fbpx

Riebalų nusiurbimas

Riebalų nusiurbimas – tai estetinės chirurgijos procedūra, padedanti suformuoti patrauklų kūno kontūrą.

Poodiniai riebalai dažniausiai nusiurbiami nuo tų vietų, kuriose jų perteklius deformuoja kūno kontūrą. Taip pat pašalinami ir riebalai, kurių nepadeda panaikinti dietos ir fizinis aktyvumas.

Nusiurbiamų riebalų kiekis nėra didelis (jis svyruoja nuo 200 iki 2000 ml), tačiau to užtenka norint pakoreguoti figūrą. Dažniausiai perteklinis audinys šalinamas nuo pasmakrės, kaklo, žastų, pilvo, sėdmenų ir šlaunų šoninių gumburų.

Galutiniam operacijos rezultatui nemažą įtaką turi ir paciento odos elastingumas bei standumas.

Operacija

Riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas naudojant vietinę arba bendrinę anesteziją. Pirmuoju atveju riebalai išsiurbiami tik nedideliuose plotuose.

Perteklinio audinio pašalinimui naudojamos kiuretės – įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai nerūdijančio plieno vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis. Jos sujungiamos su specialiu siurbliu, kuris sukuria nuo 0,6 iki 1,0 atmosferos neigiamą slėgį. Riebalai nusiurbiami atlikus mažus, apie 1 cm dydžio pjūvius. Viename plote, iš kurio šalinamos riebalų ląstelės, paprastai daromas tik vienas pjūvis.

Tam, kad būtų palaikomas tinkamas skysčių balansas organizme, procedūros metu ir po jos nuolat lašinami specialūs tirpalai.

Nusiurbus riebalus pjūviai arba sukabinami dygsniais, arba paliekami neužsiūti. Tai priklauso nuo chirurgo pasirinkimo. Antruoju atveju gali susidaryti mažiau kraujosruvų, ne taip tinti audiniai.

Riebalu nusiurbimas
Riebalu nusiurbimas

Operacinė rizika

Riebalų nusiurbimas yra intervencinė procedūra, tad po jos gali pasireikšti tam tikri šalutiniai efektai: kraujosruvos, tinimas, kiti nemalonūs pojūčiai (tempimo jausmas, skysčių kaupimasis ir pan.).

Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.

Pooperacinis režimas

Nusiurbtos kūno vietos tonusui palaikyti, žaizdų gijimui palengvinti naudojami spaudžiamieji tvarsčiai: bintavimas elastiniu bintu, specialios spaudžiančios kelnės, korsetai. Juos patariama nešioti 3–6 savaites. Nusiurbtoje kūno dalyje 4–6 savaites gali būti kraujosruvų, taip pat sumažėti odos jautrumas. Dažniausi tai išnyksta po anksčiau minėto laikotarpio.

Atsigavimas po procedūros labai individualus. Jis priklauso ir nuo operacijos apimties (pašalinto riebalinio audinio kiekio ir kūno vietos, kurioje atliktas riebalų nusiurbimas, ploto).

Rezultatai

Riebalų nusiurbimo efektas matomas iš karto. Iš pradžių matoma šiek tiek kraujosruvų, tačiau po 1–2 savaičių jos dažniausiai išnyksta, o pabrinkimas atslūgsta. Pilnai kūno kontūras susiformuoja maždaug po 3–4 mėnesių. Tam, kad dailios kūno formos išliktų ilgai, rekomenduoja taisyklingai maitintis ir mankštintis.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up