Riebalai probleminėse kūno vietose: kiek yra būdų jais atsikratyti taip, kad negrįžtų?

Kiekviena moteris nori turėti tobulai grakščią figūrą. O tai – nelengvas uždavinys net ir paveldėjusioms gerus genus, besirūpinančioms subalansuota mityba ir išsiugdžiusioms į kokybę orientuotus gyvenimo įpročius.

Mat pats didžiausias figūros priešas – nepageidaujamos riebalų sankaupos. Neretai tikimasi, kad jas padės įveikti mankštos ir treniruotės, įvairiausios dietos ir sveikatingumo programos – juk vargu, ar rasime moterį, kuri nuolat ir reguliariai nesportuodama bei protingai nesimaitindama, nejaustų sąžinės priekaištų dėl „tų kelių priaugtų kilogramų“.

Tačiau specialistai sako, kad kūno riebalai – net ir nepageidaujamose kūno vietose – nėra visiškai blogas dalykas, nes jie tarsi plastilinas padeda tinkamai formuoti figūrą. O jei ir norima atsikratyti riebalų, pirmiausia svarbu žinoti, kaip tai padaryti saugiai ir pasirinkti patį tinkamiausią būdą.

Pirmas žingsnis grakščios figūros link

Dažna moteris moka paryškinti figūros privalumus arba maskuoti jos trūkumus drabužiais. Tačiau jei jaunystėje tai padaryti gana nesudėtinga, tam tikrais amžiaus tarpsniais kūno trūkumai ryškėja, dažniausiai sukeldami tas pačias – riebalų sankaupų – problemas. Tik vienoms suapvalėja pilvukas, kitoms – šlaunys ir klubai, trečioms – žastai, o ketvirtos žino: kad ir ką bedarytų, niekada nepavyks turėti dailaus juosmens.

Kodėl kaupiasi riebalai? Taip atsitinka ne tik dėl paveldimumo – dažnai pagal tai, kuriose kūno vietose kaupiasi riebalai, galima spręsti ir apie moters gyvenseną, mitybą bei sveikatą. Pavyzdžiui, poodines riebalų sankaupas tam tikrose kūno vietose gana dažnai lemia ir hormonų disbalansas, toksinai, stresas, miego sutrikimai ir net žalingi įpročiai, tokie kaip greitas maistas ar alkoholis.

Beje, šios kilmės riebalų sankaupos yra tarsi nepajudinamos: sportuojant, derinant maistą, visos kūno dalys gražėja, išskyrus kurią nors vieną vietą, dažniausiai, pilvuką, šlaunis, žastus. Tad specialistai sako: pirmasis žingsnis grakščios figūros link yra net ne dietos ir ne sportas, o išsiaiškinimas, kuriose vietose ir dėl kokių priežasčių kaupiasi riebalai.

Kaip atsikratyti riebalų natūraliu būdu

Išsiaiškinus riebalų sankaupų, kurios kelia tiek fizinį, tiek ir psichologinį diskomfortą, priežastis, itin svarbus subalansuotos mitybos ir aktyvaus sporto planas, o taip pat – papildomos priemonės.

Viena jų – meditacija, nuo streso atpalaiduojanti veikla. Ji gali padėti sumažinti apetitą ir tuo pačiu mažinti riebalų kaupimąsi pilvo srityje.

Lygiai tiek pat svarbus pakankamas ir kokybiškas miegas, kurio trūkumas taip pat skatina riebalų sankaupas įvairiose kūno srityse. O su šia tendencija siejama ir miego apnėja – protarpinis kvėpavimo sutrikimas miego metu.

Populiaria riebalų atsikratymo priemone pastaruoju metu laikomas ir protarpinis badavimas, išlaikant pakankamą laiko distanciją tarp maitinimosi ciklų.

Daugelis specialistų teigia, kad veiksmingiausia, kai kelios pasirinktos priemonės derinamos kartu, tačiau jų trūkumas tas, kad neįmanoma sureguliuoti visko taip, kad atsikračius riebalų, būtų išlaikomos gražios kūno proporcijos. Neretai nutinka taip, kad atsikračius pilvuko, lieka žastai, o sumažinus riebalinį sluoksnį šiose kūno dalyse, kilogramai laikosi šlaunų srityje ir t. t.

Chirurginės procedūros apima įvairias technologijas

Ar įmanoma atsikratyti riebalų taip, kad būtų išlaikytos kūno proporcijos? Specialistai teigia, kad tam yra vienas kelias – formuoti kūno kontūrą pasitelkiant įvairias procedūras. Beje, nuo to laiko, kai šios procedūros buvo išrastos, jos nuolat tobulėjo ir šiuo metu gali apimti įvairias – įsiurbimo, ultragarso, energijos, lazerio ir radijo dažnių – technologijas.

Nors visų procedūrų tikslas yra tas pats – pašalinti riebalus, tačiau atlikimo būdai labai skiriasi, todėl specialistų teigimu, labai svarbu tinkamai pasirinkti.

Pavyzdžiui, atliekant riebalų nusiurbimą ultragarsu, sukeliama garso banga selektyviai paveikia riebalinio audinio ląsteles, jos patiria kavitaciją ir pasišalina. Šis metodas itin efektyvus atliekant antrinį riebalų nusiurbimą, tačiau riebalų emulsija sunkiau prigyja atliekant riebalinio audinio transplantaciją. Be to, naudojant jį, kyla odos pažeidimo, nudegimų rizikos.

Kitas riebalų nusiurbimo metodas – vibroliposakcija. Jo pagrindą sudaro greitai vibruojančios kaniulės, kurios padeda išsiurbti nereikalingus riebalus ir labai sutrumpina procedūros laiką. Šiuo metu tai – vienas populiariausių metodų pasaulyje, nes leidžia gana greitai ir efektyviai pašalinti riebalinio audinio sankaupas, o atlikus transplantaciją, riebalai greitai prigyja, nereikia ilgos reabilitacijos.

Riebalams nusiurbti gali būti naudojamos ir lazerio technologijos. Tokia procedūra veikia fotolizės principu – riebaliniai sluoksniai skaidomi šviesos spinduliuotės pluoštu. Tiesa, ji ne visada yra efektyvi ir gerokai ilgesnė nei kitos riebalų nusiurbimo procedūros, labiau tinka nedidelės apimties plotams. Be to, svarbu nepamiršti, kad procedūroje naudojamos laisvosios riebalų rūgštys apsunkina kepenų veiklą, gali kilti ir odos pažeidimo lazerio spinduliu rizikos.

Plastikos chirurgijoje žinoma ir neinvazinė procedūra – kriolizė, kuri iš esmės skiriasi nuo riebalų nusiurbimo, tačiau gali būti veiksmingas būdas, kai norima pašalinti nedidelius riebalinio audinio sluoksnius. Tokiu atveju numatytose vietose riebalų ląstelės veikiamos +2C laipsnių šalčiu, nes tai skatina ląstelių apoptozę – palaipsniui vykstantį savaiminį susinaikinimą ir pasišalinimą iš organizmo.

Procedūras parenka pagal poreikį ir žmogaus sveikatą

Pasak SV Plastinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo dr. Ernesto Zacharevskio, dažniausiai pacientai, susidūrę su riebalų šalinimu, galvoja, kad tai – paprasta riebalų nusiurbimo procedūra. Tačiau ji parenkama labai kruopščiai, specialistui įvertinus situaciją pagal asmens poreikius ir sveikatos savybes.

„Žinoma, šiandien riebalų nusiurbimo procedūros atliekamos pasitelkus pažangias technologijas ir išsiskiria tuo, kad atliekamos be skalpelio ir gana greitai, veikia gana didelį poodinį kūno plotą, nesukelia didelio streso organizmui“, – sako jis.

Paprastai poodiniai riebalai dažniausiai nusiurbiami nuo tų vietų, kuriose jų perteklius deformuoja kūno kontūrą, dažniausiai – nuo pasmakrės, kaklo, žastų, pilvo, sėdmenų ir išorinių, priekinių bei vidinių paviršių, o vienos procedūros metu gali būti nusiurbiamos kelios skirtingos vietos.

Priklausomai nuo riebalų siurbimo technikos ir apimties, žmogaus organizmo savybių, paprastai atsigavimas po šios procedūros būna individualus. Nors paprastai efektas pastebimas iš karto, vis dėlto galutinis rezultatas išryškėja tik po kelių mėnesių.

Svarbu skirti viršsvorį ir nutukimą

Tiesa, specialistai įspėja, kad įvairios svorio reguliavimo programos ir procedūros nėra panacėja visiems: jei moterims bet koks papildomas kilogramas siejasi su viršsvoriu, tai gydytojai šioje srityje skiria viršsvorį ir nutukimą.

SV Plastinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. E. Zacharevskij teigia, kad atskirti šias formas nesudėtinga – paprastai tai parodo kūno masės indeksas, apskaičiuojamas kūno svorį padalijus iš ūgio, pakelto kvadratu. Jei jis viršija 30 kg/m², tuomet verta sunerimti ir pirmiausia apsilankyti pas dietologus bei endokrinologus. Esant dideliam nutukimui, gali būti skiriamos bariatrinės chirurginės procedūros, kurias atlieka pilvo chirurgai.

„Tokiais atvejais mes atsisakome atlikti liposakciją, nes ši procedūra skirta ne numesti svorį, tačiau tik koreguoti kūno kontūrą, kuris deformuojasi dėl atskirose kūno vietose susiformavusių riebalų sankaupų“, – sako gydytojas, pabrėždamas, kad nutukimas jau yra liga, po kuria dažniausiai slypi daugybė kitų, nematomų, sveikatos problemų.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up