Nosies formos korekcija

Šios operacijos tikslas – pašalinti įgimtas ar po traumų įgytas nosies deformacijas, pašalinti diskomfortą keliančius defektus, užtikrinti nosies ir veido harmoniją. „Gražus veidas yra nebyli rekomendacija“ –  F. Bekonas.

Veidas yra savotiška vizitinė žmogaus kortelė. Nosis – centrinė ir labiausiai atsikišusi veido dalis. Jos forma gali labai keisti žmogaus veido išraišką, pvz.: pakumpusi nosis visada sendins, lengvai riesta – jaunins ir žvalins, o potrauminė suteiks agresyvumo atspalvį. Būtent nosies korekcija padeda suformuoti pageidaujamą įspūdį.

Prieš operaciją

Prieš operaciją būtina konsultacija. Jos metu:

  • atliekama bendroji paciento nosies ir veido analizė,
  • įvertinama profilio bei nosies galo deformacija,
  • ištiriama, ar nėra nosies ašies iškrypimo,
  • įvertinamas nosies plotis,
  • išanalizuojami nosies ir lūpų, nosies ir kaktos kampai.

Tam, kad nosies plastinė operacija džiugintų optimaliu rezultatu, labai svarbus vienodas paciento ir chirurgo supratimas apie galimybes. Dėl to konsultacijos metu taip pat atliekamos skaitmeninės fotografijos ir kompiuterinis tikėtinų operacijos rezultatų modeliavimas, įvertinama kvėpavimo anamnezė, atliekama nosies landų apžiūra.

Operacija

Rinoplastika (nosies korekcija) atliekama per vidinės nosies gleivinės pjūvius (1 pav.). Esant sudėtingesniems atvejams, papildomai atliekamas nosies pertvarėlės pjūvis (2 pav.). Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies viršūnė arba kremzlinė ir kaulinė nosies nugarėlės deformacija, jei reikia – ir nosies ašies iškrypimas.

Baigiant operaciją užsiuvami pjūviai ir uždedamas specialus nosies įtvaras, pleistras, kurie palaiko norimą nosies formą, kol suauga kaulas.

1 pav.

Nosies-formos-korekcija-1-1030x733

2 pav.

Nosies-formos-korekcija-2-1030x733
Nosies-formos-korekcija-3-1030x733
Nosies-formos-korekcija-4-1030x733
Nosies-formos-korekcija-5-733x1030

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, nosies plastinė operacija gali pasižymėti nepageidaujamu šalutiniu poveikiu. Dažniausiai pasitaiko:

  • neigiama reakcija į anesteziją,
  • akių sudirgimas,
  • pooperacinis skausmas,
  • žaizdos infekcija.

Galimas komplikacijas ar kitas nepageidaujamas reakcijas visuomet galite aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.

Pooperacinis laikotarpis:

Nosies korekcija – procedūra, po kurios gyjama gana greitai. Įprastai gijimas tęsiasi keletą savaičių, bet specialus nosies įtvaras nuimamas po savaitės.

Kraujosruvos išlieka apie 2 savaites, o tinimas nuslūgsta kiek vėliau.

Nosies traumavimo reikėtų vengti 3–4 mėnesius, tačiau fizinis aktyvumas galimas jau 2–3 savaitę po operacijos. Išorinių randų po operacijos nelieka.

Rezultatai:

Pokyčiai, kuriuos lemia nosies plastinė operacija, pastebimi iškart, kai dingsta patinimas ir nuimamas specialus įtvaras. Galutinis estetinis rezultatas matomas tik operuotai vietai visiškai sugijus (nuo 1 iki 1,5 metų). Operacijos efektas – ilgalaikis.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up