Riebalų nusiurbimas: dažniausi klaidingi įsitikinimai

Riebalų nusiurbimas – tai ne tik grožiui skirta procedūra. Ji taip pat gali padėti pašalinti susikaupusius riebalus vietose, kuriose natūraliai jų pašalinti neįmanoma. Sankaupos sukelia tiek fizinį, tiek ir psichologinį diskomfortą, todėl jų nusiurbimas gali padėti pasijusti žymiai geriau ir padidinti pasitikėjimą savimi. Kadangi žiniasklaidoje riebalinio audinio nusiurbimas dažniausiai pristatomas kaip būdas atsikratyti papildomų kilogramų be didelių pastangų, jį supa daugybė mitų. Mūsų užduotis – juos paneigti.

1. Tai būdas kovoti su nutukimu

Visų pirma, jeigu riebalai nusiurbiami, o gyvenimo būdas išlieka toks, koks buvęs, t. y. toliau nesilaikoma subalansuotos mitybos principų ir neužtikrinamas reikalingas fizinis aktyvumas, nutukimo problema netruks ilgai sugrįžti. Verta paminėti ir tai, kad labai didelio kiekio, daugiau nei 4 litrų riebalų nusiurbimas netgi pavojingas sveikatai. Dažniausiai nusiurbiamos šios kūno vietos: juosmuo, sėdmenys, kojos, pasmakrė.

2. Nusiurbti riebalai iškart sugrįš

Taip gali nutikti tik tuomet, jeigu nesilaikoma sveikos gyvensenos principų ir nėra rūpinamasi fiziniu aktyvumu. Kitu atveju iškart po operacijos rezultatai būna puikūs. Net jeigu viršijamas minimalus dienos kilokalorijų kiekis, nusiurbti riebalai nesugrįžta. Vis dėlto, riebalų padaugėti gali tuo atveju, jeigu kūno svoris padidėja 10 procentų. Tačiau kaip rodo realūs pavyzdžiai, ši procedūra paskatina visapusiškai rūpintis savo kūnu, todėl jie atauga tik išimtiniais atvejais.

3. Riebalų nusiurbimas – kovai prieš celiulitą

Deja, tačiau tai labai populiarus mitas, ir daugelis moterų juo tiki. Iš tikrųjų, nusiurbimo metu riebalai pašalinami iš gilesnio poodinio sluoksnio, o celiulitas, kaip žinia, susiformuoja paviršiuje. Kad celiulitas išnyktų, turėtų būti pagerinta mikrocirkuliacija ir limfos atitekėjimas į riebalinį sluoksnį, tačiau operacijos metu pašalinamos tik riebalų ląstelės.

4. Po nusiurbimo oda susitraukia

Nors po riebalų nusiurbimo operacijos dažniausiai rekomenduojama nešioti kompresinę aprangą tam, kad oda šiek tiek susitrauktų, tai gali padėti tik tam tikrais atvejais. Odos susitraukimą lemia daug veiksnių – gydytojo kompetencija, riebalų kiekis, kūno vieta, nuo kurios šalinami pertekliniai riebalai. Visgi, jeigu riebalų nusiurbimas buvo atliktas dėl didelio jų kiekio ir oda jau prieš operaciją buvo suglebusi, rekomenduotina atlikti ir plastinę operaciją, pavyzdžiui, pilvo.

5. Chirurginį nusiurbimą keičia kiti būdai

Nors per pastaruosius kelerius metus atsirado naujų riebalų nusiurbimo būdų (nusiurbimas lazeriu bei vakuuminis), įprastas būdas išlieka pačiu populiariausiu. Viena iš priežasčių – jo metu pašalinamas didžiausias kiekis perteklinių riebalų.

Besidomintiems riebalų nusiurbimu patariama susirasti patikimus informacijos šaltinius ir juos panagrinėti atidžiau. Jeigu jaučiate diskomfortą dėl riebalų pertekliaus bet kurioje kūno vietoje, nesibaiminkite – riebalų nusiurbimas neabejotinai gali padėti labiau pasitikėti savimi ir pamilti savo kūną iš naujo.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up