Riebalų nusiurbimas: ką vertinga žinoti?

Operacija

Riebalų nusiurbimas kitaip liposakcija – viena iš populiariausių kosmetinės chirurgijos operacijų visame pasaulyje. Ji atliekama norint greitai ir veiksmingai atsikratyti nereikalingais kūno riebalais. Operacijos metu pašalinama nuo 200 iki 2000 ml riebalų.

Ši procedūra paprastai nėra laikoma svorio metimo metodu ar alternatyva. Jeigu turite antsvorio, papildomų kilogramų greičiausiai atsikratysite laikydamiesi subalansuotos mitybos ir reguliariai mankštindamiesi. Taip pat po bariatrinės chirurgijos procedūros galima atlikti plastinę riebalų nusiurbimo operaciją.

 

Kaip ir kada atliekama operacija?

Liposakcija dažniausiai atliekama tose kūno dalyse, kuriose lengviausiai kaupiasi riebalai. Tai gali būti:

  • pilvas;
  • rankos (žasto dalis);
  • sėdmenys (klubai);
  • kojos (blauzdos ir šlaunys);
  • krūtinė ir nugara;
  • smakras ir kaklas.

Operacija atliekama norint pašalinti asimetriją ir pakoreguoti pasirinktas kūno vietas, kai jose pastebimos nepageidaujamos riebalų sankaupos. Tokia procedūra taip pat gali būti taikoma esant ginekomastijai, t. y. vyrų krūtų padidėjimui. Todėl tokia operacija tampa populiari ne tik tarp moterų, bet ir vyrų.

Vyrai į specialistus dažniausiai kreipiasi norėdami pašalinti nepageidaujamus riebalus nuo pilvo, juosmens ir krūtinės. Moterys renkasi iš skirtingų kūno dalių, kurios joms yra nepatrauklios. Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai operacijos metu nusiurbti riebalai panaudojami, formuojant veido ar kitas kūno dalis. Pavyzdžiui, nusiurbti riebalai vis dažniau naudojami norint padidinti sėdmenų ar krūtinės apimtį.

Daugiau įdomių faktų apie riebalų nusiurbimą galite rasti čia.

 

Pasiruošimas operacijai

Kaip ir prieš visas operacijas, atliekama nuodugni, gydytojo suplanuota sveikatos apžiūra. Chirurgas supažindins Jus apie galimas rizikas ir suteiks išsamesnės informacijos apie operaciją ir jos eigą.

Likus 4 savaitėms svarbu nesilaikyti griežtų dietų, nutraukti kontraceptinių tablečių vartojimą ir nerūkyti, nes tai padidina komplikacijų riziką ir prailgina žaizdų gijimą. Taip pat negalima vartoti kraują skystinančių vaistų likus 2 savaitėms iki operacijos. Procedūros dieną pacientai nevalgo ir negeria skysčių, o nusiprausus netepa kūno kremu ar aliejumi.

 

Pooperacinė būsena

Pacientas namo paleidžiamas kitą dieną po procedūros. Įprastai operacijos vietoje gali būti juntamas skausmas ir patinimas. Tokiu atveju gydytojas gali paskirti vaistų skausmui malšinti ir antibiotikų, padedančių sumažinti infekcijos riziką.

Iš pradžių matoma šiek tiek kraujosruvų, tačiau po 1–2 savaičių jos dažniausiai išnyksta. 3–6 savaites po operacijos įprasta dėvėti specialią aprangą (spaudžiamuosius tvarsčius), o 3–4 savaites vengti fizinio krūvio (negalima kelti sunkių daiktų, kurie sveria daugiau nei 5 kg). Svarbu paminėti, jog gijimo metu negalima vartoti alkoholinių gėrimų kartu su vaistais nuo skausmo ir rūkyti.

 

Rezultatai

Liposakcija yra itin populiari, nes ją atlikus iš karto matomi rezultatai. Į įprastą gyvenimo ritmą galima sugrįžti po 1–2 savaičių, o galutiniai rezultatai ir kūno kontūras matomi po 3–4 mėnesių. Pagerinti gijimo procesą ir užtikrinti ilgalaikį rezultatą padeda aktyvus gyvenimo būdas ir subalansuota mityba. Norint pasiekti maksimalų rezultatą, tikslingi individualios trukmės limfodrenažiniai masažai.

Pasiryžę plastinei riebalų nusiurbimo operacijai, galėsite vėl mėgautis patraukliu vaizdu veidrodyje. Tokia procedūra padės greitai ir efektyviai atsikratyti nepageidaujamų kūno riebalų, o praėjus gijimo laikotarpiui rezultatai džiugins ilgą laiką. Tad jei vis dar svarstote, nieko nelaukdami pasinaudokite chirurgo konsultacija. Jos metu gausite išsamią informaciją apie šią procedūrą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up