Riebalų nusiurbimas

Kone kiekvienas nori turėti dailias kūno linijas. Jos ne tik suteikia pasitikėjimo savimi, bet ir leidžia nevaržomai judėti. Visgi, dėl gyvenimo būdo, amžiaus ir genetikos gali atsirasti nepageidaujamų kūno riebalų. Šiuos galima panaikinti tinkama mityba ir fiziniais pratimais, tačiau esant didesniam riebalų kiekiui, tai padaryti sudėtingiau. Be to, norint atsikratyti didesnio kiekio riebalų, tam reikia žymiai daugiau laiko, tad norintiems greitesnių rezultatų alternatyvus sprendimas – riebalų nusiurbimo operacija. Riebalų nusiurbimas (dar kitaip vadinama liposakcija) – tai estetinės chirurgijos procedūra, leidžianti pašalinti riebalus iš probleminių vietų ir suformuoti patrauklų kūno kontūrą. Toliau pasidalinsime SV plastinės chirurgijos centro gydytojų įžvalgomis, ką verta žinoti apie šią procedūrą ir ko tikėtis po procedūros.

 

Liposakcija kas tai?

Liposakcija – populiari chirurginė procedūra, skirta riebalų pertekliui šalinti nuo tam tikrų kūno vietų. Dažniausiai perteklinis audinys šalinamas nuo pasmakrės, kaklo, žastų, pilvo, sėdmenų, šlaunų vidinės pusės, nugaros ir kelių. Kai kurios operacijos gali būti atliekamos kartu su liposakcija, pavyzdžiui, abdominoplastika. Dėl šių procedūrų dažnai kreipiasi moterys po gimdymo, norėdamos sustangrinti pilvą ir suglebusius pilvo raumenis. Vienu metu atliktos kelios operacijos leidžia džiaugtis reikšmingesniais rezultatais.

Žinoma, ši operacija atliekama ir vyrams, norintiems susigrąžinti ryškų kūno kontūrą. Čia svarbu paminėti, kad riebalų šalinimas nėra lieknėjimo būdas, todėl norintiems numesti svorio, geriausia rinktis skrandžio mažinimo operacijas. Be to, antsvorį turintiems žmonėms, dėl galimų komplikacijų, ši procedūra nėra atliekama.

 

Riebalų nusiurbimo tipai

Perteklinių audinių kiekis ir kaupimosi vieta skirsis, priklausomai nuo kūno sudėjimo, gyvenimo būdo, genetikos bei natūralaus senėjimo proceso. Vieniems riebalai kaupiasi ant šlaunų, pilvo, kitiems – ant rankų, smakro ar pagurklio. SV plastinės chirurgijos centre liposakcija gali būti atlikta visose minėtose srityse. Tad toliau trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.

 

Pagurklio nusiurbimas

Riebalai, besikaupiantys smakro srityje, paslepia žandikaulio liniją, dėl to gali atsirasti dvigubas smakras. Norint natūraliais būdais pašalinti riebalus nuo šios srities, reikia taikyti sveiką ir subalansuotą mitybą. Vis dėlto, tam reikia nemažai laiko, tad siekiant greitesnio ir efektyvesnio rezultato, pagurklio riebalų nusiurbimas – puiki išeitis.

Pagurklio nusiurbimas gali būti taikomas kartu su veido liposkulptūra. Tokiu būdu ne tik nusiurbiami pertekliniai riebalai pasmakrėje, bet ir patobulinami veido kontūrai. Individualios konsultacijos metu su chirurgu aptariama liposkulptūra, nusiurbiamų riebalų kiekis, kaina. Kalbant apie šią reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad pagurklio nusiurbimas kaina gali skirtis kiekvieno paciento atžvilgiu, priklausomai nuo individualios situacijos ir papildomų estetinių procedūrų, kurias tam tikrais atvejais, konsultacijos metu aptaria profesionalai.

 

Riebalų nusiurbimas nuo pilvo

Pilvas – viena iš populiariausių vietų, nuo kurių šalinami pertekliniai riebalai. Pilvo liposakcija gana dažnai atliekama moterims po gimdymo, nes ši procedūra įtraukta į Mommy makeover procedūrų paketą. Čia chirurgai nori priminti, kad po gimdymo nereikėtų skubėti į chirurgijos kliniką. Bendroji praktika yra palaukti mažiausiai 6 mėnesius po gimdymo ir dar 6 mėnesius po maitinimo krūtimi pabaigos. Per tiek laiko moters kūnas atsigauna po nėštumo ir gimdymo patiriamų stresų – susitraukia gimda, krūties audiniai.

Pilvo riebalų šalinimas atliekamas ir vyrams, norintiems išryškinti vyriškas kūno linijas. Svarbiausia, kad kūno masės indeksas būtų normalus, o svoris stabilus. Kadangi vyrų oda storesnė, norimą formą suteikti yra paprasčiau. Tad natūralu, kad pilvo riebalų nusiurbimas kaina, gijimo laikotarpis skirsis, priklausomai nuo to, ar operacija atliekama vyrui, ar moteriai.

 

Riebalų nusiurbimas nuo šlaunų ir kelių

Moterims riebalai yra linkę kauptis ant šlaunų, ypač jų vidinės pusės. Dėl šios priežasties šlaunų nusiurbimo operacija ir, apskritai, šlaunų plastika,  yra itin populiari tarp moterų. Taip pat pertekliniai riebalai dažnai kaupiasi ir ant kelių, todėl mūsų klinikoje galima atlikti liposakciją ir kelių srityse. Be to, nusiurbti riebalai nuo šlaunų ar pilvo gali būti panaudoti kitų kūno vietų dailinimui. Pavyzdžiui, šiai dienai galima atlikti krūtų didinimą riebalais. Atliekant dvi operacijas vienu metu, galima džiaugtis efektingesniu rezultatu.

Taigi, pagrindinės vietos, nuo kurių dažniausiai nusiurbiami riebalai – pasmakrė, pilvas ir šlaunys. Be viso to, dar gali būti atliktas ir rankų riebalų nusiurbimas. Kai kuriais atvejais riebalų sankaupos gali būti šalinamos ir nuo mažiau įprastų vietų. Taip pat, liposakcija gali būti atliekama ir vyrų ginekomastijos operacijos metu.

Tad jeigu jaučiate diskomfortą ar jau kuris laikas nepavyksta atsikratyti perteklinio audinio nuo rankų, smakro ar kitų kūno vietų – pasikonsultuoti galite SV plastinės chirurgijos centre su savo srities specialistus. Patyrę chirurgai įvertins kiekvieną atvejį ir sudarys individualiai pritaikytą gydymo planą.

Be to, nuolat tobulėjame, todėl klinikoje naudojame pažangią Power-assisted įrangą, skirtą lengvesniam riebalų nusiurbimui. Taikant šią įrangą, per trumpesnį operacijos laiką galima koreguoti daugiau kūno sričių, o mechaninė vibracija užtikrina tolygų riebalinių audinių šalinimą ir mažesnį audinių traumavimą.

Riebalu nusiurbimas
Riebalu nusiurbimas

Riebalų nusiurbimo operacija

Pirmiausia vyksta konsultacija su plastikos chirurgu, kurios metu išsiaiškinami paciento lūkesčiai. Po konsultacijos atliekama bendra sveikatos patikra ir priskiriami tyrimai, kuriuos reikia atlikti prieš operaciją. Vėliau, gydytojas, atsižvelgęs į paciento lūkesčius ir atliktų tyrimų rezultatus, paruošia individualų operacijos planą.

Prieš operaciją naudinga žinoti:

  • bent 4 savaites iki operacijos vengiama nikotino ir alkoholio vartojimo;
  • likus 2 savaitėms iki procedūros vengiama kraują skystinančių vaistų (pvz., aspirino, ibuprofeno);
  • iš anksto pasirūpinkite transportu iki namų po operacijos.

Kadangi liposakcija yra intervencinė procedūra, po jos gali pasireikšti tam tikri šalutiniai efektai. Dažnai pasireiškia kraujosruvos, tinimas, tempimo jausmas, skysčių kaupimasis. Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija. Tad norint užtikrint kuo sklandesnę operaciją ir gijimo laikotarpį, patariama atsakingai laikytis gydytojo sudaryto pooperacinio plano.

Liposakcija gali būti atliekama naudojant vietinę arba bendrinę anesteziją. Vietinė nejautra leidžia išsiurbti riebalus iš nedidelių plotų, pavyzdžiui, smakro, o bendrinė anestezija – didesnių plotų, pavyzdžiui, šlaunų ar pilvo. Nusiurbiamų riebalų kiekis skiriasi, priklausomai nuo individualios situacijos. Bet kuriuo atveju, riebalų kiekis aptariamas konsultacijos metu.

 

Pooperacinis laikotarpis po riebalų nusiurbimo

Nesvarbu, ar buvo atliktas pagurklio nusiurbimas, ar pilvo riebalų nusiurbimas, svarbu laikytis atitinkamų gydytojo įžvalgų. Iš karto po liposakcijos pacientai vilki specialią aprangą, kuri pacientams suteikiama nemokamai (įskaičiuota į liposakcijos kainą). Specialūs drabužiai prilaiko tas kūno vietas, nuo kurių buvo nusiurbti riebalai. Kompresinė apranga skatina greitesnį žaizdų gijimą, leidžia išvengti skysčių sankaupų, todėl oda greičiau susitraukia ir formuojasi naujas kūno kontūras.

Sveikimas labai priklauso nuo atliktos operacijos ploto, odos elastingumo ir, žinoma, nuo pooperacinio plano laikymosi. Pacientas dažniausiai namo vyksta kitą dieną po operacijos. Žinoma, prieš tai sudaromas planas, kaip konkrečiai elgtis po operacijos, vizito pas operavusį chirurgą metu.

Ką reikia žinoti po didesnės apimties liposakcijos:

  • 3–6 savaites nešiojama kompresinė apranga (elastinis bintas, korsetai, kompresinės kelnės);
  • 3–4 savaites vengiama fizinio krūvio;
  • vengiama alkoholio ir nikotino vartojimo.

Kraujosruvos ir mėlynės susidariusios riebalų nusiurbimo vietose išnyksta per kelias dienas ar savaites, jeigu nusiurbtas didesnis kūno plotas. Jeigu liposakcija buvo nedidelės apimties, prie kasdienės veiklos galima grįžti jau kitą dieną. Siekiant efektyviausių rezultatų, galima reguliariai atlikti limfodrenažinius masažus. Apie jų teikiamą naudą galite daugiau sužinoti čia.

 

Liposakcijos rezultatai

Liposakcija yra itin populiari procedūra, nes ją atlikus iš karto matomas rezultatas. Kaip ir sveikimas, taip ir atsigavimas po procedūros labai individualus. Atsigavimas priklauso nuo operacijos apimties, t. y., nuo pašalinto riebalinio audinio kiekio ir kūno vietos, kurioje buvo atlikta liposakcija, ploto.

Atsakingai laikantis pooperacinio plano, pilnas kūno kontūras susiformuoja maždaug po 3–4 mėnesių. Tam, kad dailios kūno formos išliktų ilgai, pacientai sveikai maitintinasi ir taisyklingai mankštinasi. Subalansuota ir saikinga mityba leidžia išlaikyti optimalų svorį, todėl riebalai neatauga. Laikantis gydytojo sudaryto plano, operacijos efektas – ilgalaikis.

SV plastinės chirurgijos centre dirbantys savo srities profesionalai užtikrina aukštą paslaugų kokybę bei pooperacinį rezultatą. Jeigu domina riebalų nusiurbimas Kaune ir norite pasikonsultuoti – savo srities specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus jums rūpimua klausimus. Žinoma, galite susisiekti ir kitu jums patogiausiu būdu – telefonu ar el. paštu. Kartu su plastikos chirurgu rasite geriausią sprendimą, atitinkantį jūsų keliamus lūkesčius.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Kokios yra šios operacijos naudos?

Riebalų nusiurbimo operacijos metu pašalinamas perteklinis riebalinis audinys, sumažinamas kūno svoris. Tai leidžia ne tik padailinti kūno linijas, išvaizdą, bet ir pagerinti psichologinę savijautą bei sveikatą. Todėl nieko keisto, kad greitus rezultatus suteikianti liposakcija yra viena iš pirmaujančių plastinių operacijų pasaulyje.

 

Ar šiai operacijai reikia papildomo specialaus pasiruošimo?

Dažniausiai papildomas specialus pasiruošimas nereikalingas. Konsultacijos metu gydytojai sudarys planą nuodugniai sveikatos apžiūrai, kraujo tyrimams ir konsultacijoms tiek su šeimos gydytoju, tiek su chirurgijos klinikos ekspertais. Svarbu pabrėžti, kad jei buvo vartojami preparatai svoriui, ar apetitui kontroliuoti, jų naudojimą prieš operaciją geriausia būtų sustabdyti.

 

Kiek kainuoja riebalų nusiurbimas?

Operacijos kaina priklauso nuo siurbiamų zonų kiekio, kurios nustatomos konsultacijos metu. Tikslias kainas, galiojančias norimai procedūrai, galite pamatyti kainoraštyje. Taip pat galite apsilankyti mūsų klinikoje Kaune. Čia su specialistais aptariama riebalų nusiurbimas kaina, pasiruošimas bei gijimo laikotarpis.

 

Nuo kurių kūno vietų dažniausiai nusiurbiami riebalai? Ar juos galima nusiurbti nuo bet kurios vietos?

Dažniausiai liposakcija atliekama žastų, pilvo, juosmens, šlaunų, kelių ir nugaros srityse. Tobulėjant naudojamoms technologijoms, sričių, nuo kurių riebalai gali būti nusiurbiami, vis daugėja. Dėl šios priežasties galima nusiurbti beveik visas kūno zonas, išskyrus veidą bei blauzdas. Esant poreikiui, galima nusiurbti ir krūtinės zoną vyrams.

 

Ar pooperaciniu laikotarpiu jausiu skausmą/diskomfortą?

Jei riebalų šalinimas buvo didelės apimties, tuomet gijimo laikotarpiu gali pasireikšti skausmas, diskomfortas. Tai natūrali organizmo reakcija. Gijimo laikotarpiu  vartojami vaistai skausmo malšinimui bei atlikami limfodrenažiniai masažai, skatinantys gijimą. Visgi, reikėtų atminti, kad po kiekvienos procedūros specialistai įteikia pooperacinį gijimo planą, kuriuo remiantis gijimo laikotarpis bus sklandesnis.

 

Kada galiu grįžti į darbą po atliktos operacijos?

Tai priklauso nuo procedūros apimties ir darbo pobūdžio. Jeigu liposakcijos apimtis nedidelė, o darbo pobūdis yra sėdimas, tuomet grįžti į darbą galima greičiau. Kitu atveju, jeigu riebalai buvo nusiurbti nuo didesnės kūno vietos, o darbas reikalauja fizinio krūvio, prireiks ilgesnio pooperacinio laikotarpio. Bet kuriuo atveju konsultacijos su operavusiu chirurgu bei atidžiai stebima savijauta užtikrins sklandų gijimo laikotarpį.

 

Ar yra ribojama, kiek riebalų gali būti nusiurbta vienos operacijos metu? Ar dėl kiekio kinta kaina?

Vienos operacijos metu maksimaliai gali būti nusiurbta iki 5 litrų riebalinio audinio. Pati liposakcija ir kaina taip pat nesikeičia, priklausomai nuo nusiurbto riebalinio audinio kiekio. Kaina priklauso nuo siurbiamų zonų kiekio.

 

Kaip rūpintis savo oda prieš ir po riebalų nusiurbimo?

Tam, kad riebalų nusiurbimo rezultatai būtų kuo geresni, itin svarbu tinkamai rūpintis savo oda tiek prieš operaciją, tiek po jos. Geriausia jeigu:

  • Vengiama drastiškų dietų ir išlaikomas stabilus svoris. Prieš atliekant riebalų nusiurbimo operaciją palaikomas sveikas ir stabilus kūno svoris. Pradedama laikytis subalansuotos mitybos ir reguliariai mankštinamasi. Tai leis ne tik pagerinti savo fizinį pasirengimą, bet ir padės greičiau atsigauti po plastinės operacijos.
  • Oda apsaugoma nuo tiesioginių saulės spindulių. UV gali turėti neigiamos įtakos odos elastingumui. Tuomet riebalų nusiurbimo operacija tampa mažiau efektyvi. Jeigu oda yra itin suglebusi, tokia procedūra gali tik dar labiau pabloginti jos išvaizdą procedūros zonoje. Todėl kurį laiką prieš riebalų nusiurbimą, geriausia praktika yra naudoti priemones, padedančias apsisaugoti nuo kenksmingo saulės poveikio.
  • Laikomasi sveiko gyvenimo būdo. Prieš operaciją ir po jos geriausia yra valgyti daugiau baltymų turinčio maisto, kuris gali paspartinti gijimo procesą. Taip pat labai svarbu palaikyti fizinį aktyvumą ir reguliariai mankštintis. Tai gali padėti palaikyti odos elastingumą ir pasiekti geresnius plastinės operacijos rezultatus. Kalbant apie sveiką gyvenimo būdą, svarbu paminėti ne tik fizinę, bet ir emocinę būklę. Tam, kad streso ir nerimo būtų kuo mažiau, yra atvirai bendraujama su plastikos chirurgu ir drąsiai jam užduodami visi rūpimi klausimai.
  • Kruopščiai laikomasi pooperacinės priežiūros nurodymų. Po riebalų nusiurbimo atidžiai laikomasi viso chirurgo sudaryto gijimo plano, kuris apima kompresinių drabužių nešiojimą, fizinės veiklos apribojimą ir laipsnišką jos atnaujinimą. Tam, kad operacijos rezultatai būtų kuo geresni, labai svarbu skirti pakankamai laiko poilsiui. Dėl šios priežasties į darbą nereikėtų grįžti anksčiau nei nurodyta gijimo plane.

Laikantis pooperacinio plano, tinkamai pasirūpinti savo oda prieš ir po riebalų nusiurbimo paprastai tampa žymiai lengviau.

 

Ar visiems gali būti atliekama liposakcija?

Riebalų šalinimas gali būti atliekamas tiek moterims, tiek vyrams, kurie turi stabilų svorį, tačiau nepavyksta dietomis ir fiziniais pratimais atsikratyti riebalų sankaupų. Taip pat pacientas turi būti pasiruošęs išlikti fiziškai aktyviu ir po operacijos, kad vėl neatsirastų pašalintas riebalinis audinys. Be to, liposakcija nėra svorio metimo būdas, todėl ji nėra atliekama pacientams, turintiems antsvorį.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up