Kaktos pakėlimo operacija: vieni gailisi dėl randų, kiti neatsidžiaugia rezultatu. Kodėl patirtis taip kardinaliai skiriasi?

Karantino metu kaktos ir antakių pakėlimo operacijų skaičius išaugo trečdaliu. Kaip ir diskusijų mastas. Įdomu tai, kad grožio sritimi besidominti bendruomenė pasidalino į dvi kardinaliai priešingas stovyklas.

Vieni skundžiasi sunkiai gyjančiais ir ilgą laiką išliekančiais randais, plaukų neataugimu pjūvių vietose. Kiti nesupranta, apie ką eina kalba. Mat po operacijos ir žymės nelikę. Kodėl taip yra?

„Tikriausiai diskusijos verda dėl dviejų skirtingų metodikų: klasikinio kaktos pakėlimo ir endoskopinio“, – pastebi SV plastinės chirurgijos centro Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Saulius Vikšraitis.

Pasak specialisto, kaktos pakėlimo operacijos yra labiau estetinės nei medicininės. Jas taip pat sunku susieti su amžiumi – tokios operacijos dažniau atliekamos emocionaliems, raukyti kaktą bei mimikuoti linkusiems žmonėms, kurių kaktos raumenys nuolat dirba arba yra „sunkūs“.

Būna atveju, kai pacientai kreipiasi dėl užkritusių viršutinių akių vokų, tačiau tikroji problema slepiasi kaktoje – gana dažnas reiškinys, kai pakėlus kaktą, viršutinių vokų operacijos nebereikia.

„Kaktos pakėlimo operacija tarsi nubraukia nuovargį nuo jūsų veido. Pakyla antakiai, atsiveria ir pralinksmėja akys, pailgėja veido ovalas, nelieka mimikos raukšlių – veidas tampa jaunatviškesnis, žvalesnis“,  – privalumus vardina dr. S. Vikšraitis.

Bet tai kaip dėl tų randų? Juk tai vis dėlto invazinė procedūra?

„Jeigu yra daroma kaktos pakėlimo operacija su endoskopine įranga – randų praktiškai nesimato. Naudojant šią metodiką, daromi keturi pjūviai (kad kakta būtų pakeliama tolygiai), kurie vos 1 – cm ilgio, ties plaukų linija, natūralios raukšlės ribose. – pasakoja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas. –  Operuojant šiuo metodu audinių pažaida yra minimali, o gijimas gan lengvas – į normalų gyvenimą pacientai grįžta jau po poros savaičių.“

Endoskopinis kaktos pakėlimas priskiriamas, taip vadinamoms, „nematomoms“ operacijoms, po kurių nelieka ryškių randų. Todėl, specialisto teigimu, aplinkiniai pastebės pasikeitusią žmogaus išvaizdą, bet nematys operacijos žymių.

„Mūsų pacientai dažnai pasakoja, jog aplinkiniai pradėjo klausinėti, ar tik jie neįsimylėję, mat akys žiba, veidas šviečia“, – šypsosi dr. S. Vikšraitis.

Tai kodėl grožio rubrikos pilnos nuotraukų su baisiais, ilgai negyjančiais randais? Pasirodo endoskopinį kaktos pakėlimo metodą Lietuvoje naudoja vos keli chirurgai. Beje, pats dr. Saulius Vikšraitis yra endoskopinio kaktos pakėlimo pradininkas Lietuvoje.

Kita dalis chirurgų vis dar taiko klasikinį metodą. Jam būdingas vos dviejų krypčių kaktos pakėlimas, kuris yra mažiau tolygus lyginant su endoskopiniu. Daromi gan dideli, 5 cm ilgio, pjūviai, skutami galvos plaukai.

Kadangi audinių pažaida taikant klasikinį kaktos pakėlimo metodą yra didelė, didesnė ir komplikacijų tikimybė. Jau nekalbant apie randų dydį. Pasitaiko, kad ir plaukai rando vietoje nebeatauga.

„Endoskopinį kaktos pakėlimą sėkmingai galime taikyti net plinkantiems ar visai plikiems vyrams. Beje, vyrų tarpe, šiuo metu tai viena populiariausių plastinių operacijų“, – pastebi plastikos chirurgas, ekspertas dr. Saulius Vikšraitis.

Pasak daktaro, kaktos pakėlimo operacijos rezultatas – ilgalaikis. Nuovargio ženklai turėtų negrįžti mažiausiai dešimt metų, aišku, viskas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo.

„Savo pacientams sakau, kad net ir juodžiausiomis dienomis stengtųsi šypsotis – tai vienas geriausių būdų atrodyti žvaliai“ – pokalbį baigia endoskopinio kaktos pakėlimo specialistas dr. Saulius Vikšraitis.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up