7 faktai apie septoplastiką

Kamuoja sunkus kvėpavimas per nosį, ji dažnai kraujuoja, jaučiate spaudimą sinusuose? Mėginate įvairius vaistus, tačiau niekas nepadeda? Tai gali reikšti, jog jūsų nosies pertvara yra iškrypusi. Statistikos duomenimis, su tokia diagnoze susiduria net iki 80 proc. žmonių populiacijos. Sunkiais atvejais, kuomet situacija ypač vargina ir sukelia kitų sveikatos problemų, vienintelis sprendimo būdas yra nosies pertvaros operacija.

 

1.  Septoplatikos esmė – paprasta

Septoplastika yra chirurginė procedūra, kurios metu ištiesinama iškrypusi nosies pertvara. Ji visų pirma atliekama ne estetiniais tikslais, o siekiant atkurti paciento galimybę kvėpuoti be trukdžių. Neatlikus šios operacijos, situacija gali palaipsniui blogėti ir net išsivystyti lėtinės kvėpavimo organų ligos.

 

2.  Tam tikrais atvejais operacija yra būtina

Jei kreivos nosies pertvaros simptomai pradeda neigiamai veikti gyvenimo kokybę, atlikti tiesinimo procedūrą būtina. Tokie požymiai – tai ir sunkus kvėpavimas dėl nuolat užsikimšusių šnervių (ypatingai esant alergijai ar sinusų infekcijai), ir nekontroliuojamas kraujavimas iš nosies. Ši problema kartais pasireiškia ir veido skausmais, knarkimu ar miego sutrikimais. Konsultacija su specialistu gali padėti nuspręsti, ar reikalinga tokia nosies pertvaros operacija.

 

3.  Tinkamas pasiruošimas – be galo svarbus

Kaip ir prieš kitas procedūras, kurių metu taikoma bendroji nejautra, taip ir prieš šią būtina kurį laiką (jį patikslina gydytojas anesteziologas) nevalgyti, nevartoti jokių skysčių ir netgi nekramtyti gumos. Reikalui esant gydytojas arba seselė suteikia informacijos, kada ir kaip vartoti vaistus. Siekiant sumažinti kraujavimo riziką, dažniausiai prieš operaciją prašoma nustoti vartoti bet kokius kraują skystinančius medikamentus.

 

4.  Operacija vyksta keliais etapais

Priklausomai nuo atvejo, operacija trunka 30–60 min. Nosies viduje atliekamas gleivinės pjūvis, ji atidalinama nuo pertvaros kremzlinės ir kaulinės dalies. Tada pašalinami kremzliniai ir kauliniai pertvaros defektai, kurie trukdo kvėpuoti. Pjūvis užsiuvamas – taip nosies pertvaros operacija užbaigiama.

 

5.  Po procedūros būtina laikytis nurodymų

Dažniausiai pacientai į namus išleidžiami po pirmosios paros. 18–24 valandoms nosis tamponuojama, dedamas tamprus tvarstis, dėl to laikinai tenka kvėpuoti per burną. Gydytojo nustatytą laiką būtina laikytis specifinių nurodymų, tokių kaip:

  • mažiausiai 2–3 dienas vengti pūsti nosį,
  • nevartoti alkoholio,
  • nerūkyti,
  • vengti bet kokio fizinio krūvio.

Visa tai palengvina ir pagreitina gijimą, padeda išvengti galimų komplikacijų.

 

6.  Pirmieji rezultatai pastebimi greitai

Palengvėjęs kvėpavimas juntamas iškart, kai tik iš šnervių išimami vatos tamponai. Nosies pertvaros operacija atliekama jos viduje, todėl išorinių randų nelieka. Galutinis rezultatas – ne tik lengvesnis kvėpavimas, didesnė nosies estetika, bet ir pagerėjusi gyvenimo kokybė, darbingumas.

 

7.  Septoplastika gali būti atliekama ir vaikams

Dažniausiai procedūra atliekama tik galutinai susiformavus skeletui. Vis dėlto, kartais ši operacija būtina ir vaikams. Vaikai, kaip ir suaugusieji, iškrypusią nosies pertvarą gali turėti nuo gimimo, dėl pažeidimo gydymo metu ar traumos.

 

Jei svarstote galimybę atlikti septoplastiką, pirmiausia pasikonsultuokite su šios srities specialistais. Jie padės geriau suprasti tokios operacijos ypatumus ir tinkamai pasiruošti.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up