fbpx

Dilbio kaulų vientisumo atstatymas (osteosintezė)

Dilbio kaulų ir plaštakos kaulų vientisumo atkūrimo arba osteosintezės operacija

Osteosintezės operacija – tai kaulo anatominio ir fiziologinio vientisumo atkūrimas, panaudojant specialius implantus – medicininius sraigtus, plokšteles.

Operacija atliekama:

  • gydant kaulo lūžį,
  • kuomet lūžgaliai nesuauga arba suauga netaisyklingai,
  • kuomet dėl lūžio būna sužalotos stambios arterijos ar nervai,
  • kuomet susidaro netikrasis sąnarys.

Operacija

Operacijos metu kaulai sujungiami metalo implantų pagalba, pvz. sraigtais, plokštelėmis, intramedulinėmis vinimis, vielomis. Metalo implantai kaulo gijimo procese dalyvauja kaip stabilumo garantas, neleidžia lūžusio kaulo fragmentams dislokuoti. Operacija dažniausiai atliekama taikant regioninę arba bendrinę nejautrą, trunka nuo 30 minučių iki 1,5 valandos.

Operacinė rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, osteosintezės operacija gali turėti nepagaidaujamą poveikį, tai reakcija į anesteziją, pooperacinis skausmas, žaizdos infekcija, pasitaiko alergijos metalo konstrukcijoms. Galimas komplikacijas ar kitas nepageidaujamas reakcijas galite aptarti su chirurgu per konsultaciją.

Pooperacinis laikotarpis

Žaizdą reikia perrišti 1–2 kartus per savaitę. Imobilizuojama 4–6 savaitėms – gipsas arba plastikinė longetė. Siūlai ištraukiami po 10–14 parų. Darbingumas sugrįšta visiškai sugijus kaulams, po 3 mėn. Metalinės konstrukcijos šalinamos, praėjus metams po operacijos, kai kaulai yra visiškai sugiję.

*Tiksli operacijos apimtis, žaizdų gydymas ir priežiūra, vaistų vartojimas bei reabilitacija – aptariama chirurgo konsultacijos metu, atsižvelgiant į operacijos sudėtingumą, jos trukmę ir paciento sveikatos būklę. O visa operacijos kaina nustatoma sumuojant:

  • operacijos kainą,
  • slaugą,
  • anestezijos kainą,
  • papildomas priemones, reikalingas kai kurioms operacijoms (šviesolaidžiai, varžtai ar kt.).

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr.75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up