaina gali skirtis kiekvieno paciento atžvilgiu, priklausomai nuo individualios situacijos ir papildomų estetinių procedūrų, kurias tam tikrais atvejais, konsultacijos metu aptaria profesionalai.

Pagurklio operacija – pasiruošimas, operacija, gijimo laikotarpis

Operacijos sudėtingumas, eiga ir atsistatymas priklauso nuo individualaus atvejo bei papildomų procedūrų. Jeigu kalbame tik apie riebalinio audinio šalinimą, tai nėra sudėtinga procedūra ir atsistatymo laikotarpis – santykinai trumpas. Toliau apie pasmakrės liposakcijos etapus bei rezultatą.

PRIEŠ OPERACIJĄ

Net jei tai nėra sudėtinga operacija, tai vis tiek yra chirurginė intervencija, kuri atliekama bendrinės nejautros metu. Taigi, svarbūs visi įprasti pasiruošimo operacijai žingsniai.

 • Pirminė konsultacija. Kelionė prasideda nuo pirminės konsultacijos su kvalifikuota gydytojų komanda. Jos metu apžvelgiamos ir įvertinamos priežastys, dėl kurių svarstoma pagurklio korekcija, aptariamos galimos procedūros. Įvertinama, ar pakanka tik riebalų nusiurbimo, ar norimam rezultatui pasiekti reikalinga kompleksinė operacija.
 • Medicininis įvertinimas, tyrimai. Jei nusprendžiama atlikti riebalinio audinio šalinimą (galbūt ir kitas procedūras), vertinama sveikatos būklė, ligos istorija, vartojami vaistai, galimi rizikos veiksniai ir pan. Parengiamas išsamus planas, kokius medicininius tyrimus atlikti, bei apžvelgiami galimi pokyčiai vartojamų vaistų atžvilgiu (kai kurių vaistų vartojimas gali padidinti komplikacijų riziką, todėl gali būti laikinai nutraukiamas).
 • Gyvensenos pokyčiai. Prieš procedūrą svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, atsisakyti žalingų įpročių – rūkymo, alkoholio vartojimo. Šie žalingi įpročiai gali pabloginti gijimą ir padidinti komplikacijų tikimybę. Taip pat, pasiruošimo etape svarbi ir subalansuota mityba, pakankamas vandens kiekis.

Nusprendę tobulinti pasmakrę plastine operacija gauna aiškias priešoperacines instrukcijas, kurios apima kelių mėnesių ir kelių dienų bei valandų laikotarpį iki operacijos. Prieš operaciją pasirašomas informacinis sutikimas apie procedūrą, galimas rizikas, gijimo laikotarpį ir kitus svarbius aspektus.

PAGURKLIO MAŽINIMO OPERACIJA

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka nuo pusvalandžio iki valandos. Jei operacija kombinuojama su veido liposkulptūra, kaklo plastika ar kitomis procedūromis, ji trunka ilgiau. Kalbant tik apie liposakcijos operaciją:

 • Po smakru atsargiai atliekami nedideli pjūviai ir pažangiomis technologijomis riebalų perteklius švelniai nusiurbiamas.
 • Nusiurbus riebalinio audinio perteklių nedideli pjūviai užsiuvami (dažniausiai tirpstančiais siūlais).
 • Gydytojo numatytą laikotarpį po operacijos liekama klinikoje, gydytojų priežiūroje.

Kai jau saugu keliauti namo, pateikiami išsamūs pooperacinės priežiūros nurodymai, kad atsigavimo procesas būtų sklandus, o randai sugytų dailiai.

Jei pagurklio nusiurbimas kombinuojamas su kitomis operacijomis ar nusiurbtus riebalus norima panaudoti, pavyzdžiui, kitoms veido dalims dalinti (atliekama veido liposkulptūra), tuomet operacijos eiga pasipildo papildomais žingsniais. Jie kiekvienu atveju detaliai aptariami su SV plastinės chirurgijos centro profesionalais individualios konsultacijos metu.

GIJIMAS

Po pasmakrės liposakcijos atsigavimo laikotarpis – įprastai nesudėtingas ir gana trumpas. Patinimas ir mėlynės yra įprasti reiškiniai, tačiau per kelias savaites jų nelieka. Nedidelis diskomfortas ir skausmas pirmosiomis dienomis kartais malšinamas specialistų paskirtais vaistais. Savaitę ar dvi po procedūros dažniausiai dėvimas specialus kompresinis tvarstis – šis palengvina gijimą ir norimo kontūro išlaikymą.

Sklandžiam sveikimo procesui būtinas tinkamas poilsis, subalansuota mityba bei pakankamas skysčių vartojimas. Apskritai, svarbu laikytis visų bendrinių bei individualių pooperacinio plano nurodymų.

REZULTATAI

Nepriklausomai nuo to, ar atliekamas tik pagurklio riebalų nusiurbimas, ar ir papildomos procedūros, esminis rezultatas – didesnis pasitikėjimas savimi. Apskritai pagurklio plastine operacija (liposakcija ir galbūt kitais kompleksinės operacijos žingsniais) pasiekiami rezultatai:

 • patobulinama pasmakrė, labiau išreiškiama žandikaulio linija;
 • džiugina ir lieknesnio veido, jaunatviškesnė išvaizda;
 • atsiranda didesnis pasitikėjimas savimi.

Net jei tai tik liposakcija, paryškėja žandikaulio kontūras, dingsta „dviguba pasmakrė“, pats veidas atrodo išraiškingesnis, taigi – jaunatviškesnis.

Priklausomai nuo operacijos – ar buvo atliktas tik dvigubo pagurklio mažinimas nusiurbiant riebalus ar ir kompleksinės procedūros – galutinis rezultatas pamatomas praėjus tam tikram laiko tarpui, kuris kiekvienu atveju priklauso ne tik nuo atliktų korekcijų, bet ir žmogaus organizmo. Vis dėlto, jei tai tik pagurklio šalinimas liposakcija, rezultatu neretai džiaugiamasi jau po kelių savaičių (nors, kol susiformuos galutinis vaizdas, procesas gali užtrukti iki kelių mėnesių).

Pagurklio mažinimas ir kitos operacijos

Kai ši operacija atliekama jaunesniame amžiuje, dažnai pakanka tik liposakcijos. Geresniam rezultatui pasiekti ši gali būti derinama su minėta veido liposkulptūra ar jau po operacijos atliekamomis kitomis mažiau invazinėmis ar neinvazinėmis estetinėmis procedūromis (kontūrą paryškinančiomis injekcijomis, aparatiniais masažais).

Vis dėlto, jei ši procedūra atliekama, kai dėl didelio svorio kritimo ar senėjimo procesų atsiranda ir odos perteklius bei suglebimas, tikėtina, geriausią rezultatą pasiekti padės kartu atliekama kaklo plastika – odos pertekliaus šalinimas ir kaklo bei pasmakrės odos patempimas.

Kai besikreipiančiųjų vyresniame amžiuje tikslas yra jaunatviškesnis veidas bei kaklo sritis – tuomet pasmakrės dailinimas gali būti tik kompleksinės operacijos dalis, derinama ne tik su kaklo plastika, bet ir skruostų riebalų šalinimu, vokų plastika, endoskopiniu antakių ir kaktos pakėlimu ar veido patempimu ir t. t.

Kiekviena pagurklio operacija kaina gali skirtis – nuo ko tai priklauso?

Kaip jau minėjome, pagurklio plastine operacija gali būti tik nusiurbiami riebalai, tačiau pagal poreikį gali būti atliekama ir veido liposkulptūra, perteklinės odos šalinimas ar patempimas. Tad kiekvienu atveju, priklausomai nuo individualios situacijos bei papildomų procedūrų, pagurklio nusiurbimas kaina gali skirtis.

Tuo tarpu, kai kainas galima rasti kainoraštyje, tikslią galutinę kainą konsultacijos metu kiekvienu atveju pateikia plastinės chirurgijos gydytojas, įvertinęs individualią situaciją, lūkesčius, galimybes ir procedūras bei jų sudėtingumą.

Pagurklio šalinimas liposakcija – dažniausiai užduodami klausimai

Žemiau rasite kelis dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius būtent su pagurklio liposakcija. Pateikiami specialistų atsakymai į vienus dažniausių konsultacijose ar užklausose sulaukiamų klausimų.

Ar galima nusiurbtus pagurklio riebalus panaudoti kitoms kūno vietoms tobulinti?

Jeigu riebalinio audinio yra pakankamai, nusiurbtą perviršį galima panaudoti kitų kūno vietų tobulinimui. Vis dėlto, jei riebalinio audinio trūksta injekcijoms, neretai šis nusiurbiamas iš pilvo ar vidinės šlaunų pusės. Dažniausiai specialiai paruošti pasmakrės riebalai panaudojami veido kontūro ryškinimui, dailinimui.

Apskritai, kai kalbame apie liposkulptūra dailinamas veido zonas, dažniausiai dailinamos smakro, skruostų, antakių, centrinės veido dalies ir smilkinių zonos. Gali būti atliekamas ir lūpų lipofilingas.

Ar pagurklio nusiurbimas užtikrina ilgalaikius rezultatus?

Pasmakrės riebalų nusiurbimas pasižymi ilgalaikiais rezultatais. Vis dėlto, kaip ir kalbant apie daugelį kitų operacijų, rezultatų ilgalaikiškumas priklauso nuo daugelio faktorių. Šiuo atveju, ypatingai nuo:

 • Svorio svyravimų. Vienas svarbiausių veiksnių, padedančių išsaugoti procedūros rezultatus, yra stabilus svoris. Dideli svorio svyravimai gali turėti įtakos riebalų pasiskirstymui organizme ir, priaugus daugiau svorio, riebalinio audinio sankaupos gali vėl kauptis pasmakrėje.
 • Senėjimo procesų. Senstant neišvengiami natūralūs odos elastingumo ir kolageno gamybos pokyčiai. Nors operacija leidžia pašalinti riebalų perteklių, ji tiesiogiai nesprendžia odos elastingumo problemos. Jei pasmakrėje ima formuotis perteklinės odos raukšlės, o kartu ir minimalus riebalinis audinys, norint išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, kartais svarstomos papildomos procedūros ir odos patempimas.
 • Gyvenimo būdo ir įpročių. Sveikas gyvenimo būdas, įskaitant subalansuotą mitybą ir reguliarų fizinį aktyvumą, gali padėti išlaikyti rezultatus ilgiau. Taip pat verta vengti žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo, kuris tikrai neprisideda prie geresnių ilgalaikių rezultatų.

Apskritai, riebalinio audinio pasiskirstymą organizme gali lemti ir genetika. Nors smakro riebalų nusiurbimas gali pašalinti nepageidaujamą dvigubą pagurklį, genetika gali turėti įtakos tam, kaip riebalai kaupiasi laikui bėgant.

Neturiu viršsvorio, bet pasmakrės išvaizda netenkina – ar galimas pagurklio mažinimas liposakcija?

Kiekvienu individualiu atveju situaciją bei riebalų nusiurbimo poreikį vertina srities profesionalai. Vis dėlto, kaip ir minėjome, „dvigubas smakras“ nėra tik viršsvorį turinčiųjų problema ir šio susiformavimą gali lemti tiek žandikaulio padėtis, tiek genetika, tiek prasta laikysena ir pan. Taigi, net jei nėra viršsvorio, pagurklio riebalų nusiurbimas yra atliekamas nemažai daliai besikreipiančiųjų dėl dvigubo smakro.

Gydytojas taip pat gali nustatyti, kad norimam rezultatui pasiekti gali pakakti neinvazinių procedūrų, pavyzdžiui, specialių masažų. Kai riebalų kiekis itin mažas, bet estetinis vaizdas netenkina, pasmakrės tobulinimas aparatinėmis procedūromis ir masažais yra efektyvus ir chirurginių intervencijų išvengti leidžiantis sprendimas. Taip pat, aparatinis pagurklio mažinimas kaina yra draugiškesnis kišenei, nei operacija.

SV plastinės chirurgijos centre atliekamas tiek pagurklio nusiurbimas chirurginiu būdu, tiek smakro dailinimas ir mažinimas aparatinėmis procedūromis.

 

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up