Užkritę akių vokai: ką daryti, norint išspręsti šią problemą?

Dėl natūralių organizmo procesų mūsų oda praranda elastingumą. Todėl ji ima glebti, o tai lemia raukšlių susidarymą ir odos perteklių vokuose. Užkritę akių vokai kelia diskomfortą, nes neleidžia pilnai atmerkti akių. Todėl tai turi neigiamos įtakos regėjimui. Ilgainiui jis gali suprastėti, nes užkritęs vokas mažina regėjimo lauką. Taigi, ką daryti norint išspręsti šią problemą?

 

Užkritusių akių vokų atsiradimo priežastys

Dažniausiai su užkritusių akių vokų problema susiduria vyresnio amžiaus žmonės. Tuomet, kai pradeda išsiskirti vis mažiau hialurono rūgšties ir silpnėja veido raumenys. Oda tampa sausa ir suglebusi, nes nepagaminama pakankamai drėgmės. Todėl atsiranda pirmosios raukšlės.

Tačiau su šia problema susiduria ne tik vyresni nei 35–40 metų asmenys, bet ir jaunesni. Jauniems žmonės ši problema dažniau būna genetiškai paveldima. Nepriklausomai nuo lyties, ji gali kamuoti tiek vyrus, tiek moteris.

 

Užkritusių vokų keliamos problemos

Iš pirmo žvilgsnio užkritę akių vokai atrodo tik estetinė problema. Tokiu atveju susidaręs odos perteklius sukuria pavargusio žvilgsnio įvaizdį, kuris neatrodo patraukliai. Be to, paprastai tai sukelia ir kitas problemas sveikatai. Kadangi užkritęs vokas lemia mažesnį regėjimo lauką, gali atsirasti sunkumų vairuojant ar dirbant prie kompiuterio. Taip pat pasitaiko atvejų, kai dėl odos pertekliaus nuolat vargina akių uždegimas, todėl silpnėja regėjimas.

Moterims, užkritę akių vokai neleidžia išryškinti jų makiažu. O pasidažius jis greitai subėga į užkritusius vokus arba tiesiog pasislepia po jais. Tokiu atveju pasidarius makiažą šventėje nuolatos tenka tikrinti, ar jis nesusigadino. Todėl vokų pakėlimas yra puikus sprendimas, norint išvengti šių nemalonumų.

 

Vokų pakėlimo operacija

Jei vis dar dvejojate, galite nusiraminti, nes vis dažniau ir dažniau žmonės nusprendžia pasiryžti tokiai operacijai. Todėl tikrai nebūsite vieni, kurie ją atliko. Nenuostabu, kodėl tokia procedūra vis populiarėja – juk tai greitas ir patogus problemos sprendimo būdas.

Akių vokų pakėlimo operacija yra neskausminga, nes naudojama vietinė nejautra. Be to, ji trunka ganėtinai trumpai (apie 1 val.), o rezultatai veidrodyje džiugina kur kas ilgesnį laiką. Dažniausiai jie išlieka 12–15 metų, priklausomai nuo genetikos ir individualių organizmo savybių.

 

Pasiruošimas operacijai

Pirmiausia pasikonsultuojama su gydytoju, kuris įvertins Jūsų būklę ir parinks laboratorinius tyrimus, kuriuos reikės atlikti prieš operaciją, arba paskirs medicininę apžiūrą. Taip pat pagal Jūsų lūkesčius chirurgas gali pasiūlyti atlikti tiek viršutinių, tiek apatinių vokų operaciją. Dažniausiai daromos abiejų vokų operacijos. Likus 4 savaitėms iki procedūros patartina nerūkyti, o likus 2 savaitėms – nevartoti aspirino ar kitų kraują skystinančių vaistų.

 

Operacijos eiga

Vokų pakėlimas atliekamas, naudojant vietinę arba bendrinę nejautra, priklausomai nuo chirurgo sprendimo. Tuomet vienas pjūvis daromas išilgai voko raukšlės, o kitas, lygiagretus pjūvis, kiek aukščiau. Pašalinus odos ir riebalų perteklių, pjūvis užsiuvamas ir užklijuojamas specialiu pleistru.

Atliekant apatinių vokų operaciją, jis daromas voko gleivinėje. Tuomet riebalai perskirstomi arba visai pašalinami, nepaliekant pooperacinių randų.

 

Gijimo procesas

Siekiant pagreitinti gijimo procesą, po operacijos dedami šalti kompresai ant akių. Jeigu pacientas jaučiasi gerai, jis po kelių valandų išleidžiamas namo. Tačiau pačiam vairuoti nederėtų. Kadangi po operacijos paprastai pasireiškia patinimas akių srityse, tai gali kelti sunkumų vairuojant. Jis gali išlikti iki 2 savaičių.

Norint išvengti komplikacijų, reikėtų riboti naudojimąsi telefonu, kompiuteriu ar kitu ekraną turinčiu įrenginiu, nes tai itin vargina akis. Taip pat pirmas 2 savaites vertėtų nesilankyti saunose, baseinuose ir vengti aktyvaus fizinio krūvio. Taip pat būtina paminėti, jog kaip ir prieš operaciją, taip ir po jos 4 savaites vertėtų nerūkyti.

 

Galutinis rezultatas

Siūlai išimami po 1 savaitės, o galutiniu rezultatu galima mėgautis po 2–4 mėnesių, priklausomai nuo organizmo savybių ir genetikos. Po to, kai atliekamas vokų pakėlimas, veidas atrodo žvalesnis, nes pakinta akių forma, o oda aplink jas tampa lygesnė. Taigu Jūs galite džiaugtis akivaizdžiai matomais rezultatais ir didesniu pasitikėjimu savimi.

 

Šalutiniai poveikiai

Kaip ir po kiekvienos operacijos, taip ir po šios galimi keli šalutiniai poveikiai, tokie kaip akių dirginimas, žaizdos infekcija, pjūvio vietos kraujavimas, randų hipertrofija. Šalutinius poveikius būtina aptarti su chirurgu konsultacijų metu, dar prieš operaciją. Svarbu paminėti, jog jų pasireiškimui didelę įtaką turi specialisto pooperacinių nurodymų laikymasis. Tad kaip greitai ir kokybiškai sugis pjūviai, priklausys tik nuo Jūsų.

 

Vaizdas veidrodyje vis dar nekelia džiaugsmo, nes kankina užkritę akių vokai? Norėtųsi išraiškingesnio žvilgsnio? Vokų pakėlimo operacija yra veiksmingiausias ir efektyviausias sprendimas, norint pašalinti ne tik estetines, bet ir sveikatos problemas. Ši greita ir neskausminga procedūra leidžia padidinti pasitikėjimą savimi ir džiaugtis matant save iš šono. Tad nedvejokite ir pasiryžkite pokyčiams, nes kada, jeigu ne dabar? SV plastinės chirurgijos centro specialistai pasiruošę Jums padėti.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up