Šlaunų plastika

Šlaunų plastika – viena populiarių plastinių operacijų, kurios metu formuojamos lieknesnės, stangresnės ir išraiškingesnės kojos. Nors daugelis šią korekciją vadina tiesiog šlaunų nusiurbimo operacija, neretai tai kompleksinė procedūra, kurios metu atliekamas ir odos pertekliaus šalinimas bei suglebusios šlaunų odos patempimas. Toliau – plačiau apie tai, kada atliekama ši procedūra, kokios korekcijos neretai kombinuojamos bei kaip atrodo pasiruošimas, pati operacija ir pooperacinis laikotarpis.

Kada atliekama šlaunų plastika?

Pasiryžę tobulinti šlaunis ir, apskritai, kojų išvaizdą, neretai skundžiasi suglebusia oda bei riebalų sankaupomis. Chirurginis kojų tobulinimas – šiuo atveju šlaunų odos patempimas ir kojų riebalų nusiurbimas – dažniausiai svarstomas tada, kai suglebusios odos bei perteklinių riebalų sankaupų nepavyksta kontroliuoti kitais, neintervenciniais būdais. Pavyzdžiui, tam tikra mityba, sportu, aparatinėmis procedūromis ir pan.

Kokios priežastys lemia netenkinančią išvaizdą šioje kūno srityje? Priežasčių gali būti įvairių – nuo didelių kūno svorio svyravimų iki genetiškai paveldėtų probleminių sričių. Bene dažniausios priežastys yra šios:

  • Išvaizdos pokyčiai numetus daug svorio. Asmenys, kurie greitai netenka daug kūno svorio, dažnai skundžiasi suglebusia oda, kuri atsiranda pilvo, šlaunų, pasmakrės, žastų srityse. Atliekant šlaunų plastiką kartu gali būti pašalinamos riebalų sankaupos, kurias sunku paveikti net ir itin subalansuota mityba ar sportu.
  • Natūralūs senėjimo procesų pokyčiai. Su amžiumi oda praranda savo elastingumą, o tai gali sukelti odos klosčių atsiradimą šlaunų srityje (vyresnio amžiaus pacientai, kurie skundžiasi suglebusia kojų oda, dažnai kreipiasi ir dėl žastų plastikos). Taip pat, vyresniame amžiuje šiose vietose pradeda kauptis sunkiai paveikiamos riebalų sankaupos.
  • Genetinis polinkis, lemiantis šlaunų estetines problemas. Kai kuriais atvejais asmenys turi genetinį polinkį kaupti riebalus tam tikrose kūno srityse, įskaitant šlaunis. Tokiais atvejais neretai mityba bei fizinis krūvis neduoda norimo rezultato.

Nors dažniausiai kreipiamasi dėl estetinių priežasčių, vis dėlto, retais atvejais didelis odos ar neįprastas riebalinių sankaupų perteklius šlaunų srityje gali sukelti diskomfortą, trintį. Plastinės chirurgijos gydytojų atliekama korekcija šiais atvejais yra ne tik apie estetiką.

Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad ši operacija atliekama tuomet, kai besidominčius pokyčiais tenkina pasiektas kūno svoris. Stabilus svoris leidžia pasiekti ir išlaikyti lūkesčius atitinkantį rezultatą, mat svorio svyravimai į mažąją ar didžiąją puses gali paveikti tiek odos stangrumą, tiek formą.

Kokios procedūros atliekamos?

„SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai sako, kad dažniausiai šlaunų plastika yra kelių chirurginių procedūrų kompleksinė operacija. Du pagrindiniai žingsniai siekiant padailinti šlaunis – riebalų nusiurbimas (liposakcija) ir odos pertekliaus šalinimas bei patempimas. Taip pat, neretai atliekamos ir dar kelios korekcijos, pavyzdžiui, kelių srityje. Šiek tiek plačiau kiekvieną procedūrą apžvelgiame žemiau.

1. Šlaunų nusiurbimo operacija (šlaunų liposakcija)

Kojų riebalų nusiurbimas atliekamas riebalų sankaupoms šlaunyse pašalinti. Ši procedūra leidžia sumažinti šlaunies apimtis ir padailinti formas tada, kai riebalinis sluoksnis „nereaguoja“ į subalansuotą mitybą ir fizinį krūvį. Riebalai nusiurbiami atliekant nedidelius pjūvius.

2. Šlaunų odos patempimas, pertekliaus pašalinimas

Kai kuriais atvejais stipriai suglebusios odos patempimas ir perteklinės odos šalinimas yra pagrindinis netenkinančio estetinio vaizdo sprendimas. Oda suglebti gali dėl įvairių priežasčių:

  • senėjimo;
  • svorio metimo;
  • genetinių veiksnių.

Chirurgas atlieka įpjovas vidinėje šlaunies pusėje, priklausomai nuo individualios situacijos. Pašalinama perteklinė oda, o likusi oda gal būti patempiama, siekiant formuoti tvirtesnę ir jaunatviškesnę viršutinės kojų dalies išvaizdą. Tai dažnas žingsnis siekiant stangrumo ir dailaus kojų kontūro.

3. Kompleksinės korekcijos siekiant dailesnių kojų

Kartu gali būti atliekamos ir kitos procedūros. Pavyzdžiui, kartais turintiems perteklinių riebalų aplink kelius atliekamas ir riebalų nusiurbimas nuo kelių (chirurgai tobulina ne tik šlaunis). Nenusiurbti riebalai aplink kelius gali neleisti pasiekti norimo rezultato – išraiškingo kojų kontūro nuo šlaunies iki blauzdos.

Kitos papildomos procedūros, priklausomai nuo kiekvieno lūkesčių ir, žinoma, galimybių, gali būti susijusios ne tik su dailesnėmis kojomis, bet ir sėdmenimis. Tuomet svarstomas, pavyzdžiui, sėdmenų didinimas riebalais ar sėdmenų didinimas implantais.

Pasiruošimas

Kaip ir prieš kiekvieną plastinę operaciją, viskas prasideda nuo individualios konsultacijos su plastinės chirurgijos gydytoju – aptariami lūkesčiai ir galimybės, būtinai atsižvelgiama į sveikatos būklę bei individualią situaciją. Štai keli esminiai pasiruošimo žingsniai:

  • Medicininis sveikatos būklės vertinimas. Kaip ir prieš kiekvieną operaciją, atliekamas medicininis patikrinimas ir reikalingi tyrimai. Šiame etape vertinami ir vartojami vaistai – kai kurių vartojimas dėl padidėjusios komplikacijų tikimybės prieš operaciją gali būti koreguojamas ar net nutraukiamas.
  • Žalingų įpročių atsisakymas. Prieš operaciją reikia nerūkyti bent 4–6 savaites. Rūkymas gali ženkliai pabloginti gijimą ir padidinti komplikacijų riziką. Alkoholio vartojimas taip pat didina komplikacijų riziką.
  • Tam tikrų vaistų ir papildų ribojimas ar atsisakymas. Prieš operaciją reikia vengti aspirino, priešuždegiminių vaistų ir vaistažolių papildų, kadangi jie gali padidinti kraujavimo riziką.
  • Namų paruošimas. Verta pagalvoti ir apie poilsį sugrįžus namo, kad būtiniausi daiktai būtų lengvai pasiekiami. Pasirūpinti ledo paketais, vaistais, laisvais drabužiais, galimybe ilsėtis kojas pakėlus į aukštesnę padėtį.
  • Individualaus gydytojo sudaryto plano žingsnių sekimas. Kiekvienu atveju gydytojas pateikia konkretų pasiruošimo operacijai planą, kurio svarbu laikytis. Likus kelioms dienoms ar skaičiuojant nebe dienas, o valandas iki operacijos, teikiami ir mitybos bei skysčių vartojimo bei apribojimo nurodymai.

Kiekvienas atvejis individualus, tad pasiruošimas pokyčiams taip pat gali skirtis. Nors daugelis žingsnių yra tokie pat, kaip prieš bet kokią chirurginę intervenciją ir planuojamą bendrinę nejautrą, vertinamas individualus atvejis ir pasiruošimo planą gali papildyti papildomi žingsniai.

Apskritai, pasiruošimas turėtų būti ne tik fizinis, bet ir psichologinis. Tad svarbu detaliai aptarti lūkesčius ir iškart pasiruošti pooperaciniam laikotarpiui. Reikėtų susiplanuoti ramesnį periodą atsigavimui, atlikti svarbesnius darbus ir, jei yra poreikis, susiplanuoti, kas pasirūpins daugiau energijos ar fizinio aktyvumo reikalaujančiais buities darbais.

Operacija

Nepriklausomai nuo to, kokiomis chirurginėmis procedūromis tobulinamos šlaunys, – perteklinės odos šalinimas, patempimas ir šlaunų riebalų nusiurbimas atliekamas taikant bendrinę nejautrą. Operacija įprastai trunka apie 2–3 valandas. Dažniausiai atliekama kompleksinė korekcija, kurios metu:

  • perteklinių riebalų nusiurbimas nuo šlaunų;
  • pašalinama suglebusi oda vidinėje kiekvienos šlaunies dalyje;
  • atliekamas šlaunų odos patempimas, išlyginami viršutinės šlaunies dalies audiniai.

Taip pat, kaip ir minėjome, jei siekiama išraiškingesnių kojų, tos pačios kompleksinės operacijos metu gali būti atliekamas ir, pavyzdžiui, riebalų nusiurbimas nuo kelių.

Jeigu korekcijos nedidelės, vidinėje šlaunies dalyje atliekamas nedidelis pjūvis. Vis dėlto, jeigu operacija sudėtingesnė ir reikia pašalinti didesnį perteklinės odos bei riebalinio sluoksnio kiekį, tuomet pjūvis yra ilgesnis ir gali tęstis per visą vidinės šlaunies dalį (tinkamai prižiūrimi randai, atlikti kuo mažiau matomoje šlaunies vietoje, maždaug per metus išblunka ir tampa sunkiai pastebimi).

Operacinė rizika

Šlaunų plastika, kaip ir kiekviena kita operacija, gali turėti šalutinių reiškinių ir visuomet išlieka komplikacijų rizika. Žinoma, detalus sveikatos būklės vertinimas, išankstinis vartojamų vaistų ir kitų aspektų aptarimas su plastinės chirurgijos gydytoju leidžia numatyti galimas rizikas ir sumažinti komplikacijų tikimybę.

Vis dėlto, didesnės šios operacijos rizikos, kaip ir daugelio kitų, yra siejamos su:

  • nenumatyta reakcija į anesteziją;
  • kraujavimu ir žaizdos infekcijomis;
  • randų hipertrofija.

Tačiau tai yra išties reti atvejai. Pooperacinis skausmas, kraujosrūvos, patinimai ir tempimo jausmas yra natūrali reakcija į chirurginę intervenciją. Žinoma, rizikos priklauso ir nuo pokyčių masto – ar atliekamas minimalus riebalų nusiurbimas nuo kojų, ar sudėtingesnė kompleksinė operacija.

Po operacijos

Po operacijos dieną ar kelias liekama „SV plastinės chirurgijos centre“, gydytojų priežiūroje. Dažniausiai jau pirmąją dieną po korekcijų galima pamažu pradėti vaikščioti, tačiau svarbu stebėti sveikatos būklę. Fizinį aktyvumą tenka riboti maždaug mėnesį po operacijos. Po to pamažu, pasikonsultavus su operuojančiu gydytoju, galima didinti fizinį aktyvumą ir intensyvumą.

Kaip ir po kiekvienos chirurginės intervencijos, svarbu sekti pooperacinio plano žingsnius ir laikytis operuojančio gydytojo bei prižiūrinčio personalo nurodymų.

Į darbus ir įprastą kasdienę rutiną, žinoma, lėtesniu tempu, galima sugrįžti jau pirmąją savaitę (priklausomai nuo operacijos sudėtingumo ir savijautos). Vis dėlto, dar apie mėnesį laiko svarbu vengti tam tikrų judesių ir intensyvios fizinės veiklos bei svorių kėlimo.

Rezultatai

Jau pirmosiomis savaitėmis galima pastebėti pokyčius, tačiau dėl patinimo ir gyjančių žaizdų aiškaus vaizdo dar nesimato. Aiškesnis rezultatas matomas praėjus kelioms savaitėms, kai atslūgsta patinimas. Galutinio rezultato, kol viskas nusistovės, gali tekti palaukti ir iki metų laiko. Pagrindiniai pokyčiai:

  • išraiškingesnis kojų kontūras;
  • jaunatviškiau atrodančios ir stangresnės šlaunys;
  • mažesnės apimties ir dailesnės formos viršutinė kojų dalis.

Dar šiek tiek apie randus, kurie kartais daromi net per visą šlaunies ilgį, – pjūvio vietoje išliks plonas randas, tačiau bėgant laikui jis bluks ir šį bus sunku pastebėti.

Šlaunų plastika dažną džiugina ilgalaikiais rezultatais, tačiau didele dalimi jie priklauso ne tik nuo profesionaliai atlikto specialistų darbo, bet ir nuo paties žmogaus gyvenimo būdo, mitybos ir fizinio aktyvumo.

Jei yra papildomų klausimų, juos atsakyti gali patyrę „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojai.

DUK

Nuo ko priklauso riebalų nusiurbimo nuo šlaunų kaina?

Apskritai, kalbant apie viršutinės kojų dalies plastiką, kaina daugiausia priklauso nuo lūkesčių ir procedūrų, kurios reikalingos jiems pasiekti. Jei tai minimalios korekcijos, atitinkamai kaina bus mažesnė, tačiau jei atliekamos kompleksinės procedūros – ne tik riebalų nusiurbimas, bet ir perteklinės odos šalinimas bei kitos korekcijos – kaina atitinkamai didės.

„SV plastinės chirurgijos centre“ atliekamų procedūrų kainos pateikiamos čia. Tačiau, kai planuojama kompleksinė operacija, kiekvienu atveju galutinę tikslią kainą galima sužinoti tik individualios konsultacijos metu, kai įvertinamas konkretus atvejis ir būsimi pokyčiai.

Ar visuomet kartu atliekamas šlaunų odos patempimas ir šlaunų riebalų nusiurbimas?

Šlaunų plastika ir jos metu atliekamos korekcijos kiekvienu atveju gali skirtis priklausomai nuo individualios situacijos ir lūkesčių bei galimybių. Nors kartais norimam rezultatui pasiekti gali pakakti tik liposakcijos ar perteklinės odos šalinimo, dažnai, siekiant norimo rezultato, derinamos kelios procedūros – tiek perteklinio riebalinio audinio, tiek perteklinės odos šalinimas ir patempimas.

Riebalų nusiurbimas kelių srityje – kada jis atliekamas kartu su šlaunų plastika?

Dažniausiai sprendimas nusiurbti riebalus ne tik viršutinėje kojų dalyje, bet ir nuo kelių priimamas siekiant harmoningo vaizdo. Kai kuriais atvejais, jei būtų koreguojamos tik šlaunys, ties keliais esantys riebalinio audinio suformuojami nelygumai neleistų pasiekti dailaus kojų kontūro ir išraiškingo perėjimo nuo šlaunies iki blauzdos.

Dažniausiai taip pasiekiamas jaunatviškesnis kojų vaizdas, nes su amžiumi riebalinės sankaupos neretai atsiranda neįprastose kūno srityse, tokiose kaip keliai.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up