Bichat riebalų šalinimas (skruostų)

Skruostų riebalai – tai riebalų „pagalvėlė“, esanti skruostų ertmėje kartu su seilių liauka, veido gyslomis ir nervais. Šių riebalų funkcija – veido raumenų judesio balansas ir amortizacija, neurovaskulinių pluoštų apsauga, neigiamo slėgio susidarymo prevencija kūdikiams žindymo metu. Tai unikalūs riebalai (syssacosis), kurių neveikia lipolizė ir kūno masės pokyčiai. Bichat riebalų šalinimas dažniausiai atliekamas tuomet, kai galimai dėl genetikos diagnozuojamas padidėjęs skruostų riebalų kiekis. Ši neproporcinga riebalų masė, kurios didžioji dalis sukoncentruota apatiniame skruostų poliuje, deformuoja veido estetinį trikampį – pasendina veidą net jauniems žmonėms.

Kam atliekamas Bichat riebalų šalinimas?

Nereikia painioti šių riebalų su veido poodinių riebalų sluoksniu. Pastarųjų perteklius susiformuoja esant viršsvoriui ir sumažėja, koreguojant kūno masės indeksą. Šiuo būdu neveikiamų perteklinių Bichat riebalų šalinimas atliekamas asmenims, norintiems smulkesnės bei ovalesnės veido formos. Norimo rezultato kitu būdu, tikėtina, pasiekti būtų neįmanoma.

Genetiškai susiformavę putlūs, kūno masės pokyčių neveikiami skruostai ima kelti kompleksus, kai:

  • veidas net ir numetus svorio išlieka vizualiai stambesnis;
  • veido linijos nėra išraiškingos;
  • susidaro „sukritusių“ skruostų vaizdas;
  • apatinis žandikaulis atrodo neproporcingai didesnis;
  • vizualiai žemesnė skruostų linija pasendina veidą.

Skruostų riebalų šalinimas atliekamas tiek vyrams, tiek moterims. Besikreipiantieji į „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistus dažniausiai nori lieknesnio, išraiškingesnio ir simetriškesnio veido ovalo, ryškesnės kontūro linijos.

Dažniausiai Bichat operacija atliekama kiek vyresniame amžiuje (ar bent ne jaunesniems, nei 25 metai). Besikreipiant vyresniame amžiuje, operacija neretai derinama su kitomis korekcijomis, siekiant maksimaliai išryškinti veido kontūrą ir atjauninti veidą. Tai gali būti pagurklio riebalų nusiurbimas, veido liposkulptūra, veido patempimas ir kt.

Bichat operacija

Skruostų riebalų pašalinimo operacija įprastai atliekama vietinėje nejautroje, tačiau pageidaujant yra galimybė operuoti ir bendrinėje nejautroje. Pastarasis nejautros variantas aktualus ir tada, jei planuojama kompleksinė operacija ir skruostų riebalų šalinimas derinamas su kitomis operacijomis.

Priklausomai nuo individualios situacijos, plastinės chirurgijos gydytojas parenka tinkamiausią riebalinio sluoksnio skruostų srityje šalinimo būdą. Jų yra du – vidinio pjūvio arba išorinio pjūvio.

Vidinio pjūvio metodas

Šis operacijos pjūvių metodas reiškia, kad pjūviai yra atliekami vidinėje skruostų dalyje. Nedideli, maždaug 4–5 mm pjūviai yra atliekami burnos gleivinėje. Pro šiuos pjūvius plastinės chirurgijos gydytojai atskiria ir pašalina tam tikrą riebalinio skruostų audinio dalį. Pjūvių vietos susiuvamos tirpstančiais siūlais, tad jų ištraukti nereikia. Būtent šis vidinių pjūvių metodas yra pasitelkiamas dažniausiai, jei operacija nėra kompleksinė.

Išorinio pjūvio metodas

Jeigu skruostų riebalų šalinimas atliekamas kartu su kitomis procedūromis, pjūviai gali būti daromi ir išorinėje veido dalyje. Pavyzdžiui, jei kartu koreguojama ir patempiama vidurinė veido dalis ar patempiamas visas veidas. Modernūs metodai bei technologijos leidžia atlikti pjūvius bei parinkti jų vietas taip, kad likę randai neturėtų įtakos bendram estetiniam vaizdui.

Pati Bichat operacija, kai atliekama viena, nėra laikoma sudėtinga ir trunka apie vieną valandą. Tam tikras laiko tarpas po operacijos praleidžiamas klinikoje, tačiau daugelis jau tą pačią dieną gali keliauti namo. Po tam tikro laiko atvykstama pooperacinei apžiūrai, vizito laiką numato operavęs gydytojas ar gydytoja.

Prieš operaciją

Nors pati operacija santykinai nėra sudėtinga (nebent yra sudėtingesni atvejai ir ši derinama su kitomis korekcijomis), viskas prasideda įprastu pasiruošimu operacijai. Įvertinama besikreipiančiojo sveikatos būklė, vartojami vaistai bei su jais susijusios galimos komplikacijų rizikos, sudaromas prieš operacinių tyrimų bei veiksmų planas, kurio svarbu laikytis.

Kelios bendros pasiruošimo gairės, prieš Bichat operaciją:

  • Tinkslinga susiplanuoti odontologo konsultaciją dėl dantų ir burnos ertmės būklės.
  • Geriausia nevartoti aspirino, česnako, imbero, kitų kraujo krešumą veikiančių vaistų 7 dienas prieš operaciją.
  • Laikytis burnos higienos principų.

Kiekvienas atvejis yra individualus, tad šie ir kiti papildomi aktualūs pasiruošimo operacijai aspektai aptariami kiekvienu atveju atskirai, individualios konsultacijos su plastinės chirurgijos gydytoju metu.

Pooperacinis laikotarpis

Bichat riebalų šalinimas nepalieka randų, nevargina mėlynės. Operacijos rezultatas matomas po audinių sugijimo ir persitvarkymo, maždaug po 2–3 mėn. Pradiniame etape veidas būna patinęs apie 6–10 dienų, kaip po dantų pašalinimo procedūros. Siūlai tirpstantys, bet juos daugeliu atvejų galima pašalinti po 14 dienų. Parą po operacijos svarbu vengti įtampos veido srityje, ryškių mimikų judesnių, dažno kramtymo ar kalbėjimo.

Pooperacinis periodas nėra vertinamas kaip sudėtingas, tačiau norint išvengti komplikacijų reikėtų pasisaugoti ir kelias dienas praleisti ramiau, o apie 1–2 savaites vengti didesnio fizinio krūvio. Taip pat, apie savaitę vengti kieto, karšto, aštraus maisto, o po valgio pagal gydytojo sudarytus pooperacinio plano žingsnius skalauti burną aptartu dezinfekciniu tirpalu.

Operacinė rizika

Kaip ir kitos chirurginės intervencijos, skruostų riebalų šalinimas gali turėti nepageidaujamą poveikį. Tai pooperacinis kraujavimas, infekcija, skausmas, operacinių siūlų nelaikymas, randėjimas, veido asimetrija. Šios komplikacijos yra retos, dažniausiai pasitaiko tinkamai nesilaikant pooperacinio režimo, higienos.

Rezultatai

Galutinis rezultatas matomas praėjus maždaug 2–3 mėnesiams. Išryškėjusi žandikaulio linija, smulkesnė bei ovalesnė veido forma – Bichat riebalų šalinimas leidžia džiaugtis lieknesniu ir išraiškingesniu, dažniausiai ir jaunatviškesniu veidu. Operacijos efektas yra ilgalaikis.

„SV plastinės chirurgijos centre“ dirba kvalifikuoti chirurgijos specialistai, kurie deda maksimalias pastangas tiek sklandžios procedūros eigos, tiek efektyvaus rezultato užtikrinimui. Patyrę ir platų žinių bagažą sukaupę srities ekspertai individualios konsultacijos metu atsako į visus rūpimus klausimus ir padeda rasti lūkesčius atliepiantį sprendimą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up