Veido pakėlimas

„Visų įdomiausias mums paviršius žemėje – žmogaus veidas” G.K. Lichtenbergas

Veido pakėlimas (angl.facelift) yra atliekamas siekiant pašalinti ryškius amžinius pokyčius matomus veide ir kakle.

Plastinės chirurgijos požiūriu veidas skirstomas į tris dalis: viršutinę, vidurinę ir apatinę. Apie trisdešimtuosius gyvenimo metus atsiranda raukšlių apie akis, ima svirti žemyn išoriniai antakių kampai, atsiranda odos perteklius viršutiniuose vokuose. Žmonėms, kurie dažnai raukosi, atsiranda gilių vetikalių raukšlių tarp akių, nusvyra antakių kraštai, atsiranda pavargusio ir pikto veido išraiška. Apie keturiasdešimtuosius metus keičiasi ir viduriniojo veido dalis: „plokštėja“ skruostai, gilėja nosies- lūpų raukšlės. Apie penkiasdešimtuosius metus pažandėje formuojasi pasmakrio ir kaklo raukšlės.

Kiekvienam pacientui veido senėjimo požymiai gali vystytis individualiai, todėl operacijos apimtis gali būti skirtinga. Vienam pacientui reikia pakelti nudribusius skruostus ir koreguoti apatinės veido dalies „pasmukimą“, kitam- apatinės veido dalies ir kaklo „pasmukimą“.

Veido pakėlimo technika

Veido pakėlimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje, tipiniu veido pakėlimo odos pjūviu, kuris atliekamas plaukuose ir natūraliose odos raukšlėse. Operacijos metu yra patempiama ne tik veido oda, tačiau ir gilesni sluoksniai: paodė, raiščiai ir raumenys. Įprastai operacijos metu yra patempiami skruostai, koreguojama pažandės linija ir kaklo raukšlės.

Esant ryškiai poakinės linijos deformacijai, skruostų padribimui bei lūpų kampų nusileidimui papildomai naudojama pažangi endoskopinė technika.

Audinių tempimo vektoriai

Odos pjūvio tempimo vektoriai

Pooperacinio rando vieta

Veido dalių proporcijos prieš ir po veido pakėlimo

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, veido pakėlimas gali turėti nepageidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, žaizdos infekcija, kraujavimas, randų hipertrofija. Galimas komplikacijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.

Pooperacinis laikotarpis

Paprastai į darbą pacientai grįžta po 3-4 savaičių, tačiau veidas galutinai susiformuoja maždaug per pusę metų.

Rezultatai

Operacija gerokai pristabdo senėjimo procesą. Lygesnė, stangresnė, patempta veido oda, atjaunėjusi išvaizda. Veido pakėlimo efektas vidutiniškai trunka 7- 12 metų, tačiau tai nemaža dalimi priklauso ir nuo pacientų gyvenimo būdo.

 

Svajojate apie tobulesnį kūną?

Registruotis konsultacijai

Susisiekite

SV plastinės chirurgijos centras

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up