Viršutinės lūpos pakėlimas (liplift)

Lūpos – viena iš dominuojančių veido dalių, lemiančių bendrą veido išvaizdą ir proporcijas. Lūpų forma ir dydis turi daug įtakos veido estetikai, todėl vis dažniau ieškoma būdų, kaip jas patobulinti. Nors specialūs užpildai gali būti greitas būdas suteikti lūpoms apimties, jie ne visada duoda norimą rezultatą, ypač kai kalbama apie tarpelio tarp lūpų ir nosies korekciją. Ilgalaikis ir efektyvus sprendimas tokiu atveju gali būti viršutinės lūpos pakėlimas, kitaip vadinamas liplift. Toliau išsamiai aptarsime šią plastinę operaciją, kam ji tinka, kada gali būti reikalinga, kaip tinkamai pasiruošti tokiai procedūrai ir kokių rezultatų tikėtis.

Viršutinės lūpos pakėlimas – kas tai?

Viršutinės lūpos pakėlimas, kitaip dar žinomas kaip liplift, yra chirurginė procedūra, leidžianti pakeisti viršutinės lūpos išvaizdą, sumažinant atstumą tarp viršutinės lūpos ir nosies. Tokiu būdu galima atkurti jaunatviškesnę veido išvaizdą, išryškinti lūpų kontūrą, taip pat suteikti veidui ryškesnius ir patrauklesnius bruožus.

Kam gali būti atliekama viršutinės lūpos pakėlimo operacija?

Viršutinės lūpos pakėlimas gali būti atliekamas asmenimis, kurie dėl amžiaus arba genetiškai turi didesnį tarpelį tarp nosies ir viršutinės lūpos – tokiu atveju rausvoji lūpos dalis pasislepia burnoje, todėl atrodo susiaurėjusi ir kalbant dengia viršutinius dantis. Taip pat labai svarbu, kad lūpų operaciją svarstantis asmuo būtų geros sveikatos būklės ir turėtų realistiškus lūkesčius dėl galimo rezultato.

Kada reikalingas viršutinės lūpos pakėlimas?

Viršutinės lūpos pakėlimas gali būti reikalingas, jei:

 • tarpas tarp nosies ir viršutinės lūpos yra didesnis nei 1,5 cm;
 • šypsantis ar kalbant nesimato viršutinių dantų;
 • viršutinė lūpa atrodo neproporcingai plona, lyginant su apatine;
 • norima ilgalaikių ir stabilių rezultatų;
 • lūpų užpildai neduoda trokštamo rezultato.

Pastebėtina, jog liplift nekliudo kitoms estetinėms ar chirurginėms procedūroms, pavyzdžiui, lūpų formos korekcijai hialurono rūgšties užpildais. Tačiau, prieš jas atliekant, visuomet būtina pasikonsultuoti su specialistu.

Pasiruošimas viršutinės lūpos pakėlimo operacijai

Pasiruošimas šiai operacijai prasideda nuo konsultacijos su plastikos chirurgu. Jos metu chirurgas apžiūri ir įvertina asmens fizinę būklę, veido anatomiją. Kartu su specialistu aptariami galimi procedūros variantai, metodika, taip pat visi rūpimi su liplift procedūra susiję klausimai.

Prieš lūpos pakėlimo operaciją būtina atlikti kraujo tyrimus. Jokio kito specialaus pasiruošimo nereikia, tačiau siekiant geriausių rezultatų, kurį laiką prieš procedūrą įprastai skatinama atsisakyti rūkymo, alkoholio ir tam tikrų medikamentų vartojimo.

Platesnę informaciją apie pasiruošimą viršutinės lūpos pakėlimo operacijai visuomet suteiks plastikos chirurgas, atsižvelgdamas į individualią situaciją.

Liplift eiga ir trukmė

Operacijos metu atliekamas siūlo plonumo pjūvis po šnervėmis, pašalinamas odos perteklius, viršutinės lūpos oda pakeliama į reikiamą aukštį ir pjūvis susiuvamas plonais chirurginiais siūlais. Viršutinės lūpos pakėlimo operacija trunka apie 1 valandą.

Liplift nejautra / nuskausminimas

Viršutinės lūpos pakėlimas gali būti atliekamas bendrinėje arba vietinėje nejautroje, priklausomai nuo paciento pasirinkimo.

Po viršutinės lūpos pakėlimo operacijos

Kiekvienu atveju gijimo trukmė yra individuali, tačiau dažniausiai jis trunka apie 2–3 savaites. Nustojus veikti nejautrą sukeliantiems medikamentams, gali prireikti skausmą malšinančių vaistų. Tačiau stipraus skausmo paprastai nebūna; dažniausiai jaučiamas tempimas operacijos zonoje. Gali atsirasti mėlynių ir patinimas.

Po procedūros pacientas išleidžiamas namo ir sutariamas kontrolinio vizito laikas. Siūlai pašalinami po savaitės.

Pradinis rezultatas matomas iš karto, o galutinį rezultatą galima pamatyti nuslūgus audinių tinimui – maždaug po 2–3 mėnesių. Likęs randelis yra ypač plonas ir beveik nepastebimas, o naudojant tinkamas priemones jo priežiūrai, metų bėgyje visiškai išblunka.

Siekiant užtikrinti sklandų gijimo procesą, po tokios procedūros derėtų:

 • 1–2 valandas susilaikyti nuo maisto ir per tą laikotarpį naudoti šaltą kompresą;
  pirmas 3–5 dienas 3 kartus per dieną naudoti rando prevencijai skirtą tepalą;
 • 7–10 dienų nešlapinti pjūvio vietos ir užtikrinti jos švarą;
 • bent 10 dienų nenaudoti makiažo, siekiant išvengti žaizdų infekcijos tikimybės;
 • 2–4 savaites vengti saulės spindulių;
  2 savaites vengti fizinio krūvio;
 • nevartoti alkoholio ar tabako produktų, ypač tuomet, kai po operacijos skiriami vaistai, nes tai gali sukelti nepageidaujamus toksinius reiškinius, o šie paskatinti pooperacines komplikacijas.

Visuomet svarbu laikytis gydytojo nurodyto pooperacinio plano, nes tai leidžia pasiekti geriausius rezultatus.

Galimos komplikacijos

Kaip ir po bet kokios kitos plastinės operacijos, po viršutinės lūpos pakėlimo retais atvejais gali pasireikšti tam tikros komplikacijos. Visgi, tokia tikimybė labai nedidelė. Galimos komplikacijos susijusios su viršutinės lūpos sukietėjimu arba nejautrumu, šypsenos deformacija, labai retai – kalbėjimo apsunkinimu. Atsiradus bet kuriam iš šių pooperacinių reiškinių, apie tai nedelsiant reikėtų informuoti operavusį chirurgą.

Nuo ko priklauso viršutinės lūpos pakėlimo kaina?

Viršutinės lūpos pakėlimo kaina gali svyruoti, priklausomai nuo įvairių veiksnių. Toliau pateikiame pagrindinius aspektus, darančius įtaką šios operacijos kainai:

 • Chirurgo patirtis ir kvalifikacija. Aukštos kvalifikacijos plastikos chirurgų, turinčių ilgametę patirtį ir puikius atsiliepimus, paslaugos dažnai būna brangesnės.
 • Operacijos sudėtingumas. Kiekvienas atvejis yra unikalus, tad kaina gali skirtis priklausomai nuo operacijos sudėtingumo. Sudėtingesnės procedūros, kurioms reikia ypatingų technikų ar daugiau laiko, paprastai kainuoja daugiau.
 • Anestezija. Anestezijos tipas ir trukmė taip pat turi įtakos bendrai operacijos kainai. Jei reikalinga bendroji nejautra, tai gali padidinti operacijos išlaidas.
 • Papildomos procedūros. Kartais viršutinės lūpos pakėlimas atliekamas kartu su kitomis veido plastinėmis operacijomis, pavyzdžiui, nosies formos korekcija (rinoplastika) arba veido patempimu (pakėlimu). Šių papildomų procedūrų įtraukimas gali padidinti bendras operacijos išlaidas.

Norint sužinoti tikslią liplift kainą, reikalinga konsultacija su plastikos chirurgu, kuris įvertintų asmens poreikius ir pageidavimus.

Viršutinės lūpos pakėlimas – efektyvi ir nesudėtinga operacija tiems, kurie siekia harmoningų bei jaunatviškų veido bruožų, taip pat didesnio pasitikėjimo savimi. Visus papildomus klausimus apie ją gali atsakyti daug žinių ir patirties turintys „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up