S.Vikšraitis: „Patinę paakių maišeliai kenkia ir grožiui, ir sveikatai, arba Ką vadiname „Malar bags“

Kaip gelbėti sau, kai žvelgiant į veidrodį lydi nuolatinis nepasitenkinimo jausmas, o maišeliai po akimis neišnyksta nė įdienojus?

 

Ar atmetus lėtinį nuovargį, miego trūkumą, stresą ir svaigiųjų gėrimų vartojimą randame tikrąją grožio ir sveikatos priežastį?
 
„Pradėdami kalbą apie apatinių vokų estetines problemas, turėtume labai aiškiai išskirti dvi jų pagrindines: Paburkę paakiai, kurie spendžiami įprastai, t. y. pašalinant riebalines išvaržas arba atliekant apatinių vokų plastiką.
 
Angl. terminas „Malar bags“ – vandeningi paburkę paakių maliariniai riebalų maišeliai susidarę ties akiduobės ir skruosto riba, iš savo pradinės padėties „numigravę“ į skruostus, žemyn.
 
Tai vienas tų pavyzdžių, kai problema slypi ne tik gyvenimo būde, bet yra nulemta ir senėjimo procesų arba genetikos.
 
Mažai veiklios tuomet ir vienkartinį efektą suteikiančios kosmetikos priemonės, injekcijos, ne visada veiksminga įprasta chirurginė operacija“, – sako „SV Plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Saulius Vikšraitis.
 
Jo tikinimu, malariniai riebalų maišeliai po akimis išryškėja amžėjant, susilpnėjus riebalinius audinius laikančioms jungtims, raiščiams. Kaip su metais sau gelbėti, 15min klausia dr. S.Vikšraičio.

 

– Kodėl su žmogaus branda maliariniai maišeliai tampa vis labiau pastebimi?
– Tiksli malarinių maišelių („Malar bags“) atsiradimo priežastis nėra iki galo aiški. Išryškėję riebalų maišeliai, gulantys ant viršutinės skruosto zonos, kuri ribojasi su poakiu, veidui grožio neprideda. Dėl jų atrodome senesni ir labiau pavargę, žmonės linkę juos maišyti su įprastomis apatinių vokų riebalų išvaržomis. Tačiau kai kada kyla ne tik estetinės, bet ir sveikatos problemos.

 

Vieną tokių galėtume įvardyti periferinio regėjimo sutrikimą. Na, o kalbant apie jų atsiradimą galima išskirti šiuos veiksnius: buvimą saulėje, rūkymą, stipriųjų gėrimų vartojimą, senėjimo pokyčius, genetiką, lėtines inkstų ligas. Šių problemų formavimąsi gali lemti ir atliktos plastinės operacijos bei veido užpildų naudojimas.
 
– Kuo malariniai paakių maišeliai skiriasi nuo įprastų apatinių vokų?
– Jie pasižymi odos pertekliumi ir riebalinėmis išvaržomis, pasislinkusiomis link skruostų. Jų uodegėlės (tarsi „vandens pūslės“) nusėda ant viršutinio skruosto. Tai nulemia struktūrinės apatinio voko ir skruostų odos problemos.
 
Taip nutinka dėl atsipalaidavusio veido raumens, kuris padeda užmerkti akių vokus (žiedinį raumenį), bei odos ir riebalų klostės. Taigi audiniams sudarant perteklinį laisvą plotą jo būklę blogina skysčių susilaikymas (audinių edema). Dėl jo ir atsiranda patinimas.
 
Daugelis pacientų suprastėjusiu paakių vaizdu skundžiasi ryte, o dieną vaizdas kiek pagražėja. – Kaip žmonės reaguoja į šią problemą?
– Niekam nepatinka vandeningi maišeliai po akimis, tačiau viena yra paakių paburkimas ryte, kuris dažniausiai išnyksta dienos metu, ir visai kas kita – nuolatiniai maišeliai po akimis, kurie lieka kad ir ką darytumėte.

 

Tai gali būti nuolatinio nepasitenkinimo savo išvaizda šaltinis. Mediciniškai malariniais krepšiais vadinami paakiai yra pats tikriausias iššūkis plastikos chirurgams ir estetikos meistrams.
 
– Ar galėtumėte paminėti, kuriais gyvenimo metais malariniai maišeliai išryškėja? – Jauniems žmonėms jų beveik niekada nebūna, nors kai kam sužaidžia genetika.
 
Dažniausiai vandeningi malariniai maišeliai atsiranda apie keturiasdešimtuosius metus, kai oda pradeda prarasti elastingumą, išsitempia veido raumenys, o raumenų laikomos riebalų kišenės pradeda slinkti žemyn, formuodami nepageidaujamus maišelius.
 

Kiti nemažesnį susirūpinimą keliantys veiksniai yra maliarinė edema (patinimas) ir maliarinės išvaržos.

Kai kada šie pokyčiai rodo bėdas, susijusias su amžiumi, akies žiedinio raumens ar net kaukolės kaulų, prie kurių šie raumenys prisitvirtinę. Kas gi atsitinka? Iš esmės oda suglemba į daugybę gilių raukšlių –klosčių, užpildytų skysčiu ar riebalais.
 
Malariniai maišeliai yra viena sudėtingiausių šiuolaikinės estetinės medicinos problemų. Radikaliausias sprendimas, žinoma, yra chirurgija, pradedant išplėstine blefaroplastika ir baigiant mikroriebalų nusiurbimu, tačiau akivaizdu, kad ne visi tai pasirinktų.
 
Ir kartais net chirurgija negali atsikratyti maliarinių maišelių!

Gydymo būdų yra, tačiau efektyviausias – kompleksiškas gydymas

– Kaip manote, kokie gydymo metodai gali padėti šią problemą veiksmingiausiai spręsti? – Pacientus su maišeliais po akimis gydyti daug sunkiau nei turinčius įprastas paakių patalogijas. Nors įprasta apatinių vokų plastika padeda atgaivinti pavargusias akis, žmonėms, pasižymintiems audinių paburkimu, įprastai prireikia papildomo gydymo.

Todėl prieš atliekant bet kokią akių vokų operaciją būtina kurį laiką pastebėti išreikštą ar net menkai matomą maliarinių maišelių susidarymą. Jei marialiniai maišeliai koreguojami taikant tik apatinių vokų plastiką, rezultatai gali nuvilti, o vaizdas gali kelti didesnį nerimą nei anksčiau.
 
– O kaip vertinate blefaroplastiką su vidurinio veido pakėlimu?
– Odos klostės gali būti patobulintos tik chirurginiu būdu, kartu pašalinant apatinių vokų riebalų išvaržas, pakeliant veidą ir atleidžiant sulaikančius raiščius.
 
Veido vidurio pakėlimas taip pat įtempia atsilaisvinusius skruosto audinius ir sumažina skysčių pertekliaus susikaupimo riziką. Tačiau, jei audiniai tankūs, mažai tikėtina, kad operacija iškart sėkmingai pašalins skysčių pertekliaus susikaupimo problemą (audinių edemą). Todėl skiriamas pooperacinis gydymas.
 
Tikslingas limfodrenažinis veido masažas, radio dažnio gydymas, ultragarso procedūros. Pacientams, sergantiems sunkia ligos forma, susidūrusiems su sunkesniais pokyčiais ir aiškiai išreikštomis odos klostėmis, atliekami paviršiniai pjūviai ir pašalinami audiniai.
 
Taip pat pašalinama ir negyva erdvė, kurioje kaupiasi skystis. Susiuvus odą, lieka randai, bet jie minimalūs, per metus išbąla.
 
– Kas dar blogina paakių maišelių situaciją?

– Gana dažnai mūsų klinikoje matoma problema – dėl ankstesnių užpildų injekcijų suprastėjusi paakių maišelių būklė. Įprastai užpildai sukelia patinimą, todėl raukšlė gali išryškėti.

Taigi, veido užpildai retai turėtų būti naudojami siekiant pagerinti maišelius, nes hialurono rūgštis problemą beveik visada padidina.
 
Jei šioje srityje buvo suleistos užpildo injekcijos, jūsų bus paprašyta jas ištirpinti. Tikėtina, kad vien užpildo pašalinimas žymiai pagerins paakių maišelių situaciją, ypač jei užpildo tūris buvo didelis. Taip pat estetikai siūlo šią problemą spręsti veido chirurginiais siūlais, tačiau teko matyti ne vieną atvejį, kada ir siūlai išprovokavo maliarinių riebalų maišelių susidarymą, išvešėjimą.
 
– Kas dar galėtų prisidėti prie susidariusios problemos sprendimo?
– Sumažinti riebalinį ir pakelti veido audinį ar pastorinti dermą gali ir didelio intensyvumo fokusuotas ultragarsas.
 
Moksliniai duomenys rodo, kad kai kurie antibiotikai, sušvirkšti į malarinį maišelį, gali stimuliuoti fibroblastų veiklą, kolageno sintezę, o provokuodamas riebalinio audinio fibrozę, tačiau šis metodas vis dar tiriamas.
 
Kalbant apie lazerinį gydymą, jau seniai naudojami lazeriai, tokie kaip CO2, galintys šiek tiek koreguoti odos raukšles ir padidinti odos elastingumą. Lipolitikai naudojami probleminėse vietose, kuriose yra susikaupę daugiau riebalų: pagurklyje, paakiuose, pilvo, klubų, šlaunų, sėdmenų srityje.
 
Sakoma, kad jie tiesiogiai veikia riebalų sankaupas jas skaidydami, tačiau jie niekaip nesutvirtina suglebusių odos audinių. Juos naudojant labai svarbu pasidomėti sudėtimi ir gamintoju.
 

Geriausius rezultatus galima pasiekti sumaniai derinant skirtingus metodus kiekvienu konkrečiu atveju. Nėra vieno teisingo sprendimo ir būdo, tai turėtų žinoti ir pacientas prieš priimdamas sprendimą gydytis viena ar kita metodika.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/s-viksraitis-patine-paakiu-maiseliai-kenkia-ir-groziui-ir-sveikatai-arba-ka-vadiname-malar-bag-1028-1671980?copied

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up