fbpx
Dr. Ernest Zacharevskij konsultacijos sausio 27 d. Vilniuje, registracija telefonu +370 655 38997. Dr. Ernest Zacharevskij konsultacijos vasario 3 d. Klaipėdoje, registracija telefonu +370 620 33383.
x

Pilvo plastika – sudėtinga operacija. Kada jos tikrai reikia ir ko tikėtis?

Randas, gyjantis metus ir ilgiau. Apie mėnesį trunkantis patinimas. Skausmai iki dviejų savaičių po operacijos. Dėl tokių nemalonių pojūčiu perspėja chirurgai pacientus, kurie ryžtasi pilvo plastikos operacijai. Vis dėlto, tūkstančiai kasmet gulasi ant operacinio stalo. Pasaulyje tai ketvirta pagal populiarumą plastinė operacija.

SV Plastinės chirurgijos centro Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertas daktaras Saulius Vikšraitis sako, jog tai išties viena sunkesnių operacijų. Tačiau ne gydytojui, o pacientui.

„Pilvo plastikos operaciją visada rekomenduoju aptarti su savo partneriu. Svarbu pasiruošti morališkai, nes pjūvis gis ilgai, jam reikės priežiūros. Tai tikrai ne, taip vadinama, atostogų operacija“, – perspėja dr. S. Vikšraitis.

IŠVARŽA PO GIMDYMO

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo, yra keturios pagrindinės grupės pacientų, kuriems ši operacija būtina. Didžiausia – gimdžiusios moterys. Vienos kenčia dėl liekamųjų reiškinių po cezario pjūvio, kitos dėl prasiskyrusių, tonusą praradusių pilvo raumenų.

„Visų pirma – tai medicininė operacija. Šaliname išvaržą, kuri susidaro įvairių ginekologinių operacijų metu pažeidus pilvo sieną“, – sako dr. S. Vikšraitis.

Dėl išvaržos, susilpnėjus tiesiesiems pilvo raumenims dažna moteris skundžiasi nuolat papūstų pilvu. Atliekant pilvo plastiką, sustangrinama ir oda, suglebę raumenys. Labai dažnai tuo pačiu koreguojamas ir riebalų perteklius.

„Šiais laikais abdominoplastikos pavadinimas nebeatitinka tikrovės, – pastebi dr. S. Vikšraitis. – beveik visais atvejais taikome riebalų atsiurbimą. Ypač po cezario operacijos, mat susiformavusi riebalų raukšlė krenta virš rando ir atrodo neestetiškai“

Beje, gimdžiusios moterys neturėtų skubėti gultis ant operacinio stalo. Turi praeiti nemažiau nei šeši mėnesiai nuo gimdymo bei pusmetis po to, kai nustojama maitinti. Nors atlikta pilvo plastikos operacija netrukdo išnešioti vaikelį, vis dėlto šią operaciją rekomenduojama daryti po paskutiniojo nėštumo, kad nereiktų jos kartoti.

DEFORMACIJOS DĖL ANTSVORIO

Dėl svorio svyravimo – laikantis dietų, ar priaugus svorio – vienu atveju susidaro odos perteklius, kitu gali susidaryti riebalinė raukšlė. Tai ne tik estetinė problema. Po ja kaupiasi prakaitas, nešvarumai, atsiranda prakaitiniai bėrimai. Deformuojasi ir pilvo siena.

„Dažnai ginekologinės operacijos ir antsvoris eina kartu, – sako S. Vikšraitis. – Kol moteris jauna, tai gal ne taip matosi. Tačiau vėliau, su mažiumi raukšlė didėja, kartai susiformuoja net kelios. Šaliname odos, riebalų perteklių. Tuo pačiu tvarkome ir pilvo sieną, kad moteris turėtų plokščią pilvą. Suformuojame liemenį“

Pasak gydytojo eksperto, Lietuvoje pastaruoju metu vis stipriau jaučiamas gražaus kūno kultas. Apkūnios moterys ne išimtis. Operuojant specialiai paliekama šiek tiek riebalinio audinio ties bamba, kad išryškėtų moteriškos linijos, kontūras.

„Galima būti apkūnia ir gražių formų. Svarbiausia yra gyvenimo kokybė“, – filosofiškai užbaigia gydytojas ekspertas S. Vikšraitis.

Dar viena grupė pacientų, kuriems prisireikia pilvo plastikos – penkiasdešimt ir daugiau metų sulaukusios moterys. Net jeigu ir nėra didelio antsvorio, dėl amžiaus raumenys ir oda praranda tonusą, pilvas neatrodo gražiai.

„Nori nenori, bet amžius daro savo. Ir jeigu yra noras atrodyti estetiškai, moterys kreipiasi dėl pilvo plastikos“, – sako dr. S. Vikšraitis.

DIDELIS RANDAS GERIAU NEI MAŽAS 

Paklaustas apie po operacijos liekantį randą, gydytojas ekspertas pabrėžia, jog nereikėtų orientuotis į rando dydį. Mažesnis nereiškia „geriau“.

„Randas turi būti formuojamas pagal esamas, natūralias raukšles. Jeigu randas ilgesnis – mažesnė tikimybė, kas jis „susigofruos“. Dėl mažo rando gali atsirasti ir, taip vadinamos, „šuns ausys“ arba iš abiejų randų pusių užkritusios riebalinės sankaupos“, – vardina dr. S. Vikšraitis.

Pjūvis daromas ties bikinio linija. Pasak gydytojo, svarbu padaryti gražų pjūvį, tada po poros metų to rando galite ir visai nebepastebėti.

„Būtina įsiklausyti į gamtą. Jeigu lenkta raukšlė formuojasi natūraliai, mes turime sekti iš paskos“, – savo darbo filosofiją dėsto gydytojas.

Dr. Sauliaus Vikšraitis pastebi, kad nors pilvo plastikos operacija ir kelia pacientams tam tikrų iššūkių – ji ilgalaikė. Dažniausiai jos nebereikia kartoti. Ir net priaugus svorio, pasak gydytojo, formos išlieka.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up