Nosies formos korekcija

Šios operacijos tikslas – pašalinti įgimtas ar po traumų įgytas nosies deformacijas, diskomfortą keliančius defektus ir užtikrinti nosies bei veido harmoniją. „Gražus veidas yra nebyli rekomendacija“ – F. Bekonas.

Veidas yra savotiška vizitinė žmogaus kortelė. Nosis – centrinė ir labiausiai atsikišusi veido dalis. Jos forma gali labai keisti žmogaus veido išraišką, pvz.: pakumpusi nosis sendins, lengvai riesta – jaunins ir žvalins, o potrauminė suteiks agresyvumo atspalvį. Būtent nosies korekcija padeda suformuoti pageidaujamą įspūdį.

Nosies plastinė operacija (rinoplastika) – kas tai ir kada atliekama?

Rinoplastika, paprastai žinoma kaip nosies plastinė operacija arba nosies formos korekcija, yra chirurginė procedūra, atliekama norint pakeisti ar rekonstruoti nosį dėl estetinių priežasčių. Ji gali išspręsti įvairias problemas, susijusias su nosies išvaizda ir struktūra, taip pat pagerinti jos funkcionalumą, jei kartu atliekama nosies pertvaros korekcija (septoplastika).

Nosies plastika gali būti atliekama šiais atvejais:

 • Turint kreivą, asimetrišką nosį. Jei asmuo yra nepatenkintas savo nosies forma ir dydžiu, turi asimetriškas ir dideles šnerves ar aiškiai matomą kuprelę, jam gali būti atliekama rinoplastika.
 • Patyrus nosies traumas. Patyrus nosies traumas, kurios sukelia diskomfortą ir dėl jų nosis atrodo neestetiškai, nosies plastinė operacija gali padėti išspręsti šias problemas.
 • Turint kvėpavimo sutrikimų. Jei pacientas skundžiasi užsikimšusiais kvėpavimo takais, rinoplastikos metu jam gali būti koreguojama nosies pertvara (atliekama septoplastika).
 • Esant poreikiui koreguoti jau operuotą nosį. Jaučiant nepasitenkinimą pirminės nosies plastinės operacijos rezultatais arba atsiradus komplikacijoms, atliekama antrinė rinoplastika.

Turėkite omenyje, kad labai svarbu sprendimą dėl nosies korekcijos priimti tik pasikonsultavus su kvalifikuotu ir patyrusiu plastikos chirurgu. Specialistas profesionaliai įvertins Jūsų tikslus, ligos istoriją ir fizines savybes, kad nustatytų tinkamiausią procedūros metodą.

Nosies plastikos eiga

Nosies plastinė operacija susideda iš kelių etapų. Pakalbėkime plačiau apie kiekvieną iš jų.

Prieš nosies operaciją

Konsultacijos su chirurgu metu:

 • atliekama bendroji paciento nosies ir veido analizė,
 • įvertinama profilio bei nosies galo deformacija,
 • ištiriama, ar nėra nosies ašies iškrypimo,
 • įvertinamas nosies plotis,
 • išanalizuojami nosies ir lūpų, nosies ir kaktos kampai.

Tam, kad nosies plastinė operacija džiugintų optimaliu rezultatu, labai svarbus vienodas paciento ir chirurgo supratimas apie šios procedūros galimybes. Todėl konsultacijos metu taip pat atliekamos skaitmeninės fotografijos ir kompiuterinis tikėtinų operacijos rezultatų modeliavimas, įvertinama kvėpavimo anamnezė, atliekama nosies landų apžiūra.

Bent keletą mėnesių prieš nosies korekciją ir po jos geriausia atsisakyti tabako gaminių bei alkoholio, nes jie gali sukelti kraujo krešėjimo problemų operacijos metu.

Operacija

Nosies plastinė operacija paprastai trunka 30–60 minučių, jos metu taikoma bendroji nejautra.

Nosies korekcija atliekama per vidinės nosies gleivinės pjūvius (1 pav.). Esant sudėtingesniems atvejams, papildomai atliekamas nosies pertvarėlės pjūvis (2 pav.). Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies viršūnė arba kremzlinė ir kaulinė nosies nugarėlės deformacija, jei reikia – ir nosies ašies iškrypimas.

Baigiant operaciją užsiuvami pjūviai ir uždedamas specialus nosies įtvaras, pleistras, kurie palaiko norimą nosies formą, kol suauga kaulas. Į nosies landą dedami tamponai, kurie pašalinami po maždaug 24 valandų.

1 pav.

Nosies-formos-korekcija-1-1030x733

2 pav.

Nosies-formos-korekcija-2-1030x733
Nosies-formos-korekcija-3-1030x733
Nosies-formos-korekcija-4-1030x733
Nosies-formos-korekcija-5-733x1030

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, nosies plastinė operacija gali pasižymėti nepageidaujamu šalutiniu poveikiu, tokiu kaip:

 • neigiama reakcija į anesteziją,
 • akių sudirgimas,
 • pooperacinis skausmas,
 • žaizdos infekcija.

Galimas komplikacijas ar kitas nepageidaujamas reakcijas visuomet galite aptarti su plastikos chirurgu konsultacijos metu.

Pooperacinis laikotarpis

Pooperaciniu laikotarpiu svarbu:

 • Jei atliekama pilna nosies plastika, 10–14 dienų po operacijos nešioti įtvarą.
 • Apie 2 savaites vengti dulkėtų patalpų ir vietų, kuriose yra rūkoma.
 • Po operacijos maždaug mėnesį nepūsti nosies, taip pat vengti fizinio krūvio, kad nepakiltų kraujo spaudimas ir neprasidėtų kraujavimas.
 • 2–3 mėnesius po operacijos nenešioti akinių, kadangi nevisiškai sugiję kaulai gali pasislinkti ir deformuoti nosies formą.
 • Mažiausiai 2–3 mėnesius vengti intensyvaus sporto, pirčių ir baseinų.
 • Maždaug porą mėnesių po nosies operacijos vengti tiesioginių saulės spindulių, kadangi UV spinduliai neigiamai veikia randų gijimą.

Kraujosruvos išlieka apie 2 savaites po operacijos, o tinimas nuslūgsta kiek vėliau. 1–2 savaites iš nosies gali tekėti kraujo spalvos išskyros. Pasunkėjęs kvėpavimas gali tęstis 3–4 savaites. Išorinių randų po nosies operacijos nelieka.

Nosis po korekcijos sugyja per 3–4 mėnesius, tačiau galutinį rezultatą pamatysite po metų, nes dėl randėjimo ypatybių nosies forma kinta kas mėnesį.

Nosies priežiūra po operacijos:

 • Antrą dieną po operacijos pradedama plauti nosį jūros vandeniu ir lašinti specialius lašiukus gleivinei drėkinti.
 • Pirmomis dienomis tikslinga naudoti šaltus kompresus ant kaktos, kad būtų kuo mažiau mėlynių ir patinimų.
 • Gulint geriausia galvą laikyti šiek tiek aukščiau širdies lygio.

Išsamias įžvalgas, kaip elgtis po nosies operacijos, Jums suteiks plastikos chirurgas.

Rezultatai

Pokyčiai, kuriuos lemia nosies plastinė operacija, pastebimi iškart, kai dingsta patinimas ir nuimamas specialus įtvaras. Galutinis estetinis rezultatas matomas tik operuotai vietai visiškai sugijus (po 1 iki 1,5 metų). Operacijos efektas – ilgalaikis.

Nosies operacijų tipai

Nosies operacijos gali būti skirtingų tipų. Rinoplastika – vienas iš jų. Be to, net ir ji pati gali būti atliekama skirtingais tikslais. Taigi toliau trumpai aptariame pagrindinius nosies operacijų ir pačios rinoplastikos tipus.

Nosies pertvaros operacija

Nosies pertvaros operacija, taip pat žinoma kaip septoplastika, yra chirurginė procedūra, skirta pašalinti nosies pertvaros nukrypimus ar anomalijas. Ši procedūra visų pirma atliekama siekiant išspręsti funkcines problemas, kurios trukdo tinkamam oro srautui ir kvėpavimui. Iškrypusi nosies pertvara gali atsirasti dėl traumų, įgimtų veiksnių arba laipsniško poslinkio laikui bėgant, dėl ko gali atsirasti diskomfortas, knarkimas, miego apnėja ir pasunkėti kvėpavimas per nosį.

Nosies kriauklių operacija

Nosies kriauklių operacija, kitaip vadinama konchoplastika, yra chirurginė procedūra, kurios metu sumažinamos padidėjusios nosies kriauklės. Ši operacija taikoma esant pasunkėjusiam kvėpavimui per nosį, lėtiniams nosies ertmės uždegimams (rinitams).

Nosies galiuko korekcija

Nosies galiuko korekcija – nosies plastinė operacija, priskiriama rinoplastikai. Jos metu galima koreguoti nosies galo dydį, formą, šnerves, taip pat po traumos įgytus nosies galiuko defektus. Šios procedūros metu nekeičiama nosies struktūra, koreguojamas tik kremzlinis audinys (apatinė nosies dalis).

Nosies mažinimo operacija

Nosies mažinimo operacija taip pat priskiriama rinoplastikai. Šios chirurginės procedūros metu pagrindinis dėmesys skiriamas nosies dydžio ir formos keitimui, siekiant sukurti labiau subalansuotą ir proporcingą veido profilį. Nosies mažinimo operaciją dažniausiai renkasi asmenys, jaučiantys nepasitenkinimą dėl per didelės nosies, dominuojančios kitų veido dalių atžvilgiu.

Nosies siaurinimo operacija

Nosies siaurinimo operacija – specializuota procedūra, skirta šnervių arba apatinės nosies dalies pločiui pakoreguoti. Šio tipo rinoplastiką dažniausiai pasirenka asmenys, kurie mano, kad jų šnervės yra pernelyg plačios arba išsiplėtusios. Operaciją atliekantis plastikos chirurgas taiko kruopščius metodus, kad tiksliai pakeistų šnervių dydį ir formą, išlaikant bendrą nosies balansą.

Nosies kuprelės operacija

Nosies kuprelės operacija – dar viena rinoplastikai priskiriama procedūra, kurios tikslas yra pašalinti ryškų nosies tilto iškilimą. Jis gali lemti netolygią nosies išvaizdą, ypač iš profilio. Operacijos metu kvalifikuotas plastikos chirurgas subtiliai pašalina arba pertvarko kaulų ir kremzlių perteklių, dėl kurio susidaro kuprelė, ir taip sukuria estetišką nosies profilį.

Daugiau apie Jus dominančią nosies operaciją galite sužinoti plastinės chirurgijos centre, konsultacijos su savo srities specialistu metu.

Nosies operacijos kaina

Normalu, jog svarstant nosies plastiką, kaina yra svarbus pasirinkimo kriterijus. „SV plastinės chirurgijos centre“ atliekamų nosies korekcijų kainas galite rasti šio puslapio viršuje esančiame laukelyje.

Nuo ko priklauso plastinės nosies operacijos kaina?

Viena nosies operacija kaina gali skirtis nuo kitos dėl įvairių veiksnių. Toliau pateikiame pagrindinius iš jų:

 • Chirurgo patirtis ir reputacija. Didelę patirtį ir reputaciją turinčių plastikos chirurgų, kurie specializuojasi rinoplastikos srityje, paslaugos paprastai būna brangesnės dėl turimos patirties ir sėkmingų rezultatų.
 • Plastinės chirurgijos centro vieta. Paprastai procedūros, atliekamos miestuose arba vietovėse, kuriose gyvenimo lygis yra aukštesnis, būna brangesnės.
 • Rinoplastikos tipas ir apimtis. Nesudėtingi kosmetiniai pakeitimai gali kainuoti mažiau, palyginti su sudėtingomis funkcinėmis ar pakartotinėmis operacijomis, kurioms reikia sudėtingų chirurginių metodų.
 • Anestezija. Operacijos metu naudojamos anestezijos tipas (vietinė ar bendroji) taip pat turi įtakos kainai. Bendroji anestezija paprastai yra brangesnė.
 • Priešoperaciniai tyrimai ir konsultacijos. Bendrą operacijos kainą gali lemti ir medicininiai tyrimai, konsultacijos bei įvertinimai, kurie yra atliekami prieš operaciją.
 • Papildomos procedūros. Jei nosies plastika derinama su kitomis procedūromis, pavyzdžiui, septoplastika, bendra kaina bus didesnė.
 • Pooperacinė priežiūra. Tolesni vizitai, vaistai ir bet kokie būtini pakeitimai gali padidinti bendrą plastinės nosies operacijos kainą.
 • Chirurginė technika. Procedūros kainai įtakos turės ir pasirinktas chirurginis metodas, taip pat nosies formavimo būdai.

Svarbu pasikonsultuoti su kvalifikuotu plastikos chirurgu, norint sužinoti tikslią Jums reikalingos nosies operacijos kainą. Be to, nepamirškite, kad laikui bėgant kainos gali keistis, todėl geriausia tiesiogiai teirautis specialistų, kad gautumėte naujausią informaciją.

DUK

1. Kas yra laikomas geru kandidatu nosies plastikai?

Gerais kandidatais šiai operacijai laikomi asmenys, kurie jaučia nepasitenkinimą savo nosies išvaizda, yra sveiki ir turi realius lūkesčius dėl rezultatų.

2. Ar po nosies korekcijos liks randų?

Atliekant vidinius pjūvius, randai lieka šnervių viduje, todėl jie visiškai nematomi. Atviri pjūviai gali palikti nedidelį randelį nosies šulelio (kolumelos) srityje, t. y. dalyje tarp šnervių. Tačiau paprastai jis laikui bėgant išnyksta ir tampa vos pastebimas.

3. Ar plastinė nosies operacija skausminga?

Procedūros metu taikoma bendroji nejautra, todėl pacientas nejaučia jokio skausmo. Po operacijos dažnai patiriamas tam tikras diskomfortas, patinimas, tačiau šie simptomai yra suvaldomi, naudojant paskirtus vaistus nuo skausmo ir taikant tinkamą priežiūrą.

4. Kiek laiko išlieka nosies plastikos rezultatai?

Rinoplastikos rezultatai paprastai išlieka visam laikui.

5. Ar galima derinti rinoplastiką su kitomis procedūromis?

Taip, nosies plastika gali būti derinama su kitomis operacijomis, tokiomis kaip septoplastika, tačiau svarbu šią galimybę aptarti su plastikos chirurgu.

6. Ar galiu pamatyti galimus rezultatus prieš operaciją?

Taip. Mūsų plastikos chirurgai naudoja kompiuteriu sukurtus vaizdus, ​​kad padėtų Jums geriau įsivaizduoti būsimus rezultatus. Tačiau svarbu atsiminti, kad individualūs operacijos rezultatai gali skirtis.

7. Kaip išsirinkti kvalifikuotą plastikos chirurgą?

Kvalifikuoto plastikos chirurgo pasirinkimas nosies korekcijai atlikti – labai svarbus žingsnis, siekiant norimų rezultatų ir užtikrinant operacijos saugumą. Ieškokite sertifikuotų plastikos chirurgų, kurie specializuojasi rinoplastikos srityje ir yra pasiekę sėkmingų rezultatų. Įvertinkite jų patirtį, išsilavinimą ir reputaciją peržiūrėdami nuotraukas prieš ir po operacijos, pacientų atsiliepimus.

Konsultacijos metu įvertinkite specialisto bendravimo įgūdžius: kvalifikuotas chirurgas turėtų būti dėmesingas Jūsų tikslams, išsamiai atsakyti į rūpimus klausimus ir pateikti realius rezultatus. Taip pat įsitikinkite, kad chirurgas dirba akredituotose įstaigose.

Ieškokite specialisto, pasižyminčio geru skoniu, nes norint pasiekti natūraliai atrodančius rezultatus, nosies korekcijos operacijai reikia tiek chirurginės patirties, tiek estetinio suvokimo. Galiausiai kvalifikuotą plastikos chirurgą reikėtų rinktis remiantis išsamiu jo kompetencijos įvertinimu, pacientų pasitenkinimu ir Jūsų individualių tikslų bei pageidavimų atitikimu.

8. Nuo kokio amžiaus galima atlikti nosies plastiką?

Nosies korekciją geriausia atlikti ne jaunesniems nei 19–20 metų asmenims.

Nepilnamečių nosys nėra visiškai susiformavusios ir yra nemaža deformacijos rizika. Vyresnio amžiaus žmonėms nosies operacijos taip pat ganėtinai rizikingos, kadangi jų oda yra praradusi elastingumą ir atsiranda rizika, kad, pavyzdžiui, atliekant nosies mažinimo operaciją, liks odos perteklius, kuris nesusitrauks ir nosis deformuosis.

Žinoma, ne viskas priklauso nuo tikrojo biologinio amžiaus. Svarbiausia – vertinti konkrečią žmogaus situacija ir odos elastingumą.

9. Kiek laiko po operacijos būna nejautrus nosies galiukas?

Nosies galiukas po operacijos būna nejautrus apie pusę metų. Per šį laikotarpį paprastai atauga naujos nervų šakelės ir nosies galiukas vėl tampa jautrus.

10. Per kiek laiko sugrįžta normalus kvėpavimas?

Dėl paburkusios gleivinės pirmąsias savaites po operacijos kvėpuoti būna sunkiau. Vieniems normalus kvėpavimas sugrįžta per kelias savaites, kitiems – per kelis mėnesius.

11. Ar galima išvengti mėlynių po operacijos? Ką daryti, kad jos greičiau pranyktų?

Dėl itin purių paakiuose esančių minkštųjų audinių mėlynės ten atsiranda labai lengvai. Norint, kad mėlynių būtų kuo mažiau, geriausia dvi savaites iki nosies operacijos negerti aspirino ar kitų kraują skystinančių vaistų, vengti česnako ir imbiero, nes jie taip pat skystina kraują. Stengtis nevartoti vitaminų ir maisto papildų. Mėlynėms gydyti patariama vartoti homeopatinius medikamentus, kurie gali pagreitinti gijimą.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up