Riebalų persodinimas

Riebalų persodinimas (lipoaugmentacija, liposkulptūra) – tai procedūra, skirta kūno linijoms koreguoti ar kai kurioms jo dalims padidinti.

Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio. Taigi, dažnai riebalų nusiurbimas ir persodinimas atliekami vienu metu: riebalinis audinys pašalinamas iš ten, kur jo per daug (sėdmenų, šlaunų, nugaros) ir persodinamas ten, kur reikia linijų korekcijos (į krūtis, sėdmenis, veido raukšles).

Veido atjauninimas riebalais – pasaulyje pripažinta ir patvirtinta procedūra. Tai saugus būdas, nes operacijos metu naudojamos to paties paciento riebalinės ląstelės.

Atlikus šią procedūrą gaunamas itin natūralus estetinis rezultatas, leidžiantis džiaugtis pastebimai geresne išvaizda.

Operacija

Liposkulptūra atliekama specialia kiurete, naudojant neigiamą slėgį. Tuo atveju, kai riebalinių ląstelių reikia persodinimui, siurbiama ne aparatu, o švirkštu – taip jos mažiau pažeidžiamos, daugiau jų lieka gyvybingos ir geriau prigyja.

Vėliau riebalų ląstelės kruopščiai paruošiamos procedūrai: plaunamos, atskiriamos nuo audinių skysčio. Paruoštas audinys švirkštais leidžiamas į reikiamas kūno vietas, jas paskleidžiant ir tolygiai paskirstant paciento poodyje. Kuo kruopščiau tai atliekama, tuo daugiau ląstelių prigyja.

Vienu metu į krūtį suleidžiama nuo 100 iki 300 ml, į sėdmenis – 200–600 ml, į veido raukšles – 10–20 ml riebalinio audinio. Žinoma, kuo didesnis kiekis persodinamas, tuo mažesnė tikimybė, kad visas jis prigis.

Riebalų paėmimo plotai

Riebalu nusiurbimas

ir technika

Riebalu nusiurbimas

Operacinė rizika

Pagrindinis nepageidaujamas efektas, kurį sukelia liposkulptūra – audinio rezorbcija (išnykimas, tūrio sumažėjimas). Ji priklauso nuo riebalinio audinio siurbimo technikos, atidumo, individualių paciento organizmo savybių. Prigyti gali 30-70 proc. persodinto audinio tūrio.

Kitos galimo komplikacijos – tai infekcija, kraujavimas, audinių skysčių kaupimasis. Jos pasitaiko ganėtinai retai (1–5 proc. atvejų).

Pooperacinis laikotarpis

Dažniausiai pacientai į darbą grįžta jau po 1–2 savaičių. Tam, kad gijimo procesas būtų kuo sklandesnis, 2–4 sav. vertėtų vengti fizinio krūvio.

Rezultatai

Operacijos rezultatais pacientai gali džiaugtis jau trečią savaitę. Žinoma, galutiniams rezultatams reikia daugiau laiko. Jie dažniausiai būna matomi po operacijos praėjus 3–6 mėnesiams.

Liposkulptūra – procedūra, kurios kosmetinis efektas ilgalaikis. Jis labai priklauso ir nuo pacientų gyvenimo būdo, mitybos, fizinio aktyvumo. Tad rūpinantis sveika gyvensenair  laikantis specialisto sudaryto pooperacinio rėžimo, galėsite didžiuotis puikiais, ilgai išliekančiais rezultatais.

SV plastinės chirurgijos centre dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie užtikrina ne tik sklandžią procedūros eigą, bet ir efektyvų rezultatą. Jau kuris laikas svarstote apie riebalų persodinimo operaciją? Patyrę plastikos chirurgai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up