Plastinė chirurgija: raktas į laimę ar tuštybių mugė?

Nors daugelyje pasaulio šalių estetinės ir plastinės operacijos jau seniai tapo neatsiejama kokybiškesnio gyvenimo dalimi, iki šiol netyla diskusijos, kas dažniausiai žmones skatina pokyčiams. Mokslininkai teigia, kad tai – būdas išgyventi ilgalaikius pozityvius jausmus ir paskatinti vadinamojo laimės hormono seratonino gamybą, besivadovaujantieji stereotipais sako, kad tai – tik tuštybė.

O kaip yra iš tiesų? Apie tai pasakoja SV Plastinės chirugijos centre išvaizdos pokyčius patyrusios moterys: visų laikų geriausia Lietuvos kultūristė, daugkartinė Europos ir pasaulio čempionė, dalyvavusi prestižiniame profesionalų turnyre „Ms. Olympia“ Natalija Murnikovienė ir legendinės grupės „Rondo“ lyderio Aleksandro Ivanausko-Faros žmona Rima Ivanauskienė.

 

Sprendė ne tik estetines, bet ir funkcines problemas

Abi moterys SV Plastinės chirurgijos centre atsidūrė ne dėl jaunatviškų užgaidų – čia jas atvedė amžiaus sąlygoti ir veide matomi bei kiekvieną moterį lydintys ryškūs pakitimai. Bėgantį laiką moterys ryžosi stabdyti individualiai pritaikytais veido pakėlimo (anglų k. – face lift) operacijų kompleksais, kurie išsprendė ne tik estetines, bet tuo pačiu – ir funkcines problemas.

Poniai Natalijai buvo nusiurbti nereikalingi veido riebalai, pakelti vidiniai veido audiniai, patempta kakta ir sutvarkyti užkritę vokai, o vėliau ji nutarė koreguoti ir prieš daugelį metų Jungtinėse Amerikos Valstijose operuotą nosį, kurios įdubusi pertvara sportininkei trukdė normaliai kvėpuoti.

Tuo metu poniai Rimai buvo pakelti sukritę skruostai, patempta kaklo oda, atkurtas taisyklingas veido kontūras, patobulinta antakių linija, patempta veido oda, sutvarkytas nykstantis žandikaulis, kuris moteriai kėlė daug nepatogumų ir problemų.

Pasiryžusios pokyčiams moterys neslėpė, kad visuomenė šiuo klausimu vis dar griežta: teko susidurti su daugybe stereotipų, smerkimu ir juodais komentarais. Bet pergalė – akivaizdi.

„Ir išmokau nekreipti dėmesio į kitų nuomonę, nes čia panašiai kaip ir su mano kultivuojama sporto šaka. Kai pradėjau sportuoti, dažnai sulaukdavau klausimų – kam man tas kultūrizmas ir kodėl esu tokia baidyklė, o štai dabar sporto salėje matau daugiau moterų nei vyrų“, – juokiasi ponia Natalija.

 

Kokybiškesnio gyvenimo receptas

Jau daugiau kaip keturiasdešimt metų laimingoje santuokoje gyvenanti ponia Rima sako, kad žengti žingsnį link kokybiškesnio gyvenimo paskatino būtent jos vyras, žinomas dainininkas Aleksandras. Reikėjo tik padrąsinimo, o patekusi į SV Plastinės chirurgijos centrą, moteris neabejojo būsima sėkme.

„Jau praėjo šeši metai po tos operacijos, mano amžius eina, bet aš vis tiek jaučiuosi labai gerai. Esu sau graži, galiu vaikščioti be makiažo ir, svarbiausia, jaustis absoliučiai gerai“, – sako daug komplimentų sulaukianti pašnekovė ir priduria, kad svarbiausias laimėjimas yra gera savijauta ir galimybė kasdien būti laimingai.

Moteris neslepia, kad pažįstami, išvydę jos ir vyro pokyčius, vadino tai „laimėtu aukso puodu“, o jiedu – kokybiškesnio gyvenimo receptu. Mat sustabdytas laikas paskatino pagalvoti ir apie sveikesnį gyvenimo būdą. „Neslėpsiu, – man mano  vyras visada buvo gražus, bet žinoma, jis atjaunėjo, o ta operacija paskatino ir numesti svorio, labiau prisižiūrėti“, – sako ji.

 

Gražūs žmonės traukia labiau

Ponia Natalija įsitikinusi, kad kaip knygas renkamės pagal viršelius, taip ir gražesni žmonės mus pritraukia labiau ir tik pabendravus grožis atsiduria antrame plane. „Iš tiesų gražūs žmonės mus labiau traukia – kaip ir gražūs daiktai, namai, automobiliai. Tai – normalu“, – sako ji.

Jos nuomone, bet kokios plastinės operacijos negali pakeisti gyvenimo, padėti pajusti pilnatvę, jei yra daromos dėl kitų žmonių požiūrio, taip pat siekiant įtikti savo partneriams ar jaučiant aplinkos spaudimą. Visada labai svarbu žinoti, ko nori pats, turėti savo laimės viziją, o geri plastikos chirurgai kaip laimės architektai padės tą viziją įgyvendinti.

„Aš žinau moterų, kurios neturi krūtinės ir jaučiasi laimingos – joms tikrai nereikia jokių operacijų. Nes juk mes gyvename visų pirma dėl savęs ir dėl savo laimės, o ne dėl kitų. Aš pati visada žinojau, ko noriu, o SV Plastinės chirurgijos centro vedantysis gydytojas Saulius Vikšraitis tai labai tiksliai įgyvendino. Dabar esu pats laimingiausias žmogus, kuris dovanoja laimę ir kitiems, – sako ponia Natalija, pridurdama, kad laimingas žmogus negali nieko nuskriausti, o su juo nori būti ir bendrauti visi.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up