Botulino (neurotoksino) injekcijos

Kas yra botulino injekcijos?

Botulino injekcijos ar „Vistabel“ – tai preparatas, kuris laikinai sumažina ryškias mimikos raukšles bei kuriam laikui atjaunina odą, atpalaiduodamas raumenis.

Procedūros ypatumai

Botulino injekcijų procedūra nėra tokia sudėtinga ar bauginanti, kaip gali atrodyti iš pradžių. Pagrindinė šių medikamentų veiklioji medžiaga yra botulino toksinas, kuris blokuoja nervinio impulso perdavimą tarp nervo ir raumens.

Pačiame botulino toksine yra baltymas, kuris, patekęs po oda, užblokuoja acetilcholino išsiskyrimą. Pastaroji medžiaga atsakinga už žmogaus nervus, aktyvuojamus mimikų metu. Po suleistos botulino injekcijos raumenys atsipalaiduoja ir taip panaikina raukšlę.

Įprastai botulino toksinas naudojamas, norint pašalinti mimikos raukšles. Dažniausiai naikinama raukšlė, einanti horizontaliai kaktos srityje, horizontali arba vertikali „pykčio“ raukšlė tarp antakių arba raukšlės apie akis.

Injekcijos atliekamos labai paprastai: nedidelės šio preparato dozės mažomis adatėlėmis yra suleidžiamos 8–15 kartus (-ų) į skirtingas veido vietas.

Svarbu geras specialistas

Nusprendus, jog reikia botulino injekcijos, labai svarbu pasirinkti tinkamą specialistą. Procedūra yra paprasta ir saugi, jei ją atlieka šios srities žinovas, kuris išmano veido raumenų anatomiją. Kitu atveju, pasirinkus neprofesionalų specialistą, galima pažeisti veido odą ar net sukelti paralyžių.

Rezultatas po injekcijos

Vyrauja mitas, kad procedūra užtrunka ilgai. Iš tiesų ji trunka 20–30 min. Iškart po procedūros galima užsiimti savo kasdienine veikla be jokių nepatogumų.

Svarbiausia, jog botulino injekcijos procedūra yra neskausminga ir nepalieka didelių ryškių žymių. Po procedūros dūrių vietoje 1–2 val. gali būti susiformavusios nedidelės papulės arba nežymus paraudimas. Jam praėjus galėsite džiaugtis greitu bei puikiu rezultatu. Medikamentai suveiks per 24–72 val., medikamentų veikimo trukmė siekia apie 4–6 mėnesius. Vėliau procedūrą pacientės pasirenka kartoti.

Ko geriau nedaryti?

Yra keletas dalykų, kurių geriau nedaryti iš karto po procedūros:

  • Gulėti arba būti pasilenkusiam apie 3–4 val. po procedūros. Kol botulino toksinas dar nėra visiškai absorbuotas organizmo, jis pasilenkus gali atpalaiduoti ne tuos raumenis ir taip sugadinti pageidaujamą rezultatą.
  • Degintis, pirtintis. Derėtų apie 1 sav. vengti saulės spindulių, neiti į soliariumą, pirtį. Jie gali sumažinti ar neigiamai paveikti botulino toksino poveikį.

Botulino toksino injekcija – puikus pasirinkimas, jei norite įveikti raukšles greitai, saugiai ir paprastai. Svarbiausia pasirinkti patyrusį, kvalifikuotą specialistą ir atidžiai laikytis jo sudaryto procedūrų plano – tuomet rezultatas bus maksimaliai geras.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up