Plastinė krūtų operacija: ką svarbu žinoti?

Viena dažniausiai Lietuvoje atliekamų plastinių operacijų – krūtų plastinė operacija.

Daugybė moterų kompleksuoja dėl per mažų ar per didelių krūtų, todėl galiausiai pasiryžta kreiptis į plastikos chirurgus. Kartais šis sprendimas priimamas ir dėl sveikatos problemų. Nemažai krūties vėžiu sirgusių moterų nori atstatyti krūtis rekonstrukcinės chirurgijos pagalba.

Kaip bet kuri kita plastinė operacija, ir ši turi būti gerai apgalvota. Pateikiame keletą naudingų faktų, kuriuos verta žinoti planuojant darytis plastinę krūtų operaciją.

Kada verta pagalvoti apie plastinę krūtų operaciją?

Priežastys krūtinės didinimui būna įvairios. Vis tik tendencijos gana aiškios. Krūtinę norima mažinti, jei ji gerokai per didelė ir sukelia fizinį diskomfortą. Didinti – jei krūtys nesusiformavusios, nesiekia net A dydžio, jei jos nedidelės ir kelia moteriai nepasitikėjimą savimi, jei deformuojasi po svorio netekimo ar nėštumo.

Priaugus svorio, oda prie jo prisitaiko – ji išsitempia. Tačiau jei svorio yra greitai netenkama dideliu kiekiu, oda nespėja prisitaikyti prie pokyčių. Tuomet ji lieka karoti, ten, kur buvo kūno masė. Ir tokios situacijos nebeįmanoma sutvarkyti sportu ar mityba. Šie dalykai padeda tik esant nedideliam perteklinės odos kiekiui. Tai galioja ir krūtims – netenkant svorio jos lygiai taip pat sumažėja ir susmunka.

Normalu, kad nėštumo metu krūtinė padidėja. Tačiau po kūdikio žindymo, krūtys sumažėja ir suglemba… Tuomet krūtinė jau nebeatrodo taip, kaip atrodė prieš nėštumą. Po žindymo subliūškusios krūtys susmunka, praranda savo buvusį stangrumą. Tai moterims sukelia nemažai diskomforto – juk visos nori turėti dailias, mažų mažiausiai nenukarusias, krūtis. Tokiu atveju, kreipiamąsi į plastikos chirurgus, norint atlikti krūtų pakėlimą, jų užpildymą savais riebalais arba implantais. Žinoma, skubėti nereikėtų – po kūdikio žindymo iki operacijos turėtų praeiti bent pusė metų.

Svarbiausia – natūralumas

Įdėti krūtų implantai žmonėms pastebimi ne tik liečiant krūtis, bet ir vizualiai. Ypač, jei moteris krūtis pasididino net keliais dydžiais. Tad svarbu gerai apgalvoti norimus operacijos rezultatus ir juos rinktis saikingai. Per dideli implantai gali sukelti ir laikysenos nepatogumų. Čia labai svarbus tiek sveikas paciento požiūris, tiek profesionalus plastikos chirurgo darbas, siekiant užtikrinti natūralų vaizdą.

Svarbu atsižvelgti į sveikatos būklę

Svarstant krūtų plastinę operaciją, vertėtų atsižvelgti į tokias aplinkybes kaip jūsų fizinė būklė ir gyvenimo būdas. Jeigu turite antsvorio, jūsų giminėje buvo krūties vėžio susirgimo atvejų, aktyviai rūkote ar turite kitų žalingų įpročių, vertėtų gerai pasvarastyti dėl krūtinės plastinės operacijos. Tad jei jau svarstote tokią plastinę operaciją, svarbu atlikti visus reikiamus tyrimus prieš ją. Kokie jie, pakonsultuos plastikos chirurgas.

Kaina priklauso nuo pobūdžio

Krūtų operacijos kaina skiriasi nuo jos pobūdžio. Štai krūtinę mažinti kainuoja brangiau, nei didinti, nes operacija užtrunka gerokai ilgiau. Taip pat, svarbu pastebėti, kad mažinamos krūtys ilgainiui gali ataugti dėl svorio priaugimo arba nėštumo.

Krūtų implantai – ne visam gyvenimui

Implantai laikui bėgant šiek tiek deformuojasi, keičia savo formą, pasislenka, todėl gali prireikti dar vienos operacijos pakeisti juos naujais. Papildomai operacijai dažnai ryžtamąsi ir po nėštumo, jei operacija daryta prieš jį, dėl svorio netekimo, o kartais paprasčiausiai dėl pasikeitusių moters norų. Jungtinėse Amerikos valstijose net ketvirtadalis krūtinę pasididinusių moterų, maždaug po dešimties metų operaciją kartoja.

Didesnės krūtys be implantų

Dažniausiai krūtų implantai dedami darant pjūvį po krūtimi, per spenelius ar pažastį. Tačiau tai ne vienintelis būdas krūtinei padidinti. Vis populiarėja krūtinės didinimas panaudojant savo riebalus. Svarbu žinoti, kad tik dalis kitoje kūno vietoje suleistų riebalų prigyja, tad gali reikėti papildomos operacijos.

Neskubėkite sportuoti

Po krūtų didinimo plastikos teks palaukti prieš vėl pradedant aktyviai sportuoti. Įvairūs fiziniai pratimai, ypač kardiopratimai, kurių metu šokinėjama, po operacijos griežtai neleidžiami. Į sportą po operacijos turi būti grįžtama labai palengva, pirmuosius kelis mėnesius užsiimant tik lengvais fiziniais pratimais.

Gali sudaryti žindymo sunkumų

Jei dar nesate gimdžiusi, apsvarstykite, ar operaciją norite darytis iki gimdymo. Krūtų operacijos metu gali būti iš dalies šalinamos pieno liaukos ir taip pakinta spenelių latakėliai. Taip apsunkinimas kūdikio žindymas krūtimi. Tačiau jei operacija atliekama neliečiant spenelio ir liaukos, problemų nesusidaro. Vis tik, nemažai moterų teigia, kad komfortiškiau su implantais jaučiasi, jei juos dėjosi po gimdymo.


 

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRO plastikos chirurgai skiria didžiulį ir individualų dėmesį kiekvienam pacientui. Konsultacijos metu išsamiai aptariami paciento poreikiai, norai, objektyviai įvertinama situacija, pateikiama optimaliausių rezultatų vizija ir naudingos įžvalgos. Mes siekiame kurti natūralų žmogaus grožį, pasitelkdami į pagalbą moderniausias medicinos priemones. Pildykime svajones kartu. 💖

📲 Susisiekti dėl greitos konsultacijos galite el. p. info@svplastic.com arba tel. +37037313308

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up