Rinoplastikos rezultatai – ar jie amžini?

Plastinė nosies operacija (kitaip vadinama rinoplastika) yra chirurginė procedūra, skirta nosies formai ir (arba) funkcijai koreguoti. Labai dažnai ji atliekama estetiniais sumetimais, jei paprasčiau – siekiant patrauklesnės išvaizdos. Be to, rinoplastika leidžia efektyviai išspręsti kvėpavimo problemas, atsirandančias dėl netaisyklingos nosies pertvaros. Natūralu, jog svarstant atlikti tokią operaciją iškyla įvairių klausimų, iš kurių vienas populiariausių yra susijęs su rezultatų ilgaamžiškumu.

 

Ar nosies korekcijos rezultatai ilgaamžiai?

 

Daugelis plastinių operacijų garantuoja sąlyginai ilgalaikius rezultatus. Pavyzdžiui, veido patempimas leidžia džiaugtis jaunatviškesne išvaizda, tačiau jis nesustabdo natūralių senėjimo procesų. Todėl odos elastingumas toliau mažėja, keičiasi veido kontūras. Taigi po kurio laiko gali prireikti dar vienos procedūros.

 

Panašiai galima vertinti ir riebalų nusiurbimą. Jis padeda padailinti kūno linijas, tačiau neužkerta kelio vėlesniam svorio priaugimui. Tai reiškia, kad rezultato ilgaamžiškumas priklauso nuo paties žmogaus pastangų, gyvenimo būdo pokyčių ir panašiai.

 

Gera žinia ta, jog rinoplastikai ši taisyklė paprastai netaikoma. Profesionaliai atlikta nosies plastinė operacija garantuoja visą gyvenimą trunkantį rezultatą. Išskirtiniais laikomi tokie atvejai, kai patiriama veido trauma, pavyzdžiui, įvykus autoavarijai ar kito nelaimingo atsitikimo metu. Subtilūs nosies formos pakitimai gali atsirasti ir dėl natūralaus senėjimo, tačiau pergyventi dėl to tikrai nevertėtų.

 

Kalbant apie tokią chirurginę procedūrą, reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Pirma – galutiniam rezultatui pamatyti užtrunka  nemažai laiko. Antra – kai kurie žmonės nusprendžia atlikti revizinę (pakartotinę) rinoplastiką po pradinės procedūros.

 

Po kurio laiko pasimato galutinis rezultatas?

 

Visiškai normalu, jog norisi iš karto pamatyti galutinį operacijos rezultatą. Tačiau šiuo atveju labai svarbu išlikti kantriems. Rinoplastika išskirtinė tuo, kad, kitaip nei daugelio kitų plastinių operacijų, galutinio jos rezultato gali tekti palaukti pakankamai ilgai.

 

Žinoma, tam tikri pokyčiai išryškėja jau vos per kelias savaites po procedūros. Per šį laikotarpį sumažėja patinimas, šiuo metu ypač svarbu laikytis gydytojo pateiktų nurodymų. Vienas iš tokių – miegoti ant nugaros, galvą laikant ant aukštos pagalvės.

 

Visgi dalis patinimų taip greit neatslūgsta ir gali išsilaikyti maždaug metus po operacijos. Per šį laikotarpį galima pastebėti, kad jie vis pranyksta ir vėl atsiranda. Kai kurie pacientai teigia, kad nosies patinimas labiau matomas ryte, o dieną sumažėja. Užsitęsęs gijimo procesas lemia tai, kad galutinis rezultatas išryškėja tik po pakankamai ilgo laiko.

 

Kodėl kai kuriems pacientams atliekama pakartotinė rinoplastika?

 

Nosies korekcijos rezultatai yra daugiau mažiau nuolatiniai, nebent nusprendžiama ją atlikti antrą kartą. Dažniausiai tai daroma tuomet, kai jaučiamas nepasitenkinimas pirminės procedūros efektu ir tik pasikonsultavus su plastikos chirurgu. Revizinė rinoplastika yra sudėtingesnė nei pradinė, todėl šiuo atveju ypač svarbu pasirinkti aukštos kvalifikacijos specialistą, turintį ilgametę patirtį.

 

Ieškote geriausių savo srities profesionalų? SV plastinės chirurgijos centro komanda pasiruošusi Jums padėti. Jeigu nesate patenkinti savo nosies forma arba susiduriate su kvėpavimo problemomis, atsirandančiomis dėl netaisyklingos pertvaros, pasiryžkite pokyčiams. Pasirūpinsime, kad jie būtų tokie, apie kuriuos svajojate!

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up