Pilvo raumenų diastazė po nėštumo: kaip gydyti

Nors kai kurios moterys po nėštumo į savo buvusias kūno formas grįžta labai greitai, dauguma susiduria su drastiškai pasikeitusiu kūnu. Susigrąžinti buvusias kūno linijas galima atliekant fizinius pratimus, geriant daug skysčių ir valgant sveiką, subalansuotą maistą. Visgi, kai kuriuos kūno pokyčius atstatyti sunkiau, vieni iš tokių pokyčių – pilvo raumenų diastazė. Tuomet gydymui reikalingi ne tik specialūs pratimai, bet ir diastazės operacija. Tad šiame tinklaraščio įraše išsamiau aptarsime, kas yra diastazė, kokie jos požymiai ir kaip galima atstatyti prasiskyrusius pilvo raumenis.

pilvo plastika

 

Kas yra diastazė?

Diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Ši būklė beveik visada nustatoma moterims po nėštumo ir gimdymo. Nėštumo metu sparčiai didėjant gimdai, tiesieji pilvo raumenys taip pat yra priversti išsitempti. Kaip ir išorė – oda, pilvo raumenys taip pat „persitempia“, tačiau oda apie tai praneša suskilinėdama ir palikdama strijas, o kas vyksta viduje, sunku pamatyti ir pajausti. Dėl to didelė dalis moterų ne iš karto supranta, kad jų raumenys prasiskyrė.

 

Prasiskyrę pilvo raumenys požymiai

Kaip rodo statistika, diastazė yra labai dažna būklė – ji kankina net iki 70 % visų gimdžiusių moterų. Kadangi neretai moterims sunku atpažinti, ar dėl jų atsikišusio ir į vietą negrįžtančio pilvuko kalta mityba, sporto trūkumas, ar raumenų išsiskyrimas, SV plastinės chirurgijos centro specialistai siūlo paprastą būdą pasitikrinti. Jeigu įtariate raumenų prasiskyrimą, tiesiog du arba tris pirštus įspauskite pilvo centre tarp raumenų. Jeigu pirštai lengvai įsispaudžia, reiškia, kad raumenys yra prasiskyrę.

 

Kodėl raumenys prasiskiria?

Prasiskyrę pilvo raumenys po gimdymo – viena dažniausių priežasčių, dėl kurios gimdžiusios moterys kreipiasi į pilvo plastikos specialistus. Visgi verta paminėti, kad raumenys gali prasiskirti ne tik nėščiosioms, 3–iojo trimestro metu, vaisiui augant. Iš tiesų, prasiskyrę raumenys gali susiformuoti netgi smarkiau kosint arba keliant sunkius daiktus.

Vis dėlto pagrindinė priežastis, kaip minėjome, yra būtent nėštumas. Taip pat specialistai išskiria tokias dažniausias raumenų prasiskyrimo nėštumo metu priežastis:

 • Laukiamasi daugiau nei vieno kūdikio – dvynukų, trynukų ir t.t.
 • Besilaukianti moteris – smulkaus kūno sudėjimo, o kūdikis gimsta didesnio nei vidutinio svorio, ūgio.
 • Moters raumenys silpni (iki nėštumo jie nebuvo stiprinami).
 • Nėštumo metu patiriamas pernelyg didelis fizinis krūvis.
 • Moteris gimdo nuo ankstesnio gimdymo praėjus vos metams.

Prasiskyrę pilvo raumenys po gimdymo gali kelti ne tik nepasitenkinimą dėl estetikos. Dėl atsikišusio, tarsi nukarusio pilvuko ilgainiui formuojasi kiti pavojingi organizmo pokyčiai. Apie juos plačiau papasakosime žemiau.

 

Kuo pavojingi prasiskyrę pilvo raumenys?

Jei pilvo raumenys prasiskiria ir nebegrįžta į savo pradinę padėtį, pirmiausia pastebimas estetinis diskomfortas. Vis dėlto, laikui bėgant, problemų atsiranda vis daugiau. Organizmas negali patirti didesnio pilvo raumenų krūvio. Vadinasi, tas krūvis (pavyzdžiui, patiriamas sportuojant, keliant sunkesnius daiktus, vaiką) perkeliamas kitur – dažniausiai dėl to kenčiamas nugaros skausmas. Taip pat ilgainiui dėl diastazės gali išsivystyti:

 • išvaržos;
 • šlapimo nelaikymas;
 • nuolatinis pilvo pūtimas;
 • lėtinis vidurių užkietėjimas.

Dėl visų šių priežasčių sumažėja pasitikėjimas savimi, savo išvaizda. Be to, prasiskyrę raumenys gali trukdyti seksualiniam aktyvumui. Galiausiai, jei patiriamas ypač didelis krūvis, tai įmanomas ir pilvo raumenų plyšimas. Dėl to numoti ranka į atsikišusį pilvą tikrai nevertėtų.

 

Pilvo raumenų diastazė: pratimai padeda ne visada

Deja, tačiau prevencijos diastazei nėra. Ši būklė pasitaiko tiek sportuojančioms, tiek nesportuojančioms moterims. Tad nustačius, kad po nėštumo pilvo raumenys taip ir liko prasiskyrę, dažnai siūlomos 3 išeitys:

 1. Korsetų dėvėjimas.
 2. Sporto pratimai.
 3. Operacija.

Deja, pirmieji du sprendimai retai kuomet padeda. Sportas neabejotinai sustiprina raumenis, ir tai tikrai yra naudinga. Visgi pratimais ar korsetais neįmanoma į pradinę būklę grąžinti sausgyslių, o tai svarbu norint suvesti raumenis atgal. Taigi, jei diagnozuota diastazė pratimai gali būti atliekami, tačiau tik kaip palaikomasis sprendimas. Be to, jie turi būti tinkamai parinkti.

Svarbu paminėti, kad sportuojančioms moterims, kenčiančioms nuo prasiskyrusių pilvo raumenų, derėtų vengti kai kurių pratimų, kurie gali dar labiau pabloginti situaciją. Tai yra pilni ir nepilni atsilenkimai, „lentos“ pratimas – jie visi tiesiuosius pilvo raumenis stumia į priešingas puses, o norint situaciją pagerinti, reikėtų siekti priešingo efekto.

 

Pilvo raumenų diastazė: operacija ir pooperacinis laikotarpis

Jei jums nustatyta pilvo raumenų diastazė, operacija yra efektyviausias būdas šiai būklei ištaisyti. Daugiau apie operacijos eigą ir pasiruošimą jai rasite paspaudę ant šios nuorodos. Čia trumpai priminsime:

 • Pilvo diastazės operacija atliekama apdairiai parenkant pjūvio vietas, tad po to lieka tik vos pastebimi, ilgainiui blykštantys randai;
 • Operacijos metu prasiskyrę raumenys sukabinami, taip pat gali būti pašalinamas odos ar riebalų perteklius;
 • Išankstinis pasiruošimas operacijai nebūtinas, nebent pacientė turi viršsvorio;
 • Pooperaciniu laikotarpiu svarbu dėvėti specialią kompresinę aprangą, o po kelių savaičių išimami siūlai. Į darbą galima grįžti po poros savaičių.

Priklausomai nuo atliktos procedūros apimties, klinikoje po operacijos pacientė paprastai praleidžia 2 dienas. Tuo metu kvalifikuotas klinikos personalas stebi pacientę, ar nepasireiškia jokios komplikacijos. Jeigu būklė stabili, pacientė paleidžiama namo tolimesniam gydymui.

Be to, diastazės rekonstrukcija gali būti viena iš Mommy makeover procedūrų. Šį procedūrų paketą taip pat sudaro krūtų dailinimas, riebalų nusiurbimas ir pilvo plastika. Šis procedūrų paketas leidžia pakoreguoti bene visas po nėštumo pakitusias kūno vietas. Žinoma, prieš pasirenkant kelias procedūras, svarbu pasitarti su patyrusiu gydytojų.

 

Ką dar verta žinoti apie šią būklę?

Jei įtariate, kad po nėštumo prasiskyrę tiesieji pilvo raumenys negrįžo į pradinę padėtį, pirmiausia kreipkitės dėl diagnozės į mūsų profesionalią kliniką. Kaip jau aptarėme, saugių problemos sprendimų tikrai yra. Taip pat pateikiame daugiau naudingos informacijos žemiau.

 

Ar operaciją galima daryti, jei planuojama ateityje vėl gimdyti? 

Sklando mitas, jog operacijos negalima daryti, jei planuojama susilaukti daugiau vaikų. Tai – netiesa. Iš tiesų diastazės operacija kitam nėštumui ir gimdymui netrukdo. Visgi atkreipiame dėmesį, kad kito nėštumo metu raumenys gali ir vėl prasiskirti, tad po gimdymo gali tekti operaciją atlikti pakartotinai.

 

Kada gali būti atliekama pilvo diastazės operacija?

Paprastai pravartu po gimdymo palaukti mažiausiai pusmetį. Per tą laiką moters kūnas atsigauna po nėštumo ir gimdymo patirto streso. Kūnui atsigavus ir grįžus į pradinę padėti, specialistas gali objektyviai įvertinti pakitusių audinių būklę. Žinoma, jeigu moteriai norisi atlikti kelias Mommy makeover procedūras, dėl šių procedūrų tikslinga kreiptis tik praėjus 6 mėnesiams po gimdymo ir 6 mėnesiams po maitinimo krūtimi pabaigos. Didesnės apimties operacijai reikalingas ilgesnis pasiruošimas ir visiško kūno atsistatymas.

 

Nuo ko priklauso pilvo operacijos kaina?

Pilvo raumenų diastazė operacija kaina skirsis, priklausomai nuo individualios situacijos. Operacijos trukmę ir kainą lemia raumenų būklė, prasiskyrimo stiprumas. Preliminarią procedūros kainą galite pamatyti operacijų kainoraštyje. Visgi, jeigu norisi sužinoti tikslią kainą, kreipkitės į profesionalius gydytojus, Specialistai, įvertinę asmeninius lūkesčius, raumenų prasiskyrimo stiprumą, galės pateikti tikslią procedūros kainą.

Prasiskyrę pilvo raumenys nėra nuosprendis, dėl kurio daugiau niekada negalėsite džiaugtis plokščiu, stangriu pilvuku. SV plastinės chirurgijos centro komanda pasiruošusi Jums padėti. Su mumis galite susisiekti patogiu būdu: telefonu, el. paštu ar atvykę į mūsų kliniką. Kvalifikuoti gydytojai atsakys į visus rūpimus klausimus ir pateiks individualų gydymo planą.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up