Kai norisi pokyčių. Kokias plastines operacijas geriausia daryti žiemą?

Nors už lango siaučia viduržiemio vėjai, galima pajausti ir lengva vasaros dvelksmą. Ypač grožio industrijos pasaulyje, kur kaip tik prasideda pasirengimo vasarai etapas. Specialistų teigimu, dabar bene geriausias metas atlikti sudėtingesnes, didesnės apimties ir ilgesnio gijimo reikalaujančias operacijas.

„Išties jaučiame pagyvėjimą,  – sako „SV Plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Saulius Vikraitis. – Vienos operacijos yra suplanuotos dar prieš šventes, bet ir nemažai naujų pacientų, kurie pagaliau ryžtasi pokyčiams. Tai gan būdingas elgesys metų sandūroje.“

Paklaustas, ar yra geriausias laikas vienoms ar kitoms operacijos, daugiau nei 30 metų patirtis turintis chirurgas atsako, jog viskas priklauso nuo žmogaus ir jo planų. Jeigu vasarą norėsite praleisti su bikiniu prie jūros – krūtinės dailinimo operacijos atidėlioti nereikėtų.

Krūtinė norimą formą įgaus iki vasaros

„Krūtų operacijos yra labai skirtingos. Todėl ir gijimo periodas nevienodas. Sudėtingiausios, bet tuo pačiu ir populiariausios, operacijos gimdžiusioms moterims, norinčioms susigrąžinti prarastas formas. Tokiu atveju dažniausia tenka daryti dvi procedūras: krūtinės pakėlimo ir didinimo implantais. Ne retai atliekame ir krūtų mažinamo operaciją“, – pasakoja dr. Saulius Vikšraitis.

Krūtų operacijos paprastai trunka nuo 1,5 iki 3,5 valandų. Atsistatymas po tokių operacijų labai individualus, tačiau dažniausiai trunka apie 2 mėnesius. Sunkiausias periodas, pirmoji savaitė – kamuoja maudimas, pradžioje nepatogumą kelia tvarsčiai, drenai. Irzlumas kartina santykius su artimaisiais.

Jei krūtų formos korekcijai papildomai naudojami pacientės riebalai (asimetrijai sumažinti, formos korekcijai) be abejonės diskomfortą kelią ir nusiurbtos kūno vietos. Vėliau tenka nešioti specialią, kompresinę liemenėlę. Apie mėnesį svarbu riboti bet kokį fizinį aktyvumą, nors į darbą kai kurios moterys grįžta jau po savaitės.

Kuriuo metodu bedailintumėte krūtinę, galutinis rezultatas atsiskleidžia praėjus pooperaciniam laikotarpiui t.y. po 3-4 mėnesių. Tad jeigu jūsų vasaros norų sąraše daili krūtinė– pats laikas į plastikos chirurgo konsultaciją. 

Veido operacijos vienos sudėtingiausių

Lietuvos veido estetinės endoskopinės chirurgijos pradininko dr. S. Vikšraičio darbotvarkėje veido operacijos užima reikšmingą vietą. Ypač žiemą. Ir ne tik dėl gan ilgo pooperacinio gijimo periodo.

Veido pakėlimas – kompleksinė operacija. Retai kada dirbame tik su viena problema. Veido pakėlimą lydi viršutinių, apatinių vokų plastika, kaktos ir antakių pakėlimas, kaklo patempimas, riebalų persodinimas atkuriant veido audinių tūrį ir kt. – pasakoja dr. Saulius. – Šaltasis metų laikas itin geras sudėtingesnėms operacijoms, nes, be kitų svarbių faktorių, mažina tynimą, greitina gijimą. O ir pagundų nesilaikyti režimo mažiau. Be abejonės pasitarnauja ir kaukės.“

Pasak specialisto, plastinės chirurgijos požiūriu veidas skirstomas į tris dalis: viršutinę, vidurinę ir apatinę. Vienu atveju koreguojama konkreti sritis, pavyzdžiui, nosies pertvara, o kitu atveju – visa viršutinė veido dalis.

„Dažnas atvejis, kai pacientas kreipiasi dėl užkritusių viršutinių akių, bet po apžiūros matome, kad reikalinga ne tik viršutinių bei apatinių vokų plastika, bet ir kaktos bei antakių pakėlimas. Sunkesniais atvejais efektyvesnis yra pilnas veido pakėlimas, o būna kad ir veido implantus ar liposkulptūrą tenka pasitelkti“ – sako dr. Saulius Vikšraitis.

Eksperto teigimu, dažniausiai pacientams taikomas viena iš trijų veido pakėlimo metodikų: giluminių veido audinių pakėlimas (žinimas kaip Deep Plane FaceLift), endoskopinis ir klasikinis veido pakėlimas. Sudėtingiausias, tačiau sukuriantis itin natūralų efektą yra pirmasis. Endoskopinis veido pakėlimas tinka toli gražu ne visiems pacientams. Nesidairykite į drauges ir neieškokite atsakymų socialinių tinklų grupėse – išsami konsultacija su patyrusiu gydytoju būtina.

„Jaunesnėms, 35-45 m., pacientams, kurių oda dar nėra praradusi elastingumo, informuojame apie galimybę rinktis giluminį veido audinių arba endoskopinį veido pakėlimą. Vyresniame amžiuje, kai turime suglebusią ir tonusą praradusią, raukšlių išvagotą odą bei sukritusius audinius – taikome klasikinį veido pakėlimo metodą.“

Tačiau, kad ir kokią veido atjauninimo procedūrą bepasirinktumėte – nusiteikite ilgam poilsiui po jos. Pirmasis pooperacinis etapas gali užtrukti iki mėnesio, kol atslūgs kraujosruvos, patinimas ir bus išimti siūlai. Veidas keisis dar ne vieną mėnesį, o galutinai norimą formą įgaus maždaug per pusę metų. Pooperacinio laikotarpiometu pacientams sudaromas sąrašas pratimų, tad darbas su savimi namuose bei savistaba taip pat svarbi dalis norimo, lauktino rezultato.

„Aišku, dabar idealus metas ir norintiems susimažinti apimtis. Riebalų nusiurbimas, o ypač pilvo ir juosmens srityje, kai dar atliekama ir pilvo sienos plastika, yra dar viena procedūra, kurią geriausia atlikti žiemą. Mat plokščias pilvukas ir lygi oda susiformuoja praėjus maždaug 4 mėnesiams po operacijos“, – pastebi plastikos chirurgas dr. S. Vikšraitis.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up