Braziliškas sėdmenų pakėlimas. Ko tikėtis ir ką verta žinoti?

Brazilija yra žinoma kaip plastinės chirurgijos tėvynė. Iki šiol ši šalis laikoma novatore, mat čia gimsta vis nauji kūno tobulinimo būdai. Vienas jų –  braziliškas sėdmenų pakėlimas. Lietuvoje geriau žinomas kaip sėdmenų didinimas paciento riebalais.

Kadangi tai gana nauja procedūra – atliekama apie dvidešimt metų – ji apipinta įvairiais mitais. Ne va tai operaciją galima atlikti tik stambioms moterims, nes liaunos neturi pakankamo riebalų sluoksnio. Kad riebalai palaipsniui išsivaikšto ar kad tai nėra ilgalaikė procedūra. Ir daugelis kitų.

Kaip yra iš tiesų? Ar šiuose mituose yra bent kruopelės tiesos? Kalbamės su SV Plastinės chirurgijos centro Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertu dr. Sauliumi Vikšraičiu.

Kas vis dėlto yra tas braziliškas sėdmenų pakėlimas?

Jeigu labai glaustai, tai yra sėdmenų formavimo procedūra. Dažniausiai ji susideda iš dviejų dalių.

Pirmoji – tai riebalų nusiurbimas nuo įvairių kūno vietų. Jau vien nusiurbus riebalus nuo klubų ir nugaros, sėdmenys optiškai padidėja, įgauna širdelės formą. Merginoms, kurių sėdmenys neturi ryškesnių defektų, to dažniausiai pakanka.

Antra, tai ne tik riebalų nusiurbimas, bet ir jų persodinimas į sėdmenis. Kiek riebalų suleisime, priklauso nuo pacientės sudėjimo, sėdmenų formos, esančių didesnių ar mažesnių defektų.

Mūsų centre pacientes informuojame, kodėl neverta į vieną sėdmenį suleisti daugiau nei 400-600 gramų riebalų, nors kitose šalyse šie skaičiai yra gerokai aukštesni.

Kodėl neleidžiate daug riebalų, kai kiti tai daro?  

Yra du procedūros atlikimo stiliai: europietiškas ir amerikietiškas. Esminis skirtumas – persodinamų riebalų kiekis.

Amerikoje labiau dominuoja Kim Kardashian stilius: į kiekviena sėdmenį ten gali suleisti po 800-1200 g, o kartais ir daugiau, riebalų. Dažnai didinami ne tik sėdmenys, bet ir šlaunys.

Kuo didesnis kiekis riebalų – tuo didesnis krūvis organizmui, ypač kepenims. Be to, kuo daugiau suleidžiame riebalų, tuo jie sunkiau prigyja. Gali kilti ir didesnių komplikacijų dėl kraujotakos sutrikimų.

Europoje kiekiai perpus mažesni, labiau linkstama prie natūralių formų.

Lietuvoje merginos yra gan liaunos, todėl didelių sėdmenų paprasčiausiai nebūtų iš ko suformuoti, o ir viso kūno proporcijos būtų pažeistos.

Pavyzdžiui, mūsų centre dažniausiai sėdmenų didinimo operacijas atliekamos merginoms, sveriančioms 58 – 64 kilogramus.

Esame girdėję, kad itin plonoms merginoms ši operacijos nėra atliekama?

Pasakysiu taip, kinta moteriškumo samprata. Liesumą keičia moteriškos formos. Todėl net ir itin plonos merginos nori turėti smėlio formos figūrą. Ir tai yra įmanoma – visiškai nesvarbu, kiek moteris sveria.

Jeigu klubuose yra riebalų, sėmenys netaisyklingos formos – suleidus ir nedidelį kiekį riebalų, rezultatas bus akivaizdus. Sakyčiau tokioms pacientėms yra daroma labiau kūno kontūravimas: šalinant defektus, formuojant taliją, ryškinami sėdmenys.

Pabrėšiu, 50 procentų operacijos sėkmės – riebalų nusiurbimas, kita dalis – riebalų persodinimas į problemines vietas.

Aišku, liesų merginų riebalinis sluoksnis nėra didelis. Tad prieš operaciją verta netgi priaugti šiek tiek svorio. Į sėdmenis suleidžiamas riebalų kiekis irgi atitinkamai mažesnis. Tačiau šios operacijos atliekamos ir jos yra sėkmingos.

Su sąlyga, kad laikomasi mūsų sudaryto gydymo plano.

Ką svarbu žinoti ir kas gali nepavykti? Gajus mitas, kad plonoms merginoms riebalai paprasčiausiai neprigyja.  

Sėdmenyse prigyja didžiausias procentas riebalų – daugiau nei 50 procentų. Palyginimui, veide vos 25-30 proc. Ir tai nepriklauso nuo to, ar pacientė liesa ar stambi.

Suleidus į sėdmenis nusiurbtus pacientės riebalus, dalis tikrai prigyja. Juolab, kaip ir minėjau, optiškai sėmenų dydis išauga jau vien dėl riebalų nusiurbimo nugaroje, klubuose ar pilvo zonoje.

Didžiausias tokių operacijų priešas – svorio svyravimas.

Jeigu moteris išlaikys pastovų svorį, problemų nekils. Tačiau jeigu liesa mergina numes kad ir du kilogramus, tikėtina, kad ir jos sėdmenys sumažės. Juk skaičiuojat, kad prigyja apie pusė riebalų – liesai merginai kiekviename sėdmenyje bus daugiausiai 200 -225 g papildomų riebalų.

Tad jeigu metate svorį, sportuojate, tų kelių šimtų gramų galite netekti. Dėl to reiktų apsispręsti iš anksto, prieš operaciją.

O jeigu moteris priauga svorio, kaip tada?

Mūsų atspirties taškas, kiek pacientas sveria operacijos dieną. Porą kilogramų priaugti yra netgi vertinga, nes kitaip riebalai nesilaikys.

Jeigu pacientai priauga daug svorio – sėdmenys didėja. Mat tos vietos, kuriose suleista riebalai, yra tarsi „miegančios“ ir, augant svoriui, jos suveši ir išdidėja.

Kaip tik visai neseniai viena mano pacientė atvyko po ketverių metų priaugusi 7 kg svorio. Sėdmenys atrodė net kiek didoki, todėl reikėjo šiek tiek nusiurbti.

Ar sėdmenų didinimo operacijos populiarios?

Vis populiaresnės, nes moterys šiame amžiuje siekia moteriškos figūros – plona talija ir išryškėję sėdmenys yra to dalis. Per metus vien aš atlieku apie pusšimtį tokių operacijų.

Taip pat turiu pasakyti, kad nemaža dalis – viena iš dešimties – yra susijusios su įvairiausiomis traumomis, deformavusiomis sėdmenis.

Reziumuojant, sėdmenų didinimo operacijos turbūt labiau turėtų būt vadinamos –kūno  kontūravimu, nes galutinis tikslas juk ne sėdmenys, o gražus ir proporcingas kūnas.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up