fbpx

Riebalų nusiurbimas

Riebalų nusiurbimas (arba liposakcija)– tai estetinės chirurgijos procedūra, padedanti suformuoti patrauklų kūno kontūrą.

Poodiniai riebalai dažniausiai nusiurbiami nuo tų vietų, kuriose jų perteklius deformuoja kūno kontūrą. Taip pat pašalinami ir riebalai, kurių nepadeda panaikinti dietos ir fizinis aktyvumas.

Nusiurbiamų riebalų kiekis nėra didelis (jis svyruoja nuo 200 iki 2000 ml), tačiau to užtenka norint pakoreguoti figūrą. Dažniausiai perteklinis audinys šalinamas nuo pasmakrės, kaklo, žastų, pilvo, sėdmenų ir šlaunų šoninių gumburų.

Galutiniam operacijos rezultatui nemažą įtaką turi ir paciento odos elastingumas bei standumas.

 

Operacija

Liposakcija gali būti atliekamas naudojant vietinę arba bendrinę anesteziją. Pirmuoju atveju riebalai išsiurbiami tik nedideliuose plotuose.

Perteklinio audinio pašalinimui naudojamos kiuretės – įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai nerūdijančio plieno vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis. Jos sujungiamos su specialiu siurbliu, kuris sukuria nuo 0,6 iki 1,0 atmosferos neigiamą slėgį. Riebalai nusiurbiami atlikus mažus, apie 1 cm dydžio pjūvius. Viename plote, iš kurio šalinamos riebalų ląstelės, paprastai daromas tik vienas pjūvis.

Tam, kad būtų palaikomas tinkamas skysčių balansas organizme, procedūros metu ir po jos nuolat lašinami specialūs tirpalai.

Nusiurbus riebalus pjūviai arba sukabinami dygsniais, arba paliekami neužsiūti. Tai priklauso nuo chirurgo pasirinkimo. Antruoju atveju gali susidaryti mažiau kraujosruvų, ne taip tinti audiniai.

Riebalu nusiurbimas
Riebalu nusiurbimas

Operacinė rizika

Liposakcija yra intervencinė procedūra, tad po jos gali pasireikšti tam tikri šalutiniai efektai: kraujosruvos, tinimas, kiti nemalonūs pojūčiai (tempimo jausmas, skysčių kaupimasis ir pan.).

Labai retai pasitaiko kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija.

 

Pooperacinis režimas

Nusiurbtos kūno vietos tonusui palaikyti, žaizdų gijimui palengvinti naudojami spaudžiamieji tvarsčiai: bintavimas elastiniu bintu, specialios spaudžiančios kelnės, korsetai. Juos patariama nešioti 3–6 savaites. Nusiurbtoje kūno dalyje 4–6 savaites gali būti kraujosruvų, taip pat sumažėti odos jautrumas. Dažniausi tai išnyksta po anksčiau minėto laikotarpio.

Atsigavimas po procedūros labai individualus. Jis priklauso ir nuo operacijos apimties (pašalinto riebalinio audinio kiekio ir kūno vietos, kurioje atlikta liposakcija, ploto).

 

Rezultatai

Liposakcija yra itin populiari procedūra, nes ją atlikus iškart matomas rezultatas. Iš pradžių matoma šiek tiek kraujosruvų, tačiau po 1–2 savaičių jos dažniausiai išnyksta, o pabrinkimas atslūgsta. Pilnai kūno kontūras susiformuoja maždaug po 3–4 mėnesių. Tam, kad dailios kūno formos išliktų ilgai, rekomenduoja taisyklingai maitintis ir mankštintis.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Kokios yra šios operacijos naudos?

Riebalų nusiurbimo operacijos metu pašalinamas perteklinis riebalinis audinys, sumažinamas kūno svoris. Tai ne tik padailina kūno linijas, išvaizdą, psichologinę savijautą, bet ir sveikatą. Antsvoris yra papildomas nereikalingas įtemptas krūvis visam kūnui, organams, todėl jį sumažinus gali pagerėti ir sveikatos būklė.

Be to, riebalų nusiurbimas kaina ir greitais rezultatais yra viena iš pirmaujančių plastinių operacijų pasaulyje.

 

Ar ši operacija reikalauja papildomo specialaus pasiruošimo?

Dažniausiai papildomas specialus pasiruošimas nereikalingas. Tačiau privaloma atlikti nuodugnią sveikatos apžiūrą, kraujo tyrimus ir konsultuotis tiek su šeimos, ar kitais gydytojais, tiek su chirurgijos klinikos ekspertais. Svarbu pabrėžti, kad jei buvo vartojami preparatai svoriui, ar apetitui kontroliuoti, jų naudojimą prieš operaciją reikėtų sustabdyti.

 

Kiek kainuoja riebalų nusiurbimas?

Operacijos kainos SV Plastinės Chirurgijos Centre šiuo metu svyruoja nuo 1500 EUR iki 3200 EUR. Norėdami sužinoti tikslias kainas, galiojančias norimai procedūrai skaitykite daugiau viršuje, arba susisiekite su mumis šiais kontaktais: Tel.: +370 37 313308; +370 655 60629; info@svplastic.com. Arba apsilankykite mūsų klinikoje adresu: Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva. Čia aptarsime visus rūpimus klausimus, tokius kaip kiek kainuoja riebalų nusiurbimas, atliekant jį jums, taikant kuo labiau suasmenintą gydymą ir pan.

Prieš atvykdami į fizinį mūsų centrą įsitikinkite, kad tai leidžiama remiantis šalyje galiojančiomis taisyklėmis (Karantino ir kitų neįprastų padėčių atveju).

 

Nuo kurių kūno vietų dažniausiai nusiurbiami riebalai? Ar juos galima nusiurbti nuo bet kurios vietos?

Dažniausiai liposakcija atliekama pilvo, juosmens, šlaunų, žastų, pasmakrės. Ne, liposakcijos bet kurioje vietoje atlikti negalima, tačiau tobulėjant naudojamoms technologijoms sritys, nuo kurių riebalai gali būti nusiurbiami vis delikatėja.

 

Ar pooperaciniu laikotarpiu jausiu skausmą/diskomfortą?

Jei atlikta liposakcija yra didelės apimties, tuomet gijimo laikotarpiu gali pasireikšti skausmas, diskomfortas. Jo metu rekomenduojama vartoti analgetikus. Visgi, reikėtų atminti, kad po kiekvienos procedūros SV Plastinės Chirurgijos Centro specialistai įteikia raštiškas gaires, kuriomis remiantis gijimo laikotarpis bus kuo patogesnis ir neskausmingesnis.

 

Kada galiu grįžti į darbą atlikus šią operaciją?

Dauguma pacientų į darbą gali grįžti po savaitės, tačiau privalu konsultuotis su gydytoju–chirurgu, bei atidžiai stebėti savo savijautą.

 

Ar yra ribojama, kiek riebalų gali būti nusiurbta vienos operacijos metu? Ar dėl kiekio kinta kaina?

Taip, kiekis yra ribojamas. Vienos operacijos metu maksimaliai gali būti nusiurbta iki 4 litrų riebalinio audinio. Pats riebalų nusiurbimas kaina nesiskiria, nuo nusiurbtų jų kiekio. Tai priklauso nuo pasirinktos operacijos tipo.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up