fbpx

Pėdos kaulų deformacijų pašalinimas

Iššokęs pėdos kauliukas

Hallux valgus deformacijos, iškrypusio kojos piršto korekcija

Hallux valgus deformacijos (iškrypusio kojos piršto) operacija yra atliekama esant pirmojo pėdos piršto iškrypimui. Ir kuomet ima varginti nuolatinis skausmas, atsiranda pėdos nuospaudų, kankina pėdų nuovargis, jos parausta, tinsta. Taip pat iššokęs pėdos kauliukas sudaro sunkumų pritaikant avalynę ir konservatyvus gydymas yra neveiksmingas.

Operacija

Operacijos metu yra pašalinama kaulinė ašis, kaulinės išaugos, metalinėmis konstrukcijomis koreguojama ir fiksuojama padikaulio padėtis. Perpjautas kaulas pastumiamas į teisingą padėtį ir fiksuojamas specialiais sraigtais. Operacija paprastai trunka apie 45 minutes.

Pooperacinis laikotarpis

Kitą dieną po operacijos, avint spacialią avalynę, pacientas jau gali koją minti nuo kulno. Po operacijos, pacientas būna nedarbingas apie 1 mėnesį. Darbingumas visiškai sugrįžta per 1,5–3 mėnesius. Fizinis aktyvumas 8 – 12 savaičių yra ribojamas. Pooperaciniu periodu labai svarbu mankštinti didįjį pirštą. Mankšta pradedama 10 – 12 dienų po operacijos, kuomet sugyja operacinis pjūvis.

Plaktukinė kojų pirštų deformacija

„Plaktukiniai“ kojos pirštai – tai deformacija, kuomet vienas ar keli pirštai sulinksta ir pacientas negali jų ištiesti. Operacinis gydymas paprastai reikalingas, kai kamuoja skausmas, kai atsiranda sunkumų pritaikant avalynę ir konservatyvus gydymas yra neveiksmingas.

Operacija

Per operaciją pašalinami tarppirštakaulinio sąnario paviršiai, pirštakauliai fiksuojami Kiršnerio vielomis ar kitu specialiu implantu bei atliekama sausgyslių plastika.

Operacija dažniausiai atliekama taikant regioninę nejautrą ir, priklausomai nuo deformacijos laipsnio, trunka nuo 20 minučių iki 1,5 valandos.

Pooperacinis laikotarpis

Operacinę žaizdą reikia perrišti kartą per savaitę. Maždaug savaitę pėdą reikia šaldyti po 20 minučių, kelis kartus per parą. Darbingumas – dažniausiai visiškai sugrįžta per 1,5–3 mėnesius.

*Tiksli operacijos apimtis, žaizdų gydymas ir priežiūra, vaistų vartojimas bei reabilitacija – aptariama chirurgo konsultacijos metu, atsižvelgiant į operacijos sudėtingumą, jos trukmę ir paciento sveikatos būklę. O visa operacijos kaina nustatoma sumuojant:

  • operacijos kainą,
  • slaugą,
  • anestezijos kainą,
  • papildomas priemones, reikalingas kai kurioms operacijoms (šviesolaidžiai, varžtai ar kt.).

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up