Populiariausios plastinės operacijos – privalumai, mitai ir kainos

Populiariausios plastinės operacijos

Plastinė chirurgija jau seniai nebėra tabu; vis daugiau žmonių renkasi įvairias plastines operacijas, siekdami pagerinti savo išvaizdą ir savijautą. Nuo subtilių korekcijų iki ryškių transformacijų – šiuolaikinė plastinė chirurgija gali padėti išspręsti įvairias estetines (ir ne tik) problemas. Visgi, įdomu – kurios plastinės operacijos yra populiariausios? Būtent apie jas toliau ir pakalbėsime.

Krūtų didinimas

Krūtų didinimas daug metų yra viena populiariausių plastinių operacijų. Ji leidžia keisti krūtinės dydį ir formą, naudojant implantus arba kūno riebalus. Dažniausiai ši operacija atliekama siekiant patobulinti krūtinės simetriškumą, padidinti krūtų tūrį po nėštumo ar svorio metimo, taip pat pakoreguoti įgimtą ar su amžiumi įgytą krūtų formą. Be to, krūtų didinimas gali būti reikalingas norint atkurti krūtinę po mastektomijos, kurios metu pašalinama dalis arba visa krūtis dėl vėžio ar kitų sveikatos problemų.

Nors vis dar galima susidurti su nuomone, kad padidinta krūtinė atrodo nenatūraliai, šiuolaikiniai implantai ir jų dėjimo technikos, taip pat aukšta chirurgo kompetencija leidžia suformuoti itin proporcingai atrodančią krūtinę. Tinkamai atlikta plastinė operacija ne tik padeda pasiekti estetinius tikslus, bet ir gali žymiai pagerinti asmens savijautą bei pasitikėjimą savimi, suteikdama galimybę jausti harmoniją su savo kūnu.

Riebalų nusiurbimas

Kita populiari plastinė operacija yra riebalų nusiurbimas, dar žinomas kaip liposakcija. Šios operacijos metu iš tam tikrų kūno vietų pašalinamos nepageidaujamos riebalų sankaupos. Liposakcija labai populiari tarp žmonių, norinčių pakoreguoti savo kūno kontūrus ir pašalinti riebalus iš tokių vietų kaip šlaunys, pilvas, rankos, smakras ar pagurklis, kurios dažnai būna atsparios dietai ir fiziniam krūviui.

Nors riebalų nusiurbimas nėra svorio metimo būdas, kaip kartais klaidingai manoma, jis gali padėti suformuoti proporcingesnes kūno linijas ir bendrai pagerinti figūrą, ypač kai tradiciniai svorio mažinimo metodai neveikia taip, kaip tikimasi.

Pilvo plastika

Kaip vieną iš populiariausių plastinių operacijų galima išskirti ir pilvo sienos plastiką, kitaip abdominoplastiką, kuria siekiama suformuoti lygesnį ir tvirtesnį pilvą. Ji dažniausiai atliekama moterims po gimdymų, ginekologinių operacijų, taip pat asmenims, patyrusiems didelius kūno svorio pokyčius, kuomet negrįžtamai ištempiami pilvo raumenys ir oda.

Ši plastinė operacija apima perteklinės odos ir riebalų pašalinimą bei pilvo raumenų sutvirtinimą. Tai leidžia pagerinti ne tik kūno išvaizdą, bet ir funkcijas, pavyzdžiui, padidinti stabilumą ir sumažinti nugaros skausmus, susijusius su silpna pilvo siena. Tačiau vėlgi vertėtų prisiminti, jog tai nėra svorio metimo būdas.

Nosies plastika

Dar viena plastinė operacija, esanti populiariausiųjų sąraše, – nosies plastika, arba rinoplastika, kuri atliekama norint pakeisti ar rekonstruoti nosį dėl estetinių priežasčių. Ją dažniausiai renkasi asmenys, turintys kreivą, asimetrišką nosį, patyrę nosies traumas, taip pat norintys pakoreguoti jau operuotą nosį.

Ši operacija gali padėti išspręsti įvairias problemas, susijusias su nosies išvaizda ir struktūra. O siekiant pagerinti ir kvėpavimo funkciją, kartu gali būti atliekama nosies pertvaros korekcija (septoplastika).

Vokų plastika

Tarp populiariausių plastinių operaciją yra ir vokų plastika, kitaip dar vadinama blefaroplastika, kuri atliekama siekiant pagerinti viršutinių ir apatinių akių vokų išvaizdą. Nors vis dar sklando mitas, kad ši plastinė operacija palieka matomus randus, tai nėra tiesa. Dauguma žmonių, kuriems ji buvo atlikta, net negali parodyti tikslios vietos, kurioje buvo darytas pjūvis.

Vokų plastika yra populiarus pasirinkimas tarp norinčių atsikratyti pavargusio žvilgsnio, kurį sukelia užkritę akių vokai ar „maišeliai“ po akimis, ir sukurti „gaivesnę“ veido išvaizdą. Be to, tai efektyvus sprendimas norint pagerinti regėjimą ir atsikratyti akių nuovargio, esant perteklinei odos klostei.

Veido patempimas

Veido patempimas (pakėlimas) – dar viena populiari plastinė operacija, skirta atjauninti veido odą ir jo kontūrus. Tai efektyvus būdas sumažinti senėjimo požymius, tokius kaip gilios raukšlės, sukritusi bei elastingumo netekusi veido ir kaklo oda.

Operacija gali apimti odos ir gilesnių jos sluoksnių pertvarkymą, atkuriant anksčiau buvusias veido linijas ir sumažinant su amžiumi susiformavusias raukšles. Tai ne tik leidžia pagerinti veido išvaizdą, bet ir gali suteikti žmogui daugiau pasitikėjimo savimi. Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad atlikus veido patempimą, reikia daug laiko sugrįžti į socialinį gyvenimą, dažniausiai tai galima padaryti jau po 3–4 savaičių.

Svarstant bet kokią plastinę operaciją, svarbu gerai apgalvoti savo lūkesčius ir tikslus. Kiekviena iš minėtų operacijų turi specifinių privalumų ir gali padėti efektyviai išspręsti skirtingas problemas. Todėl reikėtų konsultuotis su patyrusiais specialistais, kurie profesionaliai įvertintų individualią situaciją ir nukreiptų tinkama linkme.

Plastinės operacijos kainos: kurios – brangiausios, o kurios labiausiai įperkamos?

Plastinės operacijos kainos gali labai skirtis, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo, reikalingų chirurgo įgūdžių ir operacijai skirtų išteklių. Pavyzdžiui, dėl savo kompleksiškumo veido patempimas ir pilvo sienos plastika paprastai yra tarp brangiausių plastinių operacijų. Krūtų didinimas taip pat gali būti ganėtinai brangus, ypač jei jo metu naudojami aukščiausios kokybės implantai ar atliekama sudėtingesnė operacija.

Mažiau invazinės procedūros, tokios kaip riebalų nusiurbimas ar vokų plastika, gali būti šiek tiek pigesnės, tačiau taip pat reikalauja aukštos chirurgo kompetencijos. Nosies plastinės operacijos kaina priklauso nuo atliekamos korekcijos sudėtingumo, todėl gali būti įvairi. Žinoma, reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog operacijų kainoms įtakos turi ir įstaigos reputacija, jos vieta bei chirurgų patirtis.

Svarstant atlikti bet kokią plastinę operaciją, derėtų ne tik aiškiai suprasti norimą estetinį rezultatą, bet ir įvertinti visas galimas pasekmes bei rizikas. SV plastinės chirurgijos centro gydytojai išsamiai atsako į visus rūpimus klausimus ir padeda rasti individualų sprendimą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up