Krūtų implantų keitimas

Krūtys laikomos vienu iš moteriškumo simbolių. Deja, ne visos moterys gali džiaugtis savo figūra, todėl dažnai krūtų forma patobulinama implantais ir kitais chirurginiais metodais. Vis dėlto krūtų implantus daugiau nei 10 metų turinčioms moterims svarbu apsilankyti pas specialistus ir įvertinti implanto būklę bei aplinkinius audinius. Implantai – svetimkūniai, kurie dėvisi, apauga organizmo audiniais, keičiančiais implantų išorines savybes, formą, todėl juos reikia tinkamai prižiūrėti.

PRIEŽASTYS, KODĖL REIKIA KEISTI IMPLANTUS

  • Baigėsi implanto dėvėjimo laikas (kalbant apie senos kartos implantus, šiuolaikiniams implantams dažniausiai suteikiama viso gyvenimo garantija).
  • Pakito krūties formos, atsirado ryškių implanto dislokacijų (gali pasireikšti po nėštumo, maitinimo krūtimi laikotarpio, krūtų ligų ir kt.).
  • Implantas įplyšo.
  • Susiformavo implanto kapsulės kontraktūra, dėl kurios krūtis įgavo kietą ir nenatūralią formą, atsirado skausmingumas.
  • Susidarė lėtinė seroma (susikaupė skysčių aplink implantą ir kapsulę).

 GAIMOS PJŪVIO ATLIKIMO VIETOSG 

Krūtų implanto keitimui dažniausiai naudojamas tas pats pjūvis, pro kurį anksčiau buvo įdėtas implantas (po krūtimi, aplink spenelį). Tam tikrais atvejais, šalinant pakitusią kapsulę, pjūvį reikia prailginti. Tai aptariama su paciente prieš operacinį gydymą. Kartais atliekama kombinuota operacija – krūtų pakėlimas ir augmentacija implantais (implantų keitimas). Tokiu atveju gali atsirasti papildomų randų (aplink areolę, vertikalūs, po krūtimi).

 GALIMI NAUJO IMPLANTO ĮDĖJIMO BŪDAI 

  • Po krūtinės raumenimi, kuris yra tarp krūties liaukos ir krūtinės ląstos.
  • Po krūties liauka virš krūtinės raumens.
  • Dalinai po krūtinės raumenimi atpalaiduojant ir krūties audinius (vadinamasis „dual pole“ metodas)

OPERACIJOS SUDĖTINGUMAS

Jei pacientė į plastinės chirurgijos specialistą kreipiasi laiku, planinė implanto keitimo operacija nėra sudėtinga, panaši į pirminę didinimo operaciją. Pradelsus ir atsiradus problemų, situacija komplikuojasi Jei tenka papildomai šalinti pakitusią kapsulę, kelti krūties audinius, operacijos laikas pailgėja, sudėtingesnis ir pats operacinis gydymas. Moteris po operacijos turi ilgiau laiko praleisti klinikoje, gali prasidėti pooperacinis kraujavimas. Dėl šios priežasties rekomenduojama nelaukti ir periodiškai tikrintis.

OPERACINĖ RIZIKA

Dažniausiai, atliekant krūtų implantų keitimo operaciją, išlieka nedidelė komplikacijų rizika. Kaip ir po kiekvienos intervencijos, gali atsirasti nepageidaujama reakcija į anesteziją, infekcija, kraujavimas, žaizdų gijimo prailgėjimas, pasikeisti arba sumažėti krūtų jautrumas, gali keistis pooperacinių randų pobūdis. 

Jei anksčiau implantas buvo plyšęs, o silikono gelis pasiekė aplinkinius audinius, gali kilti keblumų pašalinant visą turinį. Randas gali būti  ilgesnis, nei pirmą kartą operuojant ir dedant implantus.

POOPERACINIS LAIKOTARPIS 

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, ji trunka 1–2 valandas. Jei pacientė atlikus operaciją jaučiasi gerai, namo išleidžiama  jau kitą dieną po chirurginio gydymo.

Įprastai į darbą galima sugrįžti praėjus savaitei po operacijos, fizinio aktyvumo apribojimų reikėtų laikytis apie mėnesį. Tikslinga specifinė kompresinė terapija liemenėle, siekiant palaikyti ir formuoti atkurtą krūtų formą. Randams gydyti ir minkštinti rekomenduojamos specialios priemonės.

REZULTATAI

Pokyčiai matomi iškart po operacijos – krūtys vėl tampa jaunatviškos, standžios formos. Galutinis operacijos rezultatas išryškėja praėjus 3–4 mėnesiams. Šios procedūros rezultatas yra ilgalaikis, tačiau kūno svorio pokyčiai, taip pat susiję ir su amžiumi, nėštumas gali turėti įtakos krūtų formai.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up