Veido patempimas (pakėlimas)

„Visų įdomiausias mums paviršius žemėje – žmogaus veidas” (G.K. Lichtenbergas)

Veido patempimas (angl. facelift) yra atliekamas, siekiant pašalinti ryškius amžinius pokyčius, matomus veide ir kakle.

Plastinės chirurgijos požiūriu veidas skirstomas į tris dalis: viršutinę, vidurinę ir apatinę. Apie trisdešimtuosius gyvenimo metus atsiranda raukšlių aplink akis, žemyn ima svirti išoriniai antakių kampai, atsiranda odos perteklius viršutiniuose vokuose. Žmonėms, kurie dažnai raukosi, atsiranda gilių vertikalių raukšlių tarp akių, nusvyra antakių kraštai, atsiranda pavargusio ir pikto veido išraiška. Apie keturiasdešimtuosius metus keičiasi ir vidurinioji veido dalis: skruostų forma darosi plokštesnė, gilėja nosies ir lūpų raukšlės. Apie penkiasdešimtuosius metus pažandėje formuojasi pasmakrio ir kaklo raukšlės.

Kiekvienam pacientui veido senėjimo požymiai vystosi individualiai. Todėl veido patempimas gali būti skirtingas: vienam žmogui reikia pakelti sukritusius skruostus ir spręsti maliarinių maišelių problemą, kitam – koreguoti apatinės veido dalies ir kaklo „pasmukimą“.

Veido pakėlimo technika

Veido pakėlimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje, tipiniu veido pakėlimo odos pjūviu, kuris atliekamas plaukuose ir natūraliose odos raukšlėse. Operacijos metu patempiama ne tik veido oda, tačiau ir gilesni sluoksniai: paodė, raiščiai ir raumenys. Įprastai operacijos metu patempiami skruostai, koreguojama pažandės linija ir kaklo raukšlės (operacija gali būti kombinuojama kartu su kaklo plastika taip pat viršutinės lūpos pakėlimu (liplift)).

Esant ryškiai poakinės linijos deformacijai, skruostų sukritimui bei lūpų kampų nusileidimui papildomai naudojama pažangi endoskopinė technika.

Audinių tempimo vektoriai

Veido-patempimas-11-1030x733

Odos pjūvio tempimo vektoriai

Veido-patempimas-21-733x1030

Pooperacinio rando vieta

Veido-patempimas-31-1030x733

Veido dalių proporcijos prieš ir po veido pakėlimo

Veido-patempimas-41-1030x733

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, veido patempimas gali turėti nepageidaujamą poveikį. Tai gali būti neigiama reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, žaizdos infekcija, kraujavimas, randų hipertrofija. Galimos komplikacijos ir šalutinis poveikis aptariamas su plastikos chirurgu konsultacijos metu.

Pooperacinis laikotarpis

Gijimo procesas gali varijuoti atsižvelgiant į paciento fiziologiją ir kitus aspektus, tačiau paprastai į darbą pacientai grįžta jau po 3–4 savaičių, o veidas galutinai įgauna norimą formą maždaug per pusę metų.

Rezultatai

Ši operacija gerokai pristabdo senėjimo procesą. Pacientai gali džiaugtis lygesne ir stangresne veido oda, atjaunėjusia išvaizda. Veido pakėlimo efektas vidutiniškai trunka nuo 7 iki 12 metų, tačiau tai nemaža dalimi priklauso ir nuo pacientų gyvenimo būdo.

Veido patempimas – tai procedūra, galinti sugrąžinti pasitikėjimą savimi. Žmogaus veidas neabejotinai yra vienas pagrindinių amžiaus atspindžių, todėl jo patempimas tarsi atsuks laiką atgal. Turite klausimų apie veido patempimo operaciją? Patyrę plastikos chirurgai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up