Labai svarbu, kad po nusiurbimo užsilikusios odos ląstelės nenusėstų ir nesikauptų organizme, tam esame parengę visą procedūrų ciklą. Taigi siūlome ne tik operaciją, bet ir odos priežiūrą pooperaciniu laikotarpiu.
– Pagerėja savijauta, moterims nebe taip baisu žvelgti į veidrodį, keičiasi pojūtis ir kojose: buvusios „medinės“ atgauna lengvumo pojūtį.
Kurį laiką kūno gijimo vietose, kur buvo nusiurbti riebalai, dar juntamas dilgčiojimas. Bet sklandžiai gyjant įprastai jis praeina per tris savaites.
Po šios operacijos pacientui suteikiama limfodrenažinė apranga, prispaudžianti odą ir taip paspartinanti bei palengvinanti gijimą.
Grįžimas prie įprastų darbų šiuo atveju labai individualus, kaip, beje, ir juntamas skausmas (vieni jautrūs daugiau, kiti mažiau).
Dirbantys sėdimą darbą prie savo rutinos gali sugrįžti jau po dviejų dienų. Ši operacija neatima darbingumo savaitei, bet pooperacinis laikotarpis labai svarbus.
Kaip, beje, ir judėjimas. Jei dirbama ištisai sėdint po 8–9 valandas, nėra gerai.
– Ar tiesa, kad po kiek laiko riebalų nusiurbimą gali tekti kartoti dėl vėl atsinaujinusių riebalų ląstelių?
– Kaip dažnai teks tai kartoti, priklauso nuo ligos eigos ir esamos jos stadijos. Iš darbo praktikos esame pastebėję, kad moterys kartoja nusiurbimus.
Turime pacienčių sugrįžtančių po 3–5 metų. Kokia priežastis? Gerėjanti jų savijauta.
Žinoma, kaskart įvertiname, kokį kūno plotą teks nusiurbti, ar užteks vietinės, o gal prireiks bendrinės nejautros (kuomet pacientas lieka klinikoje), kad pacientė jaustųsi komfortiškai.
Su „neprisižiūrėjimu“ neturi nieko bendro
– Kas geriausiai gelbsti nuo sunkumo pojūčio, kuriuo ši liga apdovanoja sergančias moteris?
– Jei liga pažengusi (antra ir trečia stadija), pradedamas nuoseklus gydymas.
Spaudimo ir įtampos paveiktas zonas palengvina chirurginis riebalų nusiurbimas bei susikaupusių riebalų ląstelių pašalinimas.
Taip pat labai verta pradėti važinėti dviračiu, greitai eiti ar plaukti, visa tai palengvina ligos eigą, tiesa, pačios ligos neišgydo. Savo pacientes supažindiname su kitomis, veiksmingomis procedūromis, kaip limfodrenažas (galimas 3 kartus per savaitę), kompresinių kojinių dėvėjimas.
Labai gerai ligą veikia ir kavitacija (viena iš veiksmingiausių figūros korekcijos ir nereikalingų riebalų pašalinimo procedūrų, kuria gali būti atliekamas ir celiulito gydymas). Ji taip pat pageidautina tris kartus per savaitę.
– Vienas iš būdų lipoedemai pristabdyti yra tinkamai parinkti kompresiniai drabužiai. Į ką atsižvelgti juos renkantis?
– Pacientus, kuriems buvo atliktas riebalų nusiurbimas dėl apatinių galūnių limfmazgių problemų supažindinames su kompresinių kelnių dėvėjimu ir kuo tai yra naudinga.
Didžiausias jų privalumas ne tik modifikuotas kirpimas, kuriame atsižvelgiama į skirtingus parametrus, bet ir specialiai modifikuoti kojų viršaus ir pagrindo apsiuvai.
Dėl modifikuoto dizaino drabužis apsaugo nuo nereikalingo spaudimo aplink kulkšnis ir yra labai patogus ne tik pooperaciniu metu, bet ir puikiai tinka sluoksniavimui bei kasdieniam dėvėjimui. Tačiau šią ligą gydyti turėtų ne tik plastikos chirurgai.
Mes pacientui suteikiame tik vieną iš galimų pagalbų, bet labai svarbus ir nuoseklaus gydymo planas. Tad gydymo pradžia turėtų prasidėti pas šeimos gydytoją, o šis jau nukreiptų reikiama linkme.
Savarankiškam gydymui nepasiduoda
– Kas labiausiai gąsdina šiai ligai progresuojant?
– Dėl hormoninių pokyčių ir sutrikimų gali atsirasti vidinės kūno svorio kontrolės pusiausvyros, riebalinio audinio nervo sutrikimas ar uždegiminiai procesai, taip pat labai trikdo estetinis vaizdas.
– Kaip į riebalų nusiurbimą žvelgia plastikos chirurgai?
– Į kiekvieną riebalų nusiurbimą plastikos chirurgai žvelgia labai atidžiai: kaskart pasidomi, ar sprendžiama problema (kai kada riebalinės ląstelės yra gausiai atsinaujinančios, kaip žmogus sako, ir sportuoju, ir nevalgau, bet situacija negerėja), ar siekiama tobulumo.
Kitas momentas yra tas, kad pašalinti iš organizmo visų riebalų ląstelių negalime. Sveikos ląstelės yra statybinė organizmo medžiaga, reikalinga odai, kad ši būtų sveika ir elastinga.
– Kiek ši procedūra skausminga?
– Tai viena iš mažiausiai sudėtingų operacijų.
Bijoti procedūros nereikia: turintiems rimtų sveikatos problemų riebalų nusiurbimas nuo rankų ir kojų tampa išeitimi ir sprendimo būdu. Nors tai invazija į kūną, apsieinama be komplikacijų ir randų.
– Kada vertėtų moterims sunerimti ir pagalvoti apie konsultaciją specialisto kabinete? Gal galima pastebėti kažkokius simptomus?
– Apie konsultaciją vertėtų pagalvoti pastebėjus odos įtrūkimus ar kokius kitus jos defektus. Nereikėtų ignoruoti siunčiamų kūno signalų. Jei jau skauda kojas, iškilo guzai (jie įprastai signalizuoja apie kraujosruvas audiniuose), keičiasi kūno išvaizda, kūnas jums siunčia signalą.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/plastikos-chirurge-k-venslauskaite-apie-liga-zalojancia-moteru-likimus-1028-1655158?copied