Plastikos chirurgė Karolina Venslauskaitė apie randų priežiūrą vasaros sezonu

Nors vasarą visiems norisi mėgautis saulės teikiamais malonumais, pacientams po plastinių procedūrų reikia nepamiršti ir randų priežiūros, kuri vasaros metu turi būti ypatingai atidi.

Savo įžvalgomis dalinasi SV plastinės chirurgijos centro specialistė, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Karolina Venslauskaitė: „Plastinės operacijos gali būti atliekamos visus metus ir sezoniškumas neturėtų jūsų stabdyti nuo norimų pokyčių, tiesa, vasarą randų priežiūrai reikia skirti daugiau dėmesio dėl didesnio saulės spindulių poveikio ir karščio“.

Dalinamės keletu patarimų, kaip teisingai prižiūrėti pooperacinius randus vasaros metu, kad jie išliktų kuo mažiau pastebimi.

Apsaugokite randus nuo saulės arba juos paslėpkite

„Saulės poveikis gali patamsinti ir pabloginti randų išvaizdą. Tepkite randus ir aplinkinę odą plataus spektro apsauginiu kremu nuo saulės su dideliu SPF (bent 30). Kremą tepti rekomenduoju kas dvi valandas arba dažniau, jei plaukiojate vandenyje ar prakaituojate. Jei įmanoma, prisidenkite randą drabužiais arba plačiabryle skrybėle, kad apsaugotumėte jį nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai padeda sumažinti UV spindulių poveikį ir neleidžia randui tamsėti“ – teigia gyd. Karolina Venslauskaitė

Venkite soliariumų ir intensyvių saulės vonių

Nors vasarą dauguma siekia tobulo įdegio, soliariumai taip pat gali patamsinti randus ir padidinti odos pažeidimo riziką. K. Venslauskaitė rekomenduoja vengti soliariumų ar intensyvaus deginimosi saulėje, ypač jei neseniai atlikote operaciją arba turite šviežių randų. Jei to nepavyksta išvengti, randus būtina tepti apsauginiu SPF kremu arba pridengti nuo tiesioginių spindulių.

Vartokite skysčius ir reguliariai drėkinkite rando vietą

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Karolina Venslauskaitė pažymi, kad po operacijos, o ypatingai vasarą, būtina gerti daug vandens, kad oda būtų sudrėkinta, nes sausa, dehidratuota oda gali apsunkinti gijimo procesą. Tinkamas drėkinimas gali paskatinti sveiką odos regeneraciją ir sušvelninti odos randėjimą. Taip pat, gydytoja rekomenduoja reguliariai drėkinti randą ir odą aplink: tepkite jį švelniu, hipoalerginiu drėkinamuoju kremu. Tai padeda išvengti išsausėjimo ir niežulio, kurie gali sulėtinti gijimo procesą. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip alavijas ar vitaminas E, pasižyminčių raminamosiomis savybėmis.

Būkite atsargūs užsiimdami vandens pramogomis.

Gydytoja atkreipia dėmesį į tai, kad jei randas nėra visiškai užgijęs, svarbu jį saugoti nuo ilgesnio buvimo vandenyje, pavyzdžiui, baseine, jūroje ar ežere. Chloras ir sūrus vanduo gali sudirginti rando audinį. Laikykitės gydytojo rekomendacijų, jei nurodyta – naudokite gydytojo rekomenduotą vandeniui atsparų tvarstį arba silikono gelio pleistrus, kad apsaugotumėte randą.

Gydytoja Karolina Venslauskaitė pabrėžia, kad svarbiausia turėti kantrybės: „randams užgyti ir išnykti reikia laiko. Svarbu būti kantriems ir nuosekliai laikytis randų priežiūros nurodymų. Jei nerimaujate dėl randų gijimo eigos, pasitarkite su jus operavusiu chirurgu“

Svarbu atminti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus ir gijimo procesas yra  skirtingas. Jei jums kyla klausimų susijusių su pooperacine priežiūra ir randų gijimu – visada pravartu pasikonsultuoti su jus operavusiu gydytoju ir gauti individualių patarimų, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Jei turite klausimų dėl pooperacinės priežiūros –  susisiekite su mūsų klinikos specialistais ir užsiregistruokite konsultacijai jau dabar:

Telefonu:  +37065560629

El. Paštu: info@svplastic.com

www.svplastic.com

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up