Nosies formos korekcija

Šios operacijos tikslas – pašalinti įgimtas ar po traumų įgytas nosies deformacijas, norint pašalinti diskomfortą keliančius defektus, užtikrinti nosies ir veido harmoniją… “Gražus veidas yra nebyli rekomendacija” –  F.Bekonas.

 Veidas yra savotiška vizitinė žmogaus kortelė, o nosis yra centrinė ir labiausiai atsikišusi veido dalis. Nosies forma gali labai keisti žmogaus veido išraišką, pvz.: pakumpusi nosis visada sendins, lengvai riesta – jaunins ir žvalins, potrauminė nosis – įneš agresyvumo atspalvį.

Prieš operaciją

Konsultacijos metu yra atliekama bendroji paciento nosies ir veido analizė. Įvertinama profilio bei nosies galo deformacija, ištiriama ar nėra nosies ašies iškrypimo, įvertinamas nosies plotis, išanalizuojami nosies – lūpų ir nosies – kaktos kampai.

Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Konsultacijos metu atliekamos skaitmeninės fotografijos ir kompiuterinis tikėtinų operacijos rezultatų modeliavimas, įvertinama kvėpavimo anamnezė, atliekama nosies landų apžiūra.

Operacija

Rinoplastika. Operacija atliekama per vidinės nosies gleivinės pjūvius (1 pav.), esant sudėtingesniems atvejams, papildomai atliekamas nosies pertvarėlės pjūvis (2 pav.). Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies viršūnė arba kremzlinė – kaulinė nosies nugarėlės deformacija, jei reikia ir nosies ašies iškrypimas.

Baigiant operaciją užsiuvami pjūviai ir uždedamas specialus nosies įtvaras bei pleistras, kurie palaiko norimą nosies formą, kol suauga kaulas.

1 pav.

Nosies-formos-korekcija-1-1030x733

2 pav.

Nosies-formos-korekcija-2-1030x733
Nosies-formos-korekcija-3-1030x733
Nosies-formos-korekcija-4-1030x733
Nosies-formos-korekcija-5-733x1030

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, nosies formos korekcija gali turėti nepagaidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, pooperacinis skausmas, žaizdos infekcija. Galimas komplikacijas ar kitas nepageidaujamas reakcijas galite aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.

POOPERACINIS LAIKOTARPIS:

  • Įprastai gijimas tęsiasi keletą savaičių, bet specialus nosies įtvaras nuimamas po savaitės.
  •  Kraujosrūvos išlieka apie 2 savaites, tinimas kiek ilgiau.
  • Nosies traumavimo reiktų vengti 3 – 4 mėnesius, tačiau fizinis aktyvumas galimas jau 2- 3 savaitę po operacijos.
  • Išorinių randų po operacijos nelieka.

Rezultatai:

Pokyčiai po atliktos operacijos matomi iš karto dingus patinimui ir nuėmus specialų nosies įtvarą. Galutinis estetinis rezultatas matomas tik pasibaigus gijimui (nuo 1 iki 1,5 metų).  Operacijos efektas ilgalaikis.

 

Svajojate apie tobulesnį kūną?

Registruotis konsultacijai

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up