Riebalų nusiurbimas

Riebalų nusiurbimas (arba liposakcija)– tai estetinės chirurgijos procedūra, padedanti suformuoti patrauklų kūno kontūrą.

Poodiniai riebalai dažniausiai nusiurbiami nuo tų vietų, kuriose jų perteklius deformuoja kūno kontūrą. Taip pat pašalinami ir riebalai, kurių nepadeda panaikinti dietos ir fizinis aktyvumas.

Nusiurbiamų riebalų kiekis nėra didelis (jis svyruoja nuo 200 iki 2000 ml), tačiau to užtenka norint pakoreguoti figūrą. Dažniausiai perteklinis audinys šalinamas nuo pasmakrės, kaklo, žastų, pilvo, sėdmenų ir šlaunų šoninių gumburų.

Galutiniam operacijos rezultatui nemažą įtaką turi ir paciento odos elastingumas bei standumas.

 

Operacija

Liposakcija gali būti atliekamas naudojant vietinę arba bendrinę anesteziją. Pirmuoju atveju riebalai išsiurbiami tik nedideliuose plotuose.

Perteklinio audinio pašalinimui naudojamos kiuretės – įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai nerūdijančio plieno vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis. Jos sujungiamos su specialiu siurbliu, kuris sukuria nuo 0,6 iki 1,0 atmosferos neigiamą slėgį. Riebalai nusiurbiami atlikus mažus, apie 1 cm dydžio pjūvius. Viename plote, iš kurio šalinamos riebalų ląstelės, paprastai daromas tik vienas pjūvis.

Tam, kad būtų palaikomas tinkamas skysčių balansas organizme, procedūros metu ir po jos nuolat lašinami specialūs tirpalai.

Nusiurbus riebalus pjūviai arba sukabinami dygsniais, arba paliekami neužsiūti. Tai priklauso nuo chirurgo pasirinkimo. Antruoju atveju gali susidaryti mažiau kraujosruvų, ne taip tinti audiniai.

Riebalu nusiurbimas
Riebalu nusiurbimas

Operacinė rizika

Liposakcija yra intervencinė procedūra, tad po jos gali pasireikšti tam tikri šalutiniai efektai: kraujosruvos, tinimas, kiti nemalonūs pojūčiai (tempimo jausmas, skysčių kaupimasis ir pan.).

Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.

 

Pooperacinis režimas

Kūno vietos, kurioje buvo atliekama procedūra, tonusui palaikyti, žaizdų gijimui palengvinti naudojami spaudžiamieji tvarsčiai: bintavimas elastiniu bintu, specialios spaudžiančios kelnės, korsetai. Juos patariama nešioti 3–6 savaites. Nusiurbtoje kūno dalyje 4–6 savaites gali būti kraujosruvų, taip pat sumažėti odos jautrumas. Dažniausi tai išnyksta po anksčiau minėto laikotarpio.

Atsigavimas po procedūros labai individualus. Jis priklauso ir nuo operacijos apimties (pašalinto riebalinio audinio kiekio ir kūno vietos, kurioje atlikta liposakcija, ploto).

 

Rezultatai

Liposakcija yra itin populiari procedūra, nes ją atlikus iš karto matomas rezultatas. Iš pradžių matoma šiek tiek kraujosruvų, tačiau po 1–2 savaičių jos dažniausiai išnyksta, o pabrinkimas atslūgsta. Pilnai kūno kontūras susiformuoja maždaug po 3–4 mėnesių. Tam, kad dailios kūno formos išliktų ilgai, rekomenduoja taisyklingai maitintis ir mankštintis.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Kokios yra šios operacijos naudos?

Riebalų nusiurbimo operacijos metu pašalinamas perteklinis riebalinis audinys, sumažinamas kūno svoris. Tai leidžia ne tik padailinti kūno linijas, išvaizdą, psichologinę savijautą, bet ir sveikatą. Todėl nieko keisto, kad greitus rezultatus suteikiantis riebalų nusiurbimas yra viena iš pirmaujančių plastinių operacijų pasaulyje.

 

Ar šiai operacijai reikia papildomo specialaus pasiruošimo?

Dažniausiai papildomas specialus pasiruošimas nereikalingas. Tačiau privaloma atlikti nuodugnią sveikatos apžiūrą, kraujo tyrimus ir konsultuotis tiek su šeimos, ar kitais gydytojais, tiek su chirurgijos klinikos ekspertais. Svarbu pabrėžti, kad jei buvo vartojami preparatai svoriui, ar apetitui kontroliuoti, jų naudojimą prieš operaciją reikėtų sustabdyti.

 

Kiek kainuoja riebalų nusiurbimas?

Operacijos kainos SV Plastinės Chirurgijos Centre šiuo metu svyruoja nuo 1500 EUR iki 3200 EUR. Norėdami sužinoti tikslias kainas, galiojančias norimai procedūrai skaitykite daugiau viršuje, arba susisiekite su mumis šiais kontaktais: Tel.: +370 37 313308; +370 655 60629; info@svplastic.com.

Taip pat galite apsilankyti mūsų klinikoje adresu: Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva. Čia aptarsime visus rūpimus klausimus, tokius kaip kiek kainuoja riebalų nusiurbimas, atliekant jį jums, taikant kuo labiau suasmenintą gydymą ir pan.

Prieš atvykdami į fizinį mūsų centrą įsitikinkite, kad tai leidžiama remiantis šalyje galiojančiomis taisyklėmis (Karantino ir kitų neįprastų padėčių atveju).

 

Nuo kurių kūno vietų dažniausiai nusiurbiami riebalai? Ar juos galima nusiurbti nuo bet kurios vietos?

Dažniausiai liposakcija atliekama pilvo, juosmens, šlaunų, žastų, pasmakrės. Ne, liposakcijos bet kurioje vietoje atlikti negalima, tačiau tobulėjant naudojamoms technologijoms sričių, nuo kurių riebalai gali būti nusiurbiami vis daugėja.

 

Ar pooperaciniu laikotarpiu jausiu skausmą/diskomfortą?

Jei atlikta liposakcija yra didelės apimties, tuomet gijimo laikotarpiu gali pasireikšti skausmas, diskomfortas. Jo metu rekomenduojama vartoti analgetikus. Visgi, reikėtų atminti, kad po kiekvienos procedūros SV plastinės chirurgijos centro specialistai įteikia raštiškas gaires, kuriomis remiantis gijimo laikotarpis bus kuo patogesnis ir neskausmingesnis.

 

Kada galiu grįžti į darbą po atliktos operacijos?

Dauguma pacientų į darbą gali grįžti po savaitės, tačiau privalu konsultuotis su gydytoju–chirurgu, bei atidžiai stebėti savo savijautą.

 

Ar yra ribojama, kiek riebalų gali būti nusiurbta vienos operacijos metu? Ar dėl kiekio kinta kaina?

Taip, kiekis yra ribojamas. Vienos operacijos metu maksimaliai gali būti nusiurbta iki 4 litrų riebalinio audinio. Pats riebalų nusiurbimas kaina taip pat nesikeičia, priklausomai nuo nusiurbto riebalinio audinio kiekio. Tai priklauso nuo pasirinktos operacijos tipo.

 

Kaip rūpintis savo oda prieš ir po riebalų nusiurbimo?

Tam, kad riebalų nusiurbimo rezultatai būtų kuo geresni, itin svarbu tinkamai rūpintis savo oda tiek prieš operaciją, tiek po jos:

  • Vengti drastiškų dietų ir išlaikyti stabilų svorį. Prieš atliekant riebalų nusiurbimo operaciją reikia palaikyti sveiką ir stabilų svorį. Tačiau jei tuo pasigirti negalite, nesirinkite drastiškus rezultatus žadančios dietos. Geriau pradėkite laikytis subalansuotos mitybos ir reguliariai mankštintis. Tai leis ne tik pagerinti savo fizinį pasirengimą, bet ir padės greičiau atsigauti po plastinės operacijos.
  • Apsaugoti odą nuo tiesioginių saulės spindulių. UV gali turėti neigiamos įtakos odos elastingumui. Tuomet riebalų nusiurbimo operacija tampa mažiau efektyvi. Jeigu oda yra itin suglebusi, tokia procedūra gali tik dar labiau pabloginti jos išvaizdą gydymo zonoje. Todėl kurį laiką prieš riebalų nusiurbimą, rekomenduojama naudoti priemones, padedančias apsisaugoti nuo kenksmingo saulės poveikio.
  • Laikytis sveiko gyvenimo būdo. Prieš operaciją ir po jos patariama valgyti daugiau baltymų turinčio maisto, kuris gali paspartinti gijimo procesą. Taip pat labai svarbu palaikyti fizinį aktyvumą ir reguliariai mankštintis. Tai gali padėti palaikyti odos elastingumą ir pasiekti geresnius plastinės operacijos rezultatus. Kalbant apie sveiką gyvenimo būdą, svarbu paminėti ne tik fizinę, bet ir emocinę būklę. Tam, kad streso ir nerimo būtų kuo mažiau, patariama atvirai bendrauti su plastikos chirurgu ir drąsiai jam užduoti visus rūpimus klausimus.
  • Kruopščiai laikytis pooperacinės priežiūros nurodymų. Po riebalų nusiurbimo būtina atidžiai laikytis visų chirurgo nurodymų, apimančių kompresinių drabužių nešiojimą, sunkios fizinės veiklos apribojimą ir laipsnišką jos atnaujinimą. Tam, kad operacijos rezultatai būtų kuo geresni, labai svarbu skirti pakankamai laiko poilsiui. Dėl šios priežasties į darbą nereikėtų grįžti anksčiau nei rekomenduojama.

Laikantis išvardintų patarimų, tinkamai pasirūpinti savo oda prieš ir po riebalų nusiurbimo paprastai tampa žymiai lengviau.

 

Kam gali būti atliekama riebalų nusiurbimo operacija?

Idealiais kandidatais šiuo atveju laikomi žmonės, kurie yra fiziškai ir emociškai sveiki, normalaus kūno svorio, turi elastingą odą ir realius lūkesčius.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up