Veido asimetrija – priežastys bei veido asimetrijos gydymas

Veido asimetrija – viena populiariausių temų tiek plastinės chirurgijos srityje, tiek žvelgiant į ortodontų, kineziterapeutų ir kitų specialistų šiandien aktyviai nagrinėjamus klausimus. Ko gero, žemėje nerastume nė vieno visiškai simetriško veido ar kūno. Tačiau į šią problemą detaliau gilintis pradedama ne dėl asimetrijos fakto, bet dėl šios ryškumo. Tuomet, kai ji atsiranda staiga arba bėgant laikui vis labiau ryškėja ir ima kelti išvaizdos kompleksus. Dėl ko atsiranda veido asimetrija? Priežasčių daugybė, taip pat kaip ir sprendimo būdų. Esminis aspektas – efektyvus veido asimetrijos gydymas priklauso nuo ją sukeliančių veiksnių. Toliau aptarsime vienas dažniausių veido bruožų pokyčių priežasčių bei vienus populiariausių būdų tai spręsti.

Kaip atsiranda veido asimetrija ir dėl jo ji ryškėja?

Kaip jau minėjome, kiekvienas turime veido asimetriją. Esminis skirtumas tas, kad vieniems ji vos pastebima, o kitiems – itin ryški. Būtent antruoju atveju pradedama intensyviai domėtis veido ovalo korekcija ar anatomijos tobulinimu. Veido bruožai staiga pasikeisti gali dėl traumų, o kitais atvejais tai tiesiog pamažu vyksta dėl įvairių priežasčių – tiek dėl mūsų valgymo ar miego įpročių, tiek dėl kūno raumenų disbalanso ar negydomų sąkandžio problemų. O kartais tiesiog dėl natūralių, neišvengiamų senėjimo procesų.

Vienos dažniausių priežasčių, dėl ko atsiranda ir ryškėja pastebima veido asimetrija:

 • genetika;
 • vienos pusės raumenų dominavimas;
 • prasta laikysena;
 • netaisyklingas sąkandis;
 • miegojimo padėtis;
 • gyvenimo būdas ir įpročiai;
 • darbo specifika (ydingi sėdėjimo įpročiai, žiūrėjimo į ekranus kampas);
 • natūralūs senėjimo procesai;
 • patirtos traumos bei ligos;
 • stresas;
 • atliktos operacijos.

Tai, dėl ko atsiranda pastebima veido asimetrija, gali lemti daug priežasčių. Kai kalbame apie veidą, kartais klaidingai įsivaizduojama, kad pokyčius veide lemia tik konkrečiai su šia kūno vieta susijusios traumos, veido raumenų disbalansas ar sąkandžio problemos. Taip, visa tai prisideda prie to, kaip atrodo mūsų veidas. Vis dėlto, veido bruožus keičia ir tai, kaip vaikštome, kaip sėdime, kaip miegame, laikysena ir viso kūno raumenų struktūra.

Taip pat natūraliai mūsų veido ir kūno asimetriją lemia amžius. Kuo vyresnis žmogus, tuo ryškesni pokyčiai. Kodėl taip nutinka? Natūraliai su amžiumi nyksta riebalinis audinys, glemba raumenys, didėja odos perteklius. Todėl, jei yra nesimetriškų bruožų, jie tampa dar labiau matomi.

Veido asimetrijos gydymas – užtenka pratimų, procedūrų, užpildų ar gali padėti tik chirurginė veido korekcija?

Tai, kiek efektyvus bus veido asimetrijos gydymas, lemia priežastis, dėl kurios veido asimetrija ryškėja ar atsirado. Vienu atveju tai gali būti netaisyklinga laikysena, kitu – prastas sąkandis ar patirta trauma. Tik žinant ar siekiant išsiaiškinti pokyčių veide priežastis, galima imtis efektyvių korekcijų. Toliau – 5 dažni asimetriškų bruožų tobulinimo būdai.

1. Išsamūs tyrimai ir darbas su atitinkamų sričių specialistais

Jei veido asimetrija ėmė ryškėti pamažu, ne po traumos, reikėtų įvertinti savo sveikatos būklę, laikyseną, įpročius. Jeigu fizinis aktyvumas mažas, o darbas sėdimas, gali būti, kad pokyčiai veide signalizuoja apie raumenų disbalansą. Jeigu skauda žandikaulį ir dantų padėtis yra netaisyklinga, gali būti, kad veidą vis labiau keičia netaisyklingas sąkandis. Deformuotas žandikaulis lemia veido raumenų ilgį, susitraukimą ir, žinoma, veido asimetriją.

Paprasčiau tariant, primiausia reika paanalizuoti savo sveikatą, tiek fizinę, tiek emocinę, mat stresas lygiai taip pat gali kurti įtampą veide ir keisti bruožus. Tuomet laukia darbas su srities specialistais: kineziterapeutais, ortodontais ir pan. Esminių problemų, nebūtinai tiesiogiai susijusių su veido zona, sprendimas dažnai kartu yra ir veido asimetrijos gydymas.

2. Veido ovalo korekcija pasitelkiant mankštas ir masažus

Su amžiumi natūraliai pastebimas odos elastingumo praradimas, raumenų tonuso silpnėjimas. Dažnai treniruojame kūną, o kaip veidas? Veido raumenis tam tikra prasme taip pat galima treniruoti. Iki tam tikro lygio, veido formos korekcija galima atliekant:

 • masažus (namuose ar specialistų kabinete);
 • tikslingas aparatines procedūras;
 • veido raumenų mankštas.

Lygiai taip pat kaip ir padidėjusio pagurklio atveju, kuris stipriai keičia veido ovalą, – nedidelius trūkumus galima koreguoti tiesiog mankštomis, aparatinėmis procedūromis, masažais. Jeigu pratimai ir masažai atliekami savarankiškai, būtina pasidomėti teisinga jų atlikimo technika, kitaip asimetriją galima ne sumažinti, bet išryškinti.

Vis dėlto, senėjimo procesų sustabdyti neįmanoma. Būtent todėl su amžiumi atsirandantys veido bruožų pakitimai yra viena dažniausių priežasčių, kodėl domimasi ne tik prevencinėmis priemonėmis, bet ir plastinės chirurgijos gydytojų atliekama veido korekcija.

Lygiai taip pat mankštos ar masažai nepakeis situacijos, jei asimetriją lemia, pavyzdžiui, netaisyklingos formos nosis, susiformavęs skruostų riebalinis audinys ar genetiškai asimetriškos lūpos.

3. Naujų įpročių formavimas

Sakoma, kad maži įpročiai kuria didelius pokyčius. Šis posakis labai tinka ir kai kalbame apie kūno ir veido bruožų pasikeitimus. Keli pavyzdžiai:

 • Miegojimo padėtis: jei nuolat miegame ant vienos pusės, natūraliai vienoje veido pusėje raumenys yra labiau įsitempę ir pamažu tai atsispindi veide.
 • Maisto kramtymas: daugelis dėl skirtingų priežasčių maistą daugiau kramtome viena puse, o šis apkrovos disbalansas bėgant metams gali sukurti ir vizualų disbalansą.
 • Dantų valymas: sakoma, kad dešine ranka reikėtų valyti kairiąją dantų pusę, o kaire – dešiniąją, mat kitu atveju raumenys skirtingose veido pusėse apkraunami nevienodai.
 • Žiūrėjimas į ekranus: nuolatinis žiūrėjimas į ekraną tam tikru kampu, ypač kai tenka palenkti galvą žemyn arba į vieną pusę, gali įtempti kaklo ir veido raumenis taip pamažu juos keičiant.
 • Buvimas saulėje: dėl netolygaus saulės poveikio viena veido pusė gali senėti kitaip nei kita, ypač jei vieną pusę nuolat labiau veikia ultravioletiniai saulės spinduliai.

Tai, kaip miegame, kaip valomės dantis ir dirbame prie kompiuterio ekranų, pamažu atsispindi mūsų veide. Asimetriją gali sukurti tiek raumenų įtampa ir skirtinga apkrova, tiek dėl kenksmingo saulės poveikio greičiau glembanti oda.

Jei su amžiumi pokyčių veide norime matyti kuo mažiau, reikėtų pagalvoti apie kasdienius įpročius. Įpročių pakeitimas gali būti savotiška veido ovalo korekcija ir asimetrijos prevencija. Vėlgi, visi aukščiau išvardinti įpročiai ar jų keitimas lemia ir gali padėti sumažinti tik tam tikrus pokyčius veide. Kreivos nosies pertvaros ar genetiškai paveldėtų bruožų pakeisti vien naujais įpročiais tiesiog neįmanoma.

4. Veido korekcija pasitelkiant hialurono ir botulino injekcijas

Šiandien itin daug dėmesio sulaukia veido kontūro korekcija arba jo kūrimas bei veido bruožų koregavimas hialurono užpildais. Hialurono injekcijos dažnai pasirenkamos siekiant panaikinti raukšles ar prisotinti veido odą drėgmės. Tačiau lygiai taip pat jos tinkamos ir nechirurginei veido kontūrų korekcijai atlikti. Pavyzdžiui, šiandien ypač populiarus skruostikaulio, nosies, lūpų tobulinimas ir pan.

Apskritai, injekcijomis galima:

 1. laikinai pagerinti asimetriją, papildant tam tikras zonas;
 2. sumažinti įtampą ir atpalaiduoti veido raumenis, kurių įtampa keičia bruožus.

Pavyzdžiui, į tam tikrus veido raumenis suleistos botulino injekcijos gali atpalaiduoti įsitempusius raumenis, kurie vizualiai kuria disbalansą ir kartais net sukelia žandikaulio, galvos skausmus.

Svarbiausia pasirinkti srities profesionalus. Veido asimetrijos gydymas injekcijomis reikalauja specifinių žinių ir preciziško veido anatomijos išmanymo – nekompetentingi specialistai gali prisidėti net prie visai priešingo rezultato, t. y., dar didesnės asimetrijos veide. Ir, priešingai, tik patyrę ekspertai gali įvardinti, ar hialurono bei butulino injekcijos apskritai gali padėti spręsti erzinančias problemas.

5. Plastinės operacijos, mažinančios kitų priemonių nepaveikiamą veido asimetriją

„SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai visuomet įvertina tai, ar jų atliekamos korekcijos gali būti efektyvus ir ilgalaikis sprendimas. Pavyzdžiui, jei problemos slypi kūno raumenų disbalanse ar netaisyklingame sąkandyje, – pirmiausia siūloma spręsti būtent šias problemas. Gali būti, kad aktyviai dirbant su kitų sričių specialistais pavyks stipriai sušvelninti veido asimetriją.

Tiesa ta, kad kai kuriuos lūkesčius gali išpildyti tik plastinė chirurgija. Pavyzdžiui:

 • Pakeisti paveldėtus bruožus: natūraliai labai žemos antakių linijos, kreivos nosies pertvaros, tam tikro tipo skruostų riebalų ar vieno stipriai užkritusio akies voko nepadės visiškai pataisyti nei pratimai, nei masažai, nei kūno raumenų balanso atstatymas.
 • Spręsti traumų padarinius: lygiai taip pat plastinės chirurgijos specialistų pagalba yra kone vienintelė išeitis susigrąžinti simetriškus veido bruožus, paveiktus traumų (pavyzdžiui, jei nelaimingo atsitikimo metu lūžta nosies pertvara ar patiriama žandikaulio trauma, kuri palieka pėdsaką veide, kitos minėtos priemonės vargu, ar bus veiksmingos).

Tai, ar plastinė chirurgija gali būti efektyvus ir ilgalaikis sprendimas, priklauso nuo asimetriškų bruožų priežasties ir simetriją praradusios veido dalies. Jei specialistai mato, kad tam tikras estetines problemas, ypač atsirandančias su amžiumi, dėl traumų ar paveldėtas genetiškai, galima išspręsti chirurgine veido korekcija, ieškoma individualaus sprendimo.

Tokiais atvejais vienos dažniausių operacijų:

Tai kelios iš pagrindinių atliekamų plastinių operacijų. Apskritai, dažniausiai veido asimetrijos gydymas plastine chirurgija pasitelkiama tada, kai galima dirbti su odos pertekliumi ir minkštaisiais audiniais, nekeičiant kaulų struktūros. Kiekvienas atvejis individualus, tad tik patyrę specialistai individualios konsultacijos metu gali įvardyti procedūras, kurios galėtų padėti pasiekti norimų rezultatų ilgam laikui.

Akivaizdu, kad veido asimetriją sukelti ar pamažu išryškinti gali daugybė priežasčių. Lygiai taip pat šiandien matome didelę įvairovę priemonių, kurios leidžia laikinai pristabdyti pokyčius ar juos visiškai pašalinti. Nuo nedidelių kasdienių įpročių keitimo iki darbo su patyrusiais skirtingų sričių specialistais – veido asimetrijos gydymas dažnu atveju galimas, tik pirmiausia reikia aiškiai įsivardinti jos atsiradimo ar ryškėjimo priežastis.

Daugiau informacijos apie konkrečių veido bruožų asimetriją ir galimybę ją mažinti specialistų atliekamomis injekcijomis bei operacijomis gali suteikti patyrę „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojai.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up