Pilvo raumenų diastazė po nėštumo: kaip gydyti

Nors kai kurios moterys po nėštumo į savo formas grįžta labai greitai (tam įtakos turi genai, gyvenimo būdas, bendra sveikatos būklė), dauguma susiduria su drastiškai pasikeitusiu kūnu. Kiekvieno žmogaus galvoje tarsi užprogramuota, kad atsikišęs pilvukas reiškia, jog laikas žygiuoti į sporto salę, bet šiuo atveju tai gali būti netinkama išeitis. Problemos priežastimi gali būti pilvo raumenų diastazė, kitaip tariant, prasiskyrę pilvo raumenys. Tuomet gydymui reikalingi ne tik specialūs pratimai, bet ir operacija.

pilvo plastika

Kas yra pilvo raumenų diastazė?

 

Diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Ši būklė beveik visada nustatoma moterims, kurios patyrė nėštumą ir gimdymą. Kaip tai įvyksta? Nėštumo metu sparčiai didėjant gimdai, tiesieji pilvo raumenys taip pat yra priversti išsitempti. Kaip ir išorė – oda, pilvo raumenys taip pat „persitempia“, tačiau oda apie tai praneša suskilinėdama ir palikdama strijas, o kas vyksta viduje, sunku pamatyti ir pajausti. Dėl to didelė dalis moterų ne iš karto supranta, kad jų raumenys prasiskyrė.

Kaip rodo statistika, raumenų diastazė yra labai dažna būklė – ji kankina net iki 70 % visų gimdžiusių moterų. Kadangi neretai moterims sunku atpažinti, ar dėl jų atsikišusio ir į vietą negrįžtančio pilvuko kalta mityba, sporto trūkumas, ar raumenų išsiskyrimas, Svplastic.com specialistai siūlo paprastą būdą pasitikrinti. Jeigu tai įtariate, tiesiog du arba tris pirštus įspauskite tarp pilvo raumenų, pilvo centre. Jeigu pirštai lengvai įsispaudžia, vadinasi, jūs turite šią problemą.

Pratimais ir sveika mityba šiuo atsikišimu atsikratyti nepavyksta, todėl pilvo plastika išlieka efektyviausiu būdu.

 

Kodėl raumenys prasiskiria?

 

Išsiskyrę pilvo raumenys po gimdymo – viena dažniausių priežasčių, dėl kurios gimdžiusios moterys kreipiasi į pilvo plastikos specialistus. Visgi verta paminėti, kad raumenys gali prasiskirti ne tik nėščiosioms, 3-iojo trimestro metu, vaisiui augant. Iš tiesų diastazė gali susiformuoti netgi smarkiau kosint arba keliant sunkius daiktus.

Vis dėlto pagrindinė priežastis, kaip minėjome, yra būtent nėštumas. Specialistai išskiria tokias dažniausias raumenų prasiskyrimo nėštumo metu priežastis:

  • Laukiamasi daugiau nei vieno kūdikio – dvynukų, trynukų ir t.t.
  • Besilaukianti moteris – smulkaus kūno sudėjimo, o kūdikis gimsta didesnio nei vidutinio svorio, ūgio.
  • Moters raumenys silpnoki (iki nėštumo jie nebuvo stiprinami).
  • Nėštumo metu patiriamas pernelyg didelis fizinis krūvis.
  • Moteris gimdo nuo ankstesnio gimdymo praėjus vos metams.

Išsiskyrę pilvo raumenys po gimdymo, ar tiksliau – nėštumo gali kelti ne tik nepasitenkinimą dėl estetikos. Dėl atsikišusio, tarsi nukarusio pilvuko ilgainiui formuojasi kiti pavojingi organizmo pokyčiai. Toliau pasakojame apie juos plačiau.

 

Kuo pavojingi prasiskyrę pilvo raumenys?

 

Jei pilvo raumenys prasiskiria ir nebegrįžta į savo pradinę padėtį, pirmiausia pastebimas estetinis diskomfortas. Tačiau problemų atsiranda ir daugiau. Organizmas negali patirti didesnio pilvo raumenų krūvio. Vadinasi, tas krūvis (pavyzdžiui, patiriamas sportuojant, keliant sunkesnius daiktus, vaiką) perkeliamas kitur – dažniausiai dėl to kenčiamas nugaros skausmas. Kartais pakitimai ypač žalingi, dėl jų netgi pakinta laikysena, pažeidžiamas stuburas, susiformuoja išvaržos.

Kitos pasekmės taip pat nemalonios ir pavojingos: tai šlapimo nelaikymas, nusilpę dubens raumenys, vidurių užkietėjimas. Dėl visų šių priežasčių sumažėja pasitikėjimas, pasitenkinimas savimi. Be to, prasiskyrę raumenys gali trukdyti seksualiniam aktyvumui. Galiausiai, jei patiriamas ypač didelis krūvis, tai įmanomas ir pilvo raumenų plyšimas. Taigi, numoti į atsikišusį pilvuką ranka tikrai nevertėtų.

 

Pilvo raumenų diastazė: pratimai padeda ne visada

 

Nustačius, kad po nėštumo pilvo raumenys taip ir liko prasiskyrę, dažnai siūlomos dvi išeitys:

  1. Korsetų dėvėjimas.
  2. Sporto pratimai.
  3. Operacija.

Deja, pirmieji du sprendimai retai kuomet padeda. Sportas neabejotinai sustiprina raumenis, ir tai tikrai yra naudinga. Visgi pratimais ar korsetais neįmanoma į pradinę būklę grąžinti sausgyslių, o tai būtina norint suvesti raumenis atgal. Taigi, jei diagnozuota pilvo raumenų diastazė pratimai gali būti atliekami, tačiau kaip palaikomasis sprendimas. Be to, jie turi būti tinkamai parinkti.

Sportuojančioms moterims, kenčiančioms nuo prasiskyrusių pilvo raumenų, derėtų pasisaugoti kai kurių pratimų, kurie gali dar labiau pabloginti situaciją. Tai yra pilni ir nepilni atsilenkimai, „lentos“ pratimas – jie visi tiesiuosius pilvo raumenis stumia į priešingas puses, o siekti reikėtų priešingo efekto, norint situaciją pagerinti.

 

Pilvo raumenų diastazė: operacija ir pooperacinis laikotarpis

 

Jei jums nustatyta pilvo raumenų diastazė operacija yra efektyviausias būdas šiai būklei ištaisyti. Daugiau apie operacijos eigą ir pasiruošimą jai rasite paspaudę ant nuorodos. Čia trumpai priminsime:

  • Operacija atliekama apdairiai parenkant pjūvio vietas, tad po to lieka tik vos pastebimi, ilgainiui blykštantys randai.
  • Operacijos metu prasiskyrę raumenys sukabinami, taip pat gali būti pašalinamas odos ar riebalų perteklius.
  • Išankstinis pasiruošimas operacijai nebūtinas, nebent turite viršsvorio.
  • Pooperaciniu laikotarpiu reikia dėvėti specialią kompresinę aprangą, o po kelių savaičių išimami siūlai. Į darbą galima grįžti po poros savaičių.

 

Ligoninėje po operacijos paprastai reikia praleisti porą dienų. Nesijaudinkite – tikrai pasirūpinsime, kad komfortiškai jaustųsi visa jūsų šeima. Taigi, jei diagnozuota pilvo raumenų diastazė operacija ir pooperacinis laikotarpis neturėtų kelti jokio nerimo.

 

Ką dar verta žinoti apie šią būklę?

 

Jei įtariate, kad po nėštumo prasiskyrę pilvo raumenys negrįžo į pradinę padėtį, pirmiausia kreipkitės dėl diagnozės į mūsų komandą. Kaip jau aptarėme, saugių problemos sprendimų tikrai yra. Taip pat pateikiame daugiau naudingos informacijos žemiau.

 

Ar operaciją galima daryti, jei planuojama ateityje vėl gimdyti? 

 

Sklando mitas, jog operacijos negalima daryti, jei planuojama susilaukti daugiau vaikų. Tai – netiesa. Iš tiesų ši operacija kitam nėštumui ir gimdymui netrukdo. Visgi atkreipiame dėmesį, kad kito nėštumo metu raumenys gali ir vėl prasiskirti, tad po gimdymo gali tekti atlikti naują operaciją.

 

Kada gali būti atliekama operacija?

 

Paprastai siūlome po gimdymo palaukti bent pusmetį. Per tiek laiko organizmas grįžta į senąsias vėžes, gimda pilnai išsivalo, susitraukia iki pirminio dydžio. Tuomet jau galima objektyviai įvertinti būklę.

 

Pilvo raumenų diastazė: kaina priklauso nuo būklės ir pasirinkimo

 

Daugumai aktualus klausimas: kiek kainuoja tokia operacija? Vieno atsakymo į jį nėra, kadangi kainą lemia daug veiksnių. Pirmiausia tai – raumenų būklė, prasiskyrimo stiprumas. Taip pat operacijos metu galima atlikti daugiau korekcijų: pašalinti odos perteklių, nusiurbti ir kitur perkelti susikaupusius riebalus ir kt. Taigi, tikslią kainą gali nurodyti jus operuosiantys specialistai.

Prasiskyrę pilvo raumenys nėra nuosprendis, dėl kurio daugiau niekada negalėsite džiaugtis plokščiu, stangriu pilvuku. Svplastic.com profesionalių chirurgų komanda pasiruošusi jums padėti. Pilvo plastika yra efektyvus ir greitas sprendimo būdas. Susisiekite ir pakalbėkime apie tai daugiau!

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up