Kaip sumažinti pagurklį? Pratimai pagurkliui ir kiti sprendimai

Kaip sumažinti pagurklį ar kaip atsikratyti pagurklio efektyviai – tokie ir kiti panašūs klausimai interneto platybėse užduodami vis dažniau. Nors galima rasti išties veiksmingų patarimų, svarbu suprasti – kiekvieno mūsų situacija yra individuali, veido anatomija unikali, skiriasi problemos. Klausimų sulaukia ir „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai – pagurklis plastinės chirurgijos srityje neretai išskiriamas kaip viena „probleminių“ sričių. Perteklinių riebalų sankaupos ir elastingumą praradusi oda išties stipriai keičia tai, kaip atrodo veidas. Toliau – apie būdus, kaip galima padailinti veido linijas savo pastangomis namuose bei kokios specialistų atliekamos procedūros dvigubo pagurklio klausimu yra vienos populiariausių.

Pagurklio mažinimas

Nuo ko atsiranda pagurklis?

Prieš ieškant būdų, kaip sumažinti pagurklį, verta pagalvoti – kas lėmė pasmakrės pokyčius? Nuo gyvenimo būdo iki natūralių senėjimo procesų, genetinio paveldimumo ar tam tikrų sveikatos problemų – priežasčių, kodėl susiformuoja vadinamasis dvigubas pagurklis, gali būti daugybė. Kaip vienas pagrindinių „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai įvardija šias:

 • genetinis paveldimumas;
 • netaisyklingas sąkandis;
 • netaisyklinga laikysena (sėdėjimo padėtis, kūprinimasis);
 • svorio svyravimai;
 • senėjimo procesai (odos elastingumo pokyčiai).

Dviguba pasmakrė gali susiformuoti tiek dėl riebalinio audinio sankaupų, tiek perteklinių odos klosčių. Lygiai taip pat kaip raukšlių formavimąsi, pagurklio atsiradimą gali lemti net tokie paprasti dalykai, kaip miegojimo padėtis, pernelyg ilgas kalbėjimas telefonu pakreipus galvą ar nuolatinis stresas, dėl kurio atsiranda raumenų disbalansas.

Pagurklio testas – ar tikrai pagurklis yra „probleminė vieta“?

Prieš imantis bet kokių vadinamosios dvigubos pasmakrės mažinimo priemonių, svarbu įsivertinti, ar iš tikrųjų ši problema reali. Nors tai galbūt skamba it akivaizdus dalykas, šiandien savęs suvokimą neretai paveikia interneto platybėse matomi visuomenės aukštinami idealai ir tuomet jau savikritiškos asmeninės nuostatos.

Kaip žinoti, ar išties turite pagurklį? Atlikite paprastą testą:

 1. atsistokite priešais veidrodį, galva turėtų būti neutralioje padėtyje;
 2. švelniai pakreipkite galvą atgal, žiūrėdami į lubas sučiauptomis lūpomis;
 3. jei pastebite papildomos odos ar riebalinio audinio sluoksnį po smakru (kai galva yra šioje padėtyje), tikėtina, kad situaciją vertinate teisingai.

Tai labai paprastas testas, tačiau jis aiškiai parodo, kad pagurklio nereikėtų vertinti spaudžiant smakrą žemyn link kaklo linijos (toks „pagurklis“ yra natūraliai susiformuojanti odos raukšlė).

Pagurklio testas

Kai svarstomos įvairios pagurklio mažinimo priemones, nebūtinai tik namų sąlygomis, pagurklio mažinimo poreikį objektyviai įvertinti bei tinkamas priemones parinkti šiandien padeda ir srities specialistai (masažų, aparatinių masažų specialistai, plastinės chirurgijos gydytojai ir kt.).

Kaip atsikratyti pagurklio?

Ieškantiems efektyvių būdų, kaip atsikratyti pagurklio, svarbu pradėti nuo savo gyvenimo būdo vertinimo – fizinio aktyvumo, mitybos. Jeigu perteklinis riebalinis audinys nedidelis ar oda elastingumą praradusi minimaliai, galimai padės ir namuose atliekami masažai ir mankšta. Jeigu namų sąlygomis norimo rezultato pasiekti nepavyksta, neretai pasirenkama išbandyti aparatinius masažus ir kitas procedūras. Kai kuriais atvejais svarstomos ir chirurginės. Toliau – trumpai apžvelgsime visus šiuos skirtingus būdus, kaip sumažinti pagurklį ir padailinti veido ovalo linijas.

Gyvenimo būdas – aktyvumas ir subalansuota mityba

Pasmakrėje susikaupęs perteklinis riebalinio audinio kiekis gali būti tiesiog priaugto didesnio svorio rezultatas. Subalansuotas gyvenimo būdas yra dailių kūno proporcijų ir perteklinių riebalų mažinimo pagrindas. Reguliarus fizinis aktyvumas leidžia išlaikyti suvartojamų ir sudeginamų kalorijų balansą ir skatina bendrą riebalų deginimą, įskaitant esančius smakro srityje.

Nenuvertinkite ir subalansuotos mitybos, turtingos vaisiais, daržovėmis, liesais baltymų šaltiniais ir viso grūdo produktais. Subalansuotas dienos meniu padeda palaikyti norimas kūno linijas, išraiškingesnį veido kontūrą. Taip pat svarbu gerti pakankamai vandens – dehidratacija gali sukelti vandens susilaikymą kūne, taigi ir pilnesnės pasmakrės vaizdą.

Pratimai pagurkliui sumažinti – efektyvi pagurklio mankšta ir masažiniai judesiai

Pratimai pagurkliui sumažinti ir, apskritai, mankštos ne tik kūnui, bet ir veidui – šiandien itin aktuali tema. Rezultatai akivaizdūs: įtraukiant tikslinius pratimus į kasdienę rutiną, galima sustiprinti ir tonizuoti veido, kaklo bei žandikaulio linijos raumenis. Kaip būtent atrodo mankšta pagurkliui?

Štai net 5 veiksmingi pagurklio pratimai, kuriuos galite atlikti namuose kasdien:

 1. Kaklo lenkimai: sėdėkite arba stovėkite tiesia nugara. Pakreipkite galvą atgal ir žiūrėdami į lubas palaikykite keletą sekundžių. Grįžkite į neutralią padėtį ir pakartokite šį veiksmą kelis kartus.
 2. Smakro kilstelėjimai sėdėdami arba stovėdami, pakreipkite galvą atgal ir lūpas suglauskite taip, lyg norėtumėte pabučiuoti lubas. Palaikykite keletą sekundžių ir atsipalaiduokite. Pakartokite šį pratimą kelis kartus.
 3. Žandikaulio „išstūmimas“: išstumkite apatinį žandikaulį į priekį ir palaikykite keletą sekundžių. Atsipalaiduokite ir pakartokite šį veiksmą kelis kartus. Šis pratimas treniruoja jūsų žandikaulio linijos raumenis.
 4. Liežuvio ištempimas: iškiškite liežuvį kiek įmanoma toliau, palaikykite keletą sekundžių, tada atsipalaiduokite. Pakartokite šį pratimą kelis kartus, kad treniruotumėte kaklo ir smakro raumenis.
 5. Kamuoliuko pratimas: po smakru padėkite nedidelį kamuoliuką, pavyzdžiui, teniso, ir smakru jį suspauskite. Palaikykite keletą sekundžių ir atleiskite. Pakartokite šį pratimą kelis kartus, kad sustiprintumėte smakro raumenis.

Tokie, atrodytų, visiškai paprasti pagurklio pratimai arba tiesiog pagurklio mankšta išties gali padailinti žandikaulio liniją, pasmakrę. Kaip treniruojame kūną, taip galime veikti ir veido bei pasmakrės zonas. Vis dėlto, kiekvieno kūnas ir veidas turi anatomines ribas ir veido mankšta pagurkliui leis koreguoti išvaizdą tiek, kiek tos ribos leidžia.

veido masažai, kaip sumažinti pagurklį

Galima pasidomėti ne tik mankšta, bet ir masažais, kurie lygiai taip pat tvirtina raumenis, gerina kraujo ir limfinės sistemos apykaitą. Tiesa, čia labai svarbu pasidomėti teisingomis judesių atlikimo technikomis – nesvarbu, masažas atliekamas Gua Sha mentele, veido ritinėliu ar tiesiog pirštais.

Produktai pagurklio zonai dailinti, stangrinti

Kalbant apie konkrečius produktus, būtų galima išskirti kelias grupes, kuriomis bandoma sumažinti dvigubo pagurklio vaizdą. Tai galėtų būti natūralios priemonės, tiksliau, maisto produktai. Taip pat specialiai veido bei kaklo zonose esančiai odai stangrinti skirti kremai, ampulės ir pan.

 • Maisto produktai: pasmakrės zonos masažai su kviečių gemalų aliejumi ar kakavos sviestu, kiaušinių baltymų kaukės, kurios, sakoma, turi stangrinamąjį poveikį, – tai būdai įtraukti natūralius produktus į kasdienius grožio ritualus namuose.
 • Kosmetikos priemonės: tai produktai, kurie stangrina odą aplink smakrą ir taip mažiną dvigubą smakrą, kuris formuojasi ne tik dėl riebalinio audinio, bet ir dėl sumažėjusio odos elastingumo. Šios priemonės apima stangrinamuosius kremus, drėkinamąsias kaukes ar ampules su ingredientais, tokiais kaip retinolis arba hialurono rūgštis.

Kartais estetiškai netenkinančio pagurklio priežastimi tampa nebūtinai viršsvoris, tai gali būti ir besikaupiantys vandenys ir „užsiteršęs“ organizmas. Tad kalbant apie maisto produktus ir tai, kaip sumažinti pagurklį, svarbu paminėti ir tuos produktus, kurie turtingi antioksidantais. Pavyzdžiui, žalioji arbata ir uogos. Štai kokybiška žalioji arbata skatina medžiagų apykaitą, turi savybių, kurios manoma prisideda prie organizme susikaupusių skysčių pašalinimo.

Apie specialistų atliekamas procedūras

Ir vis dėlto, stebuklingo būdo, kaip greitai sumažinti pagurklį natūraliomis priemonėmis namuose, – nėra. Žinoma, viskas priklauso nuo kiekvieno individualios situacijos ir pasiryžimo nuosekliai siekti rezultato. Kaip ir dailinant bet kokią kitą kūno vietą (subalansuota mityba, mankštomis ar kokybiškomis priemonėmis), procesas reikalauja nuoseklumo ir kantrybės.

Kartais net ir nuosekliai namuose atliekami pratimai pagurkliui sumažinti ar masažai specialiais aparatais visiškai tenkinančio rezultato nesuteikia. Galbūt dėl veido anatomijos, netaisyklingo sąkandžio ir pan. Beje, jei pagurklis yra netaisyklingo sąkandžio padarinys, verta pasidomėti problema plačiau ir ją spręsti kartu su atitinkamos srities specialistais. Kitu atveju kartas nuo karto teks vėl sugrįžti prie padarinių.

Jei pagurklio formavimąsi lemia genetika ir veido anatomija, masažas su kviečių gemalų aliejumi ar žalioji arbata vargu, ar išspręs estetines problemas. Norintys efektyvaus sprendimo tokiose situacijose neretai naujus įpročius derina su specialistų atliekamomis aparatinėmis procedūromis. Jei nepadeda ir šios, gali būti aptariamos plastinės chirurgijos procedūros.

 • Aparatiniai masažai: jei „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai mato, kad besikreipiančiųjų pasmakrėje labai mažai riebalų, bet yra didelis kompleksas, neretai pradžioje pasikalbama ir su klinikoje dirbančia aparatinių masažų grožio terapeute, kuri aparatais išgauna išties gerus rezultatus (tai lyg pagurklio mankšta, tik su specialia aparatine įranga). Puikus pavyzdys – neinvazinė INDIBA terapija radijo dažnio bangomis. Speciali technologija pasitelkiama tiek siekiant greitesnio audinių atsistatymo po plastinių operacijų, tiek norint sumažinti audinių patinimą ir sustangrinti odą.
 • Pagurklio riebalų nusiurbimas (liposakcija): jeigu po smakru kaupiasi riebalinis sluoksnis ir jo nepanaikina nei aktyvi fizinė veikla, nei subalansuota mityba, nei namuose ar specialisto atliekami masažai ir kitos neintervencinės priemonės, dažnai į plastinės chirurgijos gydytojus kreipiamasi dėl pagurklio riebalų nusiurbimo.
 • Veido srities liposkulptūra: kai kuriais atvejais riebalų nusiurbimas derinamas su liposkulptūra – tai minimaliai invazinė kosmetinė procedūra, kurios tikslas yra kontūruoti ir formuoti sritį po smakru ir žandikaulio linija. Šiuo atveju galvojama ne tik apie tai, kaip sumažinti pagurklį, bet ir padailinti apatinę žandikaulio liniją, suformuoti taisyklingą veido ovalą. Specialiai paruoštas riebalinis audinys suleidžiamas į tas zonas, kur reikalinga veido kontūrų korekcija.

Tačiau net ir pasinaudojus specialistų pagalba, svarbu suprasti – kad ir kaip greitai sumažinti pagurklį pavyko šiai dienai, rezultato išlaikymas pareikalaus nuoseklių, nuolatinių pastangų. Atsikratyti nepageidaujamo riebalinio sluoksnio pertekliaus ar net pašalinti perteklinę odą pasmakrėje galima, tačiau jei nesirūpinama savo kūnu, riebalinės sankaupos gali sugrįžti, o oda suglebti greičiau, nei tikimasi.

Aišku viena, kad universalių pratimų, maisto produktų, kosmetikos priemonių ar procedūrų formulės, kaip atsikratyti pagurklio greitai visiems norintiems, – nėra. Kiekvieno situacija skirtinga, tad jei vienam suveiks elementarūs pratimai pagurkliui, kitam tokį rezultatą pasiekti galbūt įmanoma tik su aparatinėmis ar chirurginėmis procedūromis.

Svarbu objektyviai vertinti korekcijų poreikį, išbandyti didelių pokyčių nereikalaujančius būdus, o tuomet, jei rezultatas vis tiek netenkina, galima pasikonsultuoti su srities specialistais.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up