Kodėl ir kada reikia keisti krūtų implantus?

Nemaža dalis moterų, kurios nusprendžia padidinti ar kitaip patobulinti krūtis implantais įsitikinusios, jog tai – vieną kartą gyvenime atliekama procedūra. Jeigu esate viena iš jų, deja, turime jus nuvilti. Nors krūtų implantai pasižymi ilgaamžiškumu, visgi jie turi savo „galiojimo laiką“, todėl atlikus operaciją derėtų nusiteikti, jog ateityje reikės planuoti ir antrąją. Priežasčių, kodėl reikia tai daryti, yra keletas. Su jomis ir norime jus dabar supažindinti.

Koks implantų galiojimo laikas?

Teoriškai implantai neturi taip vadinamo „galiojimo laiko“, kuris taikytinas maisto bei kitiems gendantiems produktams. Vis dėlto, ekspertai pažymi, kad implantus galima laikyti ilgaamžiais, bet ne amžinais. Medicininiai moksliniai tyrimai rodo, jog kuo ilgesnį laiko tarpą moteris nešioja implantus, tuo didėja rizika jiems įplyšti, taip pat kaip ir kitos galimos komplikacijos.

Ir ši išvada pritaikoma ne tik implantams – ja vadovaujamasi ir protezinių kelio sąnarių, širdies stimuliatorių ir kitų dirbtinių kūno dalių implantacijos metu. Pasak chirurgų, krūtų implantai turėtų būti keičiami nuo pirmosios operacijos praėjus 15–20 metų, nepriklausomai nuo to, ar kokie nors simptomai pasireiškia, ar ne.

Implanto plyšimas

Remiantis statistika, implanto plyšimas yra labai retas atvejis, kuris nutinka tik 6 % moterų per pirmuosius 10 metų po operacijos. O naujesni implantai pasižymi dar geresniais rezultatais. Vis dėlto, tokių atvejų pasitaiko ir dėl jų reikėtų reguliariai lankytis pas chirurgą. Kas nutinka plyšimo metu? Tiek silikoniniai, tiek druskos tirpalo implantai išteka net ir per mažiausią skylutę, dėl to implantas subliūkšta, o krūtinė vizualiai deformuojasi.

Abiem atvejais nederėtų sunerimti dėl savo sveikatos. Druską kūnas tiesiog sugeria, o pratekėjęs silikonas yra sulaikomas natūraliai kūno suformuotoje kapsulėje (ji susiformuoja po to, kai įdedami implantai), iš kurios silikonui ištekėti beveik neįmanoma. Tai pastebėti plika akimi gali būti sudėtinga, todėl visuomet rekomenduojama stebėti krūtinę ir aptikus net menkiausius pakitimus kreiptis į operaciją atlikusį chirurgą.

Kiti faktoriai

Nepaisant aukščiau išvardintų priežasčių, kodėl ir kada reikėtų keisti implantus, rekomenduojama krūtinę stebėti nuolat. Bėgant metams, krūtinės forma ir netgi pozicija keičiasi, todėl jos išvaizda gali jums nebepatikti. Faktoriai, tokie kaip nėštumas, maitinimas krūtimi bei senėjimas turi tam labai daug įtakos. Pastebėjus, jog krūtinė pakrito žemyn, derėtų atlikti krūtų pakėlimą ir kartu pakeisti arba išvis pašalinti implantus.

Nerizikuokite sveikata ir deramai prižiūrėkite savo kūną. Bet kokie jo pakeitimai bei patobulinimai, krūtų implantai ar dantų protezai, reikalauja nuolatinės priežiūros, jeigu norite, kad rezultatai išliktų ilgam. Jūsų kūnas – jūsų namai. Tegul jie būna tvarkingi ir malonūs gyventi.

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up